kategoria: Mediator
[#1] Problemy Mediator+radeon
Witam, proszę o pomoc udało mi się kupić używany mediator, dokupiłem również kartę graficzną radeon 9200 Pro 128 Mb ale nie mogę uruchomić tego zestawu. W chwili dodania karty do picasso96 i restarcie amiga nie uruchamia się ponownie, po kilkukrotnym odłączeniu zasilania czasem udaje mi się ją uruchomić ale po wejściu do picasso96 i próbie dokonania testu amiga się zawiesza. Czy ktoś spotkał się z takimi objawami ?

karta turbo to blizzard 603 e PPC 175 Mhz wraz z 040 i 64 Mb
zasilacz atx







[#2] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #1

Na moje to problemy z zasilaniem.
A jak zachowuje się komp z samym Blizzardem
[#3] Re: Problemy Mediator+radeon

@mwb113, post #2

Bez problemu, ale wcześniej miałem zasilacz AT a teraz z racji braku 3,3 volta podłączyłem zwykły zasilacz ATX
[#4] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #1

Czy próbujesz przetestować tryb 8-bitowy? Przypomniałem sobie, że miałem kiedyś taką kartę i właśnie taki był objaw - Amiga wieszała się przy trybach 256 kol.
[#5] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #3

Podlacz zasilacz ATX bezposrednio do mediatora (tam masz dwie mozliwosci, dla AT i ATX), oraz wepnij zasilanie do plyty A1200 w miejsce zasilania stacji dyskow. Ktory to radeon, 3.3v ???
2
[#6] Re: Problemy Mediator+radeon

@Mokry, post #5

Po slocie widać, że 5V.
[#7] Re: Problemy Mediator+radeon

@_arti, post #4

Spróbuje tak zrobić ale dalej pozostaje problem z uruchomieniem. Amiga startuje ale nie uruchamia się system. Może faktycznie ten zasilacz ATX jest za słaby. Jaki zasilacz polecasz ile wat ?
[#8] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #7

Do tej Amigi? 200W? A i pewnie na 150W też by poleciała.
[#9] Re: Problemy Mediator+radeon

@_arti, post #6

Po slocie widać, że 5V.


Tego nie wiedzialem. Dzieki za doinformowanie. A jak wyglada slot po ktorym widac ze 3.3v ???
[#10] Re: Problemy Mediator+radeon

@Mokry, post #9

Proszę:
[#11] Re: Problemy Mediator+radeon

@_arti, post #10

Nie podłączyłem dodatkowego zasilania na FDD, podłączyć ? Nie będzie to jakiś problem przy zasileniu z atx
[#12] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #11

Przy Blizzardzie PPC to raczej konieczne. Ja mam podpiete zasilanie w 4 punktach przy Blizzardzie PPC (z BVision): do plyty a1200 jak z zasilacza, do Zorro IV, do zasilania FDD na plycie A1200 i do zasilania FDD na Zorro IV. I dziala stabilnie.
[#13] Re: Problemy Mediator+radeon

@_arti, post #10

Another lesson learned. Dziekuje!
1
[#14] Re: Problemy Mediator+radeon

@_arti, post #10

Kluczowaniem gniazda bym się nie przejmował, bo Elbox z tego co kojarzę nie zmienił gniazd, ale zwrócił bym uwagę na regulator napięcia na PCB Mediatora, co może sugerować obsługę 3,3V bez względu na zasilacz.
1
[#15] Re: Problemy Mediator+radeon

@BULI, post #14

Z tego co pamietam z jednej z telefonicznych rozmow z ELBOX'em, 3.3v jest tylko przy podaniu zasilania z zasilacza ATX. Przy zasliaczu AT nie bedzie 3.3v. Ale glowy sobie uciac nie dam ;)...
1
[#16] Re: Problemy Mediator+radeon

@Mokry, post #15

Wiem, że w starych medkach były podciągnięte linie zasilania 3.3 do gniazd PCI i były punkty lutownicze, tak że wystarczyło pod te punkty lutownicze dostarczyć napięcie 3,3V np z zasilacza ATX i karty typu Radeon 9250 działały pomimo, że nie miały obsługi 5V- ja tak miałem przez chwilę w A1200 ok, racja
Tutaj widzę regulator napięcia, na oko taki jak w czarnej wersji medka dla A4000d obsługującej 3,3V ok, racja
..ale 100% pewności nie mam.
[#17] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #1

W chwili dodania karty do picasso96 i restarcie amiga nie uruchamia się ponownie,

Ale do earlymenu możesz wejść czy uruchomić Amigę z HDD bez s-s lub dyskietki ?
[#18] Re: Problemy Mediator+radeon

@Norbert, post #17

Czy taki zasilacz będzie odpowiedni ?
[#19] Re: Problemy Mediator+radeon

@_arti, post #10

Kiedyś rozmawiałem na ten temat z ELBOXem i mi powiedziano, żeby w ogóle na wycięcia nie patrzeć bo producenci i tak robili jak chcieli. Przykładem są radony z allegro, które były kilka lat temu sprzedawane z dwoma wycięciami. Powinny działać zarówno na 3,3V jak i 5V a działały tylko na 3,3V.
[#20] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #1

Nie mam w tej chwili działającej A1200 z Mediatorem, ale jakby trochę dziwnie wyświetla Ci się Radeon w PCIinfo. Najprościej jest znaleźć winnego sprawdzając z inną kartą graficzną. Ukryłeś w Bazie Użytkowników miejsce pobytu, więc nie wiem czy mam na tyle blisko byś podjechał pożyczyć (na pewno sprawną) kartę do testów.
[#21] Re: Problemy Mediator+radeon

@Wankowicz, post #19

Wow, no to nieźle
[#22] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #1

W chwili dodania karty do picasso96 i restarcie amiga nie uruchamia się ponownie

Jakiej wersji P96 używasz?
Zworki w Mediatorze ustawione poprawnie ?

Czy po przeniesieniu sterownika dla Radeona z DEVS:MONITORS umożliwia start Amigi ?
[#23] Re: Problemy Mediator+radeon

@Norbert, post #22

Udało mi się uruchomić kartę Radeon, co prawda w rozdzielczości 800x600, ale zamieniłem kartę PPC ma Apollo 1260. Tak, konfigurację mam poprawne. Dziś spróbuję zamienić zasilacz ATX i spróbuje ponownie z kartą PPC, ale gdzieś przeczytałem na forum, że są problemy z poprawnym działaniem kart PPC z mediatorem. Mam pytanie
- Czy do większej rozdzielczości należy używać złącza DVI, aktualnie mam VGA
- Czy ktoś używał karty Power PPC 603e z proc M040 z mediatorem i radeonem, jeśli tak to czy wszystko działało poprawnie
[#24] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #23

Tak, konfigurację mam poprawne.

Czy tą samą konfiguracje ustawień Mediatora używasz z Apollo i PPC.?
Ustawienia sprzętowe i programowe (mediator, p96) ?
[#25] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #23

Karty PPC działają poprawnie z Mediatorem.
Nie ma znaczenia którego wyjścia używasz DVI, czy VGA (oba są "kopiowane").
Jeśli z Apollo 060 działa a BlizzardemPPC 040 nie działa, to prawdopodobnie problem z konfiguracją/bibliotekami pod BlizzardemPPC 040 ok, racja
[#26] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #23

Na bank coś z 68060.library i MMU
[#27] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #1

Ostatnio składałem amige 1200 z medkiem tx , radeonem i tf1260.
Zauważyłem ,że mój radeon ma dolutowane 2 rzeczy względem zwykłego. Mój był kupiony z elbox i został przerobiony w nim układ zasilania. Miałem zwiechy,nie chciał startować itd. Pomogło zmiana slotów w mediatorze na 2 od góry. Objaw był też taki ,że sterownik ekranu jak przełączy na vga to czarny ekran około 30sek a nawet minuty ale tylko przy bootowaniu. Po zmianie slotów przeszło. Dodam ,że mam jeszcze sb128, spidera 2 oraz rolka sieć. Obecnie używam Voodoo 3 3000.
Co do ustawień monitora i rozdziałek ,to trzeba się pobawić ustawianiem synchronizacji itd.. sam to przerabiam dzIała mi 320x200, 640x480 i 1024x768 reszta nie.
Jeszcze kup PCC cleaner do czyszczenia elektroniki i wyczyść sloty pci to też często psuje zabawę.... kilkanaście razy taki pcc cleaner uratował sytuację... właśnie z kartami pci / pciexp...
[#28] Re: Problemy Mediator+radeon

@Mokry, post #5

oraz wepnij zasilanie do plyty A1200 w miejsce zasilania stacji dyskow.


Z zasilacza ATX wpiąć bezpośrednio w płytę?
U mnie tylko zasilanie jest z medka brane po ATX, po co jeszcze dodatkowo wpinać zasilanie z zasilacza ATX w miejsce zasilania stacji dysków?
[#29] Re: Problemy Mediator+radeon

@fscsi81, post #28

Aby więcej prądu popłynęło do złącza krawędziowego, w którym jest osadzona karta procesorowa. Rozwiązanie popularnie używane przy stosowaniu BVision. Przy Mediatorze nigdy nie miałem potrzeby tego stosować, ale u Ciebie może być inaczej.
[#30] Re: Problemy Mediator+radeon

@Kitech, post #29

Ja tak mam zrobione. Więcej prądu i lepiej zasilone układy na amidze.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem