kategoria: Mediator
[#61] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #59

MediatorNET jest chyba dla RTL8029 (10Mbit).
[#62] Re: Problemy Mediator+radeon

@_arti, post #61

W pciinfo widoczna jest karta RTL8139, po dodaniu sterownika do devs: RTL8139 i wpisaniu komendy addnetinterface jest informacja o braku urządzenia wejścia/wyjścia lub problem z biblioteka bsk
[#63] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #62

A nie przypadkiem w DEVS:Networks ?
[#64] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #62

Dla karty RTL9139 powinienes uzyc sterownika FastEthernet.device.
Powinien on byc zainstalowany w katalogu Devs:Networks/
1
[#65] Re: Problemy Mediator+radeon

@Phibrizzo, post #64

Tak, do Devs:Networks/ ale ja mam RTL8139 to też będzie sterownik FastEthernet.device ?
[#66] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #65

Tak.
[#67] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #62

Chyba bsdsocket.library albo coś podobnego. Też kojarzę ten błąd ale nie pamiętam teraz przyczyn. Wynikał chyba ze złych danych lokalizacji plików i nazw interfejsu karty sieciowej w TCPIP. Pliki konfiguracyjne: bin/startnet i db/interfaces.
[#68] Re: Problemy Mediator+radeon

@Rafał A-3000, post #67

Karta już uruchomiona, ale mam problem z jej funkcjonowaniem tzn. po uruchomieni i próbie otwarcia jakieś strony po załadowaniu otrzymuję błąd - " Nie można otworzyć biblioteki bsdsocket.liberary lub kompatybilnego interfejsu sieciowego" . Korzystam ze stosu roadshow - wiem, że ma ograniczenia czasowe ale te problemy pojawiają się zaraz po uruchomieniu. Po wyświetleniu błędu internet przestaje działać, po wpisaniu komendy ShowNetStatus - Nie można otworzyć biblioteki bsdsocket.liberary
Druga sprawa to taka, że nie za każdym razem zostaje przypisany adres IP - ustawiłem dynamiczne, jedynie DNS i bramę ustawiłem ręcznie.
Na pewno zakupie stos roadshow - jest podobno zoptymalizowany na proc 060.
[#69] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #68

Porównaj wpierw ze stosem z AmigaOS3.9, nieraz jest szybszy niż Roadshow.
[#70] Re: Problemy Mediator+radeon

@michal_zukowski, post #69

Chodzi ci o GENESiS?
Nigdy nie udalo mi sie go zmusic do poprawnego dzialania.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem