kategoria: Mediator
[#31] Re: Problemy Mediator+radeon

@mwb113, post #30

Witam, problemy prądowe mam chyba za sobą, mediator uruchamia się karta radeon wyświetla obraz 800x600, ale po uruchomieniu systemu system po chwili się zawiesza. Co może być nie tak ?
[#32] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #31

Powywalaj tymczasowo programy, sterowniki, mountlisty, z s-s, user-s, wbstartup, i testuj.
Antywirus sprawdził pliki?
[#33] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #31

Wyślij mi tę Amigę, to ci to ogarnę
[#34] Re: Problemy Mediator+radeon

@_arti, post #33

Jak masz nie daleko to zapraszam.
[#35] Re: Problemy Mediator+radeon

@mwb113, post #34





Bardzo dziękuje wszystkim z pomoc a w szczególności _arti wszystko pięknie działa
1
[#36] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #35

I co było nie tak?
Opisz w skrócie
[#37] Re: Problemy Mediator+radeon

@Norbert, post #36

Problem rozwiązano po odkręceniu śledzia od karty graficznej, choć wizualnie połączenie było ok. Dodatkowo po wymianie zasilacza ATX na nowszy 500w okazało się że karta graficzna nie uruchamiała się widocznie brakowało jakieś lini lub linia ta wymagała większego obciążenia.
2
[#38] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #37

Brak mi słów i siły, wczoraj postanowiłem dodać sobie jeszcze kartę dźwiękową oraz lan, po ponownym uruchomieniu powróciły problemy z kartą radeon. Nie jest widziana w pciinfo, próbowałem już wszystkich konfiguracji dalej nie jest widoczna w pciinfo. Czy jest ktoś ze woj. Śląska i były chętny mi pomóc ? dodam że karta działa pod zwykłym PC oraz próbowałem na wszystkich portach. Wszystkie inne karty widzi
[#39] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #38

Minimalnie wysuń grafikę od prawej strony, tak ze dwa mam. Może nie styka .
Do Zgierza masz daleko

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2022 18:36:53 przez mwb113
[#40] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #38

Widze ze grafiki nie masz na najwyzszym slocie, bo nie pozwala Ci na to obudowa chyba. Nie jestem pewien, ale to moze miec znaczenie jesli masz wiecej kart w pci.
Ja mam od gory: voodoo, sb128, rtl i na samym dole spidera usb.
I chyba przy instrukcji do spidera jest gdzies napisane ze grafika powinna byc jak najwyzej, a spider jak najnizej.
[#41] Re: Problemy Mediator+radeon

@Mokry, post #40

Próbuje sprawdzać na każdym slocie, bez śledzia aby być pewien że jest dobry styk, mam wrażenie że karta ta nie ma napięcia tak jakby nie było 3,3 volt. Prób dokonuję na dwóch zasilaczach, efekt ten sam, może mediator jest uszkodzony, no ale widzi inne karty Pci
[#42] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #41

A czy masz tam zamontowana Fast ATE?
[#43] Re: Problemy Mediator+radeon

@Mokry, post #42

nie
[#44] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #41

Nie mam co szukać problemów w samej konfiguracji jeśli inne karty widzi a Radeona nie widzi w PCIinfo.
Możliwe przyczyny
- problem z kontaktem (styki etc)
- karta się spier..niczyła się (wiem, że pisałeś, że działała)
- tak jak sam piszesz coś się stało z prądem (brak odpowiedniego napięcia na zasilaczu lub po drodze na PCB
Powodzenia
[#45] Re: Problemy Mediator+radeon

@BULI, post #44

Jakieś postępy.
[#46] Re: Problemy Mediator+radeon

@mwb113, post #45

Dziś miałem więcej czasu na zabawę, a więc tak karta działa tylko i wyłącznie sama, tzn, po podpięciu jakiejkolwiek karty pci, grafika przestaje być wykrywana. Pozostałe karty są widoczne w pciinfo, tzn karta sieciowa i muzyczna. Zestawiałem konfigurację na różnych portach i problem był zawsze ten sam, albo grafika albo pozostałe karty. Myślę że kupiłem po prostu uszkodzony mediator, który ma problemy z zasilaniem, nie mam już pomysłów, chyba pozostało mi tylko wysłanie mediatora do elbox.
[#47] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #46

Sprawdź z imna kartą
[#48] Re: Problemy Mediator+radeon

@mwb113, post #47

też tak myślę, kupię chyba jakąś S3 Trio, bo widzę, że są dostępne na allegro. Chyba, że ktoś posiada kartę graficzną pod pci z specyfikacją elboxu na sprzedaż ?
[#49] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #35

Jak już się ze wszystkim uporasz, to weź, niech ktoś ci podkręci tę 040/25 na 33, bo przy takim konfigu ta Amiga jest czasami wolniejsza niż 030
[#50] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #48

Ja posiadam takową kartę grafiki Radeon 9250 która śmiga z starym i nowym medkiem bezproblemowo.
Jak chcesz to mogę wypożyczyć do testów lecz programowo i z sterami nie pomogę . Karta nie na sprzedaż .
Najlepiej jak się pofatygujesz na SACP .Jestem z Górnego Śląska .
Pisz na pw jak coś.

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2022 23:24:31 przez Jacol
[#51] Re: Problemy Mediator+radeon

@Jacol, post #50

Ok, jeśli SCAP wypadnie w trzecią sobotę Maja to na pewno będę. Jeszcze Ci się przypomnę wcześniej, ja mieszkam między Częstochową a Katowicami
[#52] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #51

A czy ktoś spotkał się z takim problemem, że po próbie uruchomienia gry po WHDload komputer się resetuje. Dysk uruchomiony pod WinUAE odpala bez problemu. Natomiast każdy plik WHDload uruchomiony w mojej konfiguracji sprzętowej resetuje komputer

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2022 18:21:02 przez dcebula
[#53] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #52

Piracki klucz do WHDload?
[#54] Re: Problemy Mediator+radeon

@_arti, post #49

040/25 -> 040/40 nawet. Kiedyś pośredniczyłem w handlu takową. Działała bez problemu, miała mały radiator raptem.
[#55] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #52

Nie wiem jak w Blizzardzie, ale w Apollo 040 bardzo dużo gier pod WHDLoad wymaga wyłączenia cache (tooltype lub parametr NOCACHE). Niektóre slave nie lubią się też z mapowanym w fastramie kickiem i działają dobrze wyłącznie po odpaleniu na żywca bez s-s czy setpatcha nawet.
[#56] Re: Problemy Mediator+radeon

@hrw, post #54

Widziałem tylko jedną PPC z 040 przetaktowaną na 40 MHz, gdzie to jako-tako działało. Być może to ta, w której sprzedaży pośredniczyłeś :D
[#57] Re: Problemy Mediator+radeon

@kempy, post #55

Tak, WHDload moze wymagac wylaczenia cache. Ale nie moze za kazdym razem Amige resetowac. WHDload wylapuje bledy (pojawia sie komunikat o przechwyconym bledzie) a nie robi reset Amigi, bo po prostu patchuje wszystkie przerwania 68k na samym starcie. Wiec albo jakis blad w/od ktorejs wersji WHDload (68040 jest zwykle najmniej testowanym CPU, oprocz 68010). Albo piracki klucz w systemie. Albo cos zwiazanego z uruchomionym netem. Albo jakis dziwny patch/kick zainstalowany. Albo WHDload z czyms sie gryzie (wirus?).
[#58] Re: Problemy Mediator+radeon

@Don_Adan, post #57

Stos TCP/IP był odpalany po starcie, problem rozwiązany. dziękuje
1
[#59] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #58

Witam, karta graficzna wymieniona na innym model radeon. Aktualnie, przy uruchomianej grafice widoczne wszystkie pozostałe karty w pciinfo.

Mam pytanie dotyczące konfiguracji sieci, a dokładnie chodzi mi o sterownik karty sieciowej. Czy do Devs : NetInterfaces dodaje RTL8139 czy może MediatorNET ?

[#60] Re: Problemy Mediator+radeon

@dcebula, post #59

Czy do Devs : NetInterfaces dodaje RTL8139 czy może MediatorNET

Dodaj taki sterownik, który obsługuje twoją kartę sieciową.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem