kategoria: Sklepy
[#31] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@Madman, post #30

To prawda, specjalny pokój by się przydał. Ja dlatego bardzo cenię sobie PowerBookaG4 jako moją morph-maszynę. Z mieszkania wyszedłem z nim może 3 czy 4 razy. Ale po mieszkaniu chodzę z nim bardzo często, lubię "morphosować" na balkonie. Nie zamieniłbym go nawet na dużo szybszą stacjonarkę.
[#32] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@MDW, post #31

OKROPNY OFTOP: Zawsze możesz przerobić iMaca G5 na quasi-laptopa. Może trochę grubawy wyjdzie, ale jakoś dasz radę :)

ROZPACZLIWA PRÓBA POWROTU DO TEMATU: No właśnie. A może dałoby się zrobić pokrowiec na Maca Mini, albo takiego tam PowerBooka G4? Chociaż - pewnie zapotrzebowania nie ma.
[#33] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@recedent, post #32

coś ala rozwód,
dom na pół,
piłą czy siekierą ?
[#34] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@recedent, post #32

Jest nawet spore zapotrzebowanie, z tym że akurat na modele których nie mam więc nie mam jak zrobić wykroju.

Co do pokoju zabaw… często dostaję zdjęcia od ludzi którzy kupili pokrywy, to co mają w swoich „kącikach” retro to po prostu szok- po kilkanaście komputerów. Widać też po zamówieniach kto ile czego ma, są powracający klienci ( kupują raz w miesiącu kilka sztuk) albo są tacy którzy zamawiają kilkanaście pokryw na raz a potem tylko dokupują. Są też tacy co mają tylko jedną np Amigę i pokrywa ma być takim miłym dodatkiem, żeby ładnie wyglądało na biurku.
[#35] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@Daclaw, post #25

Pewnie tłukli technologię przedwojenną, poniemiecką, jakąś inżynierię odwrotną czy inną kradzież własności intelektualnej to i efekt był w miarę porządny, choć niekoniecznie nowoczesny. Wbrew pozorom, własnej myśli technicznej w PRL-u było jak na lekarstwo.


A wystarczy poszukać FabrykBroni
Moja babcia miała Singera właśnie z Radomia kupionego w Pewexie

Podobnie, jak miało to miejsce w latach poprzednich, produkcji wojskowej towa-rzyszyła produkcja cywilna. Skoncentrowano ją na dwóch grupach produktów – maszy-nach do szycia i maszynach do pisania. Produkcja tych pierwszych była dziedziną, w której pracownicy radomskiego zakładu mieli już ogromne doświadczenie. W początkach lat siedemdziesiątych XX w. prace konstruktorów bazowały na systematycznym unowocze-śnianiu maszyn „Łucznik” i wprowadzaniu na rynek ich kolejnych modeli. Prawdziwym przełomem dla zakładu okazało się jednak podpisanie w 1973 r. umowy licencyjno-kooperacyjnej z amerykańską firmą „Singer” – jednym z najbardziej znanych w świecie producentów maszyn do szycia. Zawarta na okres kilkunastu lat umowa pozwalała na pro-dukowanie w Radomiu co najmniej dwóch modeli maszyn ze znakiem „Singera” i swo-bodną sprzedaż ich na całym świecie. Na potrzeby m.in. tej produkcji zdecydowano się wybudować od podstaw zupełnie nowy, nowoczesny zakład produkcyjny, zlokalizowany w dzielnicy Gołębiów. Przyjęte założenia zakładały, iż docelowo będzie tam powstawać corocznie 520 tys. maszyn. „Singery” miały być kierowane niemalże wyłącznie na eksport do krajów zachodnich, natomiast „Łuczniki” na rynek wewnętrznych i tzw. krajów demo-kracji ludowej. Równocześnie dyrekcja zakładu zdecydowała się uruchomić filię w odle-głym od Radomia o trzydzieści kilometrów Zwoleniu, wznosząc tam także od podstaw nowy zakład. Początkowo zamierzano produkować tam tylko proste elementy maszyn do szycia, ale wraz z upływem czasu i podnoszeniem kwalifikacji załogi ofertę tę rozszerzano.
Produkcja „Łuczników” i „Singerów” przyniosła radomskiemu zakładowi zarówno powszechne uznanie, jak i bardzo duże zyski finansowe. W końcu lat siedemdziesiątych jej roczna wielkość obejmowała dla obu rodzajów odpowiednio 260 tys. i 140 tys. egzempla-rzy. Chociaż podstawy produkcji zostały podkopane w związku z narastającym w kraju kryzysem gospodarczym, utrzymano ją na wysokim poziomie. Maszyny z Radomia trafiały m.in. do Belgii, Francji, i Stanów Zjednoczonych, a nawet tak odległych krajów jak Ja-ponia, Jamajka, Togo i Senegal.
1
[#36] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@Madman, post #30

Dokładnie, ja weekendowo, albo w święta - tak to biurko zajęte z uwagi na pracę zdalną żony.


Wracając do pokrowca... Mam w domu pokrowiec który uszyła mi ciotka w 1999 roku na drukarkę HP Deskjet 610C która została zakupiona na giełdzie pod Elboxem w Krakowie za 445zł szeroki uśmiech

Pokrowiec pasuje na A1200 i właśnie do tego służy
[#37] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@flea, post #34

Jest nawet spore zapotrzebowanie, z tym że akurat na modele których nie mam więc nie mam jak zrobić wykroju.

Jeśli ktoś byłby w stanie sobie sam wymierzyć dokładnie sprzęt i potrafił to rozrysować i zwymiarować to zrobienie z tego wykroju nie byłoby problemem, co najwyżej nie byłoby później przymiarek ale to już na odpowiedzialność zamawiającego ;) Na szczęście "komputerowi modele" nie tyją i nie chudną :D Jeśli będziesz poszukiwać jakiegoś konkretnego sprzętu aby zrobić wykrój, chętnie pomogę jeśli coś takiego wpadnie mi w łapki ;)
[#38] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@Madman, post #37

Szyłam tak kilka razy pod wymiar. Koszmar. Wyszło w miarę ok ale ile stresu… i to był prosty model, coś jak Atari800XL. Kłopot w tym, że ktoś kupi pokrywę, zgodzi się na ewentualne niedociągnięcia, ale zawsze może zażądać zwrotu pieniędzy bo nie pasuje. I w ten sposób jest stracony i czas i materiały.
Poza tym jak się szyje to nigdy nic nie wyjdzie tak samo.

Tak czy inaczej dziękuję za pomoc, jakby co na pewno się zgłoszę.

Taką kiedyś uszyłam :)
2
[#39] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@flea, post #38

No nie no, gdybym robił coś pod zamówienie (czyt. coś nieszablonowego, zwłaszcza na podstawie danych od klienta), zaznaczyłbym od razu, że tylko przedpłata i bez możliwości zwrotu ;) Oczywiście rozumiem, że czasem lepiej zlecenia nie przyjąć niż się później "bujać" ;)
[#40] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@Madman, post #39

Witam

W sprawie pokryw anty kurzowych z materiału to znalazłem dziś coś takiego link
Cena symboliczna czy może ktoś już to widział na własne oczy?
[#41] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@zbroy, post #40

Ładne i cena dobra.
Kordura jest powlekana PCV, nie wiem czy to może wejść w reakcję z plastikiem. Ktoś ma tą pokrywę?
[#42] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@zbroy, post #40

Słabej jakości zdjęcia aby dokładnie ocenić ale na ostatnim widać nierówno obszytą krawędź tj. szew jest nierówno.
[#43] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@flea, post #41

Witam, zamówiłem jedną na próbę przyszła i nawet ładnie się prezentuje. Zrobię zdjęcia i wam pokarzę. Rozmawiałem z producentem i wiem że już są do A500, A600, A1200 a w najbliższej przyszłości będą jeszcze do C64 i chyba Atari.OK
[#44] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@zbroy, post #43

Zrobię zdjęcia i wam pokarzę


Za co karać? My dobre ludzie som, poczciwe.
5
[#45] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@recedent, post #44

pokarzę


wiem, wiem wybacz

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2022 15:06:13 przez zbroy
[#46] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@recedent, post #44

Znajdź jakąś krawcową, ożeń się z nią i ci zrobi za darmo te pokrowce szeroki uśmiech
[#47] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@mmarcin2741, post #46

Ale taką co Amig z domu nie wyrzuci, bo już wtedy to nie będzie trzeba żadnych pokrowców.
3
[#48] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@mmarcin2741, post #46

Myślę że śluby są droższe niż pokrowce.
2
[#49] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@Hubez, post #36

Wracając do pokrowca... Mam w domu pokrowiec który uszyła mi ciotka w 1999 roku na drukarkę HP Deskjet 610C która została zakupiona na giełdzie pod Elboxem w Krakowie za 445zł szeroki uśmiech



Gielda byla pod Eldudem chyba.
[#50] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@flea, post #6

Faktycznie mam zamówienia z całego świata, jak do tej pory komentarze są mega pozytywne, ponoć zdjęcia nie oddają pełnego uroku pokryw.


a czy dalo by sie uszyc takie pokrowce na obudowy E/BOX Tower? bylbym chetny na 4 sztuki ;).
[#51] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@Mokry, post #50

Przykro mi, ale nie mam tego.
[#52] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@Mokry, post #50

wyślij Wolkance na zwymiarowanie obudowę i czekaj.
[#53] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@Mokry, post #49

Tak, pod Elbudem
[#54] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@flea, post #51

Przykro mi, ale nie mam tego.


Domyslam sie. Ale jak bym wlasnie wyslal wymiary, to czy dalo by sie zrobic?
[#55] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@Stoopi, post #53

Tak, pod Elbudem


Mieszkalem pod krakowem, bylawalem prawie co tydzien ;).
[#56] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@Mokry, post #54

Nie szyję z podanych wymiarów. Z doświadczenia wiem, że zawsze coś pójdzie nie tak. Nawet przy idealnych wymiarach, po zaobrębieniu, wszyciu taśmy, pozszywaniu wszystkiego- zawsze projekt idzie do poprawki ( a tu za długo, tu dodać, tu obciąć).W przypadku małych rzeczy jeszcze może bym i się porwała ale Tower jest ogromna. Do tego dochodzi brak czasu na indywidualne projekty, ledwo ogarniam bieżące zamówienia, plus nowe projekty które wiszą i czekają.
Na prawdę, przykro mi że nie mogę tu pomóc. Zwykle, jak mogę/mam czas/ pożyczę jakiś komputer to szyję takie jednostkowe rzeczy. Na dzień dzisiejszy nie dam rady.
[#57] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@flea, post #56

Myślę że kolega żartował, przecież mrugnął oczkiem jak wspomniał że chciałby na to pokrowce. Generalnie pokrowce sie przydają klawiaturom bo one "lubią łapać kurz" a nie blaszanym pudłom. :)
[#58] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@ZbyniuR, post #57

Sorry za offtop, ale od pewnego czasu zauważyłem, że jesteś nietoperzem szeroki uśmiech
[#59] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@ZbyniuR, post #57

kolega żartował

Ja myśałem, że nie żartował i chciałem polecić 120 litrowe wytrzymałe worki na śmieci
Jan Niezbedny albo innej prestiżowej marki.
[#60] Re: Miękkie wyszywane pokrowce antykurzowe.

@ZbyniuR, post #57

Alez ja jestem smiertelnie powazny ;). Takie 4 bym chcial ;). I jeden na Big Towet Micronik'a do A4000 ktora jest dwa razy wyzsza ;). Powaznie mowie ;). Akurat na klawiatury to te plastikowe mnie sie osobiscie bardziej podobaja.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem