kategoria: A500
[#31] Re: Amiga 500 rev6a + hd590

@Cezarykl, post #29

Do kości 4x (podobnie jak 2x i 8x) potrzebujemy standardową podstawkę zamontowaną w każdej Amidze. Najstarsze linie adresowe podpina się do GND lub VCC - w zależności od tego, który obraz kickstartu chcemy używać.
[#32] Re: Amiga 500 rev6a + hd590

@Cezarykl, post #29

sprzedawca z allegro odpisał ze tka ma być dwa pozostałe piny sluzą do sterowania romem i mają być poza podstawką
[#33] Re: Amiga 500 rev6a + hd590

@Cezarykl, post #29

Powiadasz nigdy nie będzie działać? U mnie działa i to bez podstawek
[#34] Re: Amiga 500 rev6a + hd590

@snifferman, post #33

i mozesz sobie 4 kicki wybierac?

nie? czyli nie dzialaja 4 ?
[#35] Re: Amiga 500 rev6a + hd590

@SviRu007, post #27

Taki przełącznik kicków będzie działać w Twojej Ami.
Co do JST, to nie wiem, ale skoro masz rev6, to dlaczego nie przerobisz sobie na 1 MB chip RAM? To wymaga przestawienia dwóch zworek w środku (wymaga lutownicy). 5 minut roboty, wliczając otworzenie i zamknięcie Ami.
Możesz też dołożyć sobie do tak przerobionej Ami 68EC020TK https://youtu.be/Pe8iKsGYlng i będziesz miał 1 MB chip ram, 1.5 MB slow RAM i 8 MB fast RAM. Do tego HDD i znacznie szybszy procesor (wg. Sysinfo 13 razy).
Ostatnio zrobiłem dla jednego kolegi podobną przeróbkę, z tym że on miał rev 8, więc dolutowałem na płytę drugie 0.5MB (do pełnego 1 MB). Dodałem układ 74F139, więc z rozszerzeniem pod klapką ma obecnie 1.5 MB chip, jak wymieni rozszerzenie na 1 MB to będzie miał pełne 2 MB. I do kompletu wspomniane 68EC020TK.
Z drugiej strony masz już A590, więc może wystarczy samo przezworowanie płyty do 1 MB chip RAM.
[#36] Re: Amiga 500 rev6a + hd590

@SviRu007, post #32

Sprzedawca z Allegro ma ksywę pong777 i spokojnie możesz z nim pogadać na tym forum :)
Gość który zrobił do rozszerzenie (Architect1200) też tu jest.
Jesteśmy jedną (nie)wielką mafią

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2022 16:36:32 przez wali7
[#37] Re: Amiga 500 rev6a + hd590

@Cezarykl, post #34

Co masz na myśli? Każdy multikick polega na tym, że do dużej kości ładuje się kilka osobnych kickstartów i wybiera je przełącznikami podpiętymi do najstarszych linii adresowych. Snifferman ma dokładnie tak zrobione (bardzo estetycznie). Ten kick z Ali (zrobione przez Architecta i sprzedawane przez ponga) działa dokładnie w ten sam sposób, tyle, że nie jest lutowane bezpośrednio do kości, tylko jest malutka płyteczka.
[#38] Re: Amiga 500 rev6a + hd590

@Cezarykl, post #34

Pewnie że mogę wybrać 1 z 4. Jaki byłby sens nagrywac 4 jak tylko 2 by działały. Minusem jest to, że wyprowadzasz 2 przełączniki. Można dać też jeden obrotowy. Są też kości gdzie nagrasz 8 kicków. Ja miałem bez podstawki, bo wtedy nie zawadza jak dajesz turbo i inne wynalazki
[#39] Re: Amiga 500 rev6a + hd590

@wali7, post #35

zrobiłem mod na 1mb chip właśnie. Wszystko śmiga. Może pomożecie mi z innym poroblemem.

Mam goteka w zew obudowie po stacji amigowej. W amidze stockowa stacja chinon. Mam selektor stacji.
DF0 ustawione jako gotek. DF1 stacja wewnetrzna FDD.

W takim ustawieniu gotek jest widziany i działa ładnie. Natomiast stacja DF1 nie jest widziana w WB ani w amigatestkit - nie oficjalnie. Nie ma jej na liscie ale jak wymusze test DF1 i puszcze sygnal i read i write test przechodzi - ale nadal nie ma stacji na liście.

Macie jakiś pomysł o co moze chodzić? Czy to moze być kwestia zworek na stacji?
Dodam ze kiedy przełączę selektor - DF0 to stacja wew a gotek zew DF1 - w takim ukladzie obie stacje są widziane w WB.

Dzięki za pomoc. Mam jeszcze jeden powazny problem ale to po tym :)

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2022 18:20:17 przez SviRu007
[#40] Re: Amiga 500 rev6a + hd590

@SviRu007, post #39

Bo boot selector który kupiłeś jest kiepski i tak dziala. Wbudowana stacja nie ma elektroniki identyfikującej i trzeba zmodyfikować bootselector. Gdzieś to nawet opisałem na tym forum. Jak znajde to dam linka
[#41] Re: Amiga 500 rev6a + hd590

@snifferman, post #40

Cenna informacja. Czyli nie ma co ruszać zworek na stacji?
[#42] Re: Amiga 500 rev6a + hd590

@SviRu007, post #41

[#43] Re: Amiga 500 rev6a + hd590

@snifferman, post #42

Zmieniłem zworki na fdd i generalnie tylko rozwaliło mi goteka bo przestał działać :). Postaram się zrobić ta modyfikację. Rozumiem ze takie rozwiazanie to nadal nie rozwiazuje problemu >>>
https://www.ebay.pl/itm/122327373472

Jeszcze jest to na pl allegro i facet twierdzi, ze to uczyni stacje wew. oryginalna jako DF1...

https://allegro.pl/oferta/amiga-500-boot-selector-elektroniczny-12266020687?utm_source=notification&utm_medium=multipleMessage&utm_campaign=61556b38-f962-491d-b0de-cec8e4b7a690
[#44] Re: Amiga 500 rev6a + hd590

@SviRu007, post #43

Można to obejść inaczej. Przełączyć bootselector po wyświetleniu się ekranu kicka lub uruchomieniu systemu z HDD. Wtedy stacja wewnętrzna powinna działać jako DF1.

Startujesz Amigę z bootselectorem w pozycji normalnej czyli DF0 jako stacja wewnętrzna i przełączasz później gdy stacje są już wykryte.
Oczywiście w normalnej pozycji wszystko musi najpierw działać prawidłowo (wewnętrzna jako DF0 i gotek jako DF1)
[#45] Re: Amiga 500 rev6a + hd590

@snifferman, post #44

No to jest ciekawe rozwiązanie - sprawdzę :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem