kategoria: Programy
[#91] Re: Golem, soft do fakturowania

@JacK_Swidnik, post #90

Kolega w tej kwestii nie ma racji lub nie spotkał się z podobnym problemem. Ale ok, mamy ( chyba) demokrację. Każdy ma prawo do własnego zdania.
[#92] Re: Golem, soft do fakturowania

@JacK_Swidnik, post #86

stawek vat w df się nie programuje F i G są nieużywane, jedynie w sytuacji gdzie podatnik prowadzi sprzedaż przy fvat marża wtedy F programuje się jako 0% i w systemie używa się tzw tzn czyli zeto technicznego
a np to sprzedaż nieopodatkowana również tego się używa w wyjątkowych sytuacjach pod lit G i też 0%
nie powinno być na sztywno tak ustawione/zamapowane jak zrobiłeś w tej aplikacji

A, chodzi ci o mozliwosc oznaczenia kodow F i G, ze sa nieuzywane? Te ustawienia to tylko przypisanie stawek, ktore sa wykorzystywane w programie i powinny byc osobno ustawione w drukarce - golem nie programuje stawek w drukarce.
W programie sa domyslne przyporzadkowania stawek do kodow zgodnie z rozporzadzeniem MF w sprawie kas rejestrujacych z 30 kwietnia 2019. Ono scisle definiuje, jakie stawki maja byc ustawione pod jakimi kodami literowymi w drukarce fiskalnej oprocz kodow F i G, ktore nie maja okreslonych przyporzadkowan, wiec ich ustawienia zaleza od widzimisie uzytkownika. Dlatego przypisania te w golemie NIE SA NA SZTYWNO i moga byc zmieniane w ustawieniach urzadzen fiskalnych. W gruncie rzeczy powinieniem mozliwosc przypisywania stawek do kodow A-E usunac, poniewaz zmiana tego przypisania jest niezgodna z prawem...


chodziło mi że przy wprowadzaniu danych wywala niepotrzebnie komunikaty gdzie można by było ustawić to na sztywno
waluta zakupu, waluta sprzedaży przy dodawaniu towaru
forma płatności przy dodawaniu firmy

Faktycznie mozna by dodac domyslne wartosci tych parametrow gdzies w ustawieniach, pomysle o tym.
[#93] Re: Golem, soft do fakturowania

@mawor, post #91

ok, ale czytaj proszę ze zrozumieniem co napisałem
[#94] Re: Golem, soft do fakturowania

@docent, post #92

dalej nie rozumiesz co miałem na mysli.
rozumiem że na sztywno przypisałeś stawki od A do E ok, ale F i G tego nie powinieneś robić tak jak to opisałeś, zrób mapowanie do wyboru i tyle. w tym rmf par 6 pkt 5 c mówi wyraźnie że te stawki są używane w tych określonych przypadkach, dla podatników zwykłych ich się po prostu nie programuje sa nieużywane i ja takiego określenia użyłem.
wiem że program nie programuje stawek bo to wykonuje serwis przy użyciu programu producenta a nie magazynowy ja o tym nic nie napisałem dodatkowo musiałbyś je zatwierdzać w drukarce
używasz protokołu tylko thermal bez wyboru na posnet a starsze drukarki posnet nie mają 7 stawek a 5 dodatkowo w niektórych z nich nie można było zmienić kolejności. więc używanie sztywnego przypisania jest błędem, pytanie ile i czy w ogóle osób podepnie Golem-a do takiej drukarki fiskalnej
to są moje uwagi czy je wdrożysz w tym Golenie to już Twoja sprawa

jak nie wypełnisz jakiegoś pola wymaganego w danych sprzedawcy a wypełnisz pozostałe i zapiszesz to wyrzuca błąd że nie wypełniłeś i nie zapisuje reszty poprawnych, popraw to bo ze trzy razy podchodziłem to tych danych
[#95] Re: Golem, soft do fakturowania

@JacK_Swidnik, post #94

dalej nie rozumiesz co miałem na mysli.
rozumiem że na sztywno przypisałeś stawki od A do E ok, ale F i G tego nie powinieneś robić tak jak to opisałeś, zrób mapowanie do wyboru i tyle

To nie ja nie rozumiem - przeciez wyraznie napisalem, ze stawki nie sa na sztywno przypisania do kodow, mozna je sobie zmieniac. Zajrzales w ogole do konfiguracji urzadzen fiskalnych w golemie zanim zaczales pisac?
używasz protokołu tylko thermal bez wyboru na posnet a starsze drukarki posnet nie mają 7 stawek a 5 dodatkowo w niektórych z nich nie można było zmienić kolejności

Moze ja sie nie znam, ale dokumentacja dla programistow protokolu Posnet Thermal od 2002 roku wymienia 7 dostepnych stawek, od A do G. Mozliwe, ze 5 stawek jest w drukarkach starszych niz 20 lat albo w drukarkach innych producentow, ale wtedy nie sa w pelni kompatybilne z tym standardem.

więc używanie sztywnego przypisania jest błędem

bledem, ktorego nie ma, bo mozna zmieniac przypisanie stawek w programie.

jak nie wypełnisz jakiegoś pola wymaganego w danych sprzedawcy a wypełnisz pozostałe i zapiszesz to wyrzuca błąd że nie wypełniłeś i nie zapisuje reszty poprawnych, popraw to bo ze trzy razy podchodziłem to tych danych

Dzieki za informacje, tu faktycznie jest blad - golem nie powinien zamykac okna ustawien, gdy ktores z pol jest niepoprawne. Juz to poprawilem.
[#96] Re: Golem, soft do fakturowania

@docent, post #95

tak, zajrzałem inaczej przecież bym się nie odzywał, brak opcji na liście wyboru stawek literowych brak/nieużywana itp jest na sztywno przypisanie litery F-F lub F-G lub G-G lub G-F ot to
innych ustawień w tym programie ja nie widzę



brak możliwości przelogowania się na użytkownika trzeba zakończyć sesję i ponownie się ją rozpocząć logując się na użytkownika
[#97] Re: Golem, soft do fakturowania

@JacK_Swidnik, post #96

jest na sztywno przypisanie litery F-F lub F-G lub G-G lub G-F ot to
innych ustawień w tym programie ja nie widzę

Tzn nie mozesz dla kazdej stawki zmieniac kodow literowych od A do G?
brak możliwości przelogowania się na użytkownika trzeba zakończyć sesję i ponownie się ją rozpocząć logując się na użytkownika

Przelogowanie na innego uzytkownika wiaze sie z zakonczeniem poprzedniej sesji - to nie windowsy, tylko program ksiegowy, ktory nie jest wielodostepny i ma tylko jeden aktywny kontekst.
2
[#98] Re: Golem, soft do fakturowania

@docent, post #62

Mogę potestować wersje beta
[#99] Re: Golem, soft do fakturowania

@blur, post #98

Testuj, jest na aminecieok, racja
[#100] Re: Golem, soft do fakturowania

@QUAD, post #99

.. a nawet używaj
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem