[#71]
Re: [A600] Pierwsze inwestycje po zakupie
@miniek,
post #1
Cześć, witam Forumowiczów!
Ostatnio w ręce wpadła mi Amiga 600, zupełnie podstawowa wersja. Dodam że to moja pierwsza Amiga, jestem zupełnie zielony w temacie.
Znalezisko piwniczne, po wyczyszczeniu okazało się, że płyta jest w bardzo dobrym stanie. Nie wiem czy koniecznie ruszać te kondensatory spotkałem różne opinie.
Zasilacz oryginał lekki pomierzyłem i nie zaufalbym mu, dlatego pożyczyłem pewny od znajomego.
Amiga ruszyła działa elegancko, stacja nie działała to kupiłem na olx jakiś zamiennik z pc, chodzi i pracuje ładnie.
Ukończyłem już UGH! i Super Froga :)
Pomyślałem o czymś nowocześniejszym. Ale chcę pozostawić Amigę w miarę oryginalnym stanie dlatego wybór padł na zewnętrzny Gotek:
https://allegro.pl/oferta/amiga-zewnetrzny-gotek-z-enkoderem-17983844985
Niestety okazało się, że będzie to działać tylko jako d1, a nie jako d0 i właściwie to bez bootselectora to się nie uda z tego urządzenia dobrze operować. A bootselectora chyba nie ma do A600.
To idąc dalej znalazłem coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/a608-pamiec-8-mb-fast-do-amigi-600-18218116237
I do tego:
https://allegro.pl/oferta/amiga-600-adapter-sd-32gb-whdload-zestaw-karta-sd-ide44-gry-18422540749
Tylko, że mam kikstarta 37.300 to nie mam pewności, że to ruszy. I czytam też że dobrze by było rozbudować pamięci chip do 2MB.
Dużo tego i nie wiem co wybrać.
Amiga będzie służyć do odpalania gier, ale tak żeby działało to w miarę komfortowo.
Najgorsze że nie lutuje nic sam poza kablami w joystickach. I nie wiem czy to wszystko jest pług and play. :)