[#31] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #30

@Skolman

Czlowieku, a ja tyle czasu sie zastanawialem jak ten problem rozwiazac... ale jak widac, rzecz jest tak trywialna, ze az wstyd mi. Wazne, ze wroce do Prayera2... :D

Natomias co do "interpretatora" to moze warto, gdyby ktorys z posiadaczy "OS4 Classic" sprobowalaby odpalic ten na plikach z OS4 dla nowych amig.



Ostatnia modyfikacja: 23.12.07 15:43
[#32] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@amigafan, post #26

No to chyba przeoczylem twoja informacje ze wlasnie zamawiasz.
[#33] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #29

No to jest oczywiste :)
Posiada wieksza dynamike niz 68k i dzwiek jest mniej "chropowaty", ale ogolnie brzmi tak samo w trybach HIFI :)
[#34] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #30

Prayera2

Odtwarza najlepiej na 68k, jednak przestalem go uzywac ze dwa lata temu "dzieki" AmiGG i pluginowi AmigAMP :)
Ostatnio go odpalilem jednak z jakiegos powodu nieodtwarza mi dzwieku. Chyba Jacek Rzeuski swojego czasu planowal go rozwijac, ale stwierdzil ze jest bardzo zle napisany. Mozliwe ze nie odtwarza mi w zwiazku z jakimis nowymi bibliotekami. Niewazne :)

jak jakas mp3 nie dziala to wywal nowego taga z mp3 np programem MP3TagEditor.

Prayer2 ma jedna zasadnicza wade - MP3 skodowane z porysowanych plyt, lub zle skodowane (chodzi o "trzask") wywala sie w tym miejscu i przeskakuje na kolejny utwor. Dzieje sie to nawet w kawalkach, w ktorych na "ucho" owego "trzasku" nie slychac.
[#35] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@Lokaty, post #31

OS4

Na AOS4 i MOS, lepiej jednak uzywac playerow ktore kumaja takze OGG, choc ANR na MOSie, jest duzo bardziej mulacy niz AmigAMP (mimo ze GUI dziala na emulacji 68k. GUI ANR, zreszta tez jest pod 68k).
[#36] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@Andrzej Drozd, post #32

Była w wątku, który sam założyłeś
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=5&i=2343&t=2343&startliczba=50&v=f#reply_2487
Ci co się zgłosili już mogą się bawić nowym AOSem.
[#37] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@amigafan, post #36

Trudno. Moze jako staly klient firmy o ktorej wspomnialem, dostane jakis upust :)
[#38] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@Andrzej Drozd, post #35

ANR w ikonce programu i pluginy standardowo maja ustawiony za wyskoki priorytet i tez odwrotnie dla programu zbyt niski priorytet powoduje rwanie, zmniejszylem odpowiednio do mojego 040/30MHz i ANR w trakcie pracy z innymi programami dziala bardzo dobrze, a pod mosem to jeszcze plugina z wizualizacja mozna sobie zapuscic i smiga nie to co na 68k ;]

[#39] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@Andrzej Drozd, post #34

> Odtwarza najlepiej na 68k

u mnie na 68k mp3 dekoduje PPC ;)

> AmiGG i pluginowi AmigAMP

ten plugin dziala tez z ANR

> Prayer2 ma jedna ...

do mp3 z bledami crc byl jakis program juz nie pamietam wystarczylo przepuscic taka mp3 i juz bylo ok, jeszcze mozna uzyc lame



Ostatnia modyfikacja: 24.12.07 00:55
[#40] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@Andrzej Drozd, post #33

pod AOS w ANR - "AHI Music" ustawione mam na "Paula:HiFi 14 bit stereo++ calibrated" pod MOS tak samo i pod MOS jest lepsza jakosc dzwieku. najlepiej to posluchac modkow DBM chocby na HippoPlayerze procek robi swoje

[#41] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #39

u mnie pod 68k mp3 dekoduje PPC

U mnie tez :)


ten plugin dziala tez z ANR

Tak, jednak wiecej czasu przebywam na WB3.1, a ANR w tym wypadku nie oferuje duzo wiecej niz AmigaAMP. Niestety nasi koledzy od MOSa, nie oglosili oficjalnego bounty, chocby na OGG, dla Power Up, nie mowiac juz o WOS ;)

do mp3 z bledami crc byl jakis program juz nie pamietam wystarczylo przepuscic i juz bylo ok

A ja wole po prostu sluchac.
[#42] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #38

Aha, spoko, musze to obadac, ale na MOSie, poniewaz ANR na WB3.1 nie daje rady AmigaAMPowi, na ktorym tez mozna sluchac np. radia internetowego :)
[#43] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@Andrzej Drozd, post #41

to moze takie sprostowanie ANR uzywam glownie do shoutcast, bo AmigaAMP po prostu sie do tego nie nadaje za czesto zrywa polaczenie i klapa czekanie nawet sie wiesza i przy okazji tez caly system, no ale kazdy uzywa tego co mu odpowiada

[#44] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@Andrzej Drozd, post #35

Pod 68k:

Prayer

Pod PPC

-WB 3.x

SongPlayer + AHI na Max'a

-MOS PUP

ANR + AHI na Max'a -> najlepsza jakość dzwieku ( + odtwarzanie modów itp.) i świetne wizualizacje dzwięku (zew. pluginy)!!!!!
[#45] Re: OS 4 Classic - Pierwsze wrazenia...

@ted, post #1

Mamy już prawie 6 tygodni od premiery. Czy są osoby zainteresowane przygotowaniem recenzji systemu w wersji Classic, która byłaby opublikowana na PPA?

[#46] Re: OS 4 Classic - Pierwsze wrazenia...

@mailman, post #45

Gdy bede mogl kupic w Polsce, to cos "nabazgram".
Moze pare osob juz pisze cos na ten temat, ale skupili sie na glebszej "lekturze", niz pierwszych wrazeniach? :)
[#47] Re: OS 4 Classic - Pierwsze wrazenia...

@Andrzej Drozd, post #46

Gdy bede mogl kupic w Polsce, to cos "nabazgram".

Możesz kupić w Europie. Teraz to już bez znaczenia.

[#48] Re: OS 4 Classic - Pierwsze wrazenia...

@mailman, post #47

A moge "za pobraniem" bez bawienia sie w PayPale i inne "utrudnienia zycia"? Jezeli nie, to zaczekam jak przyjdzie dostawa wraz z pieczywem do pobliskiego sklepiku ;)
[#49] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@pekdar, post #6

A jak wygląda kwestia 3D. OS4 ma Warpa 3D (jakaś tam wersja), ale słyszałem, że pod klasykiem nie ma sprzętowej obsługi 3D.

Próbował ktoś kożystać z przeglądarki "OWB" nie wiem czy kolega mógł to sprawdzić bo ta przeglądarka ponoć bardzo lubi "RAM".
[#50] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@BULI, post #49

OWB nie ruszy na Classicach, poniewaz wymaga okolo 300 MB ramu. Do Classica mozna wlozyc tylko 256 (A1200). W przypadku A4000 jest jeszcze gorzej, poniewaz tylko 128.

Co do 3D, to nie dziala pod MOSem, poniewaz komus tam nie chce sie zrobic/dokonczyc sterow dla Permedii. Dziala tylko Warp3D.
Mysle ze AOS4 jest w lepszym polozeniu, ale poki go nie mam, to malo sie tym interesuje ;)
[#51] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@Andrzej Drozd, post #50

> Co do 3D, to nie dziala pod MOSem, poniewaz komus tam nie chce
> sie zrobic/dokonczyc sterow dla Permedii.

I, o ile chyba większość decyzji MOSTeamu jest dla mnie nie do
zrozumienia, o tyle fakt, że nikomu się nie chce pisać 3D dla klasyków
akurat wcale mnie nie dziwi. No bo dlaczego ktoś, kto sam od lat używa
Pegasosa, ma poświęcić niemało czasu na pisanie sterowników pod
klasyka?

[#52] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@Kamul, post #51

To żadna wymówka. Ja nie używam amigi, ani amigaosów, a piszę pod nie oprogramowanie.

[#53] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@MinisterQ, post #52

Wyjątek potwierdza regułę? ;)

[#54] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@Andrzej Drozd, post #50

OWB rusza na klasykach i działa juz calkiem dobrze , wymaga 190 mb ramcu a nie 300
[#55] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@MinisterQ, post #52

Tia, sterowniki się świetnie pisze bez sprzętu do testowania.
[#56] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@fibi, post #54

No to i tak jest wciaz poza zasiegiem uzytkownikow A4000. Ja w A1200 mam tylko 128 i juz sie to raczej nie zmieni. Nadzieja jest w Sputniku :)
[#57] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@Jacek Piszczek, post #55

Nie ma to jak znaleźć świetną wymówkę, sytuację niemal niemożliwą do rozwiązania!

[#58] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@Jacek Piszczek, post #55

na pegazie przesuwanie w pionie tez nie dziala, wiec dasz rade zrobic patcha plz

[#59] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@MinisterQ, post #52

> To żadna wymówka. Ja nie używam amigi, ani amigaosów, a piszę
> pod nie oprogramowanie.

Znaczy jak, w ogóle? Nawet pod jakimś emulatorem? Jeśli tak, to
podziwiam. Serio. :) Skąd Ty w ogóle motywację w takim razie czerpiesz
- sam bym chciał tak umieć. ;)

No, chyba że MorphOSy i inne AROSy nie mieszczą się w Twojej definicji
"amigaosów"?...
[#60] Re: OS 4 - Pierwsze wrazenia...

@Kamul, post #59

Znaczy jak, w ogóle? Nawet pod jakimś emulatorem?

Tylko podczas testów.

Skąd Ty w ogóle motywację w takim razie czerpiesz

Samo pisanie sprawia mi frajdę.

No, chyba że MorphOSy i inne AROSy nie mieszczą się w Twojej definicji
"amigaosów"?...


Mieszczą się.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem