kategorie: Amiga Classic, AmigaOS 4.1
[#91] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@SuperBuster11, post #90

Aha...a te 16 MB to na co ma być? Na wykałaczki czy do innego celu?

Żartowałem, bo chyba nie ma sobie co zawracać głowy szesnastoma megabajtami. Taka ilość pamięci niczego nie zmieni. Lepiej będzie wirtualnie zmusić udawanego CyberstormaPPC do obsługi większej ilości pamięci.

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 07:28:12 przez Andrzej Drozd
[#92] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@Andrzej Drozd, post #91

Ale można też ustawić aż 64 MB
[#93] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@SuperBuster11, post #92

64 MB, to już gra warta świeczki.OK
[#94] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@zzielinski, post #72

Mam podobny problem z błędem odczytu (przy ok 94%, plik history8.htm). I nie mogę sobie z tym poradzić. Jak zrobiliście obraz ISO z płytki (antywirus wywala mi że PowerISO ma "dodatkowe opcje") i jak go użyć w WinUAE - jako CDRom? czy jako partycja (z jakimi parametrami)?
[#95] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@DeeL, post #94

Jak wcześniej napisałem, ja przekopiowałem płyte na HDD, na prawdziwej Amidze, następnie spakowałem całość LHA, przeniosłem do WinUAE, rozpakowałem na plikopartycji i z niej zabootowałem instalkę. Jeżeli nie masz Amigi i zawiodą wszystkie zabawy z ISO, to spróbuj pod Windowsem przekopiować całą zawartość płyty do katalogu. Następnie ten katalog podmontuj pod WinUAE 68k i całą zawartość już pod AmigaOS na WinUAE przekopiuj na plikopartycje, następnie całość ustaw na RWED, bo być może pliki i katalogi stracą swoje atrybuty. No i zabootuj z tej plikopartycji WinUAE PPC. Tej metody nie próbowałem, ale teoretycznie powinno być OK. Pamiętaj o RWED.
[#96] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@Andrzej Drozd, post #95

A czemu by po prostu nie zrobić obrazu tej płyty na emulowanej amidze 3.x ?
I po "ptokach"...
Wiadomo od lat, że jak bawisz się amigowymi plikami pod Windows to gubisz część amigowych atrybutów pliku... następny problem to nazewnictwo plików: patrz instalka MUI.

Poza tym po kiego coś robić na Windows jak można łatwiej i przyjemniej na AmigaOS...




Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 09:53:05 przez Dopuser
[#97] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@Dopuser, post #96

A czemu by po prostu nie zrobić obrazu tej płyty na emulowanej amidze 3.x ?


Można spróbować, tej metody też nie próbowałem.
Ale coś czuję że uaecd.device lub jakiś filesystem ma z tym problem. Na Amidze bez problemu mi poszło przez AllegroCDFS.
[#98] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@Andrzej Drozd, post #95

Widzę u niektórych motyla - czyli można by zrobić ISO pod MorphOSem. Pod nim też można zgrać płytę. Inna opcja - ja pod Windows robię kopie ISO w słynnym już chyba NERO i generalnie problemów nie mam. Mam wersję 2014 co pozwala nawet całe płyty zgrywać do formatu ISO. A można też pod Linuksem zrobić ISO.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 10:03:39 przez gilban
[#99] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@Davka, post #80

Nie wiadomo na razie czy autor WinUAE zniesie to ograniczenie.


Poczytajcie czasem eab zanim będziecie pisać takie rzeczy. Toni wiele razy wspominał już, że ograniczenie nie leży po stronie WinUAE. To Hyperion musiałby zrobić ukłon w stronę użytkowników OS4 na WinUAE i pozwolić systemowi zobaczyć więcej pamięci.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 12:18:47 przez pamp3rs
[#100] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@pamp3rs, post #99

... bo pamięc na Z3 jest 20 razy wolniejsza i nie było sensu w poprzednich wersjach tego aktywować. Dla Hyperionu to dzień roboty.
[#101] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@michal_zukowski, post #100

Witam. Mam problem z instalacją pod WinUae. Wszystko robię tak jak tutaj jest pokazane: link

Emulator startuje i wpada w pętlę. Pojawia się ekran, niebieskie tło z napisem Amiga 4.1, ekran miga kolorami, pojawia się czarne tło i tak w koło. Jak to ogarnąć?
[#102] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@chicago, post #101

CyberStormPPC czy BlizzardPPC? Jaką kartę masz ustawioną
[#103] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@Artur Jarosik, post #1

Dzień dobry.

Mam wreszcie postawiony OS4.1 Classic w środowisku AmigaForever 2016.

Czy są jakieś proste sposoby aby podłączyć internet, który PC łapie po Wi-Fi?
[#104] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@waldiamiga, post #102

Na jednej i na drugiej karcie mam taki efekt. Odpala sie df0 i czyta dyskietkę boot, uruchamia sie instalator systemy, następnie znika i tak wkoło.
[#105] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@chicago, post #104

Instalację systemu przeprowadzasz z fizycznej płyty czy z ISO?
[#106] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@DiskDoctor, post #103

Tak, trza zaemulować A2065 z SLIRP + Open ports.
[#107] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@waldiamiga, post #106

Mam obraz iso. Próbowałem także z rozpakowanego obrazu iso do katalogu, bez rezultatu. Może gotowa konfiguracja od kogoś komu działa załatwiła by sprawę. Nie mam już pomysłów, ponieważ próbowałem różnych ustawień.
[#108] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@chicago, post #107

Okej, spróbuj mój konfig - link
[#109] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@waldiamiga, post #106

W UAE tylko się to zmienia? Bez dodatkowych instalek i opcji po stronie OS4.1?
[#110] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@DiskDoctor, post #109

Bez dodatkowych instalek i opcji po stronie OS4.1?
Oczywiście trza mieć sterownik A2065 - link
Choć ja o ile pamiętam skorzystałem z gotowego obrazu dyskietki adf ze starami i innymi rzeczami dostępnego kiedyś na eab.
[#111] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@waldiamiga, post #108

Mój pierwszy wpis z AmigaOS 4.1 FE na WinUAE. Dziękuję za config.

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 18:09:30 przez chicago
[#112] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@chicago, post #111

Nie za ma co. Szkoda że brakuje mi czasu na testowanie UaeGfx i slotów PCI.
[#113] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@waldiamiga, post #112

Takie drobne pytanko. System się ładnie zainstalował, ale jak zmienię rozdzielczość w winUAE to już nie jest pięknie. Wygląd workbencha robi się brzydki itp. Zmiana rozdzielczości pod systemem daje taki sam nieciekawy efekt. Da się to jakoś zmienić ? Czy jedynym wyjściem jest instalacja od nowa pod nowymi ustawieniami rozdzielczości w winUAE?
[#114] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@chicago, post #113

Uzywasz fullscreen czy window w ustawieniach ekranu winuae?

Najlepiej uzywac natywnej rozdzialki lcd
[#115] Re: AmigaOS 4.1 FE + UAE

@Norbert, post #114

Używam window. Chciałem zwiększyć okno winUAE ale wszystko się zrobiło brzydkie. Czcionki, tapeta itp.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem