[#691] Re: Protein turbo A500

@Adinfo, post #690

W instrukcji programatora masz opisane piny JTAG (tym się sugeruj, nie pinami dla ustawienia Lattice), dokładnie tak samo jak na schemacie proteiny. Łączysz piny o takiej samej nazwie i tyle, nic nie cross-ujesz (SDIN -> TDI / SDOUT -> TDO).
[#692] Re: Protein turbo A500

@MariuszK, post #691

Dziki za informacje o błędach w PCB, przeanalizowałem schemat i poprawiłem:
GND GND VCC GND
 2   4   6   8
 1   3   5   7
TCK TMS TDI TDO

Rozumiem, ze w programatorze ispEN oraz RESET nie są w tym przypadku potrzebne.
Ma jakieś znaczenie ustawienie zworek na tym etapie?
[#693] Re: Protein turbo A500

@Adinfo, post #692

Rozumiem, ze w programatorze ispEN oraz RESET nie są w tym przypadku potrzebne.
Ma jakieś znaczenie ustawienie zworek na tym etapie?

Tak, są niepotrzebne. Łączysz tylko 6 pinów. Zworki możesz zdjąć całkowicie.
[#694] Re: Protein turbo A500

@MariuszK, post #693

Połączenia mam już przygotowane + zasilanie.
Jaki program będzie odpowiedni pod Windowsa do programowania Proteiny?
[#695] Re: Protein turbo A500

@Adinfo, post #694

Programować możesz czym Ci się podoba ispLEVER, urJTAG... jest kilka rozwiązań.
[#696] Re: Protein turbo A500

@MariuszK, post #695

Przy tym pierwszym widzę, ze aby pobrać trzeba się zarejestrować, to jest chyba wersja komercyjna i wymaga kupna licencji? Ten drugi właśnie pobieram aby sprawdzić.
[#697] Re: Protein turbo A500

@Adinfo, post #696

Nie trzeba nic kupować wystarczy się zarejestrować licencję masz free.
Ja ściągałem od nich całe oprogramowanie do programowania, nic nie płaciłem.
[#698] Re: Protein turbo A500

@Amigo-A1200-040, post #697

Zarejestrowałem się już. ispLEVER Classic nie mogę jeszcze pobrać. Napisali, że muszę czekać kilka dni zanim w pełni aktywują konto.
[#699] Re: Protein turbo A500

@Adinfo, post #698

To tak 24h
[#700] Re: Protein turbo A500

@Amigo-A1200-040, post #699

Test połączenia proteiny oraz programatora zrobiłem, w programatorze dioda power się zapaliła. Teraz tylko czekam na program. Znalazłem u producenta programu ispLEVER Classic takie informacje:
To request a license you will need the following:
Physical MAC address (12-digit hexadecimal value)
Request a Free License

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 15:04:05 przez Adinfo
[#701] Re: Protein turbo A500

@Adinfo, post #700

Próbowałem dzisiaj pobrać ispLEVER Classic ale nie ma takiej możliwości - brak linków download do pobrania: ispLEVER Classic 2.0 Base Module, ispLEVER Classic 2.0 FPGA Module. W piątek była lista z linkami ale moje konto nie było jeszcze w pełni aktywne. Natomiast wczoraj mieli jakiś problem z serwerem. Dzisiaj ich strona strasznie wolno działa. Jedynie co to wygenerowali mi licencję.
[#702] Re: Protein turbo A500

@Adinfo, post #701

Ma ktoś może odstąpić pcb?
[#703] Re: Protein turbo A500

@AD99, post #702

Robił ktoś testy z Protein z różnymi pamięciami 2MB, 4MB, 16MB, 32MB jak karta się zachowuje?
Chodzi o pamięci mniejsze niż 8MB i większe.
[#704] Re: Protein turbo A500

@Adinfo, post #703

tak, co byś nie wsadzał proteza zawsze będzie widziała 8MB... ot taki jej "ficzer".
Możesz wsadzić 1MB - w systemie widać 8MB i się wysypie, możesz wsadzić 32MB - w systemie widać 8MB i będzie działać.
[#705] Re: Protein turbo A500

@MariuszK, post #704

To mnie cieszy, że kostki większe niż 8MB będą widziane jako 8MB.
[#706] Re: Protein turbo A500

@Adinfo, post #705

Nie wszystkie. 32MB Proteina widziała, natomiast w szesnastka CH które miałem wywalała się przy 4MB.
[#707] Re: Protein turbo A500

@Jenot, post #706

Muszę trochę czasu przysiąść i w starym PC posprawdzać te pamięci jakie mają pojemności. Niektóre układy mają bardzo blade napisy a na SIMM nie ma dodatkowych informacji. Nawet dwie sztuki były 50ns ale chyba miały po 4MB.
[#708] Re: Protein turbo A500

@Adinfo, post #707

Czy komuś standardowy 68000 wyjęty z Amigi ruszył na 14MHz?
[#709] Re: Protein turbo A500

@Adinfo, post #708

Tak, i działał bardzo dobrze bez zwiechy.
[#710] Re: Protein turbo A500

@maliniak, post #709

Krótkie pytanko ma ktoś odstąpić 3 CPLDki do proteiny?
Mogą być zaprogramowane lub nie, proszę o info na priv.
[#711] Re: Protein turbo A500

@Raybeez, post #710

Niestety Protein Turbo na czarnym PCB mi nie ruszyło

Podejrzenie mam jako pierwsze: przed zakończeniem lutowania miałem "wypadek" bo warunki kiepskie z miejscem i złamało się 6 goldpinów, przelutowałem je, ale jedna ze ścieżek między goldpinami a podstawką utraciła kontakt - połączyłem uszkodzenie (pin 28 - FC0). Miejsce wymiany goldpinów to piny procesora 27-32 (A1-A4, FC0, FC1).

Bez względu na ustawienie zworek nie wstaje - jednolity ekran "zielony" - co do koloru to nie wiem bo mam zielony monitor (muszę sprawdzić w kolorze) nie podepnę to nie będzie pewności. Czy SIMM włożony czy nie taki sam efekt (gniazdo wlutowane po za PCB dlatego SIMM jest włożony odwrotnie).

Jeszcze mam jedną wątpliwość przy programowaniu w ISPLever Classic (chodzi o kolejność): set1 IDE, set2 DRAM, set3 68k 14MHz w takiej kolejności dodałem pozycje do listy, tu raczej błędu nie popełniłem. Układy zaprogramowały się poprawie i przeszły weryfikację.

Tyle możliwych scenariuszy, że nie wiem od czego zacząć. Bedę analizował schemat i to uwalone miejsce sprawdzę gdzie co idzie na PCB, część wyprowadzeni prowadzi tylko do podstawki procesora i dalej już nie idą ścieżki.
[#712] Re: Protein turbo A500

@Adinfo, post #711

Sygnały z płyty podłączyłeś do proteiny?
[#713] Re: Protein turbo A500

@Adinfo, post #711

Tak - sygnały podłączone poprawnie.

Po zmianie kolejności wsadów IC6 (RAM), 7(14MHz), 8(IDE). Protein robi resety automatycznie ale przynajmniej widać, że ROM reaguje (biały ekran na chwilę). Po zdjęciu zworki JP4 czasami mam informację: System Expansion Board Check - Status BAD Manufacturer 4369 product 17.
Jak zrobię continue to po chwili kick ruszy, DPaintIV załadował się z DF1 widząc tylko pamięć CHIP z płyty. Mam włożony Kick 2.05 (37.350).
turbo włączone JP2 (zdjęta zworka): nie startuje, jak założę to rusza
pamięć JP1 on/off: bez różnicy

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 20:37:53 przez Adinfo
[#714] Re: Protein turbo A500

@Adinfo, post #713

Na płytce kolejność CPLDków jest od lewej: IC7 IC6 IC8

Turbo: jak zworka JP2 jest założona / bez zworki masz 7 MHz.

Jeśli to ta czarna proteina której zdjęcie zamieściłeś wcześniej - simm powinien mieć fabryczne wcięcie po prawej stronie na założonej proteinie.
[#715] Re: Protein turbo A500

@Raybeez, post #714

Startuje mi tylko jak JP2 założone (ale resety). Jak ją wyjmę JP2 to ROM nie rusza.
Gniazdo SIMM mam na zewnątrz - pamięć wystaje do środka Amigi - muszę ją odwrócić układami w dół (jednostronny SIMM) - sprawdzone - obecność SIMM i zworki JP1 nie wpływa na działanie. Wcięcie w gnieździe mam wycięte bo gniazdo jest odwrócone - pamięć pinem 1 z prawej strony (z przeciwnej co procesor).

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 20:43:59 przez Adinfo
[#716] Re: Protein turbo A500

@Adinfo, post #715

A bootujesz system z dysku na proteinie czy dyskietki?
[#717] Re: Protein turbo A500

@Raybeez, post #716

Do rozruchu z dysku nie doszło, bo Amiga resetuje się w pętli co kilka sekund. Czasami tylko te okno diagnostyczne z błędem się pojawi jak nie ma zworki z resetu.
[#718] Re: Protein turbo A500

@Adinfo, post #717

Za dużo niewiadomych, jeszcze te połamane dorabiane piny,
kolejność tych IC masz tak jak pisałem wcześniej?
We wcześniejszych wpisach ludzie mieli jeszcze problemy z układami w podstawkach,
uszkodzone układy itd.

Ja jedną protezę poskładaną miałem działające turbo, ide, a nie działała pamięć bo płytka była uszkodzona.

Może ktoś bliżej Ciebie mieszka na śląsku i ma złożoną działającą protezę i pomoże Ci
sprawdzić podmieniając układy itd.
[#719] Re: Protein turbo A500

@Raybeez, post #718

Jenot zapodał mi zrzut ekranu gdzie wsady są po kolei w programie IC6, IC7, IC8 (nie sugerować się kolejnością na PCB bo to może być mylące).
Mam jeszcze 3 PCB z czerwoną soldermaską gdzie wlutowałem już większość elementów, więc łatwiej będzie mi zdiagnozować co jest nie tak (nawet pomiary wykonać przy włożonych dwóch egzemplarzach, tylko muszę przysiąść. Zostały mi do wlutowania, gniazda SIMM, goldpiny, podstawki pod procesor oraz elementy SMD, pozostałe już są.
[#720] Re: Protein turbo A500

@Adinfo, post #719

To złóż kolejną i będziesz mógł podmieniać w razie czego elementy.
Ja wczoraj złożyłem swoją przedostatnią proteinę, teraz biorę się za TF030.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem