[#121] Re: Protein turbo A500

@maliniak, post #120

moja kosc ram to HYM532200AM-70 AMQ 8MB 72p 70ns 16c 1x4 FPM SIMM, Hyundai
[#122] Re: Protein turbo A500

@maliniak, post #120

Jak nie masz układu 74ls07 tj.IC11 to JP3 musi być zwarte , zrób fotę turbo
[#123] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #122

Tak miałem zworę na JP3.
A czy ma być zwora na JP2 turbo on/off ? Jak jest to mam ciągle zwisy. Tak ma być?
Miałem też zworę na JP4 1,2 i bez zwory - bez różnicy
Czy pamięć SIMM FPM działa z proteiną czy tylko EDO ?
Jak dam zworę JP1 czyli memory on i nie wsadzę kości ram to mam przy starcie ekran że karta jest "BAD" na czerwonym tle.

Zrobię foto wieczorem, ale wykonanie jest w porządku.

Lukzer jaką masz u siebie konfiguracje zworek?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 08:34:03 przez maliniak
[#124] Re: Protein turbo A500

@maliniak, post #123

Wszystkie zwory mają być założone. . Sprawdź czy układy dobrze siedzą w podstawach plcc ja miałem z tym najwięcej kłopotu. . Nowe podstawki a miały kiepski styk
[#125] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #124

tzn gdzie zwory mają być?
JP3 , JP2, JP1, JP6, JP4 1i2 tak ?

A sprawdzę te układy plcc i podstawki , bo raz się amiga włączyła ze zworą JP2 turbo a raz nie.
Może faktycznie słaby styk.

A jak u ciebie się objawiał słaby styk układów w plcc ?
[#126] Re: Protein turbo A500

@maliniak, post #125

Zwory mają być tak jak mówisz .. objawy to brak wykrywania dysku czerwony żółty ekran lub czarny
[#127] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #126

to ja miałem wszystkie te kolory.

A podginałeś styki w podstawkach plcc? czy tylko wyjmowałeś extraktorem układy i wsadzałeś ponownie?
[#128] Re: Protein turbo A500

@maliniak, post #127

W jednej musiałem podoginać. . Możesz też przetrzeć układy nóżkami o kartkę papieru
[#129] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #128

niestety dalej to samo,
we wszystkich układach plcc wyczyściłem styki papierem ściernym, jak i styki w podstawkach są dobrze do środa podgięte i nic to nie dało. Turbo działa ale według sysinfo daje to troszeczke kopa.
Jednak zakupię kość EDO , w tej mojej kości to tylko 16 pinów jest wykorzystanych z 72-óch.
są jakieś dziwne

Porównując kości które widze na allegro - edo to mają sporo więcej wyporowadzeń.
[#130] Re: Protein turbo A500

@maliniak, post #129

Tak wogóle to ktoś widział takie dziwne kości co ja mam:
link

nawet wpisując nazwe z mojej kości HYM532200AM to wszystkie kości mają wiecej wyprowadzeń na pewno na styki 2 , 3 ,4 ,5 wszystkie mają , a moje te ze zdjęcia mają tylko 16pinów od czego mogą być te ramy?

czy kości 16mb też zadziałają a będzie widoczne 8mb ?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 23:35:11 przez maliniak
[#131] Re: Protein turbo A500

@maliniak, post #130

PCB w pamięciach jest wielowarstwowe, nie wszystkie ścieżki muszą być prowadzone na wierzchu.
[#132] Re: Protein turbo A500

@sanjyuubi, post #131

też się nad tym zastanawiałem , będę musiał sprawdzić miernikiem czy na pewno
[#133] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #128

Napisałem na PW, zadam pytanie i tutaj:
Chcę zaprogramować CPLD a robił to będę pierwszy raz, dotej pory miałem do czynienia jedynie z PICami, AVR i Arduino - u skośnookich towarzyszy kupiłem programator obsługujący te Lattice'y (na USB), zainstalowałem oprogramowanie (Lattice ispLever Classic 2.0), programator rozpoznany, chip i plik do załadowania wybrany ale...
1. Wydaje mi się, że programuję IC6, czyli wkładam IC8, IC7, IC6 do gniazda IC6, programuję odpowiednimi wsadami i przekładam do odpowiednich podstawek. Dobrze rozumiem?
2. Nigdzie nie jest opisany pinout tego JTAGa, który jest na Proteinie. Opisy, jakie znalazłem opisują JTAGi 10-pinowe a ten na Proteinie ma tylko 8 pinów. Numeracja też jest z tego co widzę inna:
5678
1234 (to znaczy oznaczone są tylko piny 1,2,3,4),
a google znajduje taką numerację:
2468
1357

Możecie mnie nakierować na jakąś stronę, opis, bo boję się, że coś zjaram. Programator ma wyprowadzenia pojedynczymi przewodami (dobrze opisanymi) więc jak będę znał pinout tego JTAGa to myślę, że sobie poradzę.
[#134] Re: Protein turbo A500

@Jenot, post #133

w gnieździe jtag na proteinie masz połączenie do każdego.
masz schemat:
link
[#135] Re: Protein turbo A500

@maliniak, post #134

OK, podłączyłem programator w ten sposób:
PIN programatora-PIN Protein
TCK-1
GND-2,4,8
TMS-3
TDI-5
Vcc-6
TDO-7

Tworzę chain w programie Lattice IC6/IC7/IC8, wybieram kolejne wsady, konfiguruję programator (sterownik zainstalowany i działający), wciskam "GO" i nic, dostaję komunikat "check configuration setup", a po kliknięciu "Board diagnostics" dostaję "Failed to load LSC Windows USB Driver". Nie wiem o co chodzi. Uruchamiam program przez "Uruchom jako administrator", UAC mam wyłączone, system - windows 10.

I ciekawostka: między Vcc a GND jest... 0.2V. Może programator jest uwalony? A może podaje napięcie dopiero podczas programowania?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 12:44:25 przez Jenot
[#136] Re: Protein turbo A500

@Jenot, post #135

Pierwsze pytanie miało być jakiemasz napiecie vcc, ale zedytowałeś i napisałeś sam sobie odpowiedź czemu nie działa
[#137] Re: Protein turbo A500

@Jenot, post #135

Programator nie podaje napięcia, układ musi być zasilony własnym napięciem. Vcc w programatorze jest wejściem, dzięki czemu programator programuje układ takim napięciem jakim jest zasilany programowany układ. Tak to wygląda przynajmniej w przypadku Altery i Xilinxa.



Ostatnia aktualizacja: 15.10.2015 13:08:44 przez sanjyuubi
[#138] Re: Protein turbo A500

@sanjyuubi, post #137

I tak samo jest z lattice
[#139] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #138

O masz... ja przyzwyczaiłem się, że zasilam układ przez złącze ISP z programatora a tu niespodzianka.
OK, to gdzie mam podpiąć to 5V? Może są gdzieś wyprowadzone piny, czy mogę do Vcc/GND na JTAGu?
[#140] Re: Protein turbo A500

@Jenot, post #139

Ja programuje z kartą wsadzona do amigi
[#141] Re: Protein turbo A500

@sanjyuubi, post #131

Faktycznie mam wielowarstwową kość ram.
Dziś będę miał kość EDO - 8 kostek 1Mx8bit. Zobaczymy czy zadziała.

Ta kość która mi nie działa to ma 16 kostek 1MBx4bit. Niewiem czy to ma jakieś znaczenie. Ale dam znać.
[#142] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #140

OK, dzisiaj spróbowałem przy Proteinie podłączonej do Amigi i ciągle mam problemy z zaprogramowaniem tych wrednych machów. Przy diagnostyce mam taki wynik:
link
Poza tym wyda je mi się, że CPLD są trochę gorące, ale może tak ma być. Jakby co to mogę podesłać te układy do zaprogramowania?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 11:53:40 przez Jenot
[#143] Re: Protein turbo A500

@Jenot, post #142

gorące? ja mam zimne.
Wrzuć zdjęcie swojej proteiny wraz z układami wsadzonymi.
Najlepsze wg.mnie są programatory na złącze db25 (LPT) i bez problemowe.
Ja mam zwykły programator jtaga ale on chyba tego nie jest w stanie zaprogramować.
[#144] Re: Protein turbo A500

@Jenot, post #142

Pewnie ze można podesłać. . Podpowiem jeszcze tylko ze ja miałem problemy z programowanie na długim kablu od programatora do karty jak dałem krótki programuje się poprawnie ..tyle że ja mam własnoręcznie zrobiony programator pod lpt
A układy mogą być gorące jak są używki chinczyki często przysylaja używki z jakimś programem i po podaniu zasilania się grzeją ja tak miałem .. po skasowaniu układ powinien przestać się grzać ..

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 13:27:22 przez lukzer
[#145] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #144

lukzer , a tak dla ciekawości chciałbym spytać,
Czy jak programowałeś dla mnie układy to po programowaniu sprawdzałeś je lub weryfikowałeś w programie?
[#146] Re: Protein turbo A500

@maliniak, post #145

Oczywiście sprawdzam w karcie układy przed wysylka
[#147] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #146

ok tak tylko pytam aby wykluczyć u mnie układy,

narazie zółty obraz stawiam na winę kości ram, dzisiaj będę mieć kości edo dam znać czy pomogło!
[#148] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #144

Kable od programatora do JTAGa mają nie więcej niż 10cm, programatora na LPT nie mogę użyć bo mój komputer po prostu nie ma LPT. Co do tych używanych układów to możliwe bo te co kupiłem są w różnym stanie, kupiłem 10szt, myślałem, że coś nie tak polutowałem ale te które się grzeją (bo nie wszystkie) są gorące niezależnie od tego do którego gniazda je wetknę.
Mam wrażenie, że popełniam jakiś szkolny błąd (źle podpięty programator, coś nie tak w programie Lattice'a, jakieś problemy z Windowsem, ewentualnie jakaś przerwa na liniach sygnałowych między poszczególnymi układami).
Jakiego softu używacie do programowania tego złomu? I jak podpinacie programator? Tylko łopatologicznie ;)
[#149] Re: Protein turbo A500

@lukzer, post #146

Dalej zółć na ekranie :(
Turbo działa
Karta CF działa
RAM NIE DZIAŁA
[#150] Re: Protein turbo A500

@maliniak, post #149

Witam
A co się dzieje jak zwora jp1- ram on/off nie założona i ram 72-pin włożony w podstawkę?
Pozdrawiam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem