kategoria: Stacje dyskietek
[#31] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@Romlen, post #4

.

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 19:24:16 przez SuperBuster
[#32] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@misiek2, post #30

Mam Mitsumi prawie przerobiona. Sprawdze z nia, ale to dopiero w poniedzialek
[#33] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@Raul, post #32

Ok, później niż mówiłem ale udało się. Mitsumi przerobiona działa. Czyli to jednak zwalony Samsung lub moja przeróbka.
Dzięki wszystkim za komentarze i pomoc.

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2016 19:21:57 przez Raul
[#34] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@Raul, post #33

Zdobyłem kolejną stację SAMSUNG SFD 321B więc postanowiłem ją sobie przerobić. Wszystko niby ok ale w Xcopy kiedy próbuję coś zrobić to program częstuje mnie tekstem NO DISK IN DF0:... Poza tym stacja działa i wczytuje. W WB wykrywa zmianę dysku i nie ma z nią problemu. O co tutaj chodzi?
Jeszcze pytanie do znawców. Czy zwora J16 zawsze odpowiada za pozycję czujnika rodzaju dyskietki w każdym modelu tego napędu??? Tj czy jej usunięcie zawsze da efekt załadowania dyskietki DD, niezależnie od tego czy takowa to będzie??

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 20:51:29 przez nostrum666
[#35] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@nostrum666, post #34

a czy czyta dema/gry nie dosowe (NDOS) ?
Czy jak wsadzisz do skopiowania Workbencha1.3 i wybierzesz BAMCOPY+ Xcopy rozpocznie prace ?
[#36] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@HOŁDYS, post #35

Sprawdziłem tylko WB i Xcopy i RODLAND. Wszystko chodziło bez problemu prócz Xcopy. Próbowałem odpalić Pinball Fantasies ale nie poszło.
Co do BAMCOPY+ to nie próbowałem. Mogę sprawdzić ale dopiero jak podłączę znów A500 a to na pewno nie dzisiaj.

Podłączyłem ją jednak. Mortal Kombat 2 się wgrywa ale wiesza się na kolorowym napisie AMIGA. Może błąd dyskietki. BAMCOOPY+ działa jak pisałem wcześniej.

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 21:01:20 przez nostrum666

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2017 21:18:25 przez nostrum666
[#37] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@nostrum666, post #36

Desert Strike się wgrywa normalnie ale juz np Midnight Resistance i Turrican nie.
[#38] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@nostrum666, post #37

Desert Strike nie jest NDOS. To zabłysłem. Jednak gry NDOS zaczynają się wgrywać ale się wieszają. Da się to jakoś naprawić???
[#39] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@nostrum666, post #38

wydaje mi sie ze brakuje sygnalu jednego ktory posiada amigowa stacja
Sproboj akcje z WB pod XCopy - jesli pojdzie BAMCOPY+ a DOSCOPY nie to stacje nie daje sygnaly pozadanego przez kontroler FDD na plycie
[#40] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@nostrum666, post #34

Ja próbowałem z dwoma Samsungami. Pod PC działały super, po przeróbce na A500 pierwsza nie działała prawe wcale ( coś tam czytała ale WB do końca załadować się nie dało). Nie poddałem się i dla testów przerobiłem kolejną. Druga działała lepiej ale w porównaniu z ALPS to czytała chyba z 5 razy dłużej. Jak dla mnie to coś te Samsungi mi nie trafiały w sektory - ciągle tylko przesuwała głowice.
Mam zapasik ALPSów i z tymi nie mam problemu. Nawet dla testów odpaliłem na oryginalnej MSX SpectraVideo 738 i wydaje mi się że działała szybciej niż fabryczny FDD
[#41] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@HOŁDYS, post #39

Jak pisałem wcześniej, BAMCOPY też nie działa.
[#42] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@nostrum666, post #41

Ja walczyłem z Samsungami wiele razy i dałem sobie spokój. Uważam, ze Samsungi najsłabiej współpracują z Amigami. Sony, Nec, Panasonic czy Teac po przeróbce działają bez problemów i teraz przerabiam tylko te jeśli trzeba.
[#43] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@Marcin74, post #42

Szkoda bo pierwszy SAMSUNG, którego przerobiłem działa do dziś bez problemu. Chyba dam sobie jednak z nim spokój bo niby jest wszystko ok a jednak nie jest a nie chce mi się bez powodu walczyć z wiatrakami.
[#44] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@nostrum666, post #43

W samsungu najprawdopodobniej trzeba rozłączyć zworkę, która na stałe przełącza go na HD. Zapodaj zdjęcie płytki, to zobaczymy co i jak.
[#45] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@jarob, post #44

Chcesz powiedzieć, że jeżeli użytkownik PCta, choćby przez przypadek wsadził do stacji żadką dyskietkę to jej nie użyje? Czy że stacja i tak ją sformatuje na 1,44?
[#46] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@jarob, post #44

Zrobię zdjęcia i wrzucę.
[#47] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@nostrum666, post #46

link
link


Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 09:31:03 przez nostrum666
[#48] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@nostrum666, post #47

W miejscu SW1 po prawej stronie na drugim zdjęciu, zrób zworkę. Stacja jest domyślnie ustawiona na pojemność 1.44 MB

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 09:42:47 przez SuperBuster
[#49] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@SuperBuster, post #48

W tym miejscu był czujnik rodzaju dyskietki DD/HD, którego wylutowałem, ale z nim była ta sama sytuacja. Czytałem tutaj na forum że w SAMSUNGACH można je wylutować bez żadnych dodatkowych przeróbek i powinno działać. Zresztą w drugim przerobionym SAMSUNGU też go wylutowałem i teraz przynajmniej nie muszę zaklejać otworów w dyskietkach.
[#50] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@nostrum666, post #49

Czyli jak miałeś ten czujnik i zakleiłeś otwór to nadal były problemy z odczytem?
[#51] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@nostrum666, post #47

A dlaczego masz zwarte piny 10 i 12 w złączu FDD, skoro masz stację przestawioną na DS0 ?
Przecież w tym momencie ta stacja próbuje działać jako DF0 oraz DF1 jednocześnie :)
[#52] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@SuperBuster, post #50

Jak był czujnik to nie czytała dyskietek HD chyba że z zaklejonym otworem. Po wymontowaniu go czyta je bez problemu (oczywiście tylko DOSOWE).
[#53] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@superbonio, post #51

Sugerowałem się filmem zamieszczonym w pierwszym poście a co za tym idzie mam odłączony pin 12 (przecięty), z tym że doczytałem że jest to zabieg konieczny tylko w przypadku braku możliwości przełączenia z DS1 na DS0 ale to już było po fakcie. Tak czy inaczej nie ma to w tej chwili znaczenia.
[#54] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@nostrum666, post #53

Tak ale ten pin masz przecięty/odcięty w stacji, ale 10 - 12 są zwarte w złączu czyli tak naprawdę są zwarte na taśmie łączącej amigę z FDD
Dobra obejrzałem filmik, faktycznie nie ma to już znaczenia.

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 10:26:42 przez superbonio
[#55] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@superbonio, post #54

link
Pin jest przecięty tuż przy złączu a to znaczy że na taśmę nie idzie z niego żaden sygnał.
[#56] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@nostrum666, post #55


Tutaj pierwsza przerobiona stacja. Inna rewizja płyty ale zrobione w ten sam sposób i działa ok nawet z NDOSami.
[#57] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@nostrum666, post #55

Dobra, w takim razie daj mi chwilę, zaraz wezmę taką stację od PC i ją przystosuję do Amigi i sprawdzę dlaczego nie chce działać w x-copy, coś mi się kojarzy że kiedyś też miałem taki problem ze stacją.
[#58] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@nostrum666, post #56

Stację wziąłem taką jak zapodałeś te 2 zdjęcia, przerobiłem i wszystko działa, test zrobiłem na płycie A500+
Może w twoim przypadku być tak że po prostu nie łączy taśma, spróbuj podmienić samą taśmę, wiem że ta sama taśma działa z inną stacją, ale weź po uwagę że w tej felernej piny mogą być minimalnie cieńsze oraz zaśniedziałe, miałem takie przypadki.
Czujnik HD wywaliłem, bo akurat w tym modelu działa on tak że po włożeniu dyskietki DD się on rozwiera.
[#59] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@superbonio, post #58

Wezmę inną taśmę i zobaczę.
Niestety wymiana taśmy nic nie wniosła. Zaczynam podejrzewać że po prostu stacja może być uszkodzona.

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 11:34:49 przez nostrum666
[#60] Re: Stacja PC Smsung SFD 321B/LFBL1 do Amigi Przeróbka

@nostrum666, post #59

Jest jeszcze jedna rzecz, nie wiem czy to istotne ale w tej feralnej stacji nie ma większości nieparzystych pinów. Są piny: 1, 11, 21, 29 i 33. Czy pozostałe nie są potrzebne bo w tej drugiej stacji są wszystkie.

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2017 11:58:02 przez nostrum666
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem