[#661] Re: Wicher 500i

@Kilos, post #660

Dlatego ze właśnie działasz na XP i to dobra konfiguracja jest OK Mam podobnego della, ale juz nie pamiętam który... Takie c2d 1.8 4GB i ta konfiguracja jest stabilna jak skała. A problemy są w win10. To win10 do zastosowań które wymagają bezpośredniego dostępu do sprzętu - się nie nadaje.
[#662] Re: Wicher 500i

@MariuszK, post #655

Akurat PC, który mam na starcie kupiłem do niego wtedy dwa systemy XP Home + Vista Home, od tego czasu aktualizacja Visty do Win 7 a potem to już na Win 10 rok temu, więc jak by LPT nie ruszyło na Win 10 to pozostaje XP.
[#663] Re: Wicher 500i

@MariuszK, post #661

Próbowałeś może wyłączyć "polling" na LPT (klucz w rejestrze)? Czasami to powoduje efekty takie, jakie opisałeś.
[#664] Re: Wicher 500i

@perinoid, post #643

Natomiast zastanawiające jest to, że AAA potrafi mi wykazać błędy pamięci chip, ale niedeterministycznie (przy 42MHz). 2 razy pokazało błąd w pamięci mapowanej na rozszerzenie pod klapką (A500+, 1MB na płycie + 0.5MB pod klapką, w sumie 1.5MB chip), za trzecim razem - nic. Ciekawe.

Wydaje się, że przyczyna tego stanu rzeczy została namierzona. Ponad godzinne testy nie wyrzucają błędów na 42MHz.
Przy okazji podniosłem transfer dla dysku dla rzeczonych 42MHz. Teraz przy zastosowaniu scsi.device V46.0 transfer wynosi ~3.1MB/s (było jakieś 2.4-2.6MB/s). Teraz pozostaje przetestować stabilność.
[#665] Re: Wicher 500i

@spidi, post #664

Czyli te pierwsze wersje co poszły do ludzi miały bug

czytaj choroba wieku dziecięcego OK
[#666] Re: Wicher 500i

@AmigaPL, post #665

Jak to dobrze że jestem daleko na liście. Jak już się doczekam, to dostanę wersję przetestowaną i dopieszczoną ;).

A poważnie - to świetny produkt i już nie mogę doczekać się swojego egzemplarza.

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 13:44:03 przez poweredjj
[#667] Re: Wicher 500i

@spidi, post #664

Przeprogramujesz jak podeślę? (jeszcze nie teraz, bo może jakieś inne problemy uda się znaleźć i naprawić)
[#668] Re: Wicher 500i

@AmigaPL, post #665

Czyli te pierwsze wersje co poszły do ludzi miały bug
czytaj choroba wieku dziecięcego OK

No nie wiem czy buga, ja się tylko dostosowałem do programu testowego
[#669] Re: Wicher 500i

@perinoid, post #667

Przeprogramujesz jak podeślę? (jeszcze nie teraz, bo może jakieś inne problemy uda się znaleźć i naprawić)

Jak trzeba będzie, to przeprogramuję. Na chwile obecną jeszcze nie ma czym
[#670] Re: Wicher 500i

@spidi, post #669

Dlatego się nie spieszę z wysyłaniem OK
[#671] Re: Wicher 500i

@perinoid, post #670

Dlatego się nie spieszę z wysyłaniem OK

no gwarancja która dał spidi obejmuje wadliwe działanie spowodowane samym urządzeniem więc masz czas na testy 24 mc :) w tym przypadku bug pamięci CHIP

tak z innej beczki ktoś może podesłać instrukcje (gdzie te kabelki montuje ? mam dwa)
jak sie wchodzi do ustawień karty ?
[#672] Re: Wicher 500i

@HOŁDYS, post #671

tak z innej beczki ktoś może podesłać instrukcje (gdzie te kabelki montuje ? mam dwa)
jak sie wchodzi do ustawień karty ?

Powinna być także instrukcja montażu razem z gwarancją.
[#673] Re: Wicher 500i

@spidi, post #672

niestety w moim egzemplarzu była faktura vat + gwarancja
[#674] Re: Wicher 500i

@HOŁDYS, post #673

Tak czy inaczej powinna się znajdować. Coś mi musiało nie zagrać w procesie pakowania Twojej karty.

Tu można pobrać wszystkie materiał, pliki dotyczące Wichra.
[#675] Re: Wicher 500

@spidi, post #1

Od momentu potwierdzenia info o wysyłce, na a***drogo spory ruch w kategorii kart turbo do A500/+/CDTV. Savyna/Protein/Elbox. Sporo tego się nabrało szeroki uśmiech
[#676] Re: Wicher 500i

@HOŁDYS, post #671

Do sprawdzenia dla posiadaczy Wichra.

Procedura jest następująca:
- pobrać WicherBootMenu i przekopiować np. do LIBS:
- do s-s dodać następujący wpis LoadModule MODULE=LIBS:wicherbootmenu NOREBOOT, można też wpisać to w CLI

Aby aktywować BootMenu Wichra po restarcie należy wcisnąć lewy przycisk myszki.

Przetestujcie to u siebie i dajcie znać.



Ostatnia aktualizacja: 02.05.2017 01:39:46 przez spidi
[#677] Re: Wicher 500i

@spidi, post #676

Ok wczoraj poświęciłem większą część czasu aby pobawić się z Amigą

Opiszę tu moje doświadczenia dla innych potencjalnych kupujących
A więc instalacja w mojej A500plus przebiegła gładko - odpalam "pluskwę" i karta za chiny ludowe nie chce odpalić pojawia się błąd podobny w innych kartach turbo lub rozszerzeniach pamieci do A1200 ..

no nic już miałem zgłaszać reklamację do spidiego - ale myślę mam tych amig 500 x x x wiec spróbuje na innej wyciągam pierwsza lepszą z brzego rozkręcam instaluje - biały ekran nic się nie dzieje .. kolejna ..tryk pyk DF0: jest rzebrak1.3 :)
ok odpalam sys info - dziala na 25 mhz cos 2.2 mipsa 8 MB fast ..fajnie
odpalam demko sanity i end party (cale wektorowe w 3D na golej A500 klatkuje tu jest plynnie) - ok przepinam zworke na 50 mhz - bialy ekran
no nic biore kolejnego sima bardziej plaskiego 8 MB rownież 60 ns ..pryk tyk stacja zakaszalała jest kick 1.3 :) hurra !! - odpalam Workbencha 1.3 ..which amiga , sys info .. jest 4.5 mipa pamiec widoczna .. ukochany filemaster2.1 ladnie pakuje i rozpakowuje moduly do RAM: zapełniłem pamieć - fajnie .. deluxe paint ..protracker ..powerpacker..wszystko dziala .. najwidoczniej znalazłem się w parti promocyjnem z przetestowanym 68000 na 50 MHz

odpala demo ARTE .. po wgraniu i pierwszym tunelu zwiecha .. ring & drink - zweicha
Cytadela ...przy konfiguracji - zwiecha ...biorę po kolei gry dema ..nic nie działa
no nic spróbuje dema pisane pod AmigaDOS - syndicate itd ..nie działąja ..zwiecha + guru

no ładne turbo myślę - ale coś mnie natkneło że cytadela może sprawdza rozszerzenie pod klapka a to goła była Amiga 500 z płytą od A500+
wkladam 512 kb odpalam sys info - niestety smutek 0.65 mipsa przy 50 mhz
no dupa myślę - ale odpalam ta cytadelę przechodzi sprawdzenie konfiguracji jest intro .. przewijam dalej - odpalam główna grę - jest ! w małym okienku (4-5) z podłogą i sufitem zapiernicza na full screenie ladnie chodzi bez podłóg i sufitu ! i to na pewno nie jest 0.65 mipsa .. chodzi jak na A1200 z mtec 030/28 wyciagam rozszerzenie 512 - odpalam jeszcze syndicate ladne wszystko plynnie chodzi plynny scroling, UFO cudo ! Wing Commander plynnie !

Technological Death dziala .. Arte w drugim parcie sie powiesiło inne dema nie dosowe tez maja nadal problem

Myślę może jakiś przełącznik na zewnatrz zamontowac 25/50

Ale kupiłem to turbo do mojej A500plus 2 MB Chip - wsadzam jeszcze raz odpalam amige i mam ponownie czerwony ekran powitalny

Trochę lipa że z Amiga 500 + nie działa

Jest również jak koledzy pisali problem z doborem odpowiedniej pamieci 4/8 MB aby odpalilo na 50 Mhz ale karta ma moc w testach AIBB wyprzedza delikatnie A3000 68030/25

Dysku twardego nie chcialo mi sie o 3 w nocy testowac OK

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 10:25:13 przez HOŁDYS
[#678] Re: Wicher 500i

@HOŁDYS, post #677

Martwi mnie ta wiadomość...
Jakkolwiek mam zarówno A500, jak i A500+, to chciałbym włożyć Wichra do A500+ z 2MB chip.
[#679] Re: Wicher 500i

@HOŁDYS, post #677

Wichra testowałem na płycie 8A.1 z 1MB Chip ramu. Założyłem, że na A500+ z 2MB Chip powinno działać jednak jak widać chyba założenia były błędne. Chwilowo nie mam dostępu do A500+ aby zdiagnozować problem.
Gdy tylko znajdę odpowiednie kości ram, to postaram się dobić do 1.5MB Chip na swojej płycie 8A.1 i sprawdzę zachowanie Wichra z taką ilością Chipu.

Co do modułów SIMM, to wspominałem o tym wcześniej, że trzeba dobrać odpowiedni aby móc popędzić proca na 50MHz (jeśli ów procek będzie pracował na takiej częstotliwości).
[#680] Re: Wicher 500i

@spidi, post #679

bez rozszerzenia na A500plus oczywiscie sprawdzalem i ten sam blad co poprzednio

dziwna sprawa jednak jest to ze 100 % rzeczy nie chodzilo przed wlozeniem 512 kb slow pod klapke .. natomiast jak wlozylem odpalilem i pozniej wymontowalem rozszerzenie slow - wiecej zaczelo chodzic ok 80 % gier sie odpala 20 % zawiesza sie

może rzeczywiscie jest jakiś bug z pamiecia CHIP RAM ? skoro A500plus to nie dziala ?

czy przewidujesz jakies radiatorki ? wczoraj po 2 h ciaglej pracy na 50 MHz naprawde biło od niej "gorące powietrze " wszak w zimny weekend majowy to mi nawet nie przeszkadza :D

ps.na 3 amigi karta zatrybila z jedna (w innych biały ekran i nic)



Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 13:24:16 przez HOŁDYS
[#681] Re: Wicher 500i

@HOŁDYS, post #680

dziwna sprawa jednak jest to ze 100 % rzeczy nie chodzilo przed wlozeniem 512 kb slow pod klapke .. natomiast jak wlozylem odpalilem i pozniej wymontowalem rozszerzenie slow - wiecej zaczelo chodzic ok 80 % gier sie odpala 20 % zawiesza sie

Może coś nie łączyło zbyt dobrze.

może rzeczywiscie jest jakiś bug z pamiecia CHIP RAM ? skoro A500plus to nie dziala ?

Tylko te problemy dotyczyły zakresu 42-50MHz. Możesz jeszcze raz sprawdzić na 25MHz? Sprawdzilibyśmy czy na tej A500+ może być to powiązane z tym Chipem?

czy przewidujesz jakies radiatorki ? wczoraj po 2 h ciaglej pracy na 50 MHz naprawde biło od niej "gorące powietrze " wszak w zimny weekend majowy to mi nawet nie przeszkadza :D

Głównym emiterem ciepła jest ten CPLD i ewentualnie na niego można byłoby nakleić mały radiatorek. Moduły SIMM też potrafią się nagrzewać w czasie gdy np. gry intensywnie korzystają z Fastu. Przeprowadzałem kilku godzinne testy przy zamkniętej obudowie (bez radiatorów na układach) i temperatura z układów rozpraszała się bez wieszania komputera. Jednak w upalne letnie dni być może będzie potrzebny jakiś wiatraczek do "przemielenia" powietrza wewnątrz obudowy. Mimo wszystko procesor jest przetaktowany (przy tych 50MHz) dość sporo.

ps.na 3 amigi karta zatrybila z jedna (w innych biały ekran i nic)

Wszystkie testy jakie przeprowadzałem do tej pory były robione na płytach A500 - 8A.1 i 3 płytach 6A oraz na A2000 rev6.
Może to kwestia braku styku w podstawce?

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 14:13:42 przez spidi

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 14:15:00 przez spidi
[#682] Re: Wicher 500i

@spidi, post #681

Ja kiedyś podobna sytuacje miałem z Savynami. Po wymianie podstawki na precyzyjna jak ręką odjął.
[#683] Re: Wicher 500i

@HOŁDYS, post #680

Ja swojego Wichra mam w A500+ i problemu nie ma. Jedynie jeśli nie założę pamięci (albo zbyt wolne 70-ki), to zgłasza niepoprawnie działające rozszerzenie. Właściwie kości pamięci są bardzo istotne. Ja ostatecznie jadę na 64MB 50ns widziane jako 4MB.
[#684] Re: Wicher 500i

@perinoid, post #683

Z pamięcią to miałem farta bo druga kość z rzędu w slocie zadziałała na 8 MB 50 mhz
martwi mnie bo savynia plus (14 mhz) odpaliła na tej A500plus
Chyba że to loteria w płytach 8.1 ..bo w 8a.1 działa (512 kb chip)

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 19:15:37 przez HOŁDYS
[#685] Re: Wicher 500i

@HOŁDYS, post #684

U mnie też druga zadziała na 50MHz. SysInfo bezproblemowo odpaliło i wykazało te 4.4 MIPS. Ale dowolna aplikacja WHDLoad powodowała zwis. Dopiero ta o której wspomniałem, działa bezproblemowo.

Sprawdź 2x, czy dopchnąłeś Wichra w gnieździe procesora. Jesli jest jak u mnie to jak popatrzysz z boku to zobaczysz, że linia pinów jest wygięta, w szczególności trzeba ją mocno docisnąć na środku gniazda. Miałem taki problem z gniazdem w jednej płycie.
[#686] Re: Wicher 500i

@spidi, post #627

W związku ze zmianą planów hobbystycznych uciekam z kolejki zwalniając pozycję 42. Aktualna lista poniżej:

1. amibenchgameplay [ok]
2. hackssh [brak odzewu]
3. perinoid [ok]
4. amigachelm/taurus [ok]
5. sAkE78 [ok]
6. HOŁDYS [ok]
7. polutuje
8. artur00
9. twardy
10. dragmar
11. andrecho
12. KRISS
13. Amper6
14. juen
15. hsimpson
16. Jadoka_
17. Amiga500Plus
18. zmiennik
19. nex_t
20. unobomber
21. Mówcaumarłych
22. Geeman
23. movin
24. j4zon3k
25. Tom Rain (w zależności od ceny nawet i x4)
26. baderman
27. poweredjj
28. Reborn
29. Jogg
30. Dziubek
31. Malanow
32. mccnex
33. Daniel76 - 2 sztuki
34. C84
35. blendor
36. sirapacz - w zależności od ceny 0-2 szt
37. panti1801
38. jarek_dki
39. MariuszK (2 sztuki z miejsca)
40. micromars
41. misiek2
42. atarens (w zależności od ceny 2szt)
43. agrajek
44. ryshard
45. adinfo - potwierdze po podaniu ceny
46. charliefrown - w zależności od ceny
47. adaskw 2 sztuki
48. miro_78 - 2 sztuki
49. yoo_gas
50. kwaku85
51. kubaslonka (CDTV jeśli będzie, jesli nie rozważę dostępne wersje)
52. QUAD
53. marpla
54. BULI
55. PTR
56. Fotoman - 2 sztuki
57. zeter
58. francdt - 2 sztuki
59. Robertos231
60. FeRu
61. jarob
62. czeci
63. Mir3k
64. Jack_Swidnik
65. snifferman
66. perinoid (2-ga sztuka, jak już się produkcja rozkręci, o ile to nastąpi)
67. AmigaPL - 2 sztuki
[#687] Re: Wicher 500i

@HOŁDYS, post #684

Przezbroiłem swoją płytę 8A.1 na 1MB na płycie i 0.5MB pod klapką i Wicher nie ma problemu z tą płytą i taką konfiguracją.
Dodatkowo miałem możliwość wpięcia Wichra do oryginalnej A500+ i także odpaliła za pierwszym razem.
Także obstawiam u Ciebie problem z podstawką pod prockiem lub podstawką pod romem.
[#688] Re: Wicher 500i

@spidi, post #687

Przyszła nowa partia płytek i od jutra zaczynam produkcję następnej serii.
Jak ktoś ma ochotę śledzić informacje
W miarę postępów będę rozsyłał informacje do osób z listy.
[#689] Re: Wicher 500i

@spidi, post #688

A do mnie przyjechał dzisiaj MC68010FN25. Chyba szlif, bo max jaki wyciąga to 14,30 MHz na samej zworze "0" dodatkowo ze zworami "1" || "2" nie startuje, a bez jakiejkolwiek zwory - 12 MHz.
[#690] Re: Wicher 500i

@spidi, post #688

Czekam z niecierpliwością :).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem