[#781] Re: Wicher 500

@spidi, post #780

Problem rozwiązany
Na innej płycie działa normalnie pod 3.1
Widocznie wina podstawek pod prockiem lub kikiemOK
[#782] Re: Wicher 500

@KRISS, post #781

Kolejna sprawa - nie widzi mi żadnego dysku
Używam dysku 2.5"
Na proteine działał normalnie a tu nic
[#783] Re: Wicher 500

@KRISS, post #782

Tasiemkę dobrze podłączyłeś?
[#784] Re: Wicher 500

@spidi, post #783

Tak
Chyba używam nie takiego programu
[#785] Re: Wicher 500

@amper, post #754

Powiało i u mnie :). Aż mi szkoda rozcinać folii antystatycznej. Wielkie brawa za jakość produktu i krótką ale treściwą instrukcję :). Oby więcej takich produktów.
[#786] Re: Wicher 500

@KRISS, post #784

Dysk działaOK
Gdzie wypakować plik "Wicher" i "Wicherbootmenu"
[#787] Re: Wicher 500

@amper, post #785

szeroki uśmiech
[#788] Re: Wicher 500

@KRISS, post #786

Dysk działa

szeroki uśmiech
Gdzie wypakować plik "Wicher" i "Wicherbootmenu"

Plik "Wicher" zapisz do katalogu C na dysku.
Co do "Wicherbootmenu", to możesz sobie zrobić customkicka lub ładować go za pomocą LoadModule. Trochę wyżej opisałem jak to zrobić.
[#789] Re: Wicher 500

@spidi, post #788

Coś chyba robię nie tak, bo nie działa
[#790] Re: Wicher 500

@KRISS, post #789

Coś chyba robię nie tak, bo nie działa

...ale co nie działa?
[#791] Re: Wicher 500

@spidi, post #790

Jak uzyskać takie menu

[#792] Re: Wicher 500

@KRISS, post #791

Jak uzyskać takie menu

Po załadowaniu modułu/posiadanie customkicka z dodanym modułem WicherBootMenu robisz reboot i wciskasz lewy przycisk myszy trzymając go wciśniętym aż do chwili pokazania się tego ekranu.
[#793] Re: Wicher 500

@spidi, post #792

link próbowałem uruchomic demko i po kilku minutach jak w linku. Zegar na 25 MHz, A500+, 2MB Chip-u. Bez Wichra działa, co może byc tego przyczyną ?


Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 20:28:50 przez AndrECHO
[#794] Re: Wicher 500

@AndrECHO, post #793

link próbowałem uruchomic demko i po kilku minutach jak w linku. Zegar na 25 MHz, A500+, 2MB Chip-u. Bez Wichra działa, co może byc tego przyczyną ?

Użyj NoAutoVec
[#795] Re: Wicher 500

@spidi, post #794

dzieki, pomogło.
Jeszcze jedno pytanie odnośnie diody hdd (w Wichrze), jakie ma mieć parametry... tzn. napięcie, max prąd, czy trzeba jakiś rezystorek stosować ? Z góry dzięki.
[#796] Re: Wicher 500

@AndrECHO, post #795

ustawiłem clk=28, zapuściłem na noc demko "state of the..." i oczywiście rano ami jak po restarcie. Następnie ponownie uruchomiłem w/w demo (na 25 MHz) i natychmiastowy reset, czy to oznacza, że wicher się przegrzewa i procek nie wyrabia nawet na tych podstawowych MHz ? Gdy jest w miarę zimny to raczej zwiech nie uświadczam, macie jakiś pomysł na schłodzenie ? z góry dzięki.
[#797] Re: Wicher 500

@AndrECHO, post #796

Spróbuje jeszcze prysnąć spirytusem lub izopropanolem w gniazdo zanim włożysz Wichra, Gniazdo teoretycznie w Amidze powinno być wymienione na precyzyjne, bo taki profil mają goldpiny, płaskich goldpinów nie widziałem (nie wiem czy istnieją), a już nie raz zrobiłem się w konia z powodu słabego styku w CDTV i A500.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 13:40:56 przez sanjyuubi
[#798] Re: Wicher 500

@AndrECHO, post #796

ustawiłem clk=28, zapuściłem na noc demko "state of the..." i oczywiście rano ami jak po restarcie. Następnie ponownie uruchomiłem w/w demo (na 25 MHz) i natychmiastowy reset, czy to oznacza, że wicher się przegrzewa i procek nie wyrabia nawet na tych podstawowych MHz ? Gdy jest w miarę zimny to raczej zwiech nie uświadczam, macie jakiś pomysł na schłodzenie ?

Przestaw taktowanie na 16MHz czyli clk=16 i zobacz to demo.
W czasie testów trafiłem na zdaje się 3 lub 4 dema, które powyżej 16MHz robiły zwiechę lub sadziły artefaktami po ekranie.
[#799] Re: Wicher 500

@AndrECHO, post #795

Wsadź jakąś z tych 3 lub 5 mm, najlepiej zieloną.
[#800] Re: Wicher 500

@sanjyuubi, post #797

już lekko pościskałem te pino-gniazdka w podstawce na płycie, aby ciaśniej wchodziło. przesunąłem również końdzia bo przeszkadzał w pełnym nasunięciu Wichra. W efekcie już nie mam czerwonego ekranu na starcie i jakoś to działa. wyciągać karty już nie zamierzam bo te gold piny to takie za delikatne jak na moje umiejętności manualne :)

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 14:07:01 przez AndrECHO
[#801] Re: Wicher 500

@AndrECHO, post #796

Mam tak z Vampirem... na eab mi sugeruja wymiane kondensatorow w zasilaczu i w drugiej kolejnosci na plycie.
[#802] Re: Wicher 500

@AndrECHO, post #800

Jeżeli faktycznie procek się przegrzewa (do 28MHz sprawdzam je) to może jakiś radiator na procka założyć.
[#803] Re: Wicher 500

@spidi, post #802

Mi, jak wicherek jest zimny to chodzi na 42MHz a jak się rozgrzeje to max 25MHz
Tylko że procek się nie grzeje zbytnio tylko ten drugi układ
[#804] Re: Wicher 500

@KRISS, post #803

W końcu wyjąłem swojego Wichra z folii i obadałem dokładnie. Wiadomo, że coś tak mocno przetaktowanego trzeba schłodzić. Ja powyżej 25MHz raczej nie uderzę bo nie mam ściany w prockach a usuwanie takiego procesora ekstraktorem też nie jest łatwe choć nie niemożliwe. Miałem wybór - małe radiatory na Wichra albo na 9T (którego nota bene nie mam jeszcze :) ) + wentylator wiejący w bok a w A500 jest sporo miejsca na takie klamoty.
[#805] Re: Wicher 500

@amper, post #804

A czy taki mały radiatorek od Raspberry Pi nadałby się na procka?
Zaszkodzić nie powinien, prawda? :)
[#806] Re: Wicher 500

@spidi, post #802

Będę chciał przykleić do swojego Wichra mały radiatorek i mam pytanie czy taśma samoprzylepna termoprzewodząca 0.7W/mK da radę przekazać ciepło na radiator czy ma za małe przewodnictwo? Grubość taśmy 0.05mm.
[#807] Re: Wicher 500

@KRISS, post #803

Mi, jak wicherek jest zimny to chodzi na 42MHz a jak się rozgrzeje to max 25MHz
Tylko że procek się nie grzeje zbytnio tylko ten drugi układ

Ten drugi układ spokojnie wytrzymuje, chociaż ma wyższą temperaturę nić procek. Jednak ważniejsze jest aby procek był jak najchłodniejszy (z powodu dużego przetaktowania w ekstremalnych przypadkach - 50MHz).
[#808] Re: Wicher 500

@poweredjj, post #805

A czy taki mały radiatorek od Raspberry Pi nadałby się na procka?
Zaszkodzić nie powinien, prawda? :)

Zaszkodzić nie zaszkodzi, a poprawi oddawanie ciepła przez układ ok, racja
[#809] Re: Wicher 500

@spidi, post #808

przygód ciag dalszy ;) link odsłoniłem wichra dla lepszego chłodzenia, clk=25 i po 2 godz. ok. Clk=28 po 10 min błąd jak w linku.

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2017 20:09:40 przez AndrECHO
[#810] Re: Wicher 500

@AndrECHO, post #809

Co odpalasz za pomocą tego WHDLoad?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem