[#931] Re: Wicher 500

@spidi, post #930

W praktyce (poza benchmarkami) widać gdzieś ten wzrost transferu na SD i IDE?
[#932] Re: Wicher 500

@spidi, post #930

W jaki sposób nie chce działać, nie ma poprawy?
[#933] Re: Wicher 500

@poweredjj, post #931

W praktyce po prostu workbench ładuje się szybciej i katalog dysku jak masz dużo ikonek, poza tym większego znaczenia to nie ma z wyjątkiem większego samozadowolenia.
[#934] Re: Wicher 500

@spidi, post #930

Jednak IDEFix działa z kartą CF ok, racja ale po zastosowaniu patcha z tej strony http://www.doobreynet.co.uk/amiga.html

Karta CF Kingston 4GB (z kwiatkiem) przyśpieszyła o jakieś 400kB/s, czyli teraz wyciąga 2.1MB/s
Dużego przyśpieszenia nie ma ale zawsze coś :)

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 19:30:20 przez spidi
[#935] Re: Wicher 500

@sanjyuubi, post #932

W jaki sposób nie chce działać, nie ma poprawy?

Przy ładowaniu polecenia IDEFix system przestaje się ładować. Jak widać w poście wyżej jest na to patch dla IDEFixa.
[#936] Re: Wicher 500

@poweredjj, post #931

W praktyce (poza benchmarkami) widać gdzieś ten wzrost transferu na SD i IDE?

Interfejsy typu IDE-SD nie są za szybkie, to samo tyczy się kart CF. Mimo to np. widać że system wczytuje się szybciej.
[#937] Re: Wicher 500

@spidi, post #936

Dzieje się tak z powodu bardzo szybkiego czasu dostępu (talerzowe mają przynajmniej kilkanaście ms, a na karcie poniżej 1 ms; choć na Amidze nie benchmarkowałem, bo nie znam programu który by potrafił wyświetlić taką informację). System odczytuje bardzo dużo drobnicy do startu Workbencha, stąd widać różnicę.
[#938] Re: Wicher 500

@spidi, post #936

Panowie którzy mają problemy z kartami CF.
Dziś dotarł do mnie właśnie takowy zestaw, który miał problem z działaniem czyli Wicher, dwie przejściówki IDE-CF, tasiemka 44piny do podłączenia oraz karta CF Kingston 4GB (z kwiatkiem) i przejściówka SD-CF.
Co się okazało, taśma podłączeniowa jest trefna, jeden adapter IDE-CF także jest trefny.
Tak czy inaczej główna przyczyna problemu to taśma do podłączenia dysku.
Kolejna rzecz mogąca powodować problemy, to karta CF, którą trzeba "wyczyścić" np. pod Windowsem za pomocą diskparta i dopiero wówczas można obrabiać ją za pomocą HDToolBoxa lub innego narzędzia pod Amigą.
[#939] Re: Wicher 500

@sanjyuubi, post #933

No chyba również gry, programy ładują/zapisują się szybciej, archiwa pakują/rozpakowują itp ? Ogólnie komfort lepszy
[#940] Re: Wicher 500

@Hellena, post #939

próbowaliście uruchomić Tanks Furry na Wichrze ? Ponoć jest jakaś sztuczka, która to umożliwia.
[#941] Re: Wicher 500

@AndrECHO, post #940

Parametr
a500
[#942] Re: Wicher 500

@Norbert, post #941

dzięki, zadziałało ale zwiecha po pierwszej planszy, szkoda.

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 21:12:01 przez AndrECHO
[#943] Re: Wicher 500

@AndrECHO, post #942

dzięki, zadziałało ale zwiecha po pierwszej planszy, szkoda.

Ta gra chodzi na Wichrze.
Masz jakieś inne pamięci?
[#944] Re: Wicher 500

@spidi, post #943

mam, ale (mimo,że u Ciebie chodziły na clk=28 MHz) u mnie nie uruchamiają się różne np. dema. Natomiast na obecnym simm-e, chodzi max na clk=25 i programy na 99 % uruchamiają się (na clk=28 zwiecha, standardowo drive/speed w sysinfo). Teraz problem z Tanks-ami, może spróbuję niższe clk.

ps. clk=14 zwiecha po 5 min grania.

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 22:36:41 przez AndrECHO
[#945] Re: Wicher 500

@AndrECHO, post #944

No to musi być jeszcze coś innego. Masz miernik żeby sprawdzić napięcie?
[#946] Re: Wicher 500

@spidi, post #945

mam, jakby to w pkt-cie C1 jest 5.04 V :)

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 23:16:30 przez AndrECHO
[#947] Re: Wicher 500

@AndrECHO, post #946

w grze wystarczy wejść do: OPTION i kliknąć na DIFFICULTY i zawiecha... tzn. gra przestaje reagować ale muzyka gra.
[#948] Re: Wicher 500

@spidi, post #909

2.05 = 37.350

Jest wyjęty z Amigi 600HD i normalnie obsługiwał w niej dysk twardy.

Sprawdziłem dziś jeszcze z dyskiem 2,5" samsung 80 GB wyjętym z A1200 i efekt taki sam = biały ekran, stacja nie klika.

Na pewno te karty ktore sprawdalem, kabelki i przejsciowki sa OK, bo dzialaja z innymi amigami. Natomiast stawiam tu na problem z zasilaczem i kondensatorami. Za jakiś czas mam w planie tym się zająć i będzie wiadomo więcej.
[#949] Re: Wicher 500

@spidi, post #925

co jest wypisane w linii RAS13 ?


RAS13: off
[#950] Re: Wicher 500

@kwaku85, post #929

Do Cdtv nie idzie włożyć. Nie dociśniesz karty bo kondensatory i gniazda zasilania przeszkadzają.trzeba by dokonać przeróbek na płycie.
[#951] Re: Wicher 500

@twardy, post #950

Pewnie dałoby się zrobić, ale może zapytać czy spidi nie chciałby wykonać laminatu CDTV edyszyn :) A myślisz że gdy już uda się wstawić samą płytkę, to wtedy obudowa się zamknie? Czy będzie to wszystko za wysoko?
[#952] Re: Wicher 500

@kwaku85, post #951

Na oko powinna sie zamknac, ale moze byc problem z rozmiarem, ze wzgledu na SIMM. Wicher jest prawie 2x dluzszy od Savyny.
[#953] Re: Wicher 500

@kwaku85, post #951

Wichra500i nie projektowałem z myślą o CDTV, to i nie dziwi fakt, że nie pasuje.
[#954] Re: Wicher 500

@twardy, post #950

Próbowaliście patentu z dodaniem podstawek w celu podniesienia Wichra? A może riser przesuwający płytkę by pomógł?
[#955] Re: Wicher 500

@spidi, post #953

Płytkarnia wysłała następną partię PCB do Wichrów i jutro będą u mnie.
Tak też osoby, które się zarejestrowały i mają status "Oczekujące" zaczną dostawać e-maile z danymi do przelewów.
[#956] Re: Wicher 500

@perinoid, post #954

W CDTV jak cokolwiek podniesiesz to nie zamkniesz obudowy ;)
[#957] Re: Wicher 500

@twardy, post #956

To moze riser pokrywy?
[#958] Re: Wicher 500

@twardy, post #956

Ale nie ma nawet odrobiny miejsca? Jeśli jest na wysokość "jednej grubości" podstawki, to jak tak patrzę na zdjęcie płyty, to taki riser (tutaj obsadzony Savyną, ale dla Wichra będzie równie "dobrze") powinien załatwić sprawę. Jak już to tylko dwa kondensatory na środku płyty mogą być problematyczne, ale niekoniecznie. Co wy na to? Jeden taki riser do sprawdzenia mam, ale CDTV nie mam. Ktoś z W-wy chętny wpaść ze sprzętem na test? Wicher do podpięcia jest.

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 22:01:12 przez perinoid
[#959] Re: Wicher 500

@perinoid, post #958

W savynie która jest podobnej wysokości obudowa leży na procesorze, więc nie ma ani trochę miejsca.
[#960] Re: Wicher 500

@twardy, post #959

No to rzeczywiście ciasno... Ale mam wrażenie, że Wicher jest jednak niższy, bo procek inny (w Savynie jest NA podstawce). Najwyższym punktem Wichra jest gniazdo SIMM. Chwilowo jestem uziemiony w domu i do swojego Wichra dostęp będę miał dopiero za tydzień, ale sprawdzę.

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 22:08:48 przez perinoid
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem