[#991] Re: Wicher 500

@perinoid, post #983

Właśnie zniszczyłeś moje dorosłe dzieciństwo... Spidi zrób coś, Wicher musi spasować w CDTV, ta bidula nie ma żadnego turbo.
[#992] Re: Wicher 500

@spidi, post #989

wejdz do option i kliknij na difficulty, u mnie gra się blokuje ale muzyczka gra dalej.
[#993] Re: Wicher 500

@AndrECHO, post #992

wejdz do option i kliknij na difficulty, u mnie gra się blokuje ale muzyczka gra dalej.

Faktycznie mam ten sam objaw.
[#994] Re: Wicher 500

@spidi, post #993

Zdaje się na UAE jest tak samo .. gra wiesza się również po przejściu pierwszej misji
Trzeba by napisać do autorów gry..
[#995] Re: Wicher 500

@lukzer, post #994

Na Savynie68k Plus też zwiecha po pierwszej misji.
[#996] Re: Wicher 500

@kwaku85, post #991

Właśnie zniszczyłeś moje dorosłe dzieciństwo... Spidi zrób coś, Wicher musi spasować w CDTV, ta bidula nie ma żadnego turbo.

Właściwie, to można zrobić na 68SEC000 i SRAMach. Takie dedykowane maleństwo, któe będzie miało jeszcze kontroler dysku.
[#997] Re: Wicher 500

@spidi, post #996

[do skasowania]

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 12:58:46 przez perinoid
[#998] Re: Wicher 500

@spidi, post #996

A gdyby jakoś inaczej płytkę ułożyć? Żeby nic nie kolidowało, elektronikę np pod spód włożyć, żeby nic z płytki nie odstawało. Wiem że to wymaga jakby osobnego projektu, ale uratowałoby ten mały skrawek amigowego świata.
[#999] Re: Wicher 500

@kwaku85, post #998

Jakby wlutować piny (do gniazda procesora do płyty) od góry, a nie od dołu i dorobić adapter (na zasadzie risera), który odpowiednio przeniesie sygnały i przesunie kartę w miejsce, gdzie ona z niczym nie koliduje (konstrukcja prostacka, koszt relatywnie niewielki), to można by odwrócić Wichra na plecy i w ten sposób powinien się zmieścić pod obudowę. Tylko bez tego adaptera nic z tego.

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2017 14:22:13 przez perinoid
[#1000] Re: Wicher 500

@perinoid, post #999

To już wolę nową płytkę zaprojektować, będzie mniej problemów na przyszłość.
[#1001] Re: Wicher 500

@spidi, post #1000

I tak do mnie mów :D Standardowego Wichra i tak wezmę na klatę bo trzeba jeszcze A500 doposażyć, ale wersja CDTV jest najważniejsza. Pytanie tylko czy będzie chciała z wichrem odpalić, bo np Vampir nie bardzo chce. To samo było z innymi rozszerzeniami. Coś się tam z napędem gryzie.
[#1002] Re: Wicher 500

@kwaku85, post #1001

I tak do mnie mów :D Standardowego Wichra i tak wezmę na klatę bo trzeba jeszcze A500 doposażyć, ale wersja CDTV jest najważniejsza. Pytanie tylko czy będzie chciała z wichrem odpalić, bo np Vampir nie bardzo chce. To samo było z innymi rozszerzeniami. Coś się tam z napędem gryzie.

Jak już gdzieś tam wyżej wspominałem, Wichra 500i nie sprawdzałem z CDTV i nie wiem czy zaskoczy, pewnie może być problem.
Osobiście skłaniałbym się na specjalną konstrukcję dla CDTV, małą i dopasowaną do jej bebechów.
[#1003] Re: Wicher 500

@spidi, post #996

to można zrobić na 68SEC000 i SRAMach. Takie dedykowane maleństwo, które będzie miało jeszcze kontroler dysku


Jednocześnie pasowało by do wszystkich Amig z prockiem 68kOK
No i nie trzeba było by kombinować z simami 72pin
[#1004] Re: Wicher 500

@spidi, post #996

Właściwie, to można zrobić na 68SEC000 i SRAMach.
Swego czasu zastanawiałem się, po co się pchałeś w pamięci SIMM. Ani to prościej obsłużyć, ani łatwe do kupienia, a ile problemów z cyklu „mój moduł nie działa”.
[#1005] Re: Wicher 500

@Krashan, post #1004

Swego czasu zastanawiałem się, po co się pchałeś w pamięci SIMM. Ani to prościej obsłużyć, ani łatwe do kupienia, a ile problemów z cyklu „mój moduł nie działa”.

Bo nie miałem gotowego kontroler SDRAM, a 8MB SRAM jednak wychodzi drożej w porównaniu do SIMM-ów.
[#1006] Re: Wicher 500

@KRISS, post #1003

Jednocześnie pasowało by do wszystkich Amig z prockiem 68k

Tu raczej konstrukcja płytki byłaby zbliżona kształtem do tej Elboxowej dla CDTV.
[#1007] Re: Wicher 500

@spidi, post #1002

To ja rozpoczynam trzymanie kciuków oraz głośne kibicowanie. Im szybsza ta karta będzie tym lepiej, oczywiście kontroler dysku to podstawa. Tak naprawdę w CDTV jest od groma miejsca, problem tylko że nie przy samej płycie. Można by gdzieś pod płytę wejść jakąś taśmą i tam upchać dysk czy coś innego.
[#1008] Re: Wicher 500

@twardy, post #973

Testów ciąg dalszy. Kupiłem tą przejściówkę na cf : link. Po wpięciu przelotki z kartą CF do Wichra, niby objaw ten sam (biały ekran), ale odczekałem swoje i dokładnie po 1 min i 22 sek pojawił się ekran kickstartu. Ucieszyłem się i załadowałem dyskietkę Amiga600 HD Install Disk 2.05 (zgodna z moją wersją Kickstartu). Niestety po zaladowaniu WB nie ma ikonki dysku, a HDToolBox nie odnajduje nic na SCSI.device. Nie mam już pomyslu co dalej. Testowałem z Kingstonem z kwiatkiem 4 GB i King Memory 2GB ktora na codzien lata w CDTV z savyną.
[#1009] Re: Wicher 500

@twardy, post #1008

INT2 masz na pewno poprawnie podpięty? Na fotce nie widać. Sprawdziłbym próbnikiem, czy jest połączenie (może przewód z próbnikiem nie łączy czy coś).
[#1010] Re: Wicher 500

@twardy, post #1008

Długie wczytywanie systemu może być objawem braku podłączonego sygnału INT2.

Druga sprawa z tym wieszaniem.
Ważne jest aby podstawka do której wkładany jest Wicher miała dobry styk. To samo tyczy się podstawki pod romami (w zależności od grubości romów Wicher opiera się na nich).

Kolejna rzecz, jeśli np. AAA (Advanced Amiga Analyzer) będzie pokazywał błędy po drugim przejściu przez pamięć FAST zaczynające się od adresu $600000 (w przypadku SIMM-ów 8MB), to należy do testu wpisać polecenie wicher ras13=off co spowoduje przekonfigurowanie kontrolera pamięci. Jeśli testy pamięci przejdą pomyślnie, wówczas na początku sekwencji startowej należy dopisać to polecenie wicher ras13=off.

W nadchodzącej wersji softu dla Wichra postaram się dodać automatyczne wykrywanie parametru ras13.
[#1011] Re: Wicher 500

@perinoid, post #1009

Tak, mam poprawnie, tez mi to przyszlo do glowy i sprawdzilem przewod probnikiem... Akurat fotka nie moja, ale kupilem ta sama przelotke, w tym samym sklepie, jak kolega ktoremu dziala.

Swoja droga - 1mn 20sek do pokazania sie ekranu kickstartu to strasznie dlugo :/

A co do podstawki, przed wsadzeniem Wichra poszedl zestaw powietrze sprezone + izopropanol.

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 15:52:16 przez twardy
[#1012] Re: Wicher 500

@twardy, post #1011

Hmmm. Ja kiedyś czyściłem podstawki w starej 8a1 (której nie mam) i to właśnie one były odpowiedzialne za większość przypadłości. Może by tak wlutować precyzyjną? A co do Wichra. Mam dwa lata gwarancji a ja do tej pory go nie podłączyłem . Jak czas minie a działać nie będzie to co ja olaboga zrobię .
[#1013] Re: Wicher 500

@amper, post #1012

Mój Wicher dojechał do sortowni w moim mieście, ale odebrać przesyłkę będę mógł dopiero w poniedziałek. Weekend mam wolny, jest czas...
Cóż za ironia :).
[#1014] Re: Wicher 500

@amper, post #1012

A co do Wichra. Mam dwa lata gwarancji a ja do tej pory go nie podłączyłem . Jak czas minie a działać nie będzie to co ja olaboga zrobię .

No to na co Ty czekasz
[#1015] Re: Wicher 500

@twardy, post #1008

Testów ciąg dalszy. Kupiłem tą przejściówkę na cf : link. Po wpięciu przelotki z kartą CF do Wichra, niby objaw ten sam (biały ekran), ale odczekałem swoje i dokładnie po 1 min i 22 sek pojawił się ekran kickstartu. Ucieszyłem się i załadowałem dyskietkę Amiga600 HD Install Disk 2.05 (zgodna z moją wersją Kickstartu). Niestety po zaladowaniu WB nie ma ikonki dysku, a HDToolBox nie odnajduje nic na SCSI.device. Nie mam już pomyslu co dalej. Testowałem z Kingstonem z kwiatkiem 4 GB i King Memory 2GB ktora na codzien lata w CDTV z savyną.

Proponuję podesłać cały ten zestaw do mnie (oczywiście bez amigi), zdiagnozujemy i uruchomimy ten komplet.
[#1016] Re: Wicher 500

@spidi, post #1015

Mam A500+, 2MB chip, kick 3.1.
1. Czy jest możliwość takiego postawienia systemu, żeby umożliwić obsługę partycji większych niż 4GB na karcie CF?

2. Czy pamięć SIMM z układami po obu stronach zmieści się pod ekranem?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 17:40:49 przez poweredjj
[#1017] Re: Wicher 500

@poweredjj, post #1016

Identyczny config jak u mnie:

Ad.1. Tak, mam kartę 8GB
Ad.2. Tak, sprawdzałem różne kości
[#1018] Re: Wicher 500

@amigachelm, post #1017

Odnośnie 1. - JAK? Może ktoś ma gotowy zmodowany system, do wrzucenia na kartę?
[#1019] Re: Wicher 500

@poweredjj, post #1018

Zgadłeś. Mam kilka gotowych własnych obrazów. Z MC68000/MC68010 doskonale sprawdza się PFS i oczywiście nowszy scsi. Przyjedź na AEM lub AP21 to Tobie skopiuję.
[#1020] Re: Wicher 500

@spidi, post #1014

Czekam na trochę wolnego czasu. Muszę "robotę" połączyć z pracą z tymże to drugie zaliczam do ciekawszych zajęć jakim jest wykańczanie nowo postawionego domu. Swojego. Mam nadzieję, że niebawem siądę do instalacji Wichra, OS ale najpierw muszę wydłubać Multikick z przełącznikami z A600 a do niej dokupić nowy Kickstart. Mam: A500 rev6A, Wichra, przelotke ide->CF i dysk Microdrive 4GB. Podziałam zapewne lepiej niż na moim leżaku szafowym A600 szeroki uśmiech a to dzięki SPI. Obym dokupił oba moduły i mógł korzystać z neta i mp3 jak na tym blaszanym pudle pod biurkiem .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem