[#91] Re: CDTV 2MB Chip Ram - rozszerzenie po mojemu

@JacK_Swidnik, post #90

Niestety nie mam już ani jednego PCB, ale jest alternatywa - na forum link (trzeba sie zarejestrować) użytkownik DjCook zamówił 50 płytek i będzie robił te moduły, można powołać się na mnie.
Dla osób chcących samodzielnie je poskładać małe ułatwienie:link
Wcześniej padło pytanie o zamontowanie w A500 i kolizję z kartą turbo - nie wiem jak w rev6 ale w rev5 można pominąć gniazda goldpin i wlutować moduł bezpośrednio, wtedy wszystko powinno się zmieścić.
[#92] Re: CDTV 2MB Chip Ram - rozszerzenie po mojemu

@rj1307, post #91

Rozumiem, że aby mieć w A500 rev 6a 2MB CHIP to muszę oprócz tego modułu z agnusem mieć jeszcze na płycie dolutowane 512KB + 512KB co już jest. Czy w przypadku, kiedy na płycie będzie tylko 512KB to pamięć pod klapką 512KB też będzie widoczna?
[#93] Re: CDTV 2MB Chip Ram - rozszerzenie po mojemu

@Adinfo, post #92

512kB na płycie + 512kB pod klapką + moduł 1MB i będzie działać.
[#94] Re: CDTV 2MB Chip Ram - rozszerzenie po mojemu

@rj1307, post #84

Czy mógłbym zapytać się JacekK84 (nick z allegro), czy podjąłby się kontynuowania tego projektu? Kupiłem już od niego kilka dodatków do amigi i wszystkie były wysokiej jakości. Przyglądam się też forum http://www.a1k.org, zobaczę jak sąsiedzi sobie z tym poradzą. Wiem, że projekt jest uwolniony ale wolę zapytać szanownego Autora.
[#95] Re: CDTV 2MB Chip Ram - rozszerzenie po mojemu

@Jędrzej, post #94

Róbta co chceta...
[#96] Re: CDTV 2MB Chip Ram - rozszerzenie po mojemu

@rj1307, post #95

jakby komuś została jedna sztuka, albo ktoś kupił i jednak nie montuje, itp, to ja chętnie odkupię, najchętniej z agusem.
[#97] Re: CDTV 2MB Chip Ram - rozszerzenie po mojemu

@rj1307, post #95

A gdyby tak...

Advanced ChipRAM Adapter

Skoro MiniMegi/MegAChip udało się rozgryźć, to może ten Advanced ChipRAM Adapter też by poszło? Albo jakiś sposób na współpracę tego 2MB Chip z rozszerzeniem z podstawką pod Garego? :)

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 13:38:44 przez watman
[#98] Re: CDTV 2MB Chip Ram - rozszerzenie po mojemu

@watman, post #97

Ale co byś chciał z tego zalinkowanego rozwiązania?
2 MB chip RAM wymaga zawsze użycia Agnusa obsługującego 2 MB. Jeżeli chcesz użyć Agnusa 1 MB, to będziesz miał 1 MB chip ram, a reszta to będzie slow ram. Nie ma możliwości obejścia tego.
W dzisiejszych czasach znacznie lepszym patentem na slow ram jest użycie sram bezpośrednio na szynie CPU i mały układzik obsługujący autoconfig (drobna niedogodność wykorzystania szyny CPU zamiast Agnusa) - wtedy jest widziany w systemie jako slow ram, a prędkościowo wychodzi jak fast ram.
[#99] Re: CDTV 2MB Chip Ram - rozszerzenie po mojemu

@wali7, post #98

Chcialbym 2MB Chip i 1,5MB Slow/Ranger, żeby potem móc dodać jeszcze 8MB Fastu i wykręcić max z autokonfigującej pamięci? :)
Chyba, że któraś karta na CPU lub sideport pozwoli na taki myk ze Slowfastem jak opisałeś :)
[#100] Re: CDTV 2MB Chip Ram - rozszerzenie po mojemu

@watman, post #99

Nie wiem, czy zmieścisz 2 MB chip RAM i 1.5 Slow razem w przestrzeni adresowej, nie spotkałem się z rozszerzeniami slow RAM w maszynach 2 MB chip RAM. No, może z jednym wyjątkiem...
Jest nim ACA500, gdzie możesz skonfigurować RAM na płycie jako Slow RAM, a jest to pamięć wpięta w szynę CPU, ma prędkość prawdziwego fast ram (z tym że to jest chyba 0,5 MB tylko). Może w ACA500+ też tak jest... tego nie wiem, bo tej karty nie mam. Niewykluczone, że któryś z naszych elektroników, na PPA, popełnił też coś podobnego.
Ja mam koncepcję, wiem jak powinno działać. Być może, jeśli czas pozwoli a umiejętności nie zabraknie, to zrobię swoją wersję.
PS. Sprawdziłem, jest miejsce na 2 MB chip RAM i 1,5 MB slow RAM jednocześnie :)

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 15:06:21 przez wali7
[#101] Re: CDTV 2MB Chip Ram - rozszerzenie po mojemu

@wali7, post #100

No wlasnie wydawalo mi sie po przykladzie A600 i A6095, ze 11,5MB w sumie jest do zrobienia na 2megowym Agnusie :)
W sumie to moze odpowiednik 6095 (dajacy taki slow/fast jak opisales wczesniej + normalny fast) by dalo rade zrobic? Najlepiej na side port, jak pisałem w INNYM WĄTKU ;P
[#102] Re: CDTV 2MB Chip Ram - rozszerzenie po mojemu

@watman, post #101

ja mam w CDTV zainstalowane te dwie kości - działa bez problemu - polecam

https://www.ebay.pl/itm/Commodore-Amiga-CDTV-8MB-RAM-Board/323292090595?hash=item4b45b5d0e3:g:3xoAAOSwnHZYf8a5

https://www.ebay.pl/itm/Amiga-500-2000-CDTV-Megachip-Chip-Ram-Adapter/323305005449?hash=item4b467ae189:g:EcwAAOSwRgJXgWan
[#103] Re: CDTV 2MB Chip Ram - rozszerzenie po mojemu

@watman, post #101

Savyna ma to wszystko czego potrzebujesz, tylko że jest wewnetrzna.
[#104] Re: CDTV 2MB Chip Ram - rozszerzenie po mojemu

@MariuszK, post #103

Savyna bez 2megowego Agnusa robi 2MB Chipu?
[#105] Re: CDTV 2MB Chip Ram - rozszerzenie po mojemu

@watman, post #104

Nie. Daje ci tylko fast i slow w jednym "pudełku". Właśnie 9.5MB
[#106] Re: CDTV 2MB Chip Ram - rozszerzenie po mojemu

@watman, post #104

Nie ma możliwości posiadania 2 MB chip ram bez 2megowego Agnusa. Po prostu Agnus obsługuje bezpośrednio chip ram, jeśli jest 1megowy, to maksymalnie tyle można mieć w Ami.
Mapa pamięci każdej Amigi przewiduje do 2 MB chip ram, oraz 1.5 MB slow ram, ale max obsługiwanej pamięci chip ram determinuje zawsze Agnus.
[#107] Re: CDTV 2MB Chip Ram - rozszerzenie po mojemu

@wali7, post #100

To podpowiem, że da się podłączyć pod szynę procesora np. 1 MB ramu jako pamięć CHIP. Tylko taka pamięć nie będzie dostępna dla układów specjalizowanych Amigi, a jedynie dla procesora. W testach szybkości taki pseudo CHIP RAM jest tak samo szybki jak FAST RAM. Ot taka ciekawostka z mojej strony w tym temacie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem