[#1891] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Cizar, post #1880

Ja tam na rev.5 bym nie narzekał. Mam takiego właśnie w Apollo1260, tyka sobie na 66MHz, grzecznie i bez marudzenia.
Jeśli chodzi o przedpłatę za kartę to przecież większość producentów z gałęzi przemysłu wszelakiego tak robi. Osobiście nie wiedzę problemu aby wpłacić powiedzmy 30-50% kwoty dając podstawy do poszukiwań i zakupu procesora i tym samym "nabyć" pewność że prędzej czy później otrzymam swoją karcioszkę (człowiek czekał rok to poczeka i kolejnych kilkanaście tygodni)

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 20:41:01 przez szczupi26
[#1892] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Cizar, post #1887

Ogólnie kończę temat kosztów i dostępności - jest jak jest i ja tu ustalam zasady ( myślę ze uczciwe ) a jak komuś nie odpowiada to bardzo mi przykro ..... my 2 lata spędziliśmy nad prototypami (poszło full kasy) i zbudowaniem tego do tej postaci , nasz czas masza wiedza tez maja cenę, jeżeli ktoś się nie godzi na nią .... zawsze może sobie sam zbudować..
Pozdrowienia dla wszystkich Amigowców - AMIGA RULEZ
A jak uda mi się kupić jeszcze procesory to poinformuje ....

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 20:45:07 przez Cizar
[#1893] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@skofrant, post #1882

A jak kupujesz nowy z salonu samochód to też bez kierownicy? sprzedawca każe Ci dokupić kierownice przepraszam "możesz" ją dokupić,ale nie musisz...

Kiepskie porównanie, samochód bez kierownicy jest bezużyteczny, natomiast karta graficzna RTG do Amigi bez SD już tak, no chyba że 95% ludzi którzy dotąd kupowali karty RTG do Amigi i nie mają SD trzymają je w pudełku, bo nie da się z nich korzystać ? tylko po co popełniają ten błąd ciągle od 30 lat ?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 20:55:41 przez UJP
[#1894] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@szczupi26, post #1891

Myślę, że jeśli CS-Lab nie chce brać na siebie "zbiorowego zakupu CPU" (i bardzo dobrze ich rozumiem) to zawsze można zorganizować się oddolnie, zrobić zbiorowe zamówienie i wysłać w ten sposób zdobyte procesory do chłopaków. W ten sposób nie obciążacie ich dodatkową robotą, a kłopot z procesorami zostaje rozwiązany. Tylko kto weźmie na barki takie zadanie?

...no właśnie. Już widzę ten las rąk.
[#1895] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@recedent, post #1894

Dokładnie w ten sposób postąpiło wiele osób, które kupiły i wysłały już swoje procesory do CSLAB-u, i mają już pewność że ich procesory będą działać w WARP-ach.
[#1896] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Cizar, post #1892

my 2 lata spędziliśmy nad prototypami (poszło full kasy) i zbudowaniem tego do tej postaci , nasz czas masza wiedza tez maja cenę, jeżeli ktoś się nie godzi na nią .... zawsze może sobie sam zbudować..


Chłopaki z całym szacunkiem do waszego wkładu i zaangażowania..
Ale w czynie też społecznym tego nie zrobiliście,ale z myślą o nie złym zarobku na sentymencie wielu z nas...
Bez urazy i nie ma co się obrażać taka jest rzeczywistość..wiem wiem zaraz mnie co nie którzy tu z błotem zmieszają...
[#1897] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Cizar, post #1892

WOW, super! Czasami tu zaglądam, bo przeważnie były tylko pytania Kiedy? Kiedy? Kiedy?

A teraz już jest. No gratulacje za kartę. W końcu nasza Amiga będzie dopalona jak trzeba. Mnie tam nie stać na takie drogie karty, zresztą ze zwykłych Amig mam tylko A600, ale będę sobie oglądać filmiki z działania tej karty i Quake.

Co do procków to wiadomo, niech każdy sobie sam kupi, bo jak CS Lab by kupił i dostałby parę REV6, parę REV5 to byłyby kłótnie że komuś dali taki a komuś inny. A tak to każdy na własne ryzyko kupuje procek i nie będzie problemu. Mnie problem nie dotyczy bo nie mam tyle kasy no i odpowiedniego komputera.
[#1898] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@skofrant, post #1890

Ja odniosłem się do tego,że nie ma go w komplecie..co czyni produkt końcowy niekompletny.

to jak nie kompletny jest Blizzard 1260 ?!? on oprócz SD nie ma RTG, WiFi, PATA, ARM, USB, a nawet RAM trzeba było do niego dokupić !!! to ci ludzie widzą w tej karcie że płacą po 3K PLN ???
[#1899] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Cizar, post #1892

A może zróżnicujcie cenę karty w zależności od rewizji procesora i jego prędkości (ceny dla przykładu wymyślone) np karta z 50Mhz-2500zł, 66MHz 3000zł, 80Mhz-3500zł no i full wypas 105Mhz-4000zł i wtedy każdy co chce kupić kartę z procesorem sam podejmie decyzję jaką wybierze. I Wy jako producent nie będziecie stratni jeżeli w zamówieniu procesorów trafiły by się wolniejsze sztuki.
[#1900] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@recedent, post #1894

Problemem nie jest tutaj las rąk, a raczej jego brak, tylko same procesory. Zrobić zbiórkę to nie problem, mogłbym i ja się tego podjąć, tylko trzeba by (pewnie demokratycznie) wybrać jakieś źródło procesorów. Ok, mamy źródło, każdy wpłaca po 100USD na procesor i kupujemy ich 100 sztuk. Procesory przychodzą, zarówno rev 6 jak i rev 5 i 1, i co teraz? Przecież każdy zapłacił za rev6, zrobimy losowanie kto dostanie dobry procesor w dobrej cenie, a kto przycisk do papieru za 100 zielonych. Przecież godny zaufania majfrend nie zwróci 80 dolarów za rev1.
Tak to niestety wygląda.
[#1901] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Cizar, post #1892

Cizar - robicie świetną robotę i oby tak dalej. Myślę, że większość jest wam wdzięczna za tak wspaniały produkt jakim jest już teraz(i jakim jeszcze lepszym będzie) WARP. Mam nadzieję, że kilka "negatywnych" komentarzy, marudzenia nie zniechęci was do wpisów tu na forum na temat postępów prac.
Czasami tak już jest, że nie wszystkim można dogodzić..
Jak nie ma fajnej karty - źle.
Jest fajna karta - źle.
A potem zdziwienie, bo na zagranicznym forum szybciej dowiadują się ludzie o karcie, niż tutaj...ręce opadają...ehh :/
[#1902] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@UJP, post #1898

[quote]to jak nie kompletny jest Blizzard 1260 ?!? on oprócz SD nie ma RTG, WiFi, PATA, ARM, USB, a nawet RAM trzeba było do niego dokupić !!! to ci ludzie widzą w tej karcie że płacą po 3K PLN ???/quote]

Ale co Ty porównujesz z minionej epoki 20 paroletnią kartę.Oczywiście,że wiele z tych dobrodziejstw nie miała.
Bo jak dobrze wiesz,a na pewno wiesz...że większość z tych rzeczy jeszcze nie istniała na rynku...
Vampire łączy te wszystkie cechy które wymieniłeś...i do tej karty nie muszę nic dokupować żeby w pełni
Cieszyć się z możliwości płynącej z tej karty.
Nie zrozum mnie źle..Ja nie uważam,że Warp jest złą kartą...
Mam uwagi do samego wyposażenia tej karty...za tą cenę spodziewałem się scandoublera, oraz wentylatora.
A cena cóż...wypowiedziałem się we wcześniejszych postach na ten temat.
[#1903] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@skofrant, post #1902

Chłopaki z całym szacunkiem do waszego wkładu i zaangażowania..
Ale w czynie też społecznym tego nie zrobiliście,ale z myślą o nie złym zarobku na sentymencie wielu z nas...


Wiesz co? Zatkało mnie teraz, serio. Mimo że nie mam nic wspólnego z twórcami karty, ani z Tobą i powyższym wpisem, zrobiło mi się za Ciebie wstyd.
Z całym szacunkiem dla Ciebie i Twojego zaangażowania - weź, chłopie i zrób konkurencyjną kartę wszystkomającą i pokaż tym "żerującym na sentymencie" cwaniakom, nie - sępom jak to się robi, OK?

Vampire łączy te wszystkie cechy które wymieniłeś...i do tej karty nie muszę nic dokupować żeby w pełni Cieszyć się z możliwości płynącej z tej karty.


To sobie kup Vampire i bądź szczęśliwy, patrząc z góry na tych, którzy wolą oryginalną motorolkę. Tylko nie trolluj już w tym wątku, bo czytać hadko.
[#1904] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@recedent, post #1903

Recedent...

Nie jest Mi wstyd.
I nie troluje..tylko powiedziałem swoje zdanie na ten temat.
Nie zawsze można się z nim zgadzać...I Ja nie mam do nikogo o to pretensji.
Żyje w demokratycznym krąju i to chyba się też powinno tyczyć tego forum prawda?
Chyba,że jest tu samo towarzystwo wzajemnej adoracji i panuje tu cenzura żeby tylko nikogo nie urazić.
Dobrze kończe ten temat bo nic nie można powiedzieć...

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 21:45:17 przez skofrant
[#1905] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@recedent, post #1894

Nie dziwię się że CS-Lab nie chce brać na siebie tego, to proszenie się tylko o kłopoty, 060 nie da się kupić od producenta jako nowy produkt, a to co jest dostępne w Chinach to ruletka ( i tak mieli farta że udało się im kupić 30 sztuk i wszystkie były rev.6 !)
Ale większym problemem jest legalne wprowadzenie tego na rynek, te procesory nie spełniają ROHS, jeśli pochodzą z lokalnego rynku na który były wprowadzone przed wejściem ROHS to można je skupić i bez problemu ponownie wykorzystać ( jak regenerowane zużyte tonery ), ale już kupowanie ich poza unią i wprowadzanie na nasz rynek? nie wiem czy do końca jest to możliwe zgodnie z prawem? bo zgodnie z prawem to odpad niebezpieczny ( zawierający metale ciężkie ).
Następny problem to cena, jeśli kupi się za 100$ ( ponad 420PLN ) to firma legalnie może sprzedać to tylko z VAT , czyli kosztuje już 500PLN, do tego koszt ryzyka na sztuki nie rev.6, koszt pracownika który to ogarnie ( kupi, sprawdzi, ewentualnie odeśle odpady ), opłacalna dla firmy cena sprzedaży takiego procka to 700-800PLN i wraz z wyczerpywaniem się dostępnych sztuk tylko będzie rosła.
Jeśli kupujemy te procki sami prywatnie w Chinach, pojedyncze sztuki które przychodzą w kopercie, a cena zakupu nie przekroczy 45 euro ( przynajmniej ta deklarowana ) nie ma cła ani VAT, a poczta i służby celne nie wnikają w to czy mają ROHS czy nie ( nie otwierają takich paczek )
Jak firma ściąga to VAT już podczas odprawy celnej trzeba zapłacić, a od firmy celnicy zażądają certyfikatów i jak się okażę że poza CE sprowadzany produkt nie ma ROHS to wróci do nadawcy, albo pójdzie do utylizacji na koszt sprowadzającego.
Na firmę nie opłaca się ściągać też pojedynczych sztuk, ponieważ każda dostawa z poza unii musi przejść pełną odprawę celną, a za samo wypełnienie SAD-u od najprostszej przesyłki koszty zaczynają się od blisko 100 zł.

te karty powinny być sprzedawane bez procka, albo z podstawką, albo w takim modelu jak teraz, kupujący wysyła swój procek, a producent lub "autoryzowany serwis" go montuje i wysyła kompletną kartę.
[#1906] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Cizar, post #1874

Ja Cię rozumie. Moja propozycja jest taka . Ja chce kartę z procesor więc mogę wpłacić pieniądze jakie sobie życzysz i zamów procesory. Napewno będzie więcej chętnych na takie rozwiązanie.
[#1907] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@recedent, post #1903

Dobry elektronik czy programista wciąga nosem ponad 10k miesięcznie na b2b, jak na tyle czasu pracy i taką ilość kart to imho wycenili się bardzo tanio. Albo inaczej - poświęcili czas, który mogliby efektywniej wykorzystać w celach zarobkowych, bo poświęcili go swojej pasji. Smutne, że są osoby, które nawet tyle nie rozumieją tylko rzucają chamski tekst o "niezłym zarobki".
[#1908] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Cizar, post #1892

1. Jak rozumiem, to jest kiepsko z 060'kami. A co z 040, jak sprawa wygląda? Ja się jeszcze nie zdecydowałem, czy będę chciał z 68060 (mam sztukę w szufladzie, była co prawda przewidziana dla FPGA Arcade - ale nie wierzę już, że ten sprzęt kiedykolwiek wyjdzie), czy z 68040.

2. Co do scandoublera - jak rozumiem, to produkt planowany na przyszłość, jeszcze nie gotowy?


BTW. 500 EUR za kartę bez procesora to, moim zdaniem, wcale nie jest jakoś strasznie drogo - patrząc na to, co ona oferuje.
[#1909] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@panti1801, post #1900

Zrobić zbiórkę to nie problem, mogłbym i ja się tego podjąć

Chcesz kupić 100 sztuk po 100$ ( 10 000 $ ) w Chinach bez "wydreptanych" kontaktów, ani rezydenta na miejscu który tego przypilnuje ? tak po prostu na Ebay ? Odważnyś !
Chińczycy nie boją się zrobić w balona całego kraju ( vide maseczki co przyleciały Antonov-em An-225 ), jak "dalekowschodni handlowiec" dostanie 10K $ nie będzie płakał po koncie na Ebay, sprzeda Ci nie tylko MC68060RC50 rev.6 (71e41j) ale i mityczne MC68060FE133, a może i "rev.7" tylko Będziesz musiał im przesłać info jaki to ma symbol, żeby wiedzieli co nadrukować :)
Na Aliexpress byłoby bezpieczniej, ale po zakupie 100 sztuk i tak ich pewnie nie dostarczą, będą przeciągali żeby terminy minęły, a jak się nie uda przeciągać to po prostu wyślą info że " dostawca wysłał im towar kiepskiej jakości i dbając o wysokie standardy muszą odmówić sprzedaży" i zwrócą kasę na której i tak Aliexpress łapę trzymał
no i 100 sztuk nawet przy prywatnym imporcie zwróci uwagę celników i przynajmniej naliczą VAT, bo raczej ciężko będzie im wytłumaczyć że za te 100 procków Zapłaciłeś mniej niż 45 euro z kosztem wysyłki


Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 22:07:33 przez UJP
[#1910] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@UJP, post #1909

Przeczytałeś cały mój post? Czy tylko to jedno zdanie? Dalej w delikatny sposób sugeruję, że jest to kretyński pomysł robić jakąkolwiek zbiórkę i że jest to proszenie o (delikatnie mówiąc) oszukanie. O całej masie opłat i innych rzeczy nie pisałem, bo szkoda mi było na to czasu. Cały mój post miał wyraz sarkastyczny.

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 22:16:08 przez panti1801
[#1911] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@panti1801, post #1910

No ja pier... dostałem kilka PW żeby taką zbiórkę przeprowadzić... Naprawdę wierzycie, że to się uda? Nie szkoda Wam kasy? Ja kupiłem w ciemno dwa procki na Ali za 70 i 80 USD (oczywiście majfrendy się zaklinały, że rev6) i dostałem jedno rev5 i jedno rev6. Miałem farta! A jak ktoś zobaczy, że chcemy 100 procesorów w ciemno kupić to gruz do paczki zapakuje. A nawet jak jakimś cudem się to uda to będą to randomowe rewizje i ktoś dostanie rev6 za 100usd a ktoś inny (większość) rev1 za 100usd.

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 22:25:53 przez panti1801
[#1912] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@panti1801, post #1910

Bardziej Twój post odebrałem jako rozważanie jak zorganizować taką zbiórkę i jak rozliczyć przypadek| ( i tak bardzo optymistyczny ) gdy nie wszystkie sztuki finalnie okażą się rev.6, a ja wskazałem tylko inne niebezpieczeństwa związane z taką zbiórką.

chyba nie ja jeden tak to odebrałem ?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 22:27:51 przez UJP
[#1913] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@UJP, post #1912

Nie, chciałem zasugerować, że każdy może się tego podjąć i że wszystko ładnie pięknie wygląda na papierze. Niestety trzeba samemu szukać dla siebie sztuki. Jak kupujesz w detalu to poprostu wyjmą procesor z wora i może trafisz. W hurcie starannie przebiorą ten worek w poszukiwaniu największego szajsu żeby go wcisnąć.
[#1914] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@panti1801, post #1913

W hurcie jak tyle znajdą to take samo prawdopodobieństwo trafienia rev.6, dużo zależy od uczciwości sprzedającego.
na Aliexpress łatwiej kupić jedną sztukę niż 100, niby deklarują że mają tysiące sztuk, a w rzeczywistości nie maja nic, a tylko kopiują cenę z jakiegoś ich wewnętrznego rynku + marża i wpisują ilość z księżyca.
Jak ktoś kupi to szukają towaru, jak się nie uda kupić, lub cena zakupu nie daje zarobić to ci uczciwsi wysyłają info o "złej jakości dostawy i dbaniu o jakość towaru" ( ten sam tekst dostałem od kilku różnych sprzedawców), a ci mniej uczciwsi wysyłają numer do śledzenia z d.... i wysyłają ściemy licząc że miną terminy i Ali. odblokuje im kasę, a nie zwróci kupującemu.
Mnie się nie udało nigdy kupić więcej niż 1 sztukę ( i to nie zawsze ) w jednej transakcji na Ali., u kilku próbowałem 10 kupić i wszyscy odpuścili.
na Ebay częściej sprzedający mają realnie tyle co oferują, ale tam łatwiej wtopić kasę.

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 23:00:09 przez UJP
[#1915] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260
[#1916] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@UJP, post #1905

Tutaj mozna kupic nowe sztuki, ale cena jest chora. Pewnie lepiej zamowic ze 3 sztuki od 3 roznych Chinczykow, to powinno sie przynajmniej 1 dobry trafic, chyba ze ktos ma pecha. Ogolnie to dobre 68060 najlatwiej jest kupic w USA lub Kanadzie, ale transport jest drogi.
link
[#1917] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@panti1801, post #1911

Sam tak napisałeś. Czytasz co piszesz......
[#1918] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Kali80, post #1917

Czy kartę będzie można kupić np.w sklepie Retoami na raty.
[#1919] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Don_Adan, post #1916

Hej. Dzisiaj z ciekawości zamówiłem 2 sztuki z AExpress zobaczymy co przyleci i kiedy !! trzymajcie kciuki
[#1920] Re: Nowe Turbo A1200/060 - WARP 1260

@Cizar, post #1919

Ciekawy jestem czy ten proc co Ci wysłałem to jest rev.6 - bo za takiego zapłaciłem na ebay coś około 100 zielonych.
Co do ceny za kartę to Cizar olej komentarze dziwnych jednostek. Fajnie, że zrobiliście taką kartę, fajnie, że projekt będzie dalej rozwijany a co do ceny - no cóż, nie ma nic za darmo a Wasza praca jest bezcenna a malkontenci zawsze się znajdą.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem