[#61] Re: Sprzętowego Nowego Roku

@Krashan, post #60

Hmmm, tak pomyslalem, może jednak pójść w stronę akceleratora 3D. Ogarnąć podstawowe primitywy z gfx library ale potem zrobic wsparcie dla warp3d/wazp3d. Akceleratorów 3d w amigach 1200 niedostatek, albo trzeba miec bvision ppc, albo mediatora. A tak by bylo cyk i Quake by sie pograło w GL na 040/030.
[#62] Re: Sprzętowego Nowego Roku

@Krashan, post #60

w związku z grami, karta by musiała działać na zasadzie akceleratora, jakim były kary z serii voodoo na pc.
[#63] Re: Sprzętowego Nowego Roku

@Shredder, post #62

Raspberry Pi ma znacznie lepszy akcelerator 3D niż dowolna karta Voodoo.
[#64] Re: Sprzętowego Nowego Roku

@Krashan, post #63

Chodziło mi o zasadę działania a nie czy jest lepsza czy nie.
[#65] Re: Sprzętowego Nowego Roku

@Krashan, post #25

Heja Krashan, chciałbym króciutko zmęczyć jeszcze kwestię poruszoną przez Doriana3d, na którą zasadniczo już odpowiedziałeś, ale do mnie trzeba drukowanymi :
2. Czy kata będzie ma kabelku jak RapidRoad (ułatwi to podłączenie do różnych modeli amig)?
Prototyp ma po prostu żeński wtyk na clockport. Można go bez taśmy założyć bezpośrednio na clockport w A1200, a także na dwa z 4 portów expandera od Matthiasa Müncha. Oprócz tego zawsze można użyć kabelka „męsko-żeńskiego”. Rozważę również dodanie pinów oprócz gniazda, wtedy zwykła taśma załatwiałaby robotę.

Wiem, że jesteś wielkim fanem A1200 i wcale mnie to nie dziwi. Ale myślałeś może wstępnie (wiem, że to dopiero prototyp), żeby Twój układ pasował do "formatki" RapidRoad? Płytka RaspPi Zero jest zdaje się nawet mniejsza. Jak będzie pasować do A600 (na A604n) to wciśnie się potem praktycznie do każdej Amisi (ew. z jakimś adapterem). Z mojej strony również wyrazy szacunku za super pomysł i realizacjęOK.
[#66] Re: Sprzętowego Nowego Roku

@Michciu, post #65

Z tego co widzę na zdjęciu, RapidRoad ma złącze „męskie” do kabla, lub bezpośredniego wetknięcia w płytkę pośredniczącą rozszerzenia A604n. Płytka interfejsu SeaPiggy jest nawet mniejsza, ale i tak nie zmieści się w tym miejscu, bo „na barana” ma Raspberry i grubość tego pakietu to około 15 mm.

Pierwsza wersja interfejsu będzie zaprojektowana ze złączem żeńskim zakładanym wprost na płytę A1200 lub na clockport expander. Jak już wszystko będzie działać i oprogramowanie osiągnie stan używalności, wtedy można kombinować z różnymi wersjami płytki.
[#67] Re: Sprzętowego Nowego Roku

@Krashan, post #66

No tak, w obliczu półtoracentymetrowej wysokości tej kanapki zdecydowanie dedykowany adapter będzie potrzebny do A600. Mimo wszystko wciąż wierzę, że da się to upchnąć w miejsce RapidRoad.
Gdybyś potrzebował egzemplarz A600 z A604n do dewelopmentu, to odezwij się. Coś się tam znajdzie do wypożyczenia.
[#68] Re: Sprzętowego Nowego Roku

@Krashan, post #1

Wobec spiętrzenia zamówień na dotychczasowe produkty, oraz będących w toku dwóch innych prostszych do wdrożenia projektów, zdecydowałem o zamknięciu projektu SP12 i zarchiwizowaniu go na czas nieokreślony.
[#69] Re: Sprzętowego Nowego Roku

@Krashan, post #68

[#70] Re: Sprzętowego Nowego Roku

@Krashan, post #68

zdecydowałem o zamknięciu projektu SP12 i zarchiwizowaniu go na czas nieokreślony.

I tak właśnie megaciekawy projekt poszedł w piz...du, no ale cóż począć skoro ludzie potrzebują kolejnych adapterów i interfejsów.
[#71] Re: Sprzętowego Nowego Roku

@Krashan, post #68

Abu :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem