kategorie: Karty graficzne, Karty procesorowe
[#31] Re: Vampire 1200 II

@PWS, post #28

Niektórzy po prostu nie potrafią przyjąć do wiadomości, że klient ma prawo być niezadowolony z produktu.
[#32] Re: Vampire 1200 II

@skipp, post #30

gdzie kupię V2?
[#33] Re: Vampire 1200 II

@Shredder, post #32

Amedia
AMIGAstore
RELEC
Vesalia

Majsta/ApolloAccelerators

Niestety, wszędzie "out of stock", ale kolejna partia kart ma być dostępna na przełomie maja/czerwca (wczoraj mówił o tym Majsta na IRC - czeka na dostawę elementów).

Alternatywnie, może ktoś z "niezadowolonych" Ci sprzeda ;)
[#34] Re: Vampire 1200 II

@X-Type^HVR, post #11

Za 400 euro brałbym i Vampira, i WARPa, i Tabora...o ile ujrzą kiedyś światło dzienne
Pobawiłbym się w kanapkowanie A1200, wystarczyłoby mi np. 030 + Picasso II - pomijając cenę, to dostępność jest obecnie znikoma
[#35] Re: Vampire 1200 II

@Cedrat, post #2

Skoro zastępuje to RAM, ROM, CPU, całe kości AGA, ma dodać WiFi, i jeszcze slot na kartę SD to ma
(Cedrat)

Dokładnie - to już nie Amiga tylko całkowicie odrębny produkt ...
(Marecheck)

Ja tam nie wiem, ja widzę obraz z PAL RGB na tych filmach, więc ewidentnie AGA jest z płyty głównej, obsługa IDE, portów DB9 i klawiatury - też. Ta kombinacja V1200 i rdzenia (nie wiem dokładnie, jaki core tam TuKo wgrał) to jest CPU/FPU + ROM + RAM + RTG + czytnik kart. Czyli niczym się nie różni od koncepcji np. Warp1260. To też już "nie Amiga"?
[#36] Re: Vampire 1200 II

@skipp, post #30

PPS. Jeśli NOWY, aktualizowany i aktywnie wspierany produkt za 300 euro oferujący, to co w tej chwili


plus bonusowo "preinstalowany" OS z pokaźnym pakietem softu i gier.
[#37] Re: Vampire 1200 II

@skipp, post #35

Bardzo fajnie to ująłeś.
Jeśli założymy, że będzie działało też złącze pcmcia to będzie bardzo interesująca karta. W sumie dziwne, aby pcmcia nie działała.
Warp do A1200 zyska godną alternatywę.
[#38] Re: Vampire 1200 II

@skipp, post #33

a u nas?
[#39] Re: Vampire 1200 II

@skipp, post #33

Dyskusje o sensie (życia i dopałek do Amigi) są zapewne, cokolwiek dla niektórych ciekawym spędzaniem czasu i nomen omen... życia, ale fundamentalnym pytaniem i zadaniem jest to gdzie kupić, jak, kiedy?

Normalnie wejść na stronę, wrzucić do koszyka, zrobić przelew, poczekać do tygodnia i używać.
[#40] Re: Vampire 1200 II

@Duracel, post #39

Normalnie wejść na stronę, wrzucić do koszyka, zrobić przelew, poczekać do tygodnia i używać


:D Jak dla mnie (posiadacza A1200) na razie nie wyszło nic. Oprócz filmików. I zapowiedzi. I zdjęć. I screenshot'ów. I jeszcze kolejnych zapowiedzi. I że już w tym roku. I tak od czasów Natami. W końcu przestałem czytać to ich forum, ileż można?
[#41] Re: Vampire 1200 II

@Cedrat, post #40

[#42] Re: Vampire 1200 II

@recedent, post #41

na zamknięcie Windows 95. siedzi, pije i chrupki
[#43] Re: Vampire 1200 II

@tbone, post #1

juz widze sranko w gatki że PPC potanieją hehehe i giełda sie wypełniła szybką chęcią odzyskania keszu hehehe

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 15:00:50 przez Ynopki
[#44] Re: Vampire 1200 II

@Ynopki, post #43

A co ma piernik (Vampire 1200) do wiatraka (Blizzard PPC), bo jakoś nie łapię?
[#45] Re: Vampire 1200 II

@*y, post #44

bardzo duzo, pomyśl troszke...

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 15:06:53 przez Ynopki
[#46] Re: Vampire 1200 II

@Ynopki, post #45

Rozwiń temat proszę.
[#47] Re: Vampire 1200 II

@skipp, post #35

To jak gadki o emulacji.
Od zawsze emulacja to było udawanie innego komputera na innym.
Czyli np. Amiga hardware i Amiga OS uruchamiamy program, Ten program tworzył środowisko do uruchomienia innego systemu i na nim programów.
Kiedy Vampire zaczął się sprzedawać, malkontenci oraz ludzie od religijnej wręcz koszernosci sprzętu Amigowego uznali że sprzęt FPGA to emulator. I co następuje, każdy posiadacz takowego sprzętu naraża się społeczności Amigowej za zbrukanie swego sumienia i odstępstwo od wiary....

Używając FPGA możemy udawać lub emulowac układy scalone, pomijamy cały proces normalnej emulacji.
[#48] Re: Vampire 1200 II

@WojtekX, post #47

Bramki logiczne w FPGA to nie emulacja! To jest układ, kawałek hardware, którego działanie (przy danej masce - elektronicznemu "wypaleniu wew. połączeń") zawsze jest takie same!
[#49] Re: Vampire 1200 II

@flops, post #48

Czyli jak mam MiSTa to raz mam Amigę, raz Atari, a raz Commodore?
[#50] Re: Vampire 1200 II

@WojtekX, post #47

Zdefiniuj "normalna emulacja" ? Jeśli wezmę mikrokontroler i napiszę
PORTX.0=PORTY.0&PORTY.1 i tak kilka razy, a następnie wyciągnę te piny i ułożę w pinout 7408 to będzie emulacja (programowa, program na bieżąco imituje zachowanie fizycznego układu przez szereg innych operacji). Jeśli zapiszę podobnie w abl i wsadzę w CPLD to też będzie emulacja (sprzętowa - układ jest tak skonfigurowany, że realizuje logikę tak samo jak oryginalny, ale nie realizuje tego przez wykonywanie obliczeń, a przez odpowiednie połączenia i konfiguracje elementów logicznych). Oba typy są normalne. Vampire nie emuluje 68k, bo nie ma takiego 68k jaki jest w softcore vampire i nigdy nie było. Ale emuluje szynę systemową procesora. Aktualnie nazywanie Vampire emulatorem jest naciągane, ale trzeba pamiętać, że Vampire 600 V1 to TG68k jednak emulujący konkretnie 68000 (ewentualnie 68020).

Bramki logiczne w FPGA to nie emulacja! To jest układ, kawałek hardware, którego działanie (przy danej masce - elektronicznemu "wypaleniu wew. połączeń") zawsze jest takie same!

Bzdura, połączenia istnieją póki jest zasilanie. "komórki" FPGA są konfigurowane przez wbudowaną pamięć SRAM-like. Dlatego pierwsze co się dzieje po starcie to zassanie konfiguracji z zewnętrznej pamięci nieulotnej. Trochę inaczej wygląda sprawa z MAX10 od intela (altery) - wcześniejsze serie to były CPLD, MAX10 to FPGA, ale ma wbudowany flash. Dlatego wielu uważa, że to takie bardziej bogate CPLD (gdzie rzeczywiście konfiguracja jest w pamięci nieulotnej i od podania zasilania już tam trwale jest). Prawda jest taka, że konfiguracja jest tak samo w postaci SRAM, a po prostu jest zasysana na starcie z WEWNĘTRZNEGO flash.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 17:33:20 przez abcdef
[#51] Re: Vampire 1200 II

@flops, post #48

Piszemy program załóżmy w C++ (WinUAE) i uruchamiamy go na innym programie napisanym też załóżmy w C++ (Windows) na fizycznym sprzęcie o innej architekturze - BEEEEE EMULACJA.

Piszemy PROGRAM w VHDL (nie wiem czy dla Altery też, na pewno dla Xilinx'a z którym mam doświadczenie) w miarę możliwości udaje funkcje jakichś układów (np. dedykowanych Amigi) i wpalamy go w FPGA żeby de facto był cały czas automatycznie startującym i wykonującym się programem... Nie no, to oczywiście ani trochę nie jest emulacja.

To załóżmy, że odpalamy z autostartu WinUAE na odpiętym od neta i z wyłączonymi aktualizacjami Windowsie (czyli zakładamy, że zawsze jest taki sam), zamiast dysku twardego używamy karty CF (Flash). Co otrzymujemy? Kawałek hardware'u który przy danej "wypalonej masce" (zawartość pamięci Flach/CF - podobnie jak to ma miejsce w FPGA) działa zawsze tak samo! Wniosek? WinUAE to nie emulacja

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 17:34:41 przez RaNGuN
[#52] Re: Vampire 1200 II

@RaNGuN, post #51

Zwał jak zwał, nikt nam nowego procesora 68k nie zaprojektuje, nawet nie wiem czy produkcja jakiegoś starego na licencji miałaby sens.
Jak ktoś chce być tylko retro gamerem, to starczy mu to co ma i będzie wymieniał kondensatory do śmierci.
Ja tam jestem otwarty na wszystkie zabawki, Vampire, Tabor itp. Szkoda tylko że w tym światku ciągle brak pieniędzy. Zapotrzebowania na Vampire nie zweryfikuje nawet rynek.
Rozwalające są te zapisy na sprzęt i ciągłe oczekiwanie w kolejce ;)
[#53] Re: Vampire 1200 II

@recedent, post #49

Czyli jak mam MiSTa to raz mam Amigę, raz Atari, a raz Commodore?

To masz sprzętową implementację owych komputerów, a to że owa implementacja czasem nie odzwierciedla 100% oryginału, to jest inna historia.
[#54] Re: Vampire 1200 II

@RaNGuN, post #51

Tylko że w VHDLu nie piszesz programu tylko opisujesz sprzęt - masz to zresztą w nazwie: Very High Speed Integrated Circuits Hardware Description Language. Opisujesz działanie układu, z którego to opisu generowane są połączenia wewnętrznych elementów scalaka. A czy wyjdzie z tego układ sekwencyjny, procesor, czy gigantyczna bramka AND ze 100 wejściami to już inna sprawa.

Program masz jeśli Twój system komputerowy ma procesor, który czyta instrukcja po instrukcji kod i robi to co kod mu każe. W przypadku FPGA masz jednorazową rekonfigurację scalaka i potem działa już według niej. Emulację (programową) byś miał gdybyś zamiast 68k wsadził np. ARMa i napisał na niego program, który by łykając kod 68k z pamięci Amigi interpretował go na kod ARM.

@Recedent, tak. Bo MiST w sobie implementuje mniej lub bardziej dokładnie całą architekturę sprzętową danego urządzenia.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 19:48:46 przez teh_KaiN
[#55] Re: Vampire 1200 II

@WojtekX, post #47

Emulatory dzieli się na programowe i sprzętowe.
[#56] Re: Vampire 1200 II

@abcdef, post #50

Ja pierdziele, witki opadają. Jak chłopaki zrobią w krzemie układ prosto z fabryki, który będzie miał to samo co TG68, to nadal będą nazywać emulator... Procesory 68000 od Hitachi i innych producentów, to pewnie też emulator Pierwsze Amigi i późniejsze Amigi 1000, 500 też były emulatorami, bo miały taki Hitachi albo jeszcze coś bardziej niszowego zamiast Motoroli. I choćby tłumaczyć milion razy i tak część nie zrozumie. Dlatego z mojej strony EOT.
Bzdura, połączenia istnieją póki jest zasilanie. "komórki" FPGA są konfigurowane przez wbudowaną pamięć SRAM-like. Dlatego pierwsze co się dzieje po starcie to zassanie konfiguracji z zewnętrznej pamięci nieulotnej. Trochę inaczej wygląda sprawa z MAX10 od intela (altery) - wcześniejsze serie to były CPLD, MAX10 to FPGA, ale ma wbudowany flash. Dlatego wielu uważa, że to takie bardziej bogate CPLD (gdzie rzeczywiście konfiguracja jest w pamięci nieulotnej i od podania zasilania już tam trwale jest). Prawda jest taka, że konfiguracja jest tak samo w postaci SRAM, a po prostu jest zasysana na starcie z WEWNĘTRZNEGO flash.

To fakt, uproszczenie, przenośnia z mojej strony, nigdy nie wnikałem w wew. organizację.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 20:48:40 przez flops
[#57] Re: Vampire 1200 II

@flops, post #56

Procesory 68000 od Hitachi i innych producentów, to pewnie też emulator

No tak, w końcu licencjonowany design identyczny (bądź zbliżony) do oryginalnego jest tożsamy z układem zupełnie innym, za to skonfigurowanym by funkcjonalnie działał tak samo (bądź podobnie). Układy 68k Hitachi, Toshiby, SGS to dokładnie to samo co AMDowskie 8086 i 80286. Innymi słowy dodatkowi dostawcy niejako wymuszeni na Motoroli (tak jak IBM wymusił dodatkowego dostawcę x86 na Intelu). Nikt na nowo koła (motki) nie wymyślał bo mieli pełną dokumentację. Innymi słowy budowa wewnętrzna odzwierciedlała architekturę. Różnica mogła być w samym procesie produkcyjnym oraz w niektórych przypadkach w dodatkowej funkcjonalności jak szyfrowanie opcode w układach Hitachi dla automatów Sega. To, że nie rozumiesz terminu oraz technologii to nie jest mój problem tylko Twój. Dziwne jest to, że swoją ignorancją się obnosisz, a wiedzę wyśmiewasz.
[#58] Re: Vampire 1200 II

@abcdef, post #57

Dziwne jest to, że swoją ignorancją się obnosisz, a wiedzę wyśmiewasz

Wiedzy nie wyśmiewam, pewnie masz rację z konfiguracją FPGA. Przyznałem to powyżej.
Co do definicji Emulacji, to poniekąd masz rację, ale jest ona bardzo niejednoznaczna i myląca.
FPGA (Vampir, Mist) != emulacja WinaUAE itd.
Teraz czy procesor AMD8086 jest emulatorem I8086? Każdy powie Ci, że nie. Albo i486 i AMD 486 - też nie jest emulatorem, a nie mieli do dyspozycji dokumentacji jak bramki są poukładane. To jest procesor zgodny z innym i tyle. Żaden emulator.
Jak układ zrobiony na PCB oparty o bramki, zamówimy w układzie scalonym, czy to jest emulator? I na odwrót, jak zbuduję to samo na tranzystorach co jest w układzie.
Takie potyczki są bez sensu, dlatego wcześniej chciałem zakończyć wywody.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 21:26:30 przez flops
[#59] Re: Vampire 1200 II

@flops, post #58


hardware emulation is the process of imitating the behavior of one or more pieces of hardware (typically a system under design) with another piece of hardware
(link)

Wypisz wymaluj Altera w Vampire robiąca za procesor kompatybilny z 68k. Na upartego przy odpowiednim wsadzie będzie robić za x86.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 22:36:42 przez tbone
[#60] Re: Vampire 1200 II

@tbone, post #55

Emulatory dzieli się na programowe i sprzętowe


To wszystko można sprowadzić do jednego słowa IMITACJA . Owa imitacja wcale nie musi i nie jest gorsza od oryginału. Dlatego w dzisiejszych czasach imitacja starego sprzętu to przyszłość z którą niestety koszerni Amigowcy muszą się pogodzić. Jedni będą z oryginalnym sprzętem , inii będą z imitacją owego sprzętu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem