kategoria: Karty procesorowe
[#1] 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?
Witam, Co sądzicie o tej aukcji z 68060RC60?

http://pl.aliexpress.com/item/33050510837.html

W sumie jak okaże się że to szlif z wersji LC albo EC to aliexpress nie przekaże pieniędzy sprzedającemu.

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 15:15:53 przez Maffi

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 15:18:52 przez Maffi
[#2] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@Maffi, post #1

Nie wiem link nie działa
[#3] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@Maffi, post #1

Zaplac paypalem
Kupujacy w sporze ma zawsze racje
[#4] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@HOŁDYS, post #3

Nie zawsze. Ja musiałem ostatnio pisać reklamacje na spór który założyłem.
[#5] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@Maffi, post #1

Prawdziwa zyla zlota!
Jakbym tylko mial internet, to bym zamawial
[#6] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@Maffi, post #1

Tam już były numery z tymi prockami. Taki zakup to duże ryzyko. Tu masz fejka:
445,84 zł | Darmowa wysyłka 1 sztuk IC nowy oryginalny MC68060RC50 PGA
https://a.aliexpress.com/_BP6DUK

Ten zdaje się jest bliższy prawdy.
1 642,73 zł | Oryginalna MC68060RC50 nowa promocja przyjazdu
https://a.aliexpress.com/_BTWYhs

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 15:33:03 przez Bociek78
[#7] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@PrzemasIII, post #4

Miałem podobnie.
Straciłem parę tysiecy niestety...
[#8] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@stachu100, post #7

Paypal to scierwo mnie austryjak wydymal kupil 50 gier ..wplacil jako platnosc
Zrobil zdjecie paczki z drewnem do palenska i polskimi gazetami ktorych nie wsadzalem i zalozyl spor...na szczescie mialem kolege ktory jezdzil na tirach podalem adres i wracajac postawny chlop go odwiedzil ;) szfab oddal kase paypalem przy nim i zakonczyl spor .
1
[#9] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@HOŁDYS, post #8

No i niestety, ale w wielu wypadkach takie metody muszą być zastosowane.
Też kiedyś byłem oszukany, kasy nie odzyskałem. Bo nawet adres zwrotny był fejkowy.
Ale 170 zł nie było warte zachodu, tylko komentarz dostał negatywny.
A po moim posypały się inne negatywy i blokada konta na All....
[#10] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@Maffi, post #1

PRZECIEZ TO GOLYM OKIEM WIDAC ze napis jest dodany na komputerze, a obrazek ponowanie zapisany do jakiegos stratnego JPG, patrz artefakty w okol napisu. omijalbym
[#11] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@juen, post #10

Z tego co widzę to chyba był XC zmieniony na MC. Plus jakiś napis usunięty ze środka procesora (pewnie po poprzednim sprzedawcy).



Ostatnia aktualizacja: 31.08.2020 19:09:51 przez recedent
[#12] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@recedent, post #11

czyli nie golym okiem tez widac. poza tym to watpie by cokolwiek przyszlo od takiego sprzedawcy :D
[#13] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@juen, post #12

Zwietrzyli koniunkture i szukają jeleniów.
[#14] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@juen, post #10

Czajniki to nawet fejkowego pikczera nie umieją zrobić :)
[#15] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@Maffi, post #1

Nie wiem jak można w ogóle brać pod uwagę zakup tego w tym miejscu, na podstawie takiego zdjęcia i za tą cenę.
Maska wskazuje na XC rev1. Jedyna pociecha, że często EC z tą maską były pełne.
Pomijając wszystko... to co na zdjęciu != temu co dostaniesz, a ilość dostępnych sztuk to kolejna fikcja.
[#16] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@juen, post #12

ostatnio 060 rev.6 w dobrych cenach bardzo obrodziły
51$
54$
57$
63$
63$
84$
Jak grzyby po deszczu
i to z darmową wysyłką, tylko brać

100% gwarancji rotfl że to wałek


Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 20:57:13 przez UJP
[#17] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@UJP, post #16

te same firmy mają inne ciężkie do zdobycia artefakty, jak karty PCI PMC239/F do mediatora pod PPC za jedyne 21$

Chyba jakiś Amigowiec im doradza co do asortymentu ?
[#18] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@Maffi, post #1

Panowie o 060 to już legendy są.
Dlatego proponuję patrzeć naprzód zanim zrobi się podobna sytuacja.
[#19] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@movin, post #18

Skończy się, że albo klasyk pójdzie w FPGA albo upadnie bo ludziom się odechce inwestować miliardy w 060.
[#20] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@michal_zukowski, post #19

Biorąc pod uwagę ceny i możliwości aż dziw bierze, że w amiświatku tego jest tak mało. Aktualnie tylko apollo team z własnym sofcore, chociaż całkiem przystępny tg68 już dwucyfrowy w wieku, a otwarty i modowalny.
Niestety za dużo ludzi chce zbyt różnych rzeczy, a dodatkowo niektórym się fpga po prostu nie podoba. I w sumie rozumiem. Bo jeśli powie się A (cpu jako softcore + interfejs szybkiej pamieci + interfejs wolnej amigi) to zaraz ktoś może stwierdzić, czemu nie zrobić krok dalej i powiedzieć B (i w tym momencie zaczęłoby się wciąganie chipsetu do fpga, a w kolejnym kroku już klon vampire v4). Ja jestem zwolennikiem umiarkowanego stosowania FPGA. Nie mam nic przeciwko softcore 68k byle nie wciągać zaraz całego chipsetu, bo to się mija z celem amigowania na klasyku. To natomiast co chciałbym widzieć w takich rozwiązaniach z FPGA to szybką pamięć (to jest) ale także rzeczy jak wifi/lan, usb (nawet jeśli tylko hid i mass storage), czy wreszcie sata, pcie. FPGA to potrafią (jest np. LiteSATA), gorzej od strony AOS. Za cenę pełnego i sprawnego 060 można mieć dev board na całkiem przyjemnym FPGA potrafiącym zdecydowanie więcej.
[#21] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@abcdef, post #20

Jest jeszcze MiST/MiSTer (chociaż jak ostatnio sprawdzałem, to ich forum leżało) i FPGA Arcade (zdaje się, że portują obecnie swój core, żeby dało się go odpalić na MiSTerze). Szczerze - mam nadzieję, że ta 060 doczeka się w końcu "klona", podobnie jak spora część chipów z C64 (niedługo chyba wszystkie będą miały zamienniki, może oprócz VIC-II).
[#22] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@Cedrat, post #21

U nas też coś się robi w kwestii zamienników.
Przykład 1 oraz drugi
[#23] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@Cedrat, post #21

Oba to projekty nakierowane na multimaszynki i oba projekty celują w odzwierciedlenie funkcjonalności całej konsoli/komputera. Co za tym idzie - chcesz mista? Proszę bardzo. Używasz UAE? Czemu nie. To jednak jest zupełnie coś innego niż implementowanie funkcjonalności pojedynczych układów dając zamiennik do oryginalnego sprzętu. Mnie takie kombajny nie rajcują, V4SA też nie, bo jeśli będę chciał mieć ultra super duper hiper szybkie amiga-like to sobie odpalę WinUAE i będę mieć z 4x tyle co vampire w samym cpu+fpu, a rtg to już w ogóle bajka. A będę chciał wiele konsolek to sobie RetroArcha zainstaluję (w sumie mam ;) ) Zatem celem dla ludzi o podobnych przekonaniach jest coś co da się skomponować ładnie z oryginalną amigą, co będzie łatwo dostępne, w przystępnej cenie i zaoferuje dużo rzeczy i co ważne PRZYDATNYCH.

Teraz co do chipy C64 - nie licząc ultimate 64 (niemal cały komputer) oraz 1541 ultimate (1541+kart+cośtamjeszcze) to tam nie ma fpga. SwinSID to Atmega, ARMSID to STM32 - mikrokontrolery. PLA to CPLD. Co śmieszne - ARMSID jest oparty o 32 bitowy mikrokontroler z rdzeniem ARM Cortex-M4 i wbudowanym FPU, wyciągający jakieś 180MHz i chyba mający więcej wbudowanego SRAMu niż C64 ma RAMu. Jest oczywiście też i SID z FPGA (MAX10 altery - teraz intela) tylko to najdroższe rozwiązanie i nie bardzo wiem czy najlepsze.
[#24] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@spidi, post #22

Gary to chyba prosty w miarę do odtworzenia, CIA już bardziej skomplikowane, a wszyscy czekają na najtrudniejsze, prawdziwe nowe serce, czyli Agnusa z własnym CHIP na pokładzie.
[#25] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@WyciorX, post #24

Ani Gary, ani CIA nie są skomplikowane.
https://1nt3r.net/j-cia/
Agnus siłą rzeczy od strony logiki musi być dobrze odtworzony w MISTerze więc tylko dobudować mapowanie I/O oraz dopasowanie timingów i et voila.
[#26] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@abcdef, post #23

Ale FPGASID, MockA65xx, czy J-CIA, to projekty FPGA. Ten ostatni zresztą ma zastąpić również CIA z Amigi: link
[#27] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@Cedrat, post #26

O FPGASID wspomniałem w poprzedniej wypowiedzi, a o J-CIA w odpowiedzi do kol. WyciorX ;) FPGASID to droga ciekawostka i - jak wspomniałem - taniej i w sumie pewnie nawet łatwiej zrobić to na MCU. CIA - tu podejrzewam byłoby podobnie. Timery MCU mają, UART (i to sprzętowy z bardzo wieloma różnymi baudrate) MCU mają, port równoległy 8bit? Nie ma problemu. Jedynie odpowiednio szybka reakcja na dane wejściowe może być problemem, ale tak jak ARMSID - przy odpowiednio szybkim MCU powinno się dać radę. I SID, I CIA w zasadzie bardziej pasują właśnie pod MCU dzięki blokom, które każde MCU ma dość podobne i w przypadku ARM obsługiwane z minimalnym obciążeniem procesora dzięki DMA.
[#28] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@spidi, post #22

Good job!

Pro tip dla kupujących 060tki. Nie ma co liczyć na pełne rev. 6, a te nawet LC/EC za 200pln też będą za raz gratką, która się wyczerpie za rok, dwa, pięć... I te 200pln to nie jest dużo w porównaniu do 030 50MHz, która też kosztuje koło 150pln a jest wielokrotnie wolniejsza.
040tek też braknie. Ja na szczęście mam 7 szt. 68040 25MHz (z czego pewnie połowa pójdzie na 40MHz) i kilka EC/LC. Wcale się nie chwalę ;p

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 08:43:53 przez flops
[#29] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@spidi, post #22

Da rade podbić możliwości CIA, żeby floppy (tu pewnie jeszcze nowa paula)/porty ser par dzialaly szybciej?
[#30] Re: 68060 aliexpress ponad 4tyś szt mają - co sądzicie?

@spidi, post #22

U nas też coś się robi w kwestii zamienników.
Przykład 1 oraz drugi


OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem