kategoria: SACP
[#31] Re: SACP #9

@Jacol, post #30

Monitora nie wezmę. Mam jeszcze karte grafiki pod medka R 9200 128mb i 9200 64 mb tylko medka brak. Zabrać do testów?
[#32] Re: SACP #9

@Jacol, post #31

I jak tam po imprezie? Bo cisza jakos, tak, wiem, ppa lezalo :P My wyjachaliśmy chwilę przed 19 a dotarliśmy o 21:00 także tempo mieliśmy całkiem słuszne. Wychodzi na to że w sumie w obie strony jest równo 500km.

@ *y: mało zawału nie dostałem jak podłączyłem monitor w domu. Chcial na iskrach wyskoczyć przez okno. Wyszło szydło z wora, tj. zimny lut na PCB przy cewce w okolicach trafa. Naprawione, śmiga aż miło. Ale mnie deczko postresowalo ;)

@ madman: cholero jedna, czemuś mi nie powiedział że przelotka zasilacza atx do quicksilvera wymaga kombinacji z jakimiś diodami? :P żartuję oczywiście, ale sprawdzę go dopiero jak będę miał czas wybrać się do elektronicznego po diody.

@ jw_amigowiec: cd32 śmiga, właśnie palę obrazy z grami.

@ jacol: cieszę się że udało mi się Tobie pomóc, i dzięki za zabytkowego flopa do c64

@ Azzorek: ja chcę ten filmik na którym zostałem uwieczniony

@ wszyscy: poszliśmy z kolegą Łukaszem na obiad i nażarliśmy się "u Małego" małymi pizzami jak świnie. Tanio, smacznie i syto. Polecamy.

A teraz kończę palić płytki, potłukę chwilę, dopijam bro i do wyra :D

Czekam na fotki, jutro umieszczę gdzieś swoje i podam namiar.

[#33] Re: SACP #9

@altcomputing, post #32

Ciesze sie, ze dziala, choc zaskoczeniem to dla mnie nie jest ;)

filmik: http://www.youtube.com/watch?v=qxJho46U9h8
[#34] Re: SACP #9

@altcomputing, post #32

No jak to czemu? Dla mnie elektronika to inne określenie na czarną magię :)
[#35] Re: SACP #9

@jw_amigowiec, post #33

Widzę że sporo luda się zebrało. Brawo! OK
[#36] Re: SACP #9

@altcomputing, post #32

I mi, już tradycyjnie, na chwile udało się pojawić. Faktycznie ilość osób była bardzo miłym zaskoczeniem.


altcomputing dzięki za podarki :) :) :)

a reszcie dziękuję za co prawda krótką w moim przypadku, ale bardzo sympatyczną atmosferę oraz informacje i porady, których mi udzielili.

[#37] Re: SACP #9

@altcomputing, post #32

Wielkie dzięki za przywrócenie moich HD do stanu pierwotnego (AMIGI znów mogą śmigać)
Kolejne podziękowania dla" Mordimera" za próbę uruchomienia karty WiFi, postaram się poszukać nowej karty turbo z większą ilością pamięci, wtedy to znów zacznę drążyć temat. Na SACP byłem pierwszy raz i jak tylko będzie następne to znów się pojawię.
[#38] Re: SACP #9

@Jacol, post #37

Party bylo super mam nadzieje ze jak najszybciej zorganizujecie nastepne nr 10 ;)
[#39] Re: SACP #9

@jw_amigowiec, post #33

To ile to demo wyciąga FPS na moim konfigu? Bo mnie przy tym nie było

[#40] Re: SACP #9

@madman15, post #34

A, jeszcze dzięki dla Kamila za przelutowanie rezystora na karcie. Teraz mam znowu kartę działającą w maku na 100% :)
[#41] Re: SACP #9

@madman15, post #40

I jakby co - parę fotek:

http://picasaweb.google.com/damian.karwot/SACP9#
[#42] Re: SACP #9

@madman15, post #41

Sorki chłopaki za opóźnioną reakcję, ale na drugi dzień po SACP9 pojechałem z rodziną do Łodzi świętować czwarte urodziny mojego synka, który ostatnio się 'przewinął' na zdjęciach Madmana :) .
Jestem nadal w Łodzi i wracam 23.01.2011r. Dlatego do tego czasu nie zamieszczę moich zdjęć z imprezy jak również filmu wideo : . Mam tutaj dostęp do dwóch komputerów z internetem, jednam są tak 'zarobaczone i zakoniowane', że nie odważę sie zalogować na nich ani na PPA, ani na pocztę email, ani na fotosika i youtube. Teraz piszę tego posta z mojego telefonu komórkowego.
Jeśli chodzi o moje wrażenia z imprezy to są bardzo, bardzo pozytywne. Przede wszystkim chcę podziękować i to bardzo, bardzo mocno, Pekdarowi i Phibrizzo. Spędzili kilka godzin przy mojej Amidze próbując 'namówić' urzędującego w niej mediatora to współpracy z zamontowanymi na nim kartami PCI. Przez to mam teraz wyrzuty sumienia, zwłaszcza w stosunku do Pekdara, który przywiózł swoją mega 'dopakowaną' Amigą 4000 tower i ... niewiele przy niej posiedział. Phibrizzo co prawda nie miał swojej Amigi ze sobą, ale dużo czasu poświęcił dla mojej 'Przyjaciółki'. Panowie jeszcze raz dzięki wielkie i obiecuję, że nie będę tak 'zanudzał' następnym razem :) .
Na imprezie było sporo osób, na moje 'oko' łącznie około 30. Była jak zwykle super atmosfera no i wyjątkowo dużo Amig. Dziękuję w imieniu swoim i ×y za wasze przybycie i jednocześnie zapraszamy za 3 miesiące na jubileuszowe SACP10 (liczne atrakcje i impreza 24 godzinna!).
Pozdrawiam
Azzorek

P.S.

Fotowideo relacja wkrótce.



Ostatnia modyfikacja: 18.01.2011 16:45:31
[#43] Re: SACP #9

@Azzorek, post #42

Witam wszystkich.
Muszę się streszczać ponieważ piszę to z pracy :), w domu nadal nie mam dostępu do internetu :(.
Impreza jak zwykle bardzo udana, dużo ludzi i zabawy.
Można było zobaczyć OS4 na "żywo", ładny, kolorowy, ale strasznie długo się uruchamiał - myślę że to problem konfiguracji.
Na SACP 9 można było zobaczyć Amigę 4000 w akcji.
Jak zwykle - ktoś coś naprawiał - konfigurował, część ludzi oglądała dema inni grali.
Jednym słowem impreza SUPER OK
Dziękuję wszystkim za mile spędzony czas i czekam na następne SACP.

[#44] Re: SACP #9

@alf, post #43

Witam serdecznie :)
W pierwszej kolejności chciałem podziękować panom Phibrizzo ( za pomoc w konfiguracji os4 na Samie , sam bym sobie pewnie nie poradził a dzieki Tobie śmiga aż miło OK , ) i Madmanowi (za rozwiązanie problemu z twardzielem ) jeszcze raz bardzo dziękuje , teraz byłem trochę nieprzygotowany ale obiecuję poprawę i na następnym spotkaniu stawiam piwo:) .
Atmosfera była super i wypada żałować że nastepne spotkanie dopiero za 3 miesiące , pojawię się na pewno , a wszystkich obecnych na tym pozdrawiam ;)
[#45] Re: SACP #9

@madman15, post #41

[#46] Re: SACP #9

@altcomputing, post #45

Trochę to trwało, nim otrząsnąłem się z miłego szoku, który wywołało pojawienie się tak wielu osób i to ze sprzętem. Dlatego piszę dopiero teraz. Mam nadzieję, że już tak zawsze będzie. welcome! I mam tu na myśli frekwencję, a nie to, że piszę tak późno. jupi!

Chcąc zrobić wszystko co planowałem w trakcie spotkania, jak zwykle zrobiłem tyle co nic.
Najpierw próbowałem zgadnąć, czego chce ode mnie moja Amiga, demonstracyjnie wywalając się zaraz po załączeniu zasilania, bez słowa wyjaśnienia. *y co chwilę pytał, czy coś się udało odkryć. Po dwóch godzinach, naprowadzające pytania kolegów o podłączenie zasilania do wszystkich komponentów, doprowadziły do szczęśliwego zakończenia boju. Przed spakowaniem sprzętu przepinałem wtyczki zasilania od dysku i dziwnym trafem napęd CD wisiał przypięty do rozgałęźnika, który czerpał prąd, chyba z powietrza.
A potem już z górki było. Nawet nie zauważyłem, kiedy czas minął.

Powalczyliśmy trochę z Jacolem z jego sprzętem. Najpierw z czytnikiem PCMCIA, potem, z kartą Wi-FI na tąż PCMCIA. I pewnie nic by z tego nie było, bo MTEC z 8MB FASTU skutecznie nas zablokował, gdyby nie *y i jego umiejętność czytania ze zrozumieniem. Pogmerał przy zworkach i skutecznie zmiejszył ilość dostępnej pamięci do 4MB. Nastąpiła wielka radość, kiedy czytnik i karta sieciowa zagadały wreszcie z Amigą. Niestety euforia nie trwała zbyt długo, bo wstający OS 3.9 zżerał prawie całą pamięć FAST, co praktycznie kładło całą zabawę (Dzięki *y ). Brakło trochę czasu, żeby skonstruować alternatywną wersję s-s, która miałaby mniejszy apetyt na RAM. Może następnym razem. Podsumowując, bunkrów nie było, ale i tak było zajefajnie. OK



Ostatnia modyfikacja: 20.01.2011 22:18:10
[#47] Re: SACP #9

@Mordimer, post #46

Mowilem Altcomputing, ktory walczyl wpierw z ta Amisia, ze to wina karty i blokowania obszaru Z II (i wspolna rozkima okazala sie sluszna) ;). Ale w sumie zmylismy sie ok 19-stej (dzieki za transport) i widac wiesc nie poszla w swiat - musiala zostac odkryta na nowo :D.

Nie moge sie doczekac kolejnego spotkania tak czy inaczej. Sprobuje sciagnac wiecej osob, w tym zabiore swoja piekniejsza polowke. ;)
[#48] Re: SACP #9

@jw_amigowiec, post #47

Przywieziesz 2 amige ;)
[#49] Re: SACP #9

@Azzorek, post #42

Witajcie,
Zgodnie z obietnicą moja fotorelacja z imprezy.

SACP 9 Azzorek

Jeśli chodzi o film to już się "robi" tylko zastanawiam się jak z autoryzacją (Pekdar jeszcze wystrzeli we mnie pociski Bielsko - Siemianowice Śląskie :D ).
Najchętniej to wrzuciłbym to tak jak jest (bo najszybciej) czyli z oryginalnym audio (zwłaszcza, że nagrane jest przestrzennie - na słuchawkach robi to super wrażenie). Fajny jest efekt jak rozmawiam z Madziem (który stoi za mną) i słychać jak przechodząc rozmawia w lewym, a później w prawym głośniku ;) . Jak zamykam oczy ze słuchawkami na uszach to jakbym tam był :D .
Film trwa około 23 minuty. Ewentualnie mogę go nagrać wszystkim zainteresowanym jako botujący z menu film DVD (za symboliczne koszty płyty + ewentualna wysyłka pocztą).

Pozdrawiam

Azzorek



Ostatnia modyfikacja: 25.01.2011 16:17:57
[#50] Re: SACP #9

@Azzorek, post #49

Dzięki! Już nie mogłem się doczekać :D a co do filmiku to ja bardzo chętnie, w jakiejkolwiek formie.

[#51] Re: SACP #9

@altcomputing, post #45

Pierwsza fota i błąd. Nie "Pekdata" tylko "Pekdara".
Poza tym niuansem to fajne foty :)

[#52] Re: SACP #9

@pekdar, post #51

A sorki ;) faktycznie. Poprawiam.

[#53] Re: SACP #9

@Azzorek, post #49

eee tam płytki, zabierz na Ami na następną impreze, zrobi się LAN i ludzie zassają sobie z Twojego lokalnego FTP-a. A ci co nie będą mogli to wypali się im na miejscu tylko CD-ki przyniosą. Moja wypalarka do dyspozycji na następnej imprezie, jeżeli tylko będę.

[#54] Re: SACP #9

@pekdar, post #53

Moze czas powoli ustalic proponowany termin kolejnego spotkania?;)
Stawiam, ze bedzie to polowa kwietnia?

[#55] Re: SACP #9

@jw_amigowiec, post #54

a ja bym prosil o jakis program imprezy ;) zeby wiedziec na ktora przyjechac albo za wczesnie nie wyjechac co nam sie z ekipa pare razy zdarzylo. ;)
[#56] Re: SACP #9

@SzaryWilk, post #55

9:00 Otwarcie, czyli przywitanie z Azzorkiem (zawsze jest pierwszy) i może z *y.
9:01 Program dnia, czyli rozkładanie sprzętu (może trwać jakiś czas).
9:04 Pierwsze otwarcie browara (podany czas nie jest obligatoryjny).
9:05 Sprawdzenie obecności, czyli "Ciekawe, czy ktoś się jeszcze pojawi?".
9:10 Impreza z przerwą na lunch w dowolnym momencie (jest duża szansa, że o tej porze oprócz Azzorka już ktoś będzie, a wtedy jest już impreza).
14:00 Dziennik, niekoniecznie telewizyjny (wpisałem, bo co to za program bez dziennika).
14:05 Dalszy ciąg imprezy.
21:00 Zakończenie i pożegnanie gości (tych, którzy dotrwają do końca).

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie bez uprzedniego informowania w mediach.


Może być? Zwykle tak się to odbywa.


[#57] Re: SACP #9

@Mordimer, post #56

o 14:00 to przeciętnie udaje mi się dotrzeć na miejsce ;)

[#58] Re: SACP #9

@Mordimer, post #56

9:04 Pierwsze otwarcie browara (podany czas nie jest obligatoryjny).

ten punkt bym zmienil na bardziej meski :) i troche pozniej go dal
zajezdza gimnazjum...

[#59] Re: SACP #9

@HOŁDYS, post #58

ten punkt bym zmienil na bardziej meski


Skoro w ten sposób mierzysz "mięskość"...

[#60] Re: SACP #9

@Mordimer, post #56

A gdzie krojenie tortu i fajerwerki? :D



Ostatnia modyfikacja: 21.02.2011 14:27:49
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem