kategoria: Amigowisko
[#1] Amigowisko #5?
Dzień dobry, cześć i czołem.

Ponieważ dochodzą mnie głosy, że sporo osób jest zainteresowanych kolejną edycją Amigowiska piszę, żeby wyjaśnić kilka spraw.

Po pierwsze - edycja piąta jak najbardziej wchodzi w grę. Pierwotnie myślałem o marcu, ale nie wiem czy da się utrzymać ten termin.
Po drugie - jest pewien kłopot z lokalizacją. Niestety, ktoś znowu zostawił po sobie w pokoju fraktale (nie znam szczegółów, nie wiem - i nie jestem pewien czy chcę to wiedzieć - kto to był i czy tylko na łóżku, czy na dywanie też). W każdym razie - dyrektor nie ma ochoty płacić za kolejne czyszczenie z własnej kieszeni.

Rozwiązania widzę trzy:
1. Bierzemy tę samą lokalizację, tylko ustalamy, że za koszty ewentualnego doprowadzenia pokoju do stanu używalności ponosi delikwent pokój zamieszkujący.
2. Bierzemy tę samą lokalizację, tylko bez noclegu (ten każdy ewentualnie załatwia we własnym zakresie). Będzie się to jednak wiązało z wyższym kosztem wynajmu, a co za tym idzie impreza nie będzie jak do tej pory za cołaska/bezdurno.
3. Bierzemy inną lokalizację. Pytanie czy po pierwszej imprezie w innej lokalizacji będą nas tam jeszcze chcieć.

Co myślicie?

EDIT:
Tradycyjna aktualizacja w pierwszym poście:

Amigowisko #5 odbywa się w dniach 25-26.11.2017, w tej samej lokalizacji co ostatnio (Schronisko Młodzieżowe Brzesko, ul. Piastowska 2B). Pokoje oddajemy komisyjnie, fraktale pozostawione w pokojach płatne ekstra. Możliwy nocleg i wyżywienie (pełne, czyli obiad, kolacja i śniadanie, albo częściowe).

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 23:11:44 przez recedent
[#2] Re: Amigowisko #5?

@recedent, post #1

Myślę... że myślenie jest ważne.
http://www.demoparty.net/

Może uda się gdzieś termin wbić...
jednak sądząc po tym co się działo w roku 2016 można spodziewać się ponownie
niezłych kumulacji od wiosny :D

Ja osobiście lubię tamtą lokalizację ale jak już zmieniać to proponuję... Katowice ;)
[#3] Re: Amigowisko #5?

@recedent, post #1

ja jestem za 1 albo 2 :)
[#4] Re: Amigowisko #5?

@juen, post #3

Ja tak samo :)
[#5] Re: Amigowisko #5?

@QUAD, post #4

Będę na Amigowisku i wybieram opcje numer jeden. Tym bardziej że nigdzie nie dostanę tak smacznego śniadanka i obiadu!

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 07:44:13 przez Stoopi
[#6] Re: Amigowisko #5?

@juen, post #3

a nawet bardziej za opcja nr 1, bo tym razem bym wpadl z rodzinka

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 07:39:22 przez juen
[#7] Re: Amigowisko #5?

@recedent, post #1

nie wiem - i nie jestem pewien czy chcę to wiedzieć - kto to był
Ja natomiast jestem zdania, że wszyscy powinniśmy wiedzieć kto to był, a on z kolei powinien wiedzieć, że na następnym Amigowisku zostanie powitany metodą NDB. Naprawdę jest w Polsce wiele innych amigowych imprez, na których można alkoholollo do oporu, a byłoby fajnie, gdyby Amigowisko zachowało swoje charakterystyczne cechy. Swoją drogą, niezależnie od tego czy się pije czy nie, puszczenie pawia w miejsce inne niż muszla jest pokazem całkowitego braku kultury, a wycofanie się potem z miejsca zajścia po angielsku na zasadzie „może nikt nie zauważy” stawia kropkę nad „i”.

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 08:06:26 przez Krashan
[#8] Re: Amigowisko #5?

@Krashan, post #7

Krakowskie Retrospekcje w ten sposób straciły miejscówkę na swój event. Nie chciałbym by Amigowisko straciło w taki sam sposób swój charakter tworzony przez Schronisko Młodzieżowe. Czy mamy napiętnować? Osoba jest dorosła i odpowiedzialna, sama musi sobie odpowiedzieć po jakiego grzyba przyjeżdża na takie spotkania.
[#9] Re: Amigowisko #5?

@recedent, post #1

Lokalizacja jest bardzo dobra. Cenię sobie u Was swobodę i przestrzeń oraz wspólny kameralny obiadzik. Optuję za opcją 1 i na pewno się pojawię. Warto zrobić jakąś ewidencję kto ma jaki pokoik i połowa problemu z głowy. Po zakończeniu imprezy zostaje krecia robota i sprawdzenie wszystkiego i ewentualne naprawy/przywrócenie do stanu poprzedniego przed zdaniem lokalu.
[#10] Re: Amigowisko #5?

@pong777, post #9

Ewidencja jest i tak, w końcu każdy melduje się na recepcji (i to z dowodzikiem) jak odbiera klucz od pokoju. Tyle tylko że trzeba by jakoś komisyjnie te pokoje zdawać, bo przecież nie będą wysyłać po Polsce epistołów o treści "zapłać pan, boś się zrzygał".
[#11] Re: Amigowisko #5?

@pong777, post #9

Warto zrobić jakąś ewidencję kto ma jaki pokoik i połowa problemu z głowy.
Ewidencję ma schronisko, bo każdy nocujący się melduje i ma spisane dane z dowodu.
[#12] Re: Amigowisko #5?

@recedent, post #10

Myślę, że komisyjne odbieranie pokoju nikomu nie będzie przeszkadzało - tym bardziej, że jak mówiłeś, ceny za noclegi są preferencyjne. Więc tym bardziej szkoda by było stracić jedno (nocleg) i drugie (amiprezowisko).
A na obiadek już się zapisuję.. (i pewnie +1)
[#13] Re: Amigowisko #5?

@MaaG^dA, post #12

Ja jestem za tym żeby nie zmieniać miejscówki bo jest idealna, i jak najbardziej jestem za komisyjnym sprawdzaniem pokoi :)
[#14] Re: Amigowisko #5?

@QUAD, post #13

Ja tez po klimat super i wegeobiadki super
Opcja 1) dla mnie ;)
[#15] Re: Amigowisko #5?

@recedent, post #1

byłem już raz i chętnie znowu pojadę
jak takich mamy chamskich kolegów to proponuję w ogóle zakazać alkoholu na amigowisku i będzie też ok
[#16] Re: Amigowisko #5?

@JacK_Swidnik, post #15

Karaoke na trzeźwo? Chyba żartujesz
[#17] Re: Amigowisko #5?

@Vato, post #16

Na SACPie też mieliśmy podobną sytuację. Dyrektorka była wściekła i z trudem utrzymaliśmy miejscówkę. Ten pokój można było łatwo namierzyć i ustalić kto to był.

Rozumiem jednak, że nie chcesz robić polowania na czarownice żeby nie robić ponurej atmosfery. Gdybym ja się "zpawiował" na podłogę, po prostu bym po sobie posprzątał na glanc i tyle. A jeśli ktoś nie chce po sobie posprzątać bo od tego ma "murzynów" , to można zawsze poznać jego ksywkę tu na PPA i wtedy straci bardzo wiele.

Polecam stworzyć regulamin imprezy tak jak my to zrobiliśmy po takiej akcji na SACP. Będzie wiadomo co i jak i z jakimi konsekwencjami się wiąże. A na najbliższe Amigowisko zamierzam wreszcie się wybrać OK .

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 21:33:27 przez Azzorek
[#18] Re: Amigowisko #5?

@JacK_Swidnik, post #15

Jacek chamstwa niestety nie zakazesz.

Alkohol pic trzeba umiec. Zawinil czlowiek, nie winmy alkoholu.

Jestem za opcja 1.
[#19] Re: Amigowisko #5?

@WojT_GL, post #14

A, jeśli chodzi o mnie to w marcu już mam niestety wszystkie weekendy zajęte ;)
także u mnie jedynie 2, 3 i 4 tydzień kwietnia :)
[#20] Re: Amigowisko #5?

@WojT_GL, post #19

3 weekend kwietnia (14-17.04.2017) jest Revision jakby co ok, racja
[#21] Re: Amigowisko #5?

@Vato, post #20

22/23 kwietnia u mnie odpada, jadę do Tarnowa na wystawę którą tworzy Retroage.
[#22] Re: Amigowisko #5?

@Stoopi, post #21

A cóż to za wystawa - jeżeli można wiedzieć ?
[#23] Re: Amigowisko #5?

@MaaG^dA, post #22

Poszło info na priv.
[#24] Re: Amigowisko #5?

@recedent, post #1

OK, spieszę donieść że rozmawiałem z dyrektorem i umówiliśmy się na opcję pierwszą. Niestety, w kwietniu nie ma już wolnych terminów (chyba że Wielkanoc, ale ten termin zdecydowanie odpada). Zostaje maj - wtedy chyba nie ma zbyt wielu Amiimprez w Polsce? Z mojego punktu widzenia najlepsza byłaby druga połowa, czyli weekend 18-19 albo 25-26 maja. Zobaczymy jeszcze czy nie mają jakichś rezerwacji wtedy...
[#25] Re: Amigowisko #5?

@recedent, post #24

Amimajowisko spoko, wiecej czasu na zaplanowanie :)
[#26] Re: Amigowisko #5?

@recedent, post #24

To juz moze lepiej ten wczesniejszy termin
Bo cos gile cwierkaja ze decrunch w pierwszy weekend czerwca ma byc
A tak tydzien po tygodniu to moze byc problem z wolnym od malzowinki :)
[#27] Re: Amigowisko #5?

@WojT_GL, post #26

Jezeli nie bedzie u mnie konfliktu terminowych w maju to przyjade :)
[#28] Re: Amigowisko #5?

@recedent, post #24

Mnie pasuje dowolny termin.
[#29] Re: Amigowisko #5?

@pong777, post #28

Mnie pasuje dowolny termin.


Jutro też?
[#30] Re: Amigowisko #5?

@recedent, post #24

Oba terminy Amigowiska sa okej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem