[#91] Re: Warsztaty dla programistów

@Krashan, post #87

To tak zrobimy. W tej chwili urwał się kontakt z facetem od sali, stąd brak konkretów z mojej strony. Jak uzyskam potwierdzenie (lokalizacja, daty) to dam znać.
[#92] Re: Warsztaty dla programistów

@adam_mierzwa, post #91

Zaktualizowałem bliźniaczy wątek na morphos.pl tutaj

Zasadniczo sprawa wygląda tak:
- znana jest lokalizacja - jest to "hackroom" ul. Chmielna 122 lok 113, Warszawa
- po paru miesiącach dyskusji widzę, że pierwsza edycja to będzie około 10 osób i trzeba zrobić to koniecznie jak najszybciej, bo temat rozlazł się
- proponuję sobota/niedziela w połowie października, czyli "potencjalne terminy" to byłby np. 13/14 albo 20/21 października
- tematyka warsztatów - jak wyżej w poście #87 określił wykładowca

Mam nadzieję, że pierwsza edycja to będzie taka "rozruchowa". Kolejne będą liczniejsze.
Bardzo chcę, żebyśmy mieli swój "AmiWest", czyli takie spotkanie gdzie jest i konferencja deweloperów, i warsztaty, i spotkanie integracyjne. Tylko żeby nie było jak w tym dowcipie "precz z śpiewem" ;) - warsztaty programistyczne są najważniejsze.
[#93] Re: Warsztaty dla programistów

@adam_mierzwa, post #92

Wstępnie oba terminy mi pasują. Jeżeli chodzi o tematy, to nakreśliłem tylko zakres, trzeba to uściślić i ustalić ramy czasowe, oraz formę, czy to ma wyglądać jak coś w rodzaju wykładu, czy każdy będzie miał swoją Amigę (być może emulowaną) i raczej warsztaty... Muszę mieć czas na przygotowanie tego, prowadzenie „z marszu” nie jest dobrym pomysłem.
[#94] Re: Warsztaty dla programistów

@adam_mierzwa, post #92

Podpytajcie zainteresowanych bo wybory są w październiku i w sumie nie wiadomo czy komuś to nie koliduje albo czy czasem nie bierze w nich udziału, w moim przypadku niestety tak będzie - obsługa informatyczna.
[#95] Re: Warsztaty dla programistów

@Adinfo, post #94

Wybory wyborami... retrokomp jest 13.10 ;)
[#96] Re: Warsztaty dla programistów

@teh_KaiN, post #95

Dokładnie, tym roku imprez sporo i szkoda aby się nakładały.
[#97] Re: Warsztaty dla programistów

@Adinfo, post #96

Tym sposobem to warsztaty nigdy się nie odbędą, bo zawsze znajdzie się ktoś komu nie odpowiada data/miejsce/faza księżyca.
Retrokomp jest w Gdańsku, dla wielu jest to dalej niż Warszawa. Poza tym te wydarzenia mają inny charakter.
Nie da się zrobić tak żeby wszystkim pasowało. To jest niemożliwe. Życie to sztuka wyboru.
Dostępność sali -> wykładowca -> zainteresowani. Taka kolejność, w tę stronę dostosowanie się. W drugą nie zadziała, to byśmy debatowali bez końca.
[#98] Re: Warsztaty dla programistów

@adam_mierzwa, post #97

Mi pasują również późniejsze terminy.
[#99] Re: Warsztaty dla programistów

@adam_mierzwa, post #97

Zgadzam się całkowicie. Ci co chcą być na warsztatach to i tak będą bez względu na przeciwności.
[#100] Re: Warsztaty dla programistów

@adam_mierzwa, post #92

Pasowałby mi 20/21 października, to mój jedyny wolny weekend w tym miesiącu
[#101] Re: Warsztaty dla programistów

@Pentanteles, post #100

Niestety wypadnie to aż w listopadzie, ale jest potwierdzony termin - 17 listopad.
Będzie oddzielny news jak będą znane wszystkie detale (np. godziny).
[#102] Re: Warsztaty dla programistów

@adam_mierzwa, post #101

Wielka szkoda dla mnie, ale wielka okazja dla pozostałych - oby frekwencja dopisała!
[#103] Re: Warsztaty dla programistów

@adam_mierzwa, post #101

Szkoda, ze nie 1 listopada, bo klimat odrazu bylby odpowiedni
[#104] Re: Warsztaty dla programistów

@selur, post #103

Śmieszne jak włos w zupie.
[#105] Re: Warsztaty dla programistów

@selur, post #103

Według mnie 10/11 listopada to najlepszy dzień na szkolenie i wcale nie śmieszne, że to 100 lecie odzyskania niepodległości polski.
Przydałoby się nagranie w internecie z tych wykładów w dobrej jakości, dla wszystkich pozostałych, którzy nie będą osoboście, a tematyka jest dla nich też interesująca.


Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 23:18:58 przez rgrg2
[#106] Re: Warsztaty dla programistów

@rgrg2, post #105

Termin jest ustalony i nie będzie zmieniany. To nie jest tak że możemy mieć salę w dowolnym dniu o dowolnej godzinę. No chyba że wynajmiemy, czytaj: opłacimy. Wyskoczysz z drobnych?
Ja będę naciskał żeby materiały były dostępne, ale w jakiej formie i na jakich zasadach to się jeszcze okaże.
Bardzo możliwe że w tym miejscu będzie nieraz coś amigowego, ale za wcześnie jeszcze by pytlować.
[wyróżniony] [#107] Re: Warsztaty dla programistów

@adam_mierzwa, post #106

Hej, z tej strony Marcin / hackroom122.

Czytam cztery strony wątku i mam ochotę zapytać czy na pewno chcecie tak komplikować prosty temat.

Jest lokal, jesteśmy w samym centrum, dojazd jest prosty - to jest od narożnika Żelazna/Chmielna albo z buta z dworca Centralnego. Jest internet, toaleta. To nie jest jakiś highend lokalowy, ale jest i na warsztaty spokojnie duża sala wystarcza, w sumie mamy 100m2.

Termin w październiku jest nierealny z racji czasowych - co weekend jest jakieś party retro/demoscenowe i serio - przez 4 strony tego wątku ciężko jest Wam zebrać listę osób i prowadzicie dywagacje co jak kiedy, a może streaming, a może nagrywanie. Jasne, wszystko można, ale nic nie zastąpi kontaktu bezpośredniego z kimś kto ma doświadczenie i chce się nim podzielić - przerabiałem to w wielu dziedzinach. Takie spotkania dają mega kopa motywacyjnego przede wszystkim, tutki w necie były są i będą - tylko czemu dotychczas z nich nie skorzystaliście? Ano właśnie.

Termin pierwszego weekendu listopada - zły bo święta, sporo osób wyjeżdża i ma sprawy rodzinne - trzeba być trochę realistą. Patrzcie też w kalendarz gamejamów i innych aktywności, które się nakładają - nigdy nie będzie idealnego terminu.

W tej chwili rozmawiamy o 17tym listopada i na tym się skupmy - to są darmowe warsztaty, szanujcie to, że komuś się chce dymać przez Polskę, by dzielić się wiedzą, takich ludzi nie ma wielu. Formuła tego, co zrobi Krashan będzie na pewno ciekawa i każdy kto przyjedzie wyniesie z tego spotkania wiele dla siebie. To co musicie ze swojej strony - to określić się czy Wam to pasuje terminowo, zadeklarować każdy kto jest chętny. Przestańcie tworzyć listy abstrakcyjnych wymagań, tylko skupcie się na możliwości jaką będziecie mieli.

Wczoraj ogłaszaliśmy na FB meetup amigowy, który będzie u nas - 27-28.10 i z tego co rozmawiałem z Krashanem i ekipą od MorphOSa - będą, Grzesiek będzie z kompem i prezentacją systemu, my wreszcie odkurzymy swoje kompy pod Morph'a - generalnie - może to dobra okazja dla zainteresowanych, żeby nas odwiedzić, pogadać etc. Będzie się trochę działo, drugiego dnia są też warsztaty - będę wrzucał info też tutaj na PPA w poniedziałek jak się ogarnę ze wszystkim. Zróbmy coś zamiast gadać. Potem można zmieniać, wyciągać wnioski na następne warsztaty i spotkania - ale bez zrobienia to takie kanapowe teoretyzowanie.

Pozdrawiam!
[#108] Re: Warsztaty dla programistów

@tooloud, post #107

Zgłaszam swoją obecność.
[#109] Re: Warsztaty dla programistów

@adam_mierzwa, post #101

Niestety wypadnie to aż w listopadzie, ale jest potwierdzony termin - 17 listopad.
Będzie oddzielny news jak będą znane wszystkie detale (np. godziny).


Dlaczego niestety? To jest jak najbardziej stety, bo przypominam że poprzedni termin nakładał się na Retrokompa a ten nowy nie nakłada się na nic, a przynajmniej na nic dużego.

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 08:11:29 przez MUFA-amigaone-pl
[#110] Re: Warsztaty dla programistów

@MUFA-amigaone-pl, post #109

Dlatego, że pierwszy wstepny termin był na sierpień, a sam zamiar powstał podczas PH. Dla mnie od pomysłu do wykonania to się zbytnio wlecze.
[#111] Re: Warsztaty dla programistów

@adam_mierzwa, post #92

Ja bym bardzo chętnie się wybrał, ale niestety weekendy u mnie odpadają.

Miłej zabawy!
[#112] Re: Warsztaty dla programistów

@adam_mierzwa, post #110

W jakich godzinach odbywaly by sie cale warsztaty?
Pytam bo jesli uda mi sie dostac urlop na ten dzien to bym sie zjawil.
Tyle ze mam daleko i nie wiem czy bym czasem nie musial zjawic sie np dzien wczesniej jakby zaczynaly sie np od 10:00.

Luzno proponuje od 12:00.


Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 21:04:54 przez Phibrizzo
[#113] Re: Warsztaty dla programistów

@Phibrizzo, post #112

Nie wiem. Takie kwestie to są uzgodnienia pomiędzy wykładowcą a użyczającym salę. Reszta musi się dostosować. Oczywiście to będzie podane, ale ja na dzisiaj nie wiem.
Z tego co widziałem na facebooku to "chłopaki" z hackroomu ogarniają, to znaczy tworzą wydarzenia (przykład); są podane dokładne informacje, można się klikać "zainteresowany" bądź "weźmie udział". Mają pewne doświadczenie w organizacji takich spotkań.
Najlepiej byłoby jakby Grzegorz Kraszewski i 'tooloud' zabrali tutaj głos.
[#114] Re: Warsztaty dla programistów

@adam_mierzwa, post #113

Dla nas bez różnicy, ale przed 10tą rano to chyba nie ma sensu zaczynać.
[#115] Re: Warsztaty dla programistów

@tooloud, post #107

Obserwuję sobie to i trzeba przyznać, że Adam działa konsekwentnie na zasadzie kropla drąży skałę, a tą skałą jest rozproszone środowisko NG któremu wyraźnie brakowało jakiejś akceptowalnej dla wszystkich, w miarę obiektywnej osoby, która zbierze to wszystko do kupy. I nie tylko chodzi o niewątpliwy talent organizacyjny i cierpliwość, ale wydaje mi się, że brakowało właśnie tego ostatniego elementu - kogoś kto nie był umoczony w wojnę totalną czerwonych z niebieskimi i choć dziś gada co innego to i tak wiadomo jak było, a takie urazy zostają.

Adam nie ma też klapek na oczach i nie jest ślepym przekaźnikiem propagandy Hyperionu tylko podchodzi do tematu bardziej racjonalnie i obiektywnie, do MorphOSa podchodzi pragmatycznie, i pewnie dlatego zdobył sobie spory kredyt zaufania który procentuje. Pomimo, że nie jestem fanem NG (delikatnie mówiąc) to pozostaje mi życzyć powodzenia bo jeśli jakieś działania w NG jeszcze mają sens to właśnie takie.
[#116] Re: Warsztaty dla programistów

@adam_mierzwa, post #113

Niewielka zmiana - 18 listopad. Tak pasuje wykładowcy, poza tym dzięki temu będą mogli wziąć udział 'widelec' i 'jaca'.
Czyli 18 listopad, niedziela, wstępnie godzina 13:00. Ma być między innymi Objective-C.
[#117] Re: Warsztaty dla programistów

@adam_mierzwa, post #116

Czy jest szansa, że zostanie to zarejestrowane na video?
[#118] Re: Warsztaty dla programistów

@Kwahu, post #117

To zależy od gospodarzy spotkania, czyli ekipy Hackroomu. Ja nie posiadam takiego sprzętu, z tego co się orientuję to 'stefkos' też nie, a 'radzika' prawdopodobnie nie będzie.
Mógłbym przygotować po warsztatach materiały na podstawie filmiku kręconego z ręki (spisać wykład - jeśli ktoś to nagra smartfonem albo dyktafonem) i prezentacji (np. plików ze źródłami) wykładowcy, ale filmowanie - jak wyżej.
[#119] Re: Warsztaty dla programistów

@adam_mierzwa, post #118

forma nie ma takiego znaczenia, liczy się wiedza :)
[#120] Re: Warsztaty dla programistów

@adam_mierzwa, post #118

Tak mniej więcej ktoś wstępnie może się zdeklarować, że będzie?
To już niedługo, 18 listopad to przyszła niedziela.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem