[#61] Re: Forum niskowymaganiowe

@mccnex, post #56

Kto na co chce robic to niech robi.
Co do przejscia na klasyka to nie zauwazyles jednej rzeczy. Jakby ktos chcial pisac na niego programy musialby sie dostosowac do sprzetu a z niego jak wiadomo wiecej sie nie wycisnie.
Jakie to oprogramowanie nowe chcialbys na niego zobaczyc? Kolejna gierke? Jakis lepszy edytor tekstowy, ktory ledwo dawalby rade nawet na 060?
[#62] Re: Forum niskowymaganiowe

@morph123, post #57

A poza tym najstarszy mak z PPC obsługiwany przez MOSa jest i tak mniej stary od najnowszego klasyka.


no tak, ale jak rozumiem to jest forum fanow amigi a nie apple, wiec jedynym uzasadnieniem dlaczego wspomina sie tu o makach jest, ze dziala na nich morphos. wogole wszelkie platformy ng to sa de facto tylko substytuty tego czego wielu by sobie zyczylo, czyli dalszego konsekwentnego postepu platformy..

no ale w temacie lepszej przegladarki. aros ma owb na 10-letnim silniku webkita. to dziala na amidze, ale jak sie nalezy spodziewac bardzo wolno. ja ze swojej strony skompilowalem arosowy odyssey 1.25 zarowno na sam-440 jak i na amige. ale trzebaby to zdebugowac, no i szanse ze to bedzie sensownie dzialalo nawet na najbardziej wypasionym 060 czy 080 sa praktycznie zadne. luke teoretycznie moze wypelnic netsurf, ale zeby ktos zaprojektowal wspolczesny silnik na 68k albo poprawil stary i dodal css to raczej sie nie zdarzy a i wtedy pewnie nie byloby to szybsze.
[#63] Re: Forum niskowymaganiowe

@wawrzon, post #62

to jest forum fanow amigi a nie apple

brawoOK
odrzućcie zło uczynków waszych...
[#64] Re: Forum niskowymaganiowe

@polutuje, post #63

Zrobimy to po tym jak Wy odrzucicie pecety z Windowsem/Linuxem. Proszę, droga wolna.
[#65] Re: Forum niskowymaganiowe

@michal_zukowski, post #64

Zrobimy to po tym jak Wy odrzucicie pecety z Windowsem/Linuxem. Proszę, droga wolna.

źle rozumujesz
na Polskim Portalu Amigowym wypowiadam się tylko o AMIDZE a nie o innych platformachok, racja
chcesz wypowiadać się o Apple, to jest stosowny portalpomysł
[#66] Re: Forum niskowymaganiowe

@polutuje, post #65

dla jasności, nie mam nic do Apple
[#67] Re: Forum niskowymaganiowe

@polutuje, post #66

zaraz zrobi sie z tego mega offtop. moze powrocic do rozmowy o pomysle krashana?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 10:43:27 przez wawrzon
[#68] Re: Forum niskowymaganiowe

@wawrzon, post #67

Pomysł mi się podoba. Jakieś pół roku temu zamian zawalił mi się FFS na mojej A1200, zdarzało mi się wchodzić na PPA z iBrowse. Po wyłączeniu JavaScriptu nawet działało to znośnie, dało się też napisać wiadomość na forum. Natomiast nie wiem jak jest teraz, jeśli coś się zmieniło.
Co do bezpieczeństwa - HTTP bez szyfrowania byłoby ok, gdyby dać dostęp do takiego forum tylko po VPN, z autoryzacją danymi użytkownika forum. Sama Amiga do VPN-a nie wejdzie, ale coraz więcej routerów VPN-y obsługuje.
[#69] Re: Forum niskowymaganiowe

@polutuje, post #65

Czyli jestes za tym żeby wywalić wszystkie wątki o Winuae?
[#70] Re: Forum niskowymaganiowe

@tbone, post #22

Dokładnie o tym samym pomyślałem nie ma sensu grzebać, można zrobić proxy wypluwające uproszczony html bez wodotrysków (i w drugą stronę).
[#71] Re: Forum niskowymaganiowe

@michal_zukowski, post #69

Czyli jestes za tym żeby wywalić wszystkie wątki o Winuae?

TAK
[#72] Re: Forum niskowymaganiowe

@polutuje, post #71

Tak serio, nie ma o co walczyc.
Napewno zrobienie PPA tak by dzialalo na Amigach jest dobrym pomyslem.
[#73] Re: Forum niskowymaganiowe

@mccnex, post #55

Ja mam do dyspozycji 060/AGA w rozdzielczości 640x512. Jeśli na tym będzie wygodnie, to z pewnością skorzystam.
Mam do dyspozycji 68020 @ 28 MHz i na tym też ma być wygodnie.
[#74] Re: Forum niskowymaganiowe

@Krashan, post #73

Mam do dyspozycji 68020 @ 28 MHz i na tym też ma być wygodnie.

ko ko dla CiebieOK
[#75] Re: Forum niskowymaganiowe

@Krashan, post #73

A może użyć amigaguide zamiast html ?
I device TCP:
[#76] Re: Forum niskowymaganiowe

@swinkamor12, post #75

Niekoniecznie. Jak zrobisz formularz pisania posta, czy chociażby logowanie?
[#77] Re: Forum niskowymaganiowe

@Krashan, post #76

Prosta apka w mui, amigaguide owiniete w HTTP/get/post. Mozna dodac osadzanie obrazkow s rodku tak jak w mosie.
[#78] Re: Forum niskowymaganiowe

@michal_zukowski, post #77

Hehe, ja parę razy wysyłałem posty na forum z Amigi za pomocą. .. CygnusEDa. (serio).
[#79] Re: Forum niskowymaganiowe

@morph123, post #59

@Sir_Lucas: zainstalowałem AmiSSL4.2, dałem wpisy, restart i... nie bangla ppa. Musi być wersja 3.6?

Skasuj 4.2 i wrzuć AmiSSL 3.6 - następnie przeprowadź całą procedurę jeszcze raz. Daj znać czy działa.
[#80] Re: Forum niskowymaganiowe

@Sir_Lucas, post #79

Na 3.6 bangla :) Ponowne wpisy w envarc nie były potrzebne.

W 640x512 i 256 kolorów, prezentuje się to tak: (IB 2.4, bez zmiany ustawień, bez czcionek w ISO itd.)




[#81] Re: Forum niskowymaganiowe

@morph123, post #80

Po samym http:// też już działa w AWebie i IBrowse. Taka rada dla wszystkich zainteresowanych: na drugi raz proszę do mnie pisać jak coś na stronie jest ważnego do zmiany. Ja jestem tylko jednym użytkownikiem i moja wizja może być inna, zwłaszcza że czasu się nie da odzyskać.
[#82] Re: Forum niskowymaganiowe

@grxmrx, post #81

Dzieki grx. Po prostu nie wiedzialem, ze istnieje taka mozliwosc.
Post pisany z Amigi 1200 030/40 - IBrowse 2.4 :)
[#83] Re: Forum niskowymaganiowe

@grxmrx, post #81

Brawo ten Pan OK
[#84] Re: Forum niskowymaganiowe

@grxmrx, post #81

Po przemyśleniu tematu doszedłem do wniosku, że – skoro da się już wejść przez HTTP – najciekawszym rozwiązaniem będzie po prostu appka do przeglądania PPA, która będzie pobierać HTML-a i sobie z niego wycinać to, co istotne, robić konwersję kodowania itp. Pomysły w rodzaju specjalnego API dla takiej appki są fajne, ale po pierwsze to jest dokładanie roboty grxmrxowi, po drugie może się okazać, że jednak temat mnie przerósł czasowo/umiejętnościowo, i grx napracuje się na darmo. A tak to byłaby „nakładka” na stronę, a jak mi jednak nie wyjdzie, no to po prostu nie wyjdzie.
[#85] Re: Forum niskowymaganiowe

@Krashan, post #84

Wielkie dzięki za przywrócenie http.
Ładowanie ppa na NetSurfie przez https trwalo zbyt długo.
[#86] Re: Forum niskowymaganiowe

@Krashan, post #84

A jakiegoś Linksa nie dałoby się wykorzystać?
Jakby ze źródeł wyciągnąć sam silnik renderowania?
Chyba, że nie o tak prostą przeglądarkę chodzi.
.
[#87] Re: Forum niskowymaganiowe

@Krashan, post #1

Mnie to interesuje. Myślę, że warto byłoby dać info o tym także na forach o innych komputerach, bo niektórzy próbują używać np. Netscape Navigatora. Być może taka informacja przedostałaby się też do różnych ogólnych portali, tak jak było z informacją o stronie która umożliwia przeglądanie innych stron za pomocą różnych archaicznych przeglądarek.
[#88] Re: Forum niskowymaganiowe

@rePeter, post #86

I tak mniej więcej był robiony sputnik czy owb.
Ale to nie takie proste (jeżeli o silnik chodzi).
[#89] Re: Forum niskowymaganiowe

@Krashan, post #84

A nie można zrobić po prostu minimalistycznej skórki do ppa?
[#90] Re: Forum niskowymaganiowe

@sanjyuubi, post #89

Jednak dalej pod NetSurf'em otwiera się https jak wpiszę http.
Pewnie ppa wykrywa czy działa ssl. Czy mogę wymusić http ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem