[#31] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@Jazzcat, post #30

Ja to rozumiem, ale zrozum również mój argument - nie chodzi o to, że ten koder zrobi demo "dla Polaków". Chodzi o to, że dawać nagrodę za polskie demo komuś z zachodu jest mocno nie fair. Chcę wspierać polskich koderów, polskich muzyków i polskich grafików. Wierzę, że takowi istnieją. Jeżeli dotychczas przy pracy nad demem pracowało np. 4 koderów, z czego 1 był z zagranicy, to być może znajdzie się równie dobry koder z Polski. Zależy mi na tym, żeby aktywować dobrych polskich programistów. Jeżeli tylko polskimi środkami, bez udziału ludzi z zagranicy, nie da się zrobić dema, to cała akcja nie ma sensu - nie ma co wspierać.

Ok, wyobraź sobie, że promujesz polską muzykę - chcesz dawać polskim, młodym zespołom pieniądze. Jakbyś się poczuł, gdyby kasa poszła do zespołu, w którym wokalista jest Polakiem, a cała reszta to świetni, zachodni muzycy? Dałbyś kasę, żeby wspierać taki "polski" zespół?

Dobra, to jest takie teoretyzowanie. Niech się wypowiedzą inni, czy udział zachodniego kodera w polskiej produkcji jest fair w odniesieniu do nagrody.


Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 11:18:43 przez XTD
[#32] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@XTD, post #31

Jakbyś się poczuł, gdyby kasa poszła do zespołu, w którym wokalista jest Polakiem, a cała reszta to świetni, zachodni muzycy? Dałbyś kasę, żeby wspierać taki "polski" zespół?


Nie dość, że bym nie dał to jeszcze bym ich posłał na bambus!
Ale gdyby wokalista był z Zachodu, a cała reszta to świetni, polscy muzycy - o, wtedy bym się zastanowił.

Dobra, to jest takie teoretyzowanie.


Zgadzam się. Być może taka sytuacja w ogóle się nie pojawi, ale w razie gdyby jednak było inaczej to nie zaszkodzi przygotować się wcześniej.
[#33] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@Jazzcat, post #32

Ok, drodzy Państwo. Za dużo tego gadania, a za mało akcji.

START

https://www.amigascena.pl/

Wewnątrz wszystkie informacje oraz link do zbiórki (w punkcie dotyczącym wpłat).
3
[#34] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@XTD, post #33

No to co? bardzo dobra akcja, lecimy z tematem Ja już poleciałem
[#35] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@Amcio, post #34

Jak ktoś "poleciał z tematem", to niech nie zapomni wysłać maila, zwłaszcza gdy wpłacił ponad 50 zł.
Najlepiej jakby darczyńcy nie byli anonimowi. :)
[#36] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@XTD, post #35

NVM, są jednak adresy e-mail do wyciągnięcia. :)
2
[#37] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@XTD, post #36

Można z tej informacji wrzucić newsa na główną w scena.ppa.pl?

Niech strona internetowa party po samej imprezie nadal żyje, żeby ludzie mogli zobaczyć video z rozdania nagród, pobrać prace nie łażąc po całym internecie tylko bezpośrednio z serwera party, może nawet obejrzeć dema nie musząc szukać ich na YouTube, niech będą pokazane zdjęcia zwycięzców z nagrodami, może krótkie opisy


Ten akapit podoba mi się wybornie.
[#38] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@Skotos, post #37

Muszę przyznać, że nadal, mimo że akcja wystartowała, waham się czy ją prowadzić, czy może zwrócić ludziom kasę i dać sobie spokój. Często robię coś entuzjastycznie i zapominam, że ów entuzjazm nieco już na scenie oklapł. Do powodzenia całej akcji potrzebowałbym kontakt z organiztorami, przekazywania informacji o akcji przez społeczność itd. Nie wiem czy mogę na to liczyć.

Tak więc wspierajmy twórców dem, ale Wy też wspierajcie mnie pomagając, przekazując informacje, publikując adres strony itd., bo inaczej niewiele z tego nie wyjdzie.

Rozpuśćcie info, niech to nawet będzie ostatni zryw demosceny zanim wszystko w Polsce siądzie i dobre dema będą się ukazywały już tylko na PC i Atari...

Pozytywem jest to, że akcja już jest pewnym sukcesem - nawet teraz, gdyby nikt już nie wpłacił, to na jakimś party można będzie wręczyć nagrodę dla jednej produkcji (chociaż oczywiście niewielką). Ale aż się boję, czy nie robię tego wszystkiego niepotrzebnie - bo sam nie dam po prostu rady bez Waszej pomocy.

NAJBARDZIEJ ze wszystkiego obawiam się, czy w ogóle się znajdzie w Polsce jakaś grupa, która będzie w stanie napisać dobre demo. Nie chciałbym, żeby nagroda poszła do kogoś, kto zrobi cokolwiek w Amosie, bo nie będzie chętnych, żeby bawić się w robienie dem na Amigę.

Były w zasadzie jakieś ciekawe dema na Amy ostatnimi czasy w Polsce?


Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 22:07:44 przez XTD
[#39] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@XTD, post #38

Wrzuciłem na swój fanpejdż i kilka innych, na których jestem administratorem. Oddźwięk pozytywny.
[#40] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@Drakon, post #39

Teraz jeszcze pytanie - czy masz też dojście do ludzi, którzy tworzą dema, żeby też się o tym dowiedzieli. To jest najważniejsze, inaczej nici z motywacji.

Jest gdzieś jakaś lista polskich parties?
[#41] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@XTD, post #40

To tylko po znajomości, Ci, których mam w znajomych, już wiedzą.
Zarzucę jeszcze na DemoscenePL na FB.
[#42] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@Drakon, post #41

Cholera, kiedyś to miałem kontaktów, a teraz jedynie nadzieję, że to ładnie zaskoczy.
Lista parties najbliższych by się przydała.
[#43] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@XTD, post #42

Lista z Demozoo.org - a konkretniej rok 2022
a najbardziej około-amigowe to tylko Xenium tam jest.
[#44] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@XTD, post #1

Kurczę... trochę śmiałe założenie, że zbierze się 22 tysiące. 220 osób musiałoby wpłacić po stówie. I to tylko w Polsce... Nie chcę być pesymistą ale strzelam w max. 40-50 wpłat. No ale poczekamy i zobaczymy. Często słyszę, że prawie wszystko widzę w czarnych barwach.
[#45] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@MDW, post #44

Może i racja, że porywam się z motyką na słońce...

Trochę optymistycznie podszedłem do tematu patrząc na dema z Revision i Deadline.
Jak się dobrze przyjrzałem, to rzeczywiście w Polsce jest w zasadzie posucha straszna jeżeli chodzi o Amigę.
Do niedzieli dokładnie to przemyślę jeszcze.

Myślę, że rozsądnie będzie za zgodą darczyńców ewentualnie przekazać nagrodę na jakieś party jako dodatkową nagrodę na najlepsze amigowe demo. Oczywiście tylko kwotę wpłaconą przez tych darczyńców, którzy wyrażą taką zgodę. Pozostałym zwrócę pieniądze.


Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 00:39:57 przez XTD
[#46] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@XTD, post #45

Mam nadzieję, że nie spowodowałem dużego zamieszania, ale naprawdę do niedzieli muszę dokładnie przemyśleć całą tę ideę.

Jasne - na pewno da się zachęcić koderów, grafików i muzyków do stworzenia lepszego dema, jeżeli będzie odpwowiednia nagroda. Pytanie tylko - czy takowi jeszcze istnieją? Widziałem z ostatnich Xenium dema na Amigę i po prostu włosy mi się zjeżyły. Poza jakimś jednym wyjątkiem, były to produkcje okrutne. Nie chcę się znaleźć w stytuacji, w której namówię 100 lub 200 wspierających na wpłaty, żeby potem nie móc wręczyć żadnej nagrody, albo żeby nagrodę otrzymała grupa, której demo jest zakodowane przez 3 dni w Amosie.

Nie chcę, żeby moja ksywa kojarzyła się z przekrętem, nawet nie z mojej winy. Tak więc raczej, niestety, mimo początkowego zapału i poświęcenia iluś tam godzin czasu na przygotowania, zrezygnuję z całej akcji.
[#47] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@XTD, post #46

Kilka moich randomowych uwag:

1. Tak jak napisałem, akcja jest pozytywna. Poświęciłeś na nią już sporo czasu i w zasadzie nic nie tracisz nawet jeśli ona nie wypali. Dla mnie to sytuacja typu win - win. Jeśli się wszystko uda, to wiadomo - nowe dema, szacun, prospekt i chwała, a jeśli nie - to przynajmniej będziesz wiedział, że - w tych czasach pełnych marazmu - podjąłeś próbę i inicjatywę na którą nikt wcześniej nie wpadł / nie odważył się.

2. Mimo, że polska scena przypomina dziś totalne gruzowisko w Syrii, to z pewnością są osoby (z każdej profesji) będące w stanie zrobić dobre demo, którego nie będziemy się wstydzić. Czy akcja ich zmotywuje, nie wiem. Ale co szkodzi spróbować. Wiem, że na polskiej amiscenie są zacne, zaczęte projekty / dema o statusie "uśpionym". Gdyby ta akcja wskrzeszyła i doprowadziła do finalizacji choć ze dwa z nich to już - moim zdaniem - jej bilans byłby zacny.

3. Przed paździeżami, compo-fillerami lub produkcjami w Amosie robionymi w 1 wieczór po 1 butelce (to nie jest aluzja do Crap Team, którzy są tutaj chlubym wyjątkiem ;) trzeba by się jakoś "zabezpieczyć" w regulaminie.
4
[#48] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@XTD, post #46

Widziałem z ostatnich Xenium dema na Amigę i po prostu włosy mi się zjeżyły. Poza jakimś jednym wyjątkiem, były to produkcje okrutne. Nie chcę się znaleźć w stytuacji, w której namówię 100 lub 200 wspierających na wpłaty, żeby potem nie móc wręczyć żadnej nagrody, albo żeby nagrodę otrzymała grupa, której demo jest zakodowane przez 3 dni w Amosie.


Głosują tylko ci którzy wpłacili 50+. To może gdyby głosowanie było dwupunktowe: 1. Która produkcja. 2. Ile procent puli za dane miejsce.
No i wtedy powinno być (chyba) obiektywnie, ale ktoś musiałby zrobić to ogarnąć w excelu.
[#49] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@karolb, post #48

Kwestia głosowania to sprawa drugorzędna.

Póki co kombinuję jak tutaj dostać się do pieniędzy, które dotychczas ludzie przelali, żeby przekazać ew. na Xenium lub zwrócić (zależnie od wyboru ofiarodawcy). Mimo, że jestem zweryfikowanym użytkownikiem i "mogę wypłacać pieniądze", to w panelu widnieje, że "wypłata środków jest obecnie niemożliwa". A ponieważ zbieram.pl to dosyć młody portal, jako pesymista i osoba, która się mocno stresuje, czekam na jakąś reakcję z ich strony.
[#50] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema
[#51] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@pp, post #50

To jakie amigowe party z amigowymi produkcjami w Polsce będzie oprócz Xenium?
[#52] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@pp, post #50

Odbyła się zajebista impreza, zero bojkotu, zero segregacji.
Było się pojawić, a nie spamować w tym wątku ze swoim światopoglądem.
3
[#53] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@karolb, post #52

Ok, zleciłem wypłatę środków. Jak je dostanę zamknę akcję i rozdysponuję kasę zgodnie z wolą ofiarodawców. Wszystkich przepraszam za niepotrzebnie zamieszanie. Nie zastrzegam sobie praw do pomysłu i nawet mogę komuś pomóc jeżeli się zdecyduje na zrobienie podobnej akcji.
[#54] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema
[#55] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema
[#56] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@XTD, post #51

AmiParty śmiało by mogło zrobić jakieś compo OK

Generalnie mam wątpliwości czy pomysł wypali, ale chyba nie warto się poddawać. Cel jest szczytny, ale demoscena zawsze kojarzyła mi się z twórczością dla chwały. To co najlepsze powstaje z chęci do popisania się, nie dla pieniędzy. Owszem, mogłyby zmotywować, ale obawiam się, że będzie to dzieło na zamówienie, a nie sztuka. Proszę mieć na uwadze, że to tylko moje zdanie,z którym nikt nie musi się liczyć.

Generalnie, gdyby nie był Pan założycielem tego wątku to pewnie wielu już by tu napisało co myśli o sprawie. Jednak inicjatorem jest czlowiek-legenda więc ludzie nabrali wody w usta (jak nigdy na PPA)


Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 13:13:41 przez pp
[#57] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@pp, post #56

Ale czytałeś post #53 i zdążyłeś już zauważyć, że XTD się z pomysłu wycofał, a wpłacone pieniądze oddaje i dziękuje wszystkim za uwagę?
[#58] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@recedent, post #57

Co mam zrobić, jeżeli nie poczekał na odpowiedź w kwestii innych imprez? Najwyraźniej sam nie do końca wierzył, że akcja wypali?

Problem z tą zbiórką jest taki, że o ile w kwestii zrzutki na książkę darczyńcy wiedzą co otrzymają, to tu jest wielka niewiadoma. IMHO XTD bardzo tu ryzykuje swoją renomą, bo akcja mogła by się skończyć jak Revision 2020, które w moim odczuciu pod kątem produkcji z innych lat było wielką klapą.
[#59] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@XTD, post #53

Szkoda, naprawdę fajna akcja. Liczyłem że właśnie ci "uśpieni" z niedokończonymi produkcjami lub rozpoczętymi demami się uaktywnią bo pojawił się cel.
[#60] Re: amigascena.pl - zbiórka (niebawem) na najlepsze polskie dema

@Skotos, post #59

Jeszcze nie wszystko stracone.

Bądźcie dobrej myśli.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem