Komentowana treść: Jeden rzut okiem na AM2004
[#1] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
Jak się okazało niestety polska grupa użytkowników AmigaOne i AmigaOS4 wolała pojechać do Niemiec zamiast zaprezentować swój sprzęt i system Polakom.



Czym sie rozni polski pokaz Amigi od niemieckiego? Na tym drugim ludzie mogli zobaczyc Amige.
[#2] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #1


gratuluje. w kategorii najidiotyczniejszy koment maja zajales 1 miejsce. wporst fenomelane. :)
[#3] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #1

Polski pokaz różni się od niemieckiego tym, że jest w Polsce. Możnaby się spodziewać że polscy użytkownicy AmigaOne i AmigaOS4 będą chcieli popularyzować je w swoim ojczystym kraju. Chyba, że oceniliście że nie warto pereł przed wieprze rzucać?
[#4] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #2


Jaki komentarz? On najnowszy dowcip opowiedział! ;)

Ale nieco mu nie wyszło, bo były tam Amigi akurat.
[#5] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
tsd to komentarz arka jest przejawem dokladnie tego chamstwa i arogancji ktora mialem tu

na mysli.
[#6] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #4


Zapominasz, że wg. execowej filozofii Amiga Classic to już nie Amiga, albo przynajmniej mniej Amiga niż AmigaOne, bo zawiera mniej Amigi w Amidze ;). Więc Classiki na AM się nie liczą.
[#7] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
Ale sie czepiata ;)
[#8] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #3


Najpierw było, że się boją. Potem gdy okazało się, że pojechali do Essen już nikt nie pamiętał wielu komentarzy jak to użytkownicy AOne nie mają odwagi pokazać AOne w Łodzi. Teraz Ty piszesz z przekąsem "woleli" do Essen. A tak naprawdę nie wiecie po co tam pojechali. Bo przecież nie prezentować AOne. Są jeszcze inne powody wyjazdów a nie tylko chęć ucieczki przed "Pegazowcami".

[#9] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
na forum amiga-news napisalem m.i. ze byloby o wiele lepiej gdyby od poczatku powiedzieli ze nie beda na am bo jada do essen. nie byloby dociekan, sensacji i teorii spiskowych, oszczedziloby to sporo klotni jakich wsrod polskich owiec nie brak. ale woleli zachowac sie jak ... tak jak sie zachowali. krokiem ku zgodzie w srodowisku to na pewno nie bylo.
[#10] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #6


"Wiec Classiki na AM sie nie licza" - byly chyba dwa, z czego ja widzialem jednego :D
[#11] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #9


byloby o wiele lepiej gdyby od poczatku powiedzieli ze nie beda na am bo jada do essen.



Z dlaczego ktokolwiek ma sie tu spowiadac gdzie, kiedy i po co jedzie?
[#12] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #6


Byl tez jeden Mac i chyba (brr) peceta tez jednego, a nawet moze i dwa widzialem. :)
[#13] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #11




Z dlaczego ktokolwiek ma sie tu spowiadac gdzie, kiedy i po co jedzie?




naprawde jestes tak glupi ze nie rozumiesz o co chodzi, czy tylko udajesz?
[#14] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #12


To straszne! Ale spałeś dzisiejszej nocy?
[#15] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #1


Jesteś bezczelny!



Nie było cię na AM. Nawet najwyraźniej nie raczyłeś przeczytać Krashanowego raportu. Bo byś wiedział, że nie tylko na AM można było zobaczyć Amigę, ale także sprzedawane były amigowe graty, programy i gry. Były też prezentowane nowe amigowe programy. Chyba, że dla ciebie teraz tylko Teron jest prawdziwą Amigą, a te oryginalne już nie mają blessinga.



Odnośnie braku Teronów aka A1 na Amiga Meetingu. Ponieważ cały czas powtarzają się te same bzdurne zarzuty i mam już tego dość, pozwolę sobie zebrać kilka faktów.



1. Użytkownicy A1 byli zaproszeni na Amiga Meeting. Piotr wolał pojechać na konkurencyjny pokaz do Niemiec. Mufa początkowo zgodził się na przyjazd z A1. Potem jednak namówiliście go, żeby nie przywoził A1 do Łodzi. Nikogo przecież nie mogliśmy zmusić do przyjazdu!



2. Tak samo zaprosiliśmy kilku użytkowników Pegasosów. Wszyscy zgodzili się uczestniczyć w pokazach.



3. Chcieliśmy sprowadzić A1 z OS4 do Polski specjalnie na Amiga Meeting. Tylko dowiedziałem się, że pokazy wymagają NDA. Także zakup A1 z OS4 Pre-release się nie udał. Dowiedzieliśmy się, że będą dostępne po 20 maja. W ostatniej chwili nie mogliśmy zmieniać terminu imprezy. Prezentowanie A1 z Linuksem, który i tak najlepiej na tych płytach nie działa, nie ma sensu.



4. Piotr zapowiedział, że będzie konkurencyjny pokaz i na tym pokazie amigowcy z Pegasosami nie będą mile widziani.



5. "Pokazy" A1 organizowane przez GGUA to jakaś farsa. Na dwie godziny przed pokazem nie wiadomo, że będzie A1! Można z tego wyciągnąć proste wnioski. Że chodzi tylko o robienie propagandowych njusów *po* pokazach. Oraz że bardzo wam zależy na tym, żeby jak najmniej osób zobaczyło, jak naprawdę A1 działa.



Na marginesie. O tym, jak bardzo zależy wam na integracji środowiska dobrze mówi kometarz Ola: http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=1&i=7106&t=6918



Postanowił kupić Pegasosa, więc już go nie zapraszacie na spotkania. To doskonale pokazuje szczerość waszych intencji. Brawo!

Uważam, że takim działaniem bardziej szkodzicie Amidze niż ją promujecie.



Na koniec jeszcze drobne sprostowanko. Wbrew temu, co sugeruje njus na pewnym kłamliwym portaliku, na Amiga Meeting do Łodzi przybyło więcej amigowców niż na pokaz w Essen! Bojkot AM coś wam najwyraźniej nie wyszedł.
[#16] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #12


Jakby kto pytał, to mój lap całą imprezę przeleżał w plecaku
[#17] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #12


Jakby kto pytał, to mój lap całą imprezę przeleżał w plecaku
[#18] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #11


"Z dlaczego ktokolwiek ma sie tu spowiadac gdzie, kiedy i po co jedzie?" - no wlasnie, niektorzy ciagle nie moga zrozumiec tego, ze dzialania osob od Amigi nie sa i nie beda tak otwarte jak np. posuniecia ludzi zwiazanych z Pegasososem. Obie koncepcje pracy maja swoje plusy i minusy, ale nie bez powodu dokonano takiego, a nie innego ich wyboru.
[#19] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #18


sugerujesz ze powiedzienie "nie bede na am bo jade do essen" lamie jakies nda albo tajemnicie? bardzo w to watpie.
[#20] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #18


Może przytoczysz te powody bo tak, nie potrafię zrozumieć tej całej konspiracji.
[#21] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #17


Och, a wszyscy się zastanawiali gdzie ten słynny laptop Jacka ;)
[#22] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #21


Hehe, uznałem, że niektórzy mogą mieć uczulenie na WinUAE. Lap już mocno zajeżdżony i ledwo dycha. To co miałem do obgadania z Jacą dało się załatwić bez prezentacji kodu źródłowego i wykonywalnego. DOpus4 z GUI na BOOPSI nie ujrzał zatem światła dziennego i dobrze, bo może jeszcze by sobie ktoś smaka narobił



PS. Jaca, ten pomysł z aktywacją gadżetu działa, ale dalej też są schody, bo ten sam numer trzeba odwalić z GM_HANDLEINPUT a potem GM_GOINACTIVE (jeszcze nie wiem czemu, ale GM_GOINACTIVE mi coś dziwnie działa). Przydałoby się, żeby inputhandler Intuition w MOSie kiedyś zaczął rozsyłać do gadżetów komunikaty także przy wciśniętym RMB. Myślę, że nie zepsułoby to kompatybilności, bo gadżety używające gpInput i tak sprawdzają sobie ie_Class, więc MENUDOWN/MENUUP by ignorowały. Przemyśl to
[#23] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #15


"na AM mozna bylo zobaczyc Amige" - pecetow tam bylo wiecej - laptopa Jacka nie moglem zobaczyc, no ale jednak byl! :D



"prezentowane nowe amigowe programy" - nie zauwazylem na zutniku systemu AmigaOS, a MOSa dla mojej Amigi ciagle nie ma. :(



"Piotr zapowiedzial, ze bedzie konkurencyjny pokaz i na tym pokazie amigowcy z Pegasosami nie beda mile widziani" - kiedy Piotr cos takiego powiedzial? Bzdura.



"Pokazy A1 organizowane przez GGUA to jakas farsa" - jakie pokazy? Zalaczenie komputera w miejscu publicznym to juz jest pokaz?



"Na dwie godziny przed pokazem nie wiadomo, ze bedzie A1!" - nikt nie uklada planu tych spotkan, nikt nikomu publicznie nie obiecywal Amigi One na GGUA! Zawsze tam jest jakas Amiga, w zaleznosci kto ma czas ten przynosi sprzet - proste.



"Mozna z tego wyciagnac proste wnioski, ze chodzi tylko o robienie propagandowych njusów po pokazach. Oraz ze bardzo wam zalezy na tym, zeby jak najmniej osob zobaczylo, jak naprawde A1 dziala" - M$ dobrze wyszedl na propagandzie, wiec moze i nam (zwolennikom AmigaOS4) tez sie moze tak uda!



"juz go nie zapraszacie na spotkania" - mnie tez nikt nie zaprasza!



"bardziej szkodzicie Amidze niz ja promujecie" - przynajmniej nie wstydimy sie nazwy "Amiga" :)



"Amiga Meeting do Lodzi przybylo wiecej amigowcow niz na pokaz w Essen!" - ja bylem na AM i chyba dlatego :)



"Bojkot AM cos wam najwyrazniej nie wyszedl" - bedac na AM zbojkotowalem go, niezle!
[#24] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #15


5. "Pokazy" A1 organizowane przez GGUA to jakaś farsa. Na dwie godziny przed pokazem nie wiadomo, że będzie A1! Można z tego wyciągnąć proste wnioski. Że chodzi tylko o robienie propagandowych njusów *po* pokazach. Oraz że bardzo wam zależy na tym, żeby jak najmniej osób zobaczyło, jak naprawdę A1 działa.





To jeszcze raz bo domyślam się, że te "dwie godziny" to cytat z mojego postu. Na spotkaniu GGUA byłem pierwszy raz, po to także, by zobaczyć AOne. Na początku usłyszałem, że AOne może nie być bo Piotr ma masę zajęć i nie wiadomo czy zdąży. To nie był pokaz. Taki trzeba przygotować. To było zwykłe comiesięczne spotkanie. Potem usłyszałem wiele odpowiedzi na moje pytania o OS4 (a mogłem przecież być szpiegiem MOSsadu ;) ) To wszystko.

Apel do wszystkich: Przestańcie interpretować czyjeś postępowania nie znając wszystkich faktów. Z czasem może się okazać, że prawda jest bardziej trywialna niż się mogło wydawać. Łopatologicznie: przestańcie pieprzyć znając tylko kawałek prawdy! ;).

O Essen dowiedziałem się na GGUA i to nie była tajemnica (a byłem tam nowy). Ale skoro zainteresowani nie chcieli na forum nic powiedzieć. Nie moja sprawa.
[#25] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #23


pecetow tam bylo wiecej


Chyba dobrze pochowane, bo jakoś nie zauważyłem, żeby ktoś jakąś prezentację PC na AM robił. A że ktoś miał laptopa w plecaku, jakie to ma znaczenie?



a MOSa dla mojej Amigi ciagle nie ma


Tak samo jak OS4 nadal nie jest dostępny. Natomiast zainteresowani programiści dostali MOSa w wersji dla kart PowerUP.



Bzdura.


Obawiam się, że niestety fakt. :( Wiem to z wiarygodnego źródła.



Zalaczenie komputera w miejscu publicznym to juz jest pokaz?


Proszę bardzo:



http://www.ppa.pl/newsy/aktualnosci.php?p=1552&c=1



"8-go maja w ramach comiesięcznych spotkań Gliwickiej Grupy Użytkowników Amigi odbył się drugi pokaz komputera AmigaOne/G4 z zainstalowanym sytemem AmigaOS4."



http://www.exec.pl/comments.jsp?nid=1831



Także z pierwszego zdania njusa "Amiga One w Gliwicach dowiadujemy się, że "13-go marca w ramach comiesięcznych spotkań Gliwickiej Grupy Użytkowników Amigi odbył się pokaz komputera Amiga One." Czyżby ta wiadomość też była fałszywa?



w zaleznosci kto ma czas ten przynosi sprzet - proste


A świstak siedzi i zawija w te sreberka...



M$ dobrze wyszedl na propagandzie, wiec moze i nam (zwolennikom AmigaOS4) tez sie moze tak uda!


Powodzenia.



"juz go nie zapraszacie na spotkania" - mnie tez nikt nie zaprasza!


Możesz sobie dalej żartować. Fakty mówią za siebie.



przynajmniej nie wstydimy sie nazwy "Amiga"


Teraz to już kompletnie nie rozumiem. To może organizatorzy Amiga Meetingu się wstydzą, bo postanowili zachować nazwę?



ja bylem na AM i chyba dlatego


Tak to sobie tłumacz.



bedac na AM zbojkotowalem go, niezle!


To akurat nie było do Ciebie. Muszkieterowie z naczelnym betatesterem RP postanowili zignorować Amiga Meeting. Przykład - na stronie ich portalu wisi cała seria njusów o różnych pokazach, o krajowym Meetingu - ani słowa.



A może Ciebie wysłali na szpiegi? Przyznaj się!
[#26] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #24


Przestańcie interpretować czyjeś postępowania nie znając wszystkich faktów.


Trochę za dużo tych faktów.
[#27] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #8




Nie ważne po co tam pojachali, zrobili to po cichutku bez niczyjej wiedzy. Kilka razy się pytałem ludzi z GGUA co z wyjazdem na AM, i otrzymywałem odpowiedź że nie jadą na AM bo nie mają ochoty oglądac pegazów z "wadliwymy marvelami". O wyjeżdzie do Essen nie było mowy i np.ja były/obecny członek GGUA dowiedziałem się o tym z eXeca :D

Jak dla mnie była to chęć ucieczki przed "Pegazowcami" :)



Spytam się tylko gdzie jest ta integracja środowiska bo narazie to jakoś jej nie widać, na pewno nie w GGUA :(
[#28] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #27


pegazów z "wadliwymy marvelami"




LOL! Największą wadą Marvella dla fanów A1 jest pewnie to, że jeszcze nie wykryto żadnych wad. :D



Spytam się tylko gdzie jest ta integracja środowiska bo narazie to jakoś jej nie widać, na pewno nie w GGUA




Nie czytałeś? Integracja będzie po wakacjach. Teraz jeszcze pracują nad tajnym projektem statutu. ;D
[#29] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #25


"Obawiam sie, ze niestety fakt. Wiem to z wiarygodnego zrodla" - bzdury dalej piszesz, ale jezeli na pokaz A1 i OS4 nie bedzie sie wpuszczalo uzytkownikow Pegasosa to ja zbojkotuje ten pokaz!



"Czyzby ta wiadomosc tez byla falszywa?" - nazywajcie to co dzieje sie na spotkaniach GGUA pokazem, prezentacja, ale rzezywistosc jest inna - stawia sie kompa na stoliku, zalacza go i tyle.



"A swistak siedzi i zawija w te sreberka..." - nie ma to jak dobra konspiracja. :D Wszystko juz dawno mamy ukartowane!



"Fakty mowia za siebie" - OLO napisal Ci, ze nie jest zapraszany na GGUA? To tak jakby mnie ktos do wlasnego domu musial zapraszac!



"To moze organizatorzy Amiga Meetingu sie wstydza, bo postanowili zachowac nazwe?" - brakowalo Amigi One w Îodzi, ale tak musialo sie stac bo plany sa widocznie inne



"Muszkieterowie z naczelnym betatesterem RP postanowili zignorowac Amiga Meeting. Przyklad - na stronie ich portalu wisi cala seria njusow o roznych pokazach, o krajowym Meetingu - ani slowa" - ja nie zauwazylem AmigaOS4 na AM, a eXec teraz pisze newsy tylko o tym systemie



"A moze Ciebie wyslali na szpiegi? Przyznaj się!" - muszkieterowie, betatester i szpieg z krainy deszczowcow, czyli ja. :)



Wiesz dlaczego pojechalem na AM - aby sie spotkac ze znajomymi - uzytkownikami Pegasosa. Musimy ze soba rozmawiac nie tylko poprzez internet, jezeli rzeczywiscie chcemy zintegrowac to podzielone srodowisko.
[#30] Re: Jeden rzut okiem na AM2004
W odpowiedzi na komentarz #28


"pracuja nad tajnym projektem statutu" - lepiej sprawdz swoja skrzynke pocztowa! :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem