Komentowana treść: Nowy test A1 i OS4 pre
[#31] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Mariusz Danilewicz, post #20

W odpowiedzi na komentarz #20


Och, czyli Szaman już nie jest w waszej mafii? No proszę, zmieniacie kolegów równie szybko jak Samoobrona po przegranych wyborach.

BTW: to że mój post jest miły sam sobie wymyśliłeś, podobnie z emocjami. Wiem, że betafanatykowi trudno to zrozumieć, ale A1 nie wzbudza we mnie żadnych emocji.
[#32] Re: Nowy test A1 i OS4 pre
Jeszcze jedno: żebyście sobie nie wymyślili, że bronię artykułu. Napisany jest na poziomie gimnazjalnej gazetki szkolnej (+ bluzgi). Niemniej jest to pierwszy tekst nie-wyznawcy i - pomijając niewybredny język - daje nieco poglądu na faktyczną sytuację.
[#33] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Sventevith, post #25

W odpowiedzi na komentarz #25


Tak? Ze RS232 działa? Ze UDMA dziala? Ze USB dziala? Ze zintegrowany dzwiek dziala? Za to wszystko do niego mozna mieć żal?
[#34] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Fei, post #31

W odpowiedzi na komentarz #31

Och, czyli Szaman już nie jest w waszej mafii?

A to już są jakieś nasze i Wasze mafie??? Dobrze wiedzieć.

No proszę, zmieniacie kolegów równie szybko jak Samoobrona po przegranych wyborach.

I kolejne wycieczki personalne. A fakty są takie, że Szaman nie jest ani betatesterem OS4ani użytkownikiem A1 z OS4. Co to ma do tego kto się z kim koleguje to ja nie wiem. Może coś z bramkami logicznymi w moim mózgu szwankuje...

BTW:...

A znasz definicję słowa "Ironia"?

To tyle w tym temacie, bo widzę, że jakakolwiek polemika nie ma sensu.

Howgh!
MD

[#35] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@SZAMAN, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24


To A1 tez nie gotowa? Przecierz ile to juz sie slyszy, ze taka wspaniala i w ogole, a okazuje sie, ze sprzet tez beta?



W pelnej wersji przylutuja spowrotem AC'97?
[#36] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Fei, post #31

W odpowiedzi na komentarz #31


Od kiedy Szaman jest betatesterem/developerem OS4 by podpisywal sie pod listem otwartym. List otwarty dotyczyl osob bezposrednio zaangazowanych w projekt..



Czy moglbys wreszcie skonczyc, ze swoja arogancja ?

[#37] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Sventevith, post #25

W odpowiedzi na komentarz #25


Oh, jak zaluje, ze kupilem Pegaza, juz nie moge na niego potrzec. Zaraz rupiecia przez okno wywale zeby sie juz nikt nie musial z nim uzerac. 2000zl w plecy, ehhh, ide po PeCeta.



;)
[#38] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Mariusz Danilewicz, post #34

W odpowiedzi na komentarz #34


A to już są jakieś nasze i Wasze mafie???




A znasz definicję słowa "sarkazm"?



I kolejne wycieczki personalne.




Personalne? Nawet cię nie znam.



A fakty są takie, że Szaman nie jest ani betatesterem OS4ani użytkownikiem A1 z OS4.




Co to ma wspólnego z błędami ortograficznymi w liście otwartym? Jakoś nie zauważam związku. Zamiast "w waszym liście" powinienem napisać "w liście betatesterów", to fakt. Reszta bez zmian.



Co to ma do tego kto się z kim koleguje to ja nie wiem.




Na przykład to, że czytał ten list przed publikacją i jakoś nie zauważył błędów, których teraz się czepia, bo niczego innego zrobić nie może. To się nazywa bigocja, jeśli znasz tę definicję.



To tyle w tym temacie, bo widzę, że jakakolwiek polemika nie ma sensu.




To nie polemizuj ;).
[#39] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Amig_OS, post #36

W odpowiedzi na komentarz #36


Czy moglbys wreszcie skonczyc, ze swoja arogancja ?




Nie. Prosiłeś mnie kiedyś "jako kolega" o zaprzestanie krytyki OS4 beta teamu na portalach. Jednocześnie dowiaduję się, że na tej waszej "liście integracyjnej" wspomniany wyżej Szaman pisze o mnie jakieś idiotyzmy. W związku z tym moją obietnicę uważam za niebyłą.
[#40] Re: Nowy test A1 i OS4 pre
Lista integracyjan zajmuje sie SZAMAN.

Nie wiem dlaczego laczysz sprawy "Otwartego Listu dot OS4" z "Lista integracyjana srodowiska amigowego" ???

To zupelnie rozne inicjatywy prowadzone przez rozne osoby.

Ps.

Myszle ze z Szamanem wyjasnisz sobie cale nieporozumienie zamiast z giory atakowac jego i nas.



PS.

Coz dla niktorych "obietnica" to rzecz swieta inni natomiast nie zwarzaja na wiarygodnosc swoich slow. Coz decyzja nalezy do Ciebie - kiedys byl Elbox teraz jest OS4Team kto nastepny ??
[#41] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Fei, post #39

W odpowiedzi na komentarz #39


"wspomniany wyzej Szaman pisze o mnie jakies idiotyzmy" - ciekawe od kogo sie dowiedziales? Sklad listy:



Szymon Tomzik (A1200)

Rafal Chyla (Amiga One)

Mariusz Barczyk (Pegasos)

Arkadiusz Hucko (A1200)

Roman Grygier (Pegasos)

Piotr Zadora (Amiga One)

Jacek Piszczek (Pegasos II)

Aleksander Giedyk (A2000)

Grzegorz Murdzek (Pegasos II)

Tadeusz Ibrom (A1200)



Na PPA mial pojawic sie "List otwarty do Feia", ale sie nie pojawil i dobrze, bo zrozumialem swoja glupote - na liscie sie do tego przyznalem! Tobie jednak ktos o tym doniosl. Ciekawe kto to moze byc? Moze mi ktos z czytelnikow PPA pomoze w znalezieniu tej osoby?
[#42] Re: Nowy test A1 i OS4 pre
Ciekawe kto to moze byc?

Na pewno nie ja.
[#43] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Amig_OS, post #40

W odpowiedzi na komentarz #40


kiedys byl Elbox teraz jest OS4Team kto nastepny ??



Postraszyli go Sadem i sie odczepil.
[#44] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@grxmrx, post #42

W odpowiedzi na komentarz #42


Najlepiej niech Fei napisze kto mu o tym powiedzial i bedzie po klopocie!
[#45] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@reactor, post #43

W odpowiedzi na komentarz #43


ROTFL, dobre ;)
[#46] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@SZAMAN, post #41

W odpowiedzi na komentarz #41


Oł, men... Listy otwarte, cuda na kiju... Po co takie wydurnianie się? Nie prościej po prostu zmienić swój stosunek do świata zewnętrznego? Nie zachowywać się jak sekta?
[#47] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@grxmrx, post #42

W odpowiedzi na komentarz #42


Wiem, ze nie Ty! :) No chlopie, troche odwagi i po klopocie! Chyba, ze jeszcze dzieckiem jestes?
[#48] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@MinisterQ, post #46

W odpowiedzi na komentarz #46


A ukazal sie gdzies ten list?
[#49] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@SZAMAN, post #48

W odpowiedzi na komentarz #48


NIe chodzi o to czy się ukazał, tylko o sam zamiar. Poza tym przecież jeden taki list się ukazał, "od betatesterów do reszty świata". Po co było doprowadzać do sytuacji w której w ogóle taka inicjatywa była potrzebna? ZDROWY PRZEPŁYW INFORMACJI, bez ściemniania, i upiększania rzeczywistości - i wszystko by było od razu lepiej.

To mi się właśnie podoba w komentowanym artykule. Nie próbuje się tam upiększać rzeczywistości, tylko sucho i twardo przedstawia się ją taką, jaką jest na chwilę obecną. Bo przecież nawet AmigOS musi przyznać że jeśli ktokolwiek teraz zdoła w ogóle kupić Terona, to właśnie opisywaną w tym tekście wersję systemu dostanie! To, że "rozwodzenie się nad tą nieaktualną wersją systemu jest bez sensu, właśnie ze względu na jej nieaktualność" tak naprawdę nikogo nie interesuje, ze względu na to, iż dopóki ta aktualna wersja systemu nie ukaże się dla ludzi, to wszelkie opowiastki o niej można między bajki włożyć, podobnie zresztą sytuacja ma się z mosem 1.5.

Ludzi nie trzeba chronić przed wiedzą na temat błędów i niedoróbek, co więcej informacje o tym że "coś nie działa, albo nie jest skończone, albo ma błędy sprzętowe, albo trzeba łatać programowo" - to wszystko dodaje realizmu do sytuacji, pokazuje sprawę w sposób zdrowy...

[#50] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Kaczus, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13




...Hmmm ciekawe... Bo gdy wezmiesz np ksiazke lekarska mozesz przypadkiem zetknac sie ze slowem DEBIL, opisujaca czlowieka chorego na debilizm....




Za słownikiem : debil - "obelżywie o człowieku głupim, graniczonym".

Czyli teraz wyrażanie się obelżywe jest normą?

A może autorowi chodziło o tzw. jednostkę chorobową, debilizm. Wątpię.



A tak na marginesie, wszystko co autor opisuje wiadomo od dawna (może oprócz jakości płyty) i czytając wszystkie możliwe art. o AOne wiem co jest jeszcze do zrobienia, co będzie w pierwszej aktualizacji a na co trzeba będzie jeszcze poczekać. Nic nowego. Z merytorycznego punktu widzenia art. jest OK.

[#51] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@pini, post #50

W odpowiedzi na komentarz #50

Niby wiadomo, a niby nie... Caly czas do informacji dolaczany jest
szum i to na tyle duzy, ze mozna zaczac miec watpliwosci, czy dziala,
czy nie... Czy jest czy nie ma (i pomijam juz swietne wynurzenia typu
- sa sterowniki do kart, o ktorych sie mosowca nie snilo") Chodzi
wlasnie o pewne w miare zetelne przedstawienie sytuacji - oczywiscie
idealem bylaby prezentacja publiczna, ale jesli tego nie ma....
[#52] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Fei, post #31

W odpowiedzi na komentarz #31


"wasza mafia", "jad propagandowy" etc. Powinienes uwazac na te filmy i programy, ktore w prawym dolnym rogu maja czerwone koleczko z wycietym kwadracikiem...
[#53] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@bwilis, post #23

W odpowiedzi na komentarz #23


Szerokość szyny to jedno a jej taktowanie to drugie. W technice cyfrowej od lat powszechnie jest wykorzystywany multiplexing i demultiplexing. Poczytaj sobie o tym.



A te 256bit to jest szerokość szyny pomiędzy chipem karty a pamięcią karty. Bywa też, że pamięć karty jest dwuportowa, co znacznie usprawnia proces zapisu/odczytu do niej.
[#54] Re: Nowy test A1 i OS4 pre
A tak na marginesie, wszystko co autor opisuje wiadomo od dawna



No nie wszystko, o niektorych rzczach to nawet ja nie wiem ;) Nie wiem czy mam to zrzucic na brak wiedzy czy tez zla konfiguracje systemu przez autora testu. Ale z cala odpowiedzilnoscia moge publicznie stwierdzic ze to co napisal w kwesti odtwarzanie plikow PDF czy Divx mowiac delikatnie mija sie z rzeczywistoscia.

Co do nieczytelnosci instrukcji rowniez mam odrebne zdanie, oczywiscie nie dostalem w komplecie kilku podrecznikow na kredowym papierze, tak jak to oferuja np. dealerzy AONE we Wloszech, jednak w zadnym wyopadku nie moge zarzucic braku czytelnosci insrtukcji ktora posiadam.
[#55] Re: Nowy test A1 i OS4 pre
Dodaem jeszcze iz tytul test AONE i Pre-release jest okresleniem nieco na wyrost. Ja w swoim artku staralem sie opisac nowe mozliwosci systemu, podczas gdy autor w zasadzie wogole nie wspomina co potrafi nowy system, koncentrujac sie tylko na wymienianiu jego brakow. Wiadac bardzo sie staral napisac iz szklanka jest do polowy pusta, dlatego tez nie traktuje tego jako obiektywny test (taki powinien opisywac zarono zalety jak i wady) a jedynie jako opis niedociagniec OS4.0 Pre-release.

[#56] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Mufa, post #55

W odpowiedzi na komentarz #55


Fakt. Ja bardziej to odebralem jako test sprzetu. Choc dosc pobierzny, ale zawsze.
[#57] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Mufa, post #54

W odpowiedzi na komentarz #54


Udostępnij to cudo przez VNC.

Sami sobie zobaczymy co to jest warte.

[#58] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@woluzjan, post #57

W odpowiedzi na komentarz #57


Przez VNC to szybkości przewijania stron w PDF nie zbadasz
[#59] Re: Nowy test A1 i OS4 pre


A tak wogole, moze by tak zrezygnowac z tej nazwy "AMIGA"?

Przynajmniej wtedy Teron kosztowałby adekwatnie do swoich mozliwosci...no moze nie calkiem... ale cena bylaby bardziej przystepna. Te 4000PLN (z czego 2000PLN to pewnie za licencje dla A inc.) to rzeczywiscie ciut za duzo za plyte bez dzwieku i z wykonaniem rodem z pierwszej polowy lat 90'. No ale MOS'owcy chociaz nie maja tego problemu ;)



PS: nie naleze do zadnej ze stron barykady (zeby nie bylo). Powyzszy post to tylko moje zdanie jako obserwatora "z zewnatrz".
[#60] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@SZAMAN, post #44

W odpowiedzi na komentarz #44




Wątpię żeby się przyznał.

Pewnie żałuje teraz, że sprowokował u Feia aż taką erupcję nienawiści. Nie spodziewał się tego. Sam Fei zresztą wyczuwa, że przesadza skoro odwołuje się do jakichś doktorów. Może szuka pomocy?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem