Komentowana treść: Nowy test A1 i OS4 pre
[#121] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@reactor, post #120

W odpowiedzi na komentarz #120

Heh, a czy ja twierdze, ze Ty twierdzisz... Ja twierdzę, że ty nie
rozumiesz....
[#122] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Kaczus, post #121

W odpowiedzi na komentarz #121


Bledne stwierdzenie.
[#123] Re: Nowy test A1 i OS4 pre
Slyszalem od kogos kto zna kogos kto kupuje mikroa1 ze MicroA1 nie bedzie taka tania , no ale to plotki nie.
[#124] Re: Nowy test A1 i OS4 pre
Hmm... Artykuł, który spowodował to całe zamieszanie, moim zdaniem jest bardzo dobry, bo doskonale oddaje pierwsze emocje świeżo upieczonego posiadacza sprzętu i softu, który choć kosztuje krocie, jednak sprzedawany na takim etapie rozwoju wciąż jest (delikatnie mówiąc) wyjątkowo daleki od doskonałości i w zasadzie nie nadaje się do niczego. I tyle. Proszę sobie zresztą wyobrazić przeciętnego posiadacza PC, który by kupiłby jakiś sprzęt za TAKĄ sumę i miałby z nim podobne przejścia. I jakie wtedy poszłyby w eter bluzgi! Bądzmy poważni, bo na "dobre rady" typu przeszukiwanie sieci czy czekanie na nowsze wersje czegokolwiek dziś każdy normalny user po prostu wybuchnie gromkim śmiechem i postuka się w czoło. Moim zdaniem artykuł doskonale opisuje faktyczny stan tego co w danej chwili autor kupił i nie ma sensu dorabiać do tego ideologii. Pomijając sensowność zakupu rzeczy kompletnie nieukończonych i nieprzetestowanych można tylko mieć nadzieję, że będzie tylko lepiej, a nabywcy sprzętu i softu będącego w kompletnych powijakach bedą mogli liczyć na aktualizację na bardzo korzystnych warunkach. Bo jeśli nie, to sam tylko mogę wybuchnąć śmiechem i postukać się w czoło...
[#125] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Adam Kulesza, post #124

W odpowiedzi na komentarz #124


Za cenę płyty A1 można kupić (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29463823)

iMaca G4 800 MHz ze wszystkim.

Czy ludzie od OS4 nie mogliby zrobić po prostu OS4 na mace?

[#126] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@woluzjan, post #125

W odpowiedzi na komentarz #125


Wlasnie podobno sa takie plany aby AOS4 wyszedl na inne platformy PPC. Teraz modlmy sie aby sie dogadali...Sam przyznaj AOS4 + tani Pegaz, to niezla alternatywa :)

[#127] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@woluzjan, post #125

W odpowiedzi na komentarz #125


Coz, Hyperion w swoich oswiadczeniach mowi, ze aby OS4 zostal przeportowany na jakis inny komputer, to producent tego komputera musi im zaplacic za sportowanie go na ich komputer. Czy wyobrazasz sobie Apple placacego Hyperionowi za port OS4?
[#128] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@marcik, post #127

W odpowiedzi na komentarz #127


A OS4 jest w ogóle warty płacenia?

W obecnym stanie?

Co oczywiście nie zmienia faktu, że za cenę A1 można kupić fajnego maca. Zrobionego porządnie i z monitorem od razu.

[#129] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@woluzjan, post #128

W odpowiedzi na komentarz #128


IMHO glupie gadanie. No i co z tego, ze mozna Maca? Za ta sama kase kupisz dwa wydajniesze PeCety i co z tego jak ja chce Amige i tylko Amiga jest mnie w stanie zadowolic?
[#130] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@woluzjan, post #128

W odpowiedzi na komentarz #128


Przewalenie OS4 na makówkę to pewnie programowo w miarę proste zadanie, ale któż będzie tego systemu używał na makach??? To jest bez sensu. Zresztą najwięcej miłośników Amiga zdobyła w czasach A500, kiedy ludzi zafascynował rewelacyjny jak na owe czasy i niepowtarzalny sprzęt. Dlatego wydaje mi się, że większość ostatnich amigowców właśnie identyfikuje Amigę bardziej z jedynym w swoim rodzaju sprzętem, a mniej systemem. Obawiam się, że OS4 na makówkach byłoby tylko czymś jak UAE na PC, czyli fajna i szybka zabaweczka, która jednak szybko się nudzi. Bo ani to Amiga, ani praca na tym nie ma większego sensu.
[#131] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Adam Kulesza, post #130

W odpowiedzi na komentarz #130




W samej Polsce jest kilku Amigowcow ktorzy uzywaja takze Maca. Dla nich to ciekawe wyjscie. Pomysl, jednak taki "imcydent" nie przeszedl by bez echa w Macowej prasie i portalach... ale wazniejsze jednak aby dogadali sie z producentem Pegaza.

[#132] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Andrzeu Drozd, post #131

W odpowiedzi na komentarz #131


No właśnie, kilka osób... Aż smutno patrzeć, jakimi wielkościami już operuje się w świecie Amigi. Jeśli OS4 byłby tak rewelacyjny, że zachwyciłby przeciętnego usera tak dobrego systemu jaki jest w makówkach, to sam bym się bardzo ucieszył. Ale pytanie dalej stoi jak byk: po co i co gorsza jaki byłby tego sens ekonomiczny? Bo gdyby OS4 (czy MOSa) można było odpalać na dowolnych platformach, to któż będzie sobie podcinał gałąź na której siedzi wrzucając w błoto pieniążki zainwestowane w rozwój sprzętu? A co do dogadania się, to obawiam się, że "góry" będą dogadywać się równie imponująco i łączyć się z takim samym skutkiem jak fani obu platform i systemów tutaj...
[#133] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Amig_OS, post #40

W odpowiedzi na komentarz #40


Lista integracyjan zajmuje sie SZAMAN.




Właśnie widzę jak się integruje, obmawiając m.in. mnie za plecami. Ale mniejsza o to. Gdybym reagował na każde majaczenia jakiegoś dzieciaka pod moim adresem, to miałbym mało czasu na ciekawsze zajęcia.



To zupelnie rozne inicjatywy prowadzone przez rozne osoby.




To bardzo ciekawe. Jak co do czego przychodzi, to potraficie się podzielić odpowiedzialnością za słowa, a w innych przypadkach stosujecie zbiorowość opinii wobec siebie i innych. Cóż za relatywizm moralny...



Myszle ze z Szamanem wyjasnisz sobie cale nieporozumienie




Wątpię. Jednostronny dialog nie istnieje.



kiedys byl Elbox teraz jest OS4Team kto nastepny ??




Wróżką nie jestem. Zawsze się znajdzie jakaś grupka oszołomów do zabawy.
[#134] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@reactor, post #43

W odpowiedzi na komentarz #43


Podjechała czarna wołga i znany terrorysta Darek S. wziął mnie na przejażdżkę do pobliskiego lasu, gdzie kazał mi kopać dół w kształcie slotu Zorro, po czym pogroził palcem i... cisza jak nożem uciął.



Oj, ale się uśmiałem ;).



Jedno trzeba przyznać - betarycerze są lepsi niż Dziarscy Chłopcy.



Amigowcom gratulujemy środowiska
[#135] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@SZAMAN, post #44

W odpowiedzi na komentarz #44


Dowiedziałem się tego od jednego z betarycerzy. Niestety, drodzy sekciarze, macie wśród siebie kreta... Nie, nie powiem który to, bo byście go spalili na stosie.
[#136] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Fei, post #135

W odpowiedzi na komentarz #135


Prowokacją mocną wieje

bo Fei stale zamęt sieje

I fanów "czwórki" zwyczajnie

Skłócić z sobą chce totalnie!
[#137] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Adam Kulesza, post #136

W odpowiedzi na komentarz #136


O nowego wieszcza mamay :)
[#138] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Amig_OS, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4




Troche stary koment, ale rzecz ktora wlasnie przeczytalem zaintrygowala mnie.



W chwili obecnej AmiPDF doczekal sie wersji NATYWNEJ oraz wielu poprawek.



Dopiero teraz sie doczekal natywnej? A jak to sie ma do tego (osma wiadomosc)? Jesli chcesz byc postrzegany jako osoba kompetentna w temacie OS4, to lepiej jakbys nie pisal na tematy, o ktorych nie masz dobrych informacji.
[#139] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@marcik, post #138

W odpowiedzi na komentarz #138


Rzeczywiscie byla natywna, ale w wersji opartej na clib2, czyli byla wolniejsza niz wersja 68k dzialajaca pod emulacja.

Pewnie dlatego mi sie cos pokielbasilo :) ... sorki



[#140] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Fei, post #135

W odpowiedzi na komentarz #135

#39 (Fei)



wspomniany wyzej Szaman pisze o mnie jakies idiotyzmy



#41 (SZAMAN)



ciekawe od kogo sie dowiedziales? Sklad listy:

Szymon Tomzik (A1200)
Rafal Chyla (Amiga One)
Mariusz Barczyk (Pegasos)
Arkadiusz Hucko (A1200)
Roman Grygier (Pegasos)
Piotr Zadora (Amiga One)
Jacek Piszczek (Pegasos II)
Aleksander Giedyk (A2000)
Grzegorz Murdzek (Pegasos II)
Tadeusz Ibrom (A1200)

Na PPA mial pojawic sie "List otwarty do Feia", ale sie nie pojawil i dobrze, bo zrozumialem swoja glupote - na liscie sie do tego przyznalem! Tobie jednak ktos o tym doniosl. Ciekawe kto to moze byc?



#135 (Fei)



Dowiedziałem się tego od jednego z betarycerzy. Niestety, drodzy sekciarze, macie wśród siebie kreta... Nie, nie powiem który to, bo byście go spalili na stosie.



Tak się akurat składa, że na wymienionej powyżej liście tylko ja jestem betatesterem. A jako, że ja nie przekazywałem Ci żadnych takich informacji mam jedną drobna prośbę. Skończ kłamać w odniesieniu do mojej osoby i przestań mieszać w środowisku, które nota bene Ciebie i tak już nie interesuje. Oczerniłeś mnie publicznie, za co bardzo serdecznie Ci dziękuję. Nie czekam na słowo przepraszam, bo wiem, iż Ci przez klawiaturę nie przejdzie, o gardle już nie wspominając.

[#141] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Amig_OS, post #140

W odpowiedzi na komentarz #140




Zadzowoń do Fei'a, zadzwoń do Fei'a....
[#142] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Amig_OS, post #140

W odpowiedzi na komentarz #140


Może termin betarycerz nie oznacza oficjalnego Betatestera, ale raczej członka tej całej waszej "sekty".
[#143] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@kot betatestera, post #142

W odpowiedzi na komentarz #142


A podobno nie da się zrozumieć tego co piszę ;). Coby żadnych wątpliwości nie było: nie dowiedziałem się tego od Arka Hućko. Więcej nie zdradzę. J-23 wciąż nadaje! ;)
[#144] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Fei, post #143

W odpowiedzi na komentarz #143


Dziekuje za sprostowanie.

[#145] Re: Nowy test A1 i OS4 pre

@Mufa, post #75

W odpowiedzi na komentarz #75


Wg. specyfikacji mikroA1 jest dokladnie tak aktualna jak C64 kolego. Tyle, że "nieco" bardziej kosztowna.
[#146] Re: Nowy test A1 i OS4 pre
A może ktoś dokończy NYX-a. Dave sie na e-bayu niedawno wyprzedawał, więc.......:)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem