Komentowana treść: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4
[#1] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4
No no no - nieźle. Myślałem, że chłopaki z Australii się zupełnie pogniewali na Amigę. Zastanawia mnie jedno - czy w nowym wypasionym OS4 nakładka na system w rodzaju Magellana będzie jeszcze potrzebna?
[#2] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@stony, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


Będzie potrzebna :) Sam Workbench jako taki to nie to samo co Magellan. A z drugiej strony od przybytku głowa nie boli.

Zapowiada się ciekawie, ale poczekajmy na konkrety, bo zapowiedzi to jedno, a coś co można "dotknąć" to drugie.
[#3] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@grxmrx, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2




A tlye razy słyszałem od MOSADU, że nie bćdzie DO mimo, że był zapowiadany. Zresztą podobna sytuacja byla z samym OS4.
[#4] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Sventevith, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


Wiesz, nie ma co się cieszyć z samych zapowiedzi.
[#5] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@grxmrx, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4




Dodam tylko, że GuruMeditation to firma, która za darmo podesłała wszystkim swoim klientom karty Sil 0680(do AOne w związku z wadą płyty). Jestem więc dobrej myśli.
[#6] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@pini, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5




o przyszłość Real3D tez sie nie martwie wszytko kwestią czasu.
[#7] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@grxmrx, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4




OS4 tez mialo nie być :) Jak widać składane obietnice powoli sić urzyczywistniają. Czy zwolennicy MOSA tego chcą czy nie :P
[#8] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Sventevith, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


Hmm, może najpierw niech się urzeczywistnią, a później będziemy się cieszyć jako użytkownicy?
[#9] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@grxmrx, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8




O.k
[#10] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Sventevith, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


mial byc razem z os4, jako integralna czesc a nie jako 3rd party. swiadomie klamiesz czy tylko udajesz?
[#11] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4
z drugiej strony: mnie to akurat cieszy. nie lubie magellana i jego brak w os4 jest dla mnie plusem :)
[#12] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4
Samego programu możemy spodziewać się już w przyszłym roku.



Czyli AmigaOS4 też możemy się spodziewać już w przyszłym roku? Mam nadzieję, że to będą okolice stycznia a nie grudnia. :) Nie mogę się już doczekać - naprawdę. Mam nadzieję, że fakt wyjścia OS4 dotknie trochę MOSad, spakują to co tak skrzętnie ukrywają i dopieszczają od wielu miesięcy i puszczą pod nazwą MorphOS 1.5. Widzicie, że wszyscy mamy ten sam cel i jedziemy na tym samym wózku. ;) Najważniejsze jest to żeby AmigaOS4 wreszcie wyszedł w ostatecznej wersji. Trzymamy kciuki za Friedenów!
[#13] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Valwit, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


Bzdury gadasz - od pocztatku mowiono ze Magellan bedzie jako oddzielna aplikacja.
[#14] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Valwit, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10




Nie słyszałem, że ma byc razem z OS4. A fakt jest faktem MOSAD lubi bawić sić w proroków ale im to nie wychodzi :)
[#15] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@MDW, post #12

W odpowiedzi na komentarz #12




Masz racje konkurencja to podstawa.
[#16] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Sventevith, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


MOSad opóźniając tak drastycznie wypuszczenie MorphOSa 1.5 chyba chce dać szansę konkurencji. ;)



Choćbym nie wiem jaką sympatię czuł do MOSa (a czuję sporą) to przyznam, że to opóźnienie mnie już zupełnie rozbroiło. Ja już w głębi duszy przestałem wierzyć, że kiedykolwiek cokolwiek puszczą do ludzi. Wiem, że to głupie, bo przecież mają już tyle elementów gotowych, że spokojnie mogliby z tego poskładać 1.5. No ale to co się dzieje to już absolutne przegjęcie. To jedno wielkie milczenie MOSadu to jawna kpina z użytkowników. Są tacy co się niby MOSem rozczarowali. Ja na pewno się nie rozczarowałem. Wręcz przeciwnie - kupując maszynę myślałem, że będzie duuuzo gorzej. Zresztą gdybym się rozczarował to nie ładowałbym w to następnych pieniędzy wymieniając Pegasosa1/G3 na Pegasosa2/G4. Jeszcze z pół roku takiego milczenia i naprawdę MOS zacznie tracić zwoleników. Nie wiem czy MOSowi decydenci sobie zdają z tego sprawę. Wygląda na to, że chyba nie. :(
[#17] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@reactor, post #13

W odpowiedzi na komentarz #13


moze jakis link skoro zarzucasz mi bzdury?
[#18] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Sventevith, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3


A tlye razy słyszałem od MOSADU



Aha, czyli żydzi i cykliści? :P
[#19] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Valwit, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17
A chociażby tutaj (4 października 2003):

LINK

Ale nieważne co mówią sami developerezy systemu, i tak są ludzie co wiedzą lepiej i w kółko będą powtarzać swoje...

Howgh
Mandi^ATO

[#20] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@MDW, post #16

W odpowiedzi na komentarz #16


MorphOS najpierw przestał istnieć dla Amig klasycznych (przypominam, że też długo wielu głosilo, że powodem nie wydawania MorphOS-a na Amigi klasyczne jest niby AmigaOS4, na który niby MOST czeka, etc.), teraz przestał istnieć (jego rozwój, nowe wersje) dla czegokolwiek (dla Pegasosa na pewno). Podobnie jak z MorphOS-em dla Amig klasycznych - programiści gdzieś tam na swoich dyskach mają, ale nigdy nie wypuszczą z różnych, nieznanych nam powodów.

Proponuje w ogóle przestać się przejmować tym systemem. Jego rozwój umarł (przynajmniej dla użytkowników).

Swoją drogą to nieźle się ludzie dali nabrać na początku, bo później okazało się, że to system tylko dla programistów go tworzących...
[#21] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@grxmrx, post #20

W odpowiedzi na komentarz #20


Az tak zle nie jest zeby nazywac to zakonczeniem rozwoju. To jest wlasnie najbardziej wkurzajace, ze wszystko sie rozwija tylko scisle tajnie. MOSTeam sie wkurza, ze ludzie sie wkurzaja. :) A niech postawia sie w sytuacji takiego zwyklego szarego uzytkownika MOS 1.4.2. Czlowiek sie meczy z niektorymi drobiazgami, ktore sa poprawione, przetestowane i dzialaja poprawnie od roku a moze i nawet dluzej. Ja nie zarzucam MOSTeamowi tego, ze sie opierniczaja. Wrecz przeciwnie - zrobili juz bardzo duzo i w porownaniu z takim OS4 to sa baaardzo daaaleko do przodu. No ale ta kompletna cisza i jawne olewanie uzytkownikow jest poprostu straszne. Przez takie dzialanie czesc ludzi niedlugo bedzie gotowa przesiasc sie na nawet duzo mniej rozwiniety OS4 na drozszym i odrobine ;) wadliwym sprzecie (A1). Uwazam, ze to co robia decydenci MOSa to poprostu karygodne. Oczywiscie - to ich system i moga robic z nim co chca ale przeciez tu nie o to chodzi zeby pokazywac rogi...
[#22] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@MDW, post #21

W odpowiedzi na komentarz #21


No ale ta kompletna cisza i jawne olewanie uzytkownikow jest poprostu straszne.



Mając do wyboru kompletną ciszę i jawne olewanie, albo np. pożegnanie się z MOSTeamem co byś (z punktu widzenia członka MOS Teamu) wybrał?
[#23] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@MDW, post #21

W odpowiedzi na komentarz #21


No właśnie. Dlaczego nikt nie napisze, że nie można wydać nowej wersji systemu bo coś tam jeszcze jest testowane, nie wiem jakieś szczegóły, ale konkretnie co. Dlaczego nikt nie napisze w czym właściwie jest problem. Czy to wszystko można schować pod NDA?

Kiedyś chciałem promować (nie żeby ktoś mi za to płacił czy żebym ja chciał działać ku chwale Genesi czy jakiejś firmy, po prostu żeby ludzie co znają tylko Linuksa i Windows wiedzieli o innych systemach) Pegasosa (jako sprzęt, architektura PPC, etc.) i system MorphOS. Ale jak mam to robić? Mam kłamać lub wytwarzać jakieś bajki na poczekaniu? Jak mogłoby mi przejść przez gardło to, że system się rozwija, że w aktualnie dostępnej wersji "to nie działa bo cośtam, ale w następnej już niedługo, już za momencik" będzie poprawione?

"Sorry, ale tutaj jeszcze się te ustawienia gamma nie zapisują, drukarka drukuje na czarno, nie ma narzędzi naprawy partycji sfs, nie ma wlaczonego Altivec, nie ma stosu tcp, ale zapewniam, będzie bo wierze w to.".

Po prostu śmiech na sali.

Żadnych konkretnych informacji. Z takimi informacjami co są można jedynie promować jeszcze Pegasosa jako sprzęt (i żeby nie było to AmigęOne też, bo też korzysta z podobnych procesorów...). Zachwalać architekture, wykonanie, alternatywność...
[#24] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@MinisterQ, post #18

W odpowiedzi na komentarz #18




Gorzej francuzi. Jak Bill beszczelnie kłamał przy interesach to jest o.k. (typowe dla francuzów). Ale nie mierzcie innych swoja miarką, jak widać Hyperion nie kłamał z DO oraz z OS4 jak i zapewnie z Real3D.
[#25] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Valwit, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17




I kto tu beszczelnie kłamie ?? To już nie pierwszy raz jak zostaje postawiony zarzut kłamstwa Hyperionowi, tylko to już kolejny raz nie ma racji bytu.
[#26] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@grxmrx, post #23

W odpowiedzi na komentarz #23




Kiedyś była odwrotna sytuacja. Oczywiście wszysc jechali po Hyperionie równo, że nie ma informacji na temat rozwoju, pełno zarzutów o kłamstwach (OS4 nigy sie nie ukaże). Ale jak o MOSie nie słychać to akurat jest wykonywany ściśle tajnie Brzmi to komicznie. Teraz to samo moge powiedzeć o MOSie ale nie chce sie bawić w proroka. Ale czemu ludzie mający MOS 1.5 nie powiedzą czemu jeszcze nie wszedł ?? NDA ??



A czy MOS wyjdze na klasika po ukazaniu sie OS4 jest to możliwe pod warunkiem ze jest równolegle rozwijany, jesli nie jest to znaczy ze to ściema.
[#27] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@grxmrx, post #23

W odpowiedzi na komentarz #23


Bo to jest tak, że nad amifirmami ciągle wisi widmo commodorowego marketingu. MOS Team nie ma pieniędzy, skończyły się one w nagłym rozbłysku gwiazdy Genesi i pozostała garstka zapaleńców, którzy dłubią ten system dla pewnej grupy ludzi. Może i są dobrymi programistami, ale przecież nie marketingowcami. Z drugiej strony drogi mamy na pozór inną, ale w rzeczywistości podobną sytuację. Marketingowy bełkot o OS4 znamy od dawna. Dopiero teraz ten bełkot zaczyna nabierać jakichś kształtów, to znaczy niektóre obietnice się spełniają. Jednocześnie w niebieskim obozie martwa cisza, więc ludzie podatni na wszelkie sugestie szybko zmienią poglądy i z jednych zwolenników zmienią się w innych. Bo tak naprawdę nieważne jest co wyznajesz, liczy się fakt wyznawania. Oczywiście, użytkownicy MOSa mogą się czuć oszukani, ale przecież tylko do siebie mogą mieć pretensje, że uwierzyli w gruszki na wierzbie obiecywane przez BB, jednocześnie śmiejąc się z... gruszek na wierzbie obiecywanych przez Hermansa i innych specjalistów od bełkotu. Prawda jest niestety brutalna - hobbistyczne systemy nie rozwijają się jak burza. Chcesz być hobbystą - programuj sam, albo czekaj latami na uaktualnienie systemu, czy dowolny program użytkowy. Obecna euforia OS4 minie podobnie, jak minęła euforia MOSowa. Chyba że... faktycznie tysiące ludzi kupią A1/OS4 i Eyetech/Hyperion dostaną zastrzyk gotówki, który ich skłoni do dalszej pracy. Bo niestety w przypadku MOSa na lepsze czasy bym już nie liczył. Genesi znalazło inny rynek dla swoich produktów.
[#28] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Sventevith, post #26

W odpowiedzi na komentarz #26

Widac niestety MOSTeam za bardzo zapatrzyl aie na konkurencje... NIestety powiela te zle wzorce, a nie te dobre...
[#29] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Valwit, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17


moze jakis link skoro zarzucasz mi bzdury?



Moze jakis link skoro zarzucasz innym klamstwo???
[#30] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@stOOsh, post #29

W odpowiedzi na komentarz #29


sami marynarze? wszyscy tylko chca linki i linki :P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem