Komentowana treść: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4
[#61] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Valwit, post #41

W odpowiedzi na komentarz #41


Korzystając z Twojego linku cytat: "Opus Magellan 2 has been licensed for OS4.0 (not certain about the details)". Teraz proszę wyjaśnij gdzie tam pisze, iż Magellan będzie częścią OS4... Cytat mówi jedynie o licencji na Magellana dla OS4... Reszta to fikcja trolli, które dorabiają własną ideologię oraz nie akceptują faktów, lecz tworzą własne mity, w które głęboko wierzą. Tobie też alleluja i do przodu

Howgh!
Mandi^ATO

[#62] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Mandi^ATO, post #61

W odpowiedzi na komentarz #61


Reszta to fikcja trolli, które dorabiają własną ideologię oraz nie akceptują faktów, lecz tworzą własne mity, w które głęboko wierzą.



Masz całkowitą rację. eXec.pl (wówczas amiga.pl) to jedyne miejsce, w którym można przeczytać:



Opus Magellan 2 zostanie wykorzystany jako część systemu AmigaOS 4




Wszystkie pozostałe serwisy napisały "szczegóły nieznane". W takiej sytuacji są dwie możliwości:



1) Redaktor Bielski znał więcej szczegółów, ergo Magellan miał być częścią OS4, ergo Valwit ma rację, a wszyscy szczekający na niego betarycerze powinni schować dumę w buty i przeprosić.



2) Redaktor Bielski skłamał, siejąc dezinformację i wprowadzając wszystkich w błąd. Skutki mamy dzisiaj.



Błędu w newsie nie biorę pod uwagę, bo nigdy żadnego sprostowania nie było, a minęły prawie dwa lata. W międzyczasie był news, że Magellana dla OS4 nie będzie.



Sprawę wyjaśniłoby przesłuchanie pliku Amiga-Expo-2002-hyperion.mp3, w którym mowa o w/w licencji. Niestety, po blisko dwóch latach nie udało mi się go znaleźć na sieci. Mogę jedynie dodać, że Amig_OS mówił mi osobiście, że Magellan będzie częścią OS4. Oczywiście dowodów na to nie posiadam, bo nie chodzę z dyktafonem w kieszeni. Poza tym on też mógł zostać wprowadzony w błąd przez Bielskiego.
[#63] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Mandi^ATO, post #61

W odpowiedzi na komentarz #61




pisze w drugim linku, w exec.pl. po przeczytaniu kilku Twoich komentow na amiga.pl/exec.pl rozumiem ze sam sie okreslasz mianem "nieakceptujacego faktow trolla dorabiajacego wlasna ideologie"?
[#64] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Fei, post #62

W odpowiedzi na komentarz #62

1) Redaktor Bielski znał więcej szczegółów, ergo Magellan miał być częścią OS4, ergo Valwit ma rację, a wszyscy szczekający na niego betarycerze powinni schować dumę w buty i przeprosić.



Jeśli to ja bym podawal tą informację to bym przeprosił, a tak powinien przeprosić Valwit za oskarżanie Bena Hermansa i szerzenioe dezinformacji jakoby to właśnie Ben H. podał iż Magellan będzie częścią OS4. Dodatkowo podawał linka na którego się powoływał, a który dokładnie przeczył jego słowom... Ja wiem, słowa kluczowe: Magellan, OS4, Ben Hermans, ale są też inne słowa pomiędzy nimi, które przeczą słowom Valwita. A że nie każdy zna język angileski łatwo w ten sposób przekonać nieanglojęzyczną część naszego społeczeństwa, iż rzeczywiście Ben Hermans obiecywał takie rzeczy.



2) Redaktor Bielski skłamał, siejąc dezinformację i wprowadzając wszystkich w błąd.



Odpowiedzialności za cudze słowa nie zamierzam brać na swój grzbiet, a że nie ejstem przez całe życie 24h/7 w sieci nie śledzę wszystkich nowinek, ani nie śledzę kto gdzie z kim i dlaczego. Zresztą nie mamy o cZym dyskutować, jak widać Valwit woli oskarżać wszystkich wokół i obrażać, a słowo przepraszam, za nazwanie chociażbuy Bena Hermansa kłamcą, jak również inne inwektywy i tak nie przejdą mu przez palce... Ja przepraszam administratorów PPA za to, iż w ogóle odezwałem się w tym wątku... Postaram się więcej tego nie czynić.

Howgh!
Mandi^ATO

[#65] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Valwit, post #63

W odpowiedzi na komentarz #63

Miałem już nic nie pisać, ale jeszcze słówko... Chyba ktoś tu myli postaci... Jakoś przejrzałem proponowany przez Ciebie wątek na exec.pl i nigdzie tam nie znalazłem żadnego swojego komentarza... Możliwe iż gdzieś kiedyś coś w tym temacie napisałem w jakimś innym wątku, jeśli tak to bardzo wszystkich przepraszam, mogłem uczynić to nieświadomie bazując na newsie z execa.

Jeszcze raz przepraszam adminów PPA za udział w brednioserialu.

Howgh!
Mandi^ATO

[#66] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Mandi^ATO, post #65

W odpowiedzi na komentarz #65


> Chyba ktoś tu myli postaci... Jakoś przejrzałem proponowany przez

> Ciebie wątek na exec.pl i nigdzie tam nie znalazłem żadnego

> swojego komentarza



a gdzie ja napisalem ze w tamtym watku sie wypowiadales? chodzilo mi o calokszatalt Twojego dorobku na apl/exec.
[#67] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Mandi^ATO, post #64

W odpowiedzi na komentarz #64


Jeśli to ja bym podawal tą informację to bym przeprosił, a tak powinien przeprosić Valwit za oskarżanie Bena Hermansa i szerzenioe dezinformacji jakoby to właśnie Ben H. podał iż Magellan będzie częścią OS4. Dodatkowo podawał linka na którego się powoływał, a który dokładnie przeczył jego słowom..




moglbys pokazac gdzie oskarzam BH o cokolwiek? tekst w ann.lu wyraznie sugeruje ze wypowiedz o licencjonowaniu pochodzi od BH, w komentach w watku BH tez jakos temu nie zaprzecza.



A że nie każdy zna język angileski łatwo w ten sposób przekonać nieanglojęzyczną część naszego społeczeństwa, iż rzeczywiście Ben Hermans obiecywał takie rzeczy.




albo zasugerowac ze bylo odwrotnie, prawda? ciemna masa nie znajaca angielskiego i tak tego nie sprawdzi. gratuluje podejscia.



Zresztą nie mamy o cZym dyskutować, jak widać Valwit woli oskarżać wszystkich wokół i obrażać, a słowo przepraszam, za nazwanie chociażbuy Bena Hermansa kłamcą




a moglbys konkretnie wzkazac gdzie nazywam BH klamca? bo w przeciwnym wypadku to co napisales to pomowienie i bede rzadac przeprosin.



Ja przepraszam administratorów PPA za to, iż w ogóle odezwałem się w tym wątku... Postaram się więcej tego nie czynić.




aha. czyli wpadamy, pyskujemy a potem udajemy ze nic nie bylo? koledze sie chyba url pomylil - to nie jest exec.pl gdzie takie zachowanie jest na porzadku dziennym.
[#68] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Valwit, post #67

W odpowiedzi na komentarz #67


Jeszcze raz przepraszam adminow tego portalu: w komentarzu 41 odwolujesz sie do ann.lu i wypowiedzi hermansa, ze zapowiadal iz Magellan bedzie zintegrowany z OS4. W tekscie do ktorego sie odnosisz pojawiaja sie tylko hasla OS4, Ben Hermans i Magellan w jednym miejscu, ale nie ze Magellan bedzie zintegrowany z OS4. nastepnie w komentarzu 51 ponownie powolujac sie na wypowiedz Bena Hermansa twierdzisz ze: byla zapowiedz hermansa ze dopus ma byc integralna czescia os4? byla. Pytanie kto klamie, skoro nigdzie Hermans nie zapowiadal ze Magellan bedzie zintegrowany z OS4, co Ty tutaj silnie lansujesz powolujac sie na jego slowa... Jak Fei slusznie zauwazyl taki news podal exec.pl (wtedy apl) jak widac blednie. A skoro wkladasz w usta Bena Hermansa slowa przez niego nie wypowiedziane i twierdzisz ze klamal to jak to nazwac? Juz naprawde koniec tematu bo szkoda klawiatury...

[#69] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Mandi^ATO, post #68

W odpowiedzi na komentarz #68


w komentarzu 41 odwolujesz sie do ann.lu i wypowiedzi hermansa, ze zapowiadal iz Magellan bedzie zintegrowany z OS4




w #41 podaje tylko linka i parafrazuje Twoj tekst



nastepnie w komentarzu 51 ponownie powolujac sie na wypowiedz Bena Hermansa twierdzisz ze: byla zapowiedz hermansa ze dopus ma byc integralna czescia os4? byla. Pytanie kto klamie, skoro nigdzie Hermans nie zapowiadal ze Magellan bedzie zintegrowany z OS4, co Ty tutaj silnie lansujesz powolujac sie na jego slowa... Jak Fei slusznie zauwazyl taki news podal exec.pl (wtedy apl) jak widac blednie.




najwyrazniej klamie zatem ten kto tego newsa wtedy popelnil. czepiaj sie zatem tej osoby nie mnie.



A skoro wkladasz w usta Bena Hermansa slowa przez niego nie wypowiedziane i twierdzisz ze klamal to jak to nazwac? Juz naprawde koniec tematu bo szkoda klawiatury...




GDZIE TWIERDZE ZE BEN HERMANS KLAMAL?



w usta Bena Hermansa wkladal Konrad albo kto kolwiek newsa dawal.

Ani na ann.lu ani na zadnym innym portalu BH nie zaprzeczal temu ze dopus ma byc czescia os4 tak jak interpretowala te slowa spora liczba ludzi, w tym ja. mozesz spojrzec w komenty pod newsami na dowolnym portalu, tyle ze nie bedziesz patrzyl bo doskonale o tym wiesz. nie wiem tylko po co bawisz sie w tak gownianie manipulacje.



skoro nie potrafisz wskazac gdzie rzekomo nazwalem BH klamca to jestes zwyklym oszczerca, tchorzliwym do tego. smutne to.
[#70] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Valwit, post #69

W odpowiedzi na komentarz #69

To jak krowie na rowie, skoro sam nie potrafisz przeczytać co napisałeś (admini PPA spokojnie, pochować noże i inne przedmioty ostre, to już ostatnie karmienie trolla).

GDZIE TWIERDZE ZE BEN HERMANS KLAMAL?



Komentarz 10 (Valwit): mial byc razem z os4, jako integralna czesc a nie jako 3rd party.



Komentarz 41 (Valwit): a tutaj 30 marca 2002:

http://www.ann.lu/detail.cgi?category=forum&file=1017530249.msg

niewazne jakie sa fakty, alleluja i do przodu...




Komentarz 45 (Valwit): zeby bylo weselej:

http://www.exec.pl/comments.jsp?nid=1245




Komentarz 48 (Valwit do React0ra): matko boska! do dzis myslalem ze zgrywasz debila, teraz juz wiem ze nie. rotfl normalnie.



Komentarz 51 (Valwit): wybacz, ale jesli ten osiol wyskakuje do mnie ze ja klamie a sam jest za glupi zeby zrozumiec sens dyskusji to jak mam go nazwac? byla zapowiedz hermansa ze dopus ma byc integralna czescia os4? byla, a ten wesolek mi mowi ze to sie nie liczy bo dobry rok pozniej co innego bylo mowione.



Komentarz 58 (Valwit): gdzie nieslusznie? oba linki ktore wkleilem potwierdzaja to co mowilem. za to to co wypisales w #13 jakos bardzo sie kloci z tym co napisano w execu czy ann.lu.



Komentarz 60 (Valwit): 1. nie interesuje mnie magellan dla os4 ani dla jakiegokolwiek os



2. Sventevith pomija w #3 fakt, ze dopus mialbyc zintegrowany z os4 tak jak bylo zapowiadane w 2002 roku, i zachowuje sie tak jakby od poczatku mialbyc jako 3rd party.



3. tego co sventevith napisal sie czepilem bo nie podoba mi sie przeinaczanie faktow. sam fakt ze ktos wyda dopusa na os4 ani mnie ziebi ani grzeje (patrz punkt 1.), jedyny pozytywny aspekt jaki widze to to ze jakas firma wyda soft na ami



4. wkleilem 2 linki popierajace to ze os4 mialbyc zintegrowany z os4



5. w #13 napisales "od pocztatku mowiono ze Magellan bedzie jako oddzielna aplikacja". linki ktore podalem temu zaprzeczaja czyli albo sam nie rozumiesz co piszesz albo masz cos z deklem.



6. nie podales zadnego zrodla ktore by podwazylo wypowiedzi hermansa czy tekst z execa, jedynie mandi wkleil cos co bylo napisane 1,5 roku POZNIEJ przez friedena - wniosek lzesz jak pies lub betarycerzyk.




Pomijam pozostałe wypowiedzi i personalne uwagi pod moim (i nie tylko adresem). Teraz jak masz te wypowiedzi zestawione (ponieważ najwyraźniej sam ich nie potrafiłes poskładać, aby zobaczyć co wcześniej pisałeś) przeczytaj to uważnie. Uparcie powołujesz się na link do ann.lu z marca 2002, twierdząc, że Ben Hermans tam zapowiadał iż Magellan będzie zintegrowany z OS4, czytanie tamtego newsa zaprzecza Twoim słowom. To kto kłamie? Ben Hermans? ann.lu podając za amiga.org wiadomość, że w marcu 2002 roku uzyskano licencję na wydanie Magellana w wersji pod OS4 czy Valwit powołując sie na te wypowiedzi i twierdząc, że Magellan miał być od początku z OS4 zintegrowany przy okazji wszystkich wokół wyzywając od debili, osłów i innych betarycerzyków. To co zostało podane na execu już sobie wyjaśniliśmy: był błędny news, nie został sprostowany, kilka osób mogło zostać wprowadzonych w błąd, osoba podająca newsa już dawno powinna go sprostować i przeprosić.

Howgh!
Mandi^ATO

[#71] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Mandi^ATO, post #70

W odpowiedzi na komentarz #70




Po kilku chwilach z Google mogę stwierdzić, że informacja została celowo przekłamana. Szczegóły znajdziecie tutaj:



http://www.exec.pl/comments.jsp?nid=1309 (zdziwienie komentującego z integracji Magellana i prośba o podanie źródła - bez odpowiedzi ze strony redakcji)



http://www.exec.pl/comments.jsp?nid=1605 (celowe pominięcie linka do nadesłanej wiadomości, z której wynika, że Magellan będzie dla OS4, nie z OS4)



Powinna być jeszcze wiadomość o tym, że Magellana dla OS4 nie będzie (rok temu? nie pamiętam), ale nie udało mi się jej odnaleźć.



Zastanawia mnie jedno: eXec podał błędną informację, co spowodowało, że wiele osób nie związanych z OS4 uwierzyło w integrację Magellana z OS4. Nie było sprostowania, a tymczasem teraz osoby związane z OS4-środowiskiem dziwią się, że reszta cały czas była przekonana o tym fakcie. Skąd w takim razie oni wiedzieli? A może to jakaś zabawa w dezinformację prowadzona przez eXec: "czytajcie głupie MOSowce, my po cichu wiemy swoje" Wiem, to wygląda na teorię spiskową, ale po tych wszystkich kłamstwach można się spodziewać wszystkiego.
[#72] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Mandi^ATO, post #70

W odpowiedzi na komentarz #70


Komentarz 10 (Valwit): mial byc razem z os4, jako integralna czesc a nie jako 3rd party.

[1] nie widze zebym tu napisal ze BH klamie. to jest nadinterpretacja z twojej strony. przyjmujac ze exec nie klamal i dopus mial byc razem z os 4 to BH po prostu nie dotrzymal zapowiedzi. zeby mu zarzucic klamstwo musialbym wiedziec o tym ze w momecie zapowiadania wiedzial ze to nie prawda,a takie cos mi nawet przez mysl nie przyszlo. na tej samej zasadzie moge stwierdzic ze piszesz taki bzdury bo mozg ci sie lasuje od jaranska i cpania, ale obaj wiemy ze to taka sama prawda jak twoj zarzut jakobym napisal ze BH klamie.



Komentarz 41 (Valwit): a tutaj 30 marca 2002:

http://www.ann.lu/detail.cgi?category=forum&file=1017530249.msg

niewazne jakie sa fakty, alleluja i do przodu...

i tu tez zarzucam klamstwo BH?


Komentarz 45 (Valwit): zeby bylo weselej:

http://www.exec.pl/comments.jsp?nid=1245

o prosze jeszcze mnies slow i znow mi sie udalo.


Komentarz 48 (Valwit do React0ra): matko boska! do dzis myslalem ze zgrywasz debila, teraz juz wiem ze nie. rotfl normalnie.

no ladnie, reactor to BH? czemu wczesniej tego nie powiedziales?


Komentarz 51 (Valwit): wybacz, ale jesli ten osiol wyskakuje do mnie ze ja klamie a sam jest za glupi zeby zrozumiec sens dyskusji to jak mam go nazwac? byla zapowiedz hermansa ze dopus ma byc integralna czescia os4? byla, a ten wesolek mi mowi ze to sie nie liczy bo dobry rok pozniej co innego bylo mowione.

znowu nadinterpretacja (celowa?) jak w [1]


Komentarz 58 (Valwit): gdzie nieslusznie? oba linki ktore wkleilem potwierdzaja to co mowilem. za to to co wypisales w #13 jakos bardzo sie kloci z tym co napisano w execu czy ann.lu.

znowu [1]. ciekawe czemu nieodniosles sie do twojego linka z #13 i tej smiesznej probie manipulacji. bo przeciez doskonale wiedziales ze ten link pochodzi z czasu po calej historii z dopusem.


Komentarz 60 (Valwit): 1. nie interesuje mnie magellan dla os4 ani dla jakiegokolwiek os



Pomijam pozostałe wypowiedzi i personalne uwagi pod moim (i nie tylko adresem).

ciekawia mnie twoje kryteria wyboru




Teraz jak masz te wypowiedzi zestawione (ponieważ najwyraźniej sam ich nie potrafiłes poskładać, aby zobaczyć co wcześniej pisałeś) przeczytaj to uważnie. Uparcie powołujesz się na link do ann.lu z marca 2002, twierdząc, że Ben Hermans tam zapowiadał iż Magellan będzie zintegrowany z OS4, czytanie tamtego newsa zaprzecza Twoim słowom.

i znowu zapenie przypdakiem pomijasz link z execa. nie wspominam o tym ze news byl tez praktycznie we wszytskich innych portalach, mozna sprawdzic googlem albo w archiwach samych portali.




To kto kłamie? Ben Hermans?

wiem ze ciezko ci to zrozumiec, ale BH na pewno nie klamal (chyba ze znowu jako Betatester i Czlonek ato wiesz wiecej) powiadamial o fakcie zakupu licencji na dopusa, nie dementowal domniem,an ze dopus bedzie czescia os4. to ze 1,5 roku pozniej okazalo sie ze jednak nie to calkiem inna historia. obstawiam ze on sam o tym w 2002 roku nii wiedzial.



ann.lu podając za amiga.org wiadomość, że w marcu 2002 roku uzyskano licencję na wydanie Magellana w wersji pod OS4 czy Valwit powołując sie na te wypowiedzi i twierdząc, że Magellan miał być od początku z OS4 zintegrowany

znowu laskawie zapominasz o execu? i znowu przypdakiem zapominasz ze na ann.lu wsrod wielu komentow w tym i tych Hermansa nigdzie niekt nie zaprzecza ze dopus bedzie czescia os4?


przy okazji wszystkich wokół wyzywając od debili, osłów i innych betarycerzyków.

wszytskich = jednego reactora? interersujace


To co zostało podane na execu już sobie wyjaśniliśmy: był błędny news, nie został sprostowany, kilka osób mogło zostać wprowadzonych w błąd, osoba podająca newsa już dawno powinna go sprostować i przeprosić.


ach tak. wiec po co te wyssane z palca oszczerstwa ze posadzam BH o klamstwo? troche wiecej abstynencji, kolego mandi. na pewno nie zaszkodzi...



[#73] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Valwit, post #72

W odpowiedzi na komentarz #72
Celowy wyciales te fragmenty gdzie piszesz ze w OBU podanych przez Ciebie linkach BenH obiecywal Magellana zintegrowanego z OS4? Alleluja i do przodu

Amen

[#74] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Mandi^ATO, post #73

W odpowiedzi na komentarz #73


Celowy wyciales te fragmenty gdzie piszesz ze w OBU podanych przez Ciebie linkach BenH obiecywal Magellana zintegrowanego z OS4? Alleluja i do przodu




nie. zreszta kto chce przeczyta to sobie powyzej.

tsd to stosujesz ciekawa taktyke odpowiadania tylko na tobie wygodne rzeczy, reszte pomijajac milczeniem albo zbywajac czyms w stylu "to juz sobie wyjasnilismy". styl bardzo podobny do innego betarycerzyka. zapomniales tez przeprosic adminow portalu.
[#75] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Valwit, post #74

W odpowiedzi na komentarz #74


A może byście se już dali spokój? Ten wątek jest nudny, i do niczego, chociaż w mikroskopijnym stopniu sensownego nie prowadzi.
[#76] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Valwit, post #74

W odpowiedzi na komentarz #74


Wiesz, bardziej by mi zależało abyś to Ty nas przeprosił. Choćby za robienie zadymy. Bo tak na dobrą sprawę to my wszyscy raczej wiemy to, co Ty chcesz koniecznie 'wycisnąć' od rozmówcy. Pokaż, że teź jesteś mądry. :)
[#77] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@Fei, post #71

W odpowiedzi na komentarz #71


Powinna być jeszcze wiadomość o tym, że Magellana dla OS4 nie będzie (rok temu? nie pamiętam), ale nie udało mi się jej odnaleźć.



13.12.2002, na liscie Opusowej GPSoftware podano że kontrakt z Hyperionem został rozwiązany z uwagi na nie wywiązywanie się Hyperionu z warunków umowy... ale G.Perry zażyczył sobie by nie umieszczać jego maila na innych forum więc jak ktoś życzy poczytać niech poszuka...



Zaś już kilka dni póżniej, 17.12.2002:

For Immediate Unrestricted Release: Brisbane, December 17th:



Dr Greg Perry said today that after negotiations with Ben Hermans,

GPSoftware and Hyperion have resolved all outstanding issues related to

contract for Directory Opus and wish to announce that the contract has

been fully reinstated. Greg said "We are very pleased to see these

issued cleared up so that the future for Directory Opus on the Amiga can

be assured by Hyperion and that development can continue for OS4 and

beyond. We wish Hyperion the best in their endeavours with Directory

Opus for Amiga and the development of OS4."

__

Regards, Dr Greg Perry



W końcu 18.04.2004 mamy taki oto kwiatek:

Actually, they don't have any rights to develop Directory Opus nor use =

the

name. They have still not honoured the Agreement we signed with them in =

good

faith over 2 years ago. The contract has now been officially terminated =

for

their non-complience.



We are not amused.

__

Regards, Dr Greg Perry



Chodzi oczywiście o Hyperion...



Pozdrawiam,

Darek
[#78] Re: Nowy Directory Opus Magellan dla AmigaOS4

@SirLEO, post #76

W odpowiedzi na komentarz #76


Przepraszam was niniejszym za robienie zadymy i rozciaganie watku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem