Komentowana treść: OS4Emu 1.1
[#1] Re: OS4Emu 1.1
A jednak :) Rozwija się, i jest coraz lepiej. :)

Oby tak dalej :D
[#2] Re: OS4Emu 1.1

@MinisterQ, post #1

W odpowiedzi na komentarz #1


No, nie wiadomo co z systemem, to nadzieja na przyszlosc przynajmniej w emulatorach
[#3] Re: OS4Emu 1.1

@reactor, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


nie tylko, to może też znaczyć ze jeden z tych systemów jest na tyle zaawansowany by emulować drugi (albo ten drugi jest stosunkowo prosty - archiwum z emulatorem to 40kb no i nie jest wymagana płytka z os40)
[#4] Re: OS4Emu 1.1

@rzookol, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3




To ze archiwum zawiera tylko 40KB, oznacza ze prosty jest nie emulowany system, lecz sam emulator. Zreszta krotki rzut oka na readme, tylko to potwierdza, proby odpalenia jakiegos powazniejszego softu jak chocby AMP'a narazie spelzly na niczym. Nie dostrzeglem tez najmniejszej wzmianki na temat predkosci emulatora, co jest zjawiskiem raczej rzadkim w dokumentacji do tego typu programow. Czy moglbys zaspokoic moja ciekawosc i podac ile fps wyciaga u Ciebie "Zero", stosowna informacja powinna wyskoczyc w okienku po zakonczeniu dema.

[#5] Re: OS4Emu 1.1

@Mufa, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


u mnie na razie niewiele bo nie mam na razie mosa i pagaza
[#6] Re: OS4Emu 1.1

@Mufa, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4




Predkosc jest pewnie taka jak predkosc funkcji MOS'owych. Ten emulator emuluje jedynie api i wiekszosc funkcji jest jedynie przekierowywanych do natywnych funkcji morphos'a. Zero o ile pamietam wyciaga ~80fps.
[#7] Re: OS4Emu 1.1
Jak widac binarki dla OS4 sa bardzo podobne do tych MOSowych. Moze by sie dalo skrobnac jakis konwerter binarek na podstawie tego emulatorka?



Ciekawe czy w zwiazku z tym wrapperem (bo chyba predzej tak to mozna nazwac) autorzy oprogramowania beda celowo uniemozliwaciac prace swoich dziel na MOSie.
[#8] Re: OS4Emu 1.1

@mcbarlo, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7

Jeszcze parę miesięcy i będzie działało wszystko :)
[#9] Re: OS4Emu 1.1
W skrypcie odpalającym demo Zero/Universe zrobiłem tak:



os4emu zero.os4



Potem przy próbie odpalenia dostaję taki komunikat:



OS4Emu version 1.1 by Ilkka Lehtoranta. All rights reserved.

symbol __amigaos4__ (8254 / 00000001)

Execute from 21526678




i to wszystko. Demo się nie odpala, SnoopDos nie pokazuje czegokolwiek ciekawego. Jak to odpalić?
[#10] Re: OS4Emu 1.1

@MDW, post #9

W odpowiedzi na komentarz #9


Pod prawdziwym AmigaOS4 pokazuje sie GrimReaper, ale emulator jeszcze nie emuluje Grima ... MountRainiera, stosu TCP/IP, kilkudziesieciu innych rzeczy
[#11] Re: OS4Emu 1.1

@reactor, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Powiedział zwolennik systemu, posiadającego niebywale klarowną, i pewną sytuację...
[#12] Re: OS4Emu 1.1

@Amig_OS, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


Nie musi emulować stosu TCP/IP o mistrzu programowania. Wystarczy, że będzie przechwytywał odwołania do bsdsocket.library i przekazywał je do tego stosu, który ktoś ma zainstalowany.
[#13] Re: OS4Emu 1.1

@Amig_OS, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


Ooo, GrimReaper pokazuje sie tez kiedy program sie nie powiesi? ;)
[#14] Re: OS4Emu 1.1

@Amig_OS, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


Nie wiem, nie znam sie na "AmigaOS czwartej generacji". Demo rewolucyjne nie jest, widzialem je w AVI, odpala muzyke w sposob strasznie lamerski (zewnetrznymi playerkami), a odpalic chcialem tylko po to zeby zobaczyc jak dziala ten mini-emulatorek. Innym podobno dziala (Kiero napisal, ze demo ma 80fps u niego) wiec dlatego pytam co zrobic zeby u mnie zadzialalo.



Nawet MPEGA nie odpala mi muzyki z dema.
[#15] Re: OS4Emu 1.1
Moze dzieki temu emulatorkowi nie bedziecie musieli pisac proramow pod linuxa!
[#16] Re: OS4Emu 1.1

@kiero, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


80 fps?? Aż mnie to zmusiło do poszukania w archiwum, z którego się dowiedziałem, że to demo na A1 osiąga 65 fps. I demo działa tak samo? Grafika itp?
[#17] Re: OS4Emu 1.1

@SZAMAN, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


I dzięki temu "emulatorowi" okaże się, który system tak naprawdę jest lepszy, i umożliwia odpalanie większej ilości softu ;P
[#18] Re: OS4Emu 1.1

@Amig_OS, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


ale emulator jeszcze nie emuluje Grima



A po co ma go emulować?



stosu TCP/IP



A po co ma go emulować? Będzie można go po prostu odpalić, albo skorzystać z dowolnego, innego stosu tcp/ip pod amigaos-api.



MountRainiera



Bez tego da się akurat żyć...

A te inne rzeczy, w ilości "kilkudziesięciu" sztuk? W swoim czasie. To dopiero wersja 1.1.
[#19] Re: OS4Emu 1.1

@Mufa, post #4

W odpowiedzi na komentarz #4


Nie dostrzeglem tez najmniejszej wzmianki na temat predkosci emulatora, co jest zjawiskiem raczej rzadkim w dokumentacji do tego typu programow.



Bo w tym przypadku mija się to z celem, ale by to wiedzieć trzeba mieć chociaż cień pojęcia o tym, o czym się pisze.
[#20] Re: OS4Emu 1.1

@SZAMAN, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15



Chyba jestes jedynym tutaj czlowiekiem, ktory mowi cos o pisaniu pod linuxa....

jak chcesz to pisz...:)



p.s.lepiej pisac pod winde

p.s.2.i tak dalej pisze pod mosa
[#21] Re: OS4Emu 1.1

@MinisterQ, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19




Bo w tym przypadku mija sić to z celem, ale by to wiedzieć trzeba mieć chociaż cień pojćcia o tym, o czym sić pisze.



Nie boj zaby ja wiem o czym pisze. Wiem tez ze idea OS4Emu opiera sie o zasady podobne do Wine. A jak wiesz Wine pomimo iz rozwijany od kilku lat i przez wieksza grupe programistow idealem nie jest. Jest wciaz bardzo duzo softu ktore pod tym nie chodzi. Dlatego nie rozumiem Twoich rulezujacych komentarzy o emulacji gorszego na lepszym, bo to tak wyglada jakbyscie mieli juz OS4 na Pegazie. Smiem jednak twierdzic ze do tego raczej nigdy nie dojdzie. Zycze Wam abyscie uzyskali chociaz taki stopien emulacji jak Wine, jednak do tego jeszcze dluga, dluuga droga.

[#22] Re: OS4Emu 1.1

@SZAMAN, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


A feee - nie lubie Linuxa. Sto razy bym wolal pisac na winde. Nie ma sily, ktora zmusilaby mnie do uzywania Linuxa. Predzej zrezygnuje z uzywania komputera niz dotkne tego czegos. Poprostu nie lubie i tyle.
[#23] Re: OS4Emu 1.1

@Mufa, post #21

W odpowiedzi na komentarz #21


Nie boj zaby ja wiem o czym pisze.



Jasne, teksty typu "prędkość emulacji", czy te poniżej dobitnie na to wskazują.



Wiem tez ze idea OS4Emu opiera sie o zasady podobne do Wine. A jak wiesz Wine pomimo iz rozwijany od kilku lat i przez wieksza grupe programistow idealem nie jest.



Jakby ci to powiedzieć... Wine emuluje windows API na linuksie. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale windows i lunuks to BARDZO odmienne systemy, i przez to właśnie Wine NIE DA się porównać z OS4emu. Jedynie idea jest podobna. Dlatego teksty typu: nie rozumiem Twoich rulezujacych komentarzy o emulacji gorszego na lepszym faktycznie wskazują na to, że czegoś nie rozumiesz... Tylko do końca chyba nie wiesz czego. OS4 i MOS opierają się na tym samym API, zdecydowanie więcej je łączy niż dzieli. Pomyśl nad tym trochę, zanim napiszesz następny komentarz, ok? Myślę że dojście do właściwych wniosków nie przerośnie nawet ciebie.

[#24] Re: OS4Emu 1.1


Ok, zobaczylem te 65fps i pomyslalem ze chyba cos mi sie na pamiec rzucilo:) Uruchomilem wiec jeszcze raz. Bez dzwieku dostalem 73fps. Potem zmienilem nieco skrypt startowy (inne AudioID. wybralem device.audio. 16bit stereo++) i dostalem

69fps (dokladnie 68.73).
[#25] Re: OS4Emu 1.1


I jeszcze jedno. Demo wyglada identycznie jak AVI ktore kiedys bylo wypuszczone.
[#26] Re: OS4Emu 1.1

@kiero, post #24

W odpowiedzi na komentarz #24


Jak wybierasz to AudioID? Wklepujesz te magiczne ciagi znakow za MPEGA? Mi nie dosyc, ze samo demo sie nie uruchamia to jeszcze MPEGA nie chce grac tych muzyczek. Teraz sie skapnalem, ze chyba AudioID ma nie takie jak trzeba (ale jestem w robocie wiec sprawdzic nie moge). Swoja droga to durne zeby wymagac od uzytkownika robienia takich rzeczy. :)Puszczanie muzyki zewnetrznm playerkiem to tez takie lekko lamerskie jest.



Przy okazji... ja sie chyba niedlugo zglosze do Ciebie z prosba o odtwarzajke mp3 albo ogg, bo mozliwe ze cos jednak sklecimy kiedys (pomimo niejasnej sytuacji tej naszej cudownej platformy). Tym razem juz tylko na Pegaza i z odpowiednim wykorzystaniem drzemiacej w nim mocy. ;);)
[#27] Re: OS4Emu 1.1

@MDW, post #26

W odpowiedzi na komentarz #26




Razem z programem Play16 jest taki utilek ktory podaje te magiczne cyferki:) Zmienilem tez -p30 na -p1 (nie mam pojecia dlaczego priorytet audio byl +30). Dowiedzialem sie tez ze demo moze nie dzialac pod mosem 1.4. Autor nie wie specjalnie dlaczego. Mozliwe ze sprawdza jakies wersje bibliotek albo inne cuda.
[#28] Re: OS4Emu 1.1

@kiero, post #27

W odpowiedzi na komentarz #27


MOS 1.5 dla Userow!!!!
[#29] Re: OS4Emu 1.1

@Kaczus, post #28

W odpowiedzi na komentarz #28




AmigaOS4 dla Userow!!!
[#30] Re: OS4Emu 1.1

@MDW, post #22

W odpowiedzi na komentarz #22




Hehe rozumiem Cić Linuksa też nigdy nie znosiłem. Robiłem kilka podejść do niego ale zawsze jakoś mnie odpychal.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem