Komentowana treść: OS4Emu 1.1
[#61] Re: OS4Emu 1.1

@Amig_OS, post #56

W odpowiedzi na komentarz #56


Czy na RS da się postawić routing?

Jeśli nie, to wybacz, ale jest w tyle za MiamiDX, ciągle.



A co do czytania ze zrozumieniem - to wybacz, ale Ty najpierw naucz się pisać ze zrozumieniem tego, co piszesz.

[#62] Re: OS4Emu 1.1

@Fei, post #58

W odpowiedzi na komentarz #58


Olo przyniosl zrabany pendrive.

Poinformowano mnie ze dziala on dosc dziwnie.

Wiec znowu jestes niedoinformowany



Moj pendrive Kingstone 128 nie potzebowal zadnego resetu.



Skoncz sluchac plotek jak stara baba .... nie bysles nie widziales, wiec po co dyskutujesz ???
[#63] Re: OS4Emu 1.1

@MinisterQ, post #61

W odpowiedzi na komentarz #61


Na RS mozna postawic routing. Dlatego wspomialem o dokumentacji w ktorej sao pisane wsztystkie jego mozliwosci ze stosownymi przykladami.
[#64] Re: OS4Emu 1.1

@Amig_OS, post #57

W odpowiedzi na komentarz #57


o mistrzu programowania.



Uważasz to za obraźliwe? A jesteś programistą, że to aż tak osobiście odebrałeś? Uważasz że pisząc na początku tego wątku owe bzdury na które zareagował Krashan (i ja, poniekąd) nie myliłeś się? Uważasz że to określenie da się porównać z "niebieskim chłopczykiem", etykietką którą przykleiliście do człowieka który ma większy autorytet niż ci, którzy wymyślili to określenie razem wzięci?



Ja rozumiem że powstanie OS4emu drażni w jakiś tam sposób, jako niewygodny fakt, ale żeby aż tak?
[#65] Re: OS4Emu 1.1

@Fei, post #58

W odpowiedzi na komentarz #58




(..) Zdecydowanie bardziej wierzę w słowa Olka niż twoje. Z wymienionych wyżej powodów (...)



Jesli Olo jest twoja wyrocznia - to ustepuje pola.

Ze wzgledu na dawne czasy EOT.
[#66] Re: OS4Emu 1.1

@MinisterQ, post #64

W odpowiedzi na komentarz #64


Wielokrotnie prosilem Krashana by nie uzywal zadnych epitetow w stosunku do mojej osoby. Sam do tego tez sie stosuje w druga strone.

Wszystko mozna napisac w sposob normalny na poziomie czlowiwka ktoryukonczyl studia i zna sie troszke na kulturze dyskusji.
[#67] Re: OS4Emu 1.1

@Amig_OS, post #66

W odpowiedzi na komentarz #66


Wszystkim uzytkownikom OS4Emu zycze wiele radosci z testowania emulatora.



Dobranoc



EOT.
[#68] Re: OS4Emu 1.1
ech, przyjdzie taki i zrobi z siebie takiego durnia że nawet nie mam sie do czego przyczepić. co za pechowy dzień :(
[#69] Re: OS4Emu 1.1

@Amig_OS, post #67

W odpowiedzi na komentarz #67


Wszystkim uzytkownikom OS4Emu zycze wiele radosci z testowania emulatora.



Dziękujemy bardzo ale i tak na MorphOS 1.4.2 on coś niezbyt chodzi. :) Z tego co przeczytaliśmy tu w komentarzach to tylko szczęśliwcy używający MorphOSa 1.5 mogą się nim skutecznie pobawić.



A odnośnie stosu TCP/IP... Przecież MorphOS 1.5 od dawna ma natywny stos TCP/IP zintegrowany z systemem więc nie wiem po co ta cała kłótnia o stos. :) MOS i OS4 mają trochę inne problemy. Najczęściej problemem w OS4 jest to że czegoś tam jeszcze nie ma, a problemem MOSa jest to, że to już jest (i to od bardzo dawna) tylko że ciągle niepubliczne. :)
[#70] Re: OS4Emu 1.1

@Amig_OS, post #32

W odpowiedzi na komentarz #32


Niebieski chlopaczku



Chłopaczki to są u szewca.



a skad wezmesz "bsdsocket.library" w natywnej wersji?



Z dysku. Mam natywny, MorphOS-owy stos TCP/IP.



jak zaemulujesz odwoloania do BOOTMENU badz odwolania do MountRainiera ktorych brak w Morphosie



A która aplikacja OS4 odwołuje się do BOOTMENU, która aplikacja OS4 wymaga do działania MountRainera? Jakbyś się trochę mniej zajmował nieudolnymi próbami tworzenia epitetów na mój temat, a zajął się trochę myśleniem, to byś wiedział, że OS4emu nie służy do uruchamiania systemu OS4 na Pegasosie, tylko do uruchamiania aplikacji spod OS4 na Pegasosie, a to, wbrew pozorom, robi różnicę.



Zeby uprzedzuic fakty, twoja biblioteka TTEngine zostala bezpowrotnie usunieta z dystrybucji OS4 w obawie, ze znow za kilka dni zapomnisz, ze ja tam sam umiesciles



Nie wiem jak to jest związane z tematem, ale rozumiem, że musiałeś sobie jakoś poprawić samoocenę. Mam nadzieję, że Ci pomogło. Mnie osobiście nie interesuje czy TTEngine będzie w dystrybucji OS4. Wyraziłem na to swoją zgodę i zgodę tą podtrzymałem, ale oczywiście decyzja należy do autorów OS4. Jednocześnie informuję, że wszyscy chętni użytkownicy OS4 mogą za darmo pobrać wersję 68k biblioteki działającą pod ich systemem

spod adresu http://teleinfo.pb.bialystok.pl/tte. A tak z ciekawości jeszcze zapytam - jakie fakty chciałeś uprzedzić?
[#71] Re: OS4Emu 1.1

@Amig_OS, post #41

W odpowiedzi na komentarz #41


Przydomek nadali Krashanowi koledzy



Czyi koledzy?



zaraz po tym jak dowiedzieli sie ze przeszedl do MOSTeam. Oni tez podjeli decyzje o usunieciu archiwum TTEngine.



Decyzja o usunięciu TTEngine (o której nota bene wiem póki co tylko od Ciebie) została podjęta ponad rok po moim przejściu do MOS Teamu. Przecież na CD z pre-release podobno była w "Contributions"? To jak to w końcu jest z Twoimi zeznaniami, plączesz się czy nie?



Interesuje mnie też, dlaczego robisz z tego sprawę, biblioteka jest cały czas dostępna w sieci, w tej chwili ma status Open Source (źródła dla MOS i OS 3.x są dostępne na publicznym serwerze CVS), a to czy będzie jako dodatek (bo przecież integralną częścią OS4 nigdy nie była) do systemu OS4 to dla mnie naprawdę obojętne.
[#72] Re: OS4Emu 1.1

@Amig_OS, post #56

W odpowiedzi na komentarz #56


Ci co byli na poprzednich spotkaniach zanim zalozono "ARPa" w cafejce byli innego zdania i byli pod wrazeniem NATYWNEGO RS.



Mógłbyś rozwinąć nieco ten pasjonujący temat protokołu ARP? Czy należy powyższe zdanie rozumieć w taki sposób, że na poprzednich spotkaniach serwer kafejki (i inne komputery w niej się znajdujące) nie używały protokołu ARP i o adresach MAC kart sieciowych innych komputerów dowiadywały się drogą telepatyczną? A może niczym w latach siedemdziesiątych poprzedniego stulecia, administrator prowadzi statyczną tablicę adresów MAC na każdym z komputerów? A może chcesz w ten zawoalowany sposób przyznać, że RoadShow ma problemy z obsługą protokołu ARP, jednego z podstawowych protokołów sieciowych (polecam RFC826)?
[#73] Re: OS4Emu 1.1

@Amig_OS, post #66

W odpowiedzi na komentarz #66


To ja jeszcze parę słów o twojej kulturze osobistej. Zdecydowanie nie życzę sobie, żebyś wydzwaniał do mnie, a już szczególnie kategorycznie nie życzę sobie telefonów o godzinie 23:40, tak jak wczoraj. Tak samo nie życzy sobie tego moja rodzina, którą obudziłeś i pozbawiłeś możliwości godnego wyspania się przed pobudką o 6:00 do pracy. Nie obchodzi ich OS4, ani twoje problemy z emocjami, mnie prawdę mówiąc też nie. Myślałem, że pół roku nieodbierania telefonów od ciebie jest dostatecznie jasną wiadomością, ale widocznie nie dotarło. Ostrzegam cię więc, żebyś nigdy więcej nie dzwonił do mnie w takich porach, albo najlepiej już wcale. Poza portalem nie mamy o czym dyskutować, naszą znajomość uważam za skończoną. Dalsze ekscesy tego typu potraktuję jako nękanie mnie i mojej rodziny.
[#74] Re: OS4Emu 1.1

@Fei, post #34

W odpowiedzi na komentarz #34


A po co? Na szczescie mam Poseidona :)
[#75] Re: OS4Emu 1.1

@Amig_OS, post #62

W odpowiedzi na komentarz #62


Olo nie przyniosl zrypanego pen'a tylko z inna ze tak powiem wersja FATA na nim, mozna to zaobserwowac na roznych apratch cyfrowych np Apraty nikon po wlozeniu karty sformatowanej pod innym aparatem dzialja np na win/mos/linux a po sfomatowaniu na nikonie aprat juz dziala tylko na linuxie i na windowsie po zainstalowaniu odpowidznich sterownikow (na MOS fat 95 robi jazdy sam aparat montowany jest bez zarzutu). Z kolei NOKIA 5510 bez problemu daje z siebie odczytac dane pod innymi systemami a zapisac tylko umozliwia pod windows. Wiec nie odwracaj kota ogonem tylko powiedz ze twoj Kingston popropstu ma zrealizowana inaczej obsluge pamieci... (bezpozrednio, wiec formatowanie przebieglo zgodnie z z wytycznymi FAT) A jesli roznice sa minimalne to XP u OLla radzi sobie z jego pendrivem podobnie jak Morphos/Poseidon/Fat95,czyli bez problemow, ale jesli roznica w FAT nastepuje w innym miejscu moga byc problemy....
[#76] Re: OS4Emu 1.1

@Fei, post #73

W odpowiedzi na komentarz #73


Fei, wyluzuj sie troche... Przyjdz na spotkanie GGUA - spokojnie porozmawiamy, zobaczysz ten kiepski system w dzialaniu i bedziesz pozniej mogl do woli go krytykowac. Udowodnij, ze interesuje Cie jeszcze Amiga/Pegasos, ze Twoim nowym hobby nie jest publiczne niszczenie ludzi i wysmiewanie ich idei. A ten telefon to byl pewnie taki ostatni dzwonek dla Ciebie, abys sie obudzil i znowu byl taki jak kiedys.
[#77] Re: OS4Emu 1.1

@SZAMAN, post #76

W odpowiedzi na komentarz #76


No własnie na GGUA tak nie rulezowales jak na portalach az sie wspolnie z ekipa przybyla na GGUA na ircu zastanawialsmy nad tym... moze wskoczysz kiedys na #amiga.rulez to pogadmy bo jaknarazie to 65% komentow w dwoch ostatnich watkach jest twoje i jakby nie bylo nic one nie wnosza.. do tematu....... a moze sie boisz rozmowy klawierka w klawierke ;)
[#78] Re: OS4Emu 1.1

@Amig_OS, post #62

W odpowiedzi na komentarz #62




Olo przyniosl zrabany pendrive.



Tylko nie zrąbany :), pen działa jak należy. Na mosie i windzie nie ma z nim najmniejszych problemów, pod linuxem owszem były, bo jak ostatnio się dowiedziałem to byla wina lamersko zainstalowanego linuxa (nie zanstalowałem masstorage.module i jeszcze czegoś tam do obsługi USB ), nie moja wina że OS4 jest taki dobry że potrzebuje resetu aby zadziałało nowe urządzenie wpięte do USB

[#79] Re: OS4Emu 1.1

@Brodek, post #77

W odpowiedzi na komentarz #77


Nie ladnie to tak obgadywac kogos na IRCu!



Od jakiegos czasu juz planuje wpasc na #amiga.rulez. Ja w sieci niczego sie nie boje! Oprocz jednej rzeczy - ze trafie na kolejna wypowiedz Feia.



A rulezowac to bede dopiero za jakis czas! Na razie to sie tylko rozgrzewam.
[#80] Re: OS4Emu 1.1

@SZAMAN, post #79

W odpowiedzi na komentarz #79


Wypadało by teraz zrobić badanie na temat: "czy istnieją jeszcze normalni użytkownicy kompóterów kompatybilnych z AmigaOS"...
[#81] Re: OS4Emu 1.1

@MinisterQ, post #80

W odpowiedzi na komentarz #80


kompóterów



Jak mogłem napisać coś takiego??

Komputerów oczywiście...
[#82] Re: OS4Emu 1.1

@MinisterQ, post #81

W odpowiedzi na komentarz #81




TROLL MODE ON



az 5 min. zajelo sprawdzenie jak sie pisze "komputer" ?;);)



TROLL MODE OFF

[#83] Re: OS4Emu 1.1

@stOOsh, post #82

W odpowiedzi na komentarz #82


Zajęło by więcej, ale dziś mam luzy w pracy.
[#84] Re: OS4Emu 1.1
Areczku, no nie daj sie tak długo prosić, napisz coś jeszcze :)
[#85] Re: OS4Emu 1.1

@Valwit, post #84

W odpowiedzi na komentarz #84


Mnie nie trzeba długo prosić, zaraz mogę pstryknąć.
[#86] Re: OS4Emu 1.1

@MinisterQ, post #80

W odpowiedzi na komentarz #80


Tak, we wzajemnych przytykach część z nich (tzn. użytkowników) z pewnością należy do krajowej czołówki.

Nie wiem, czy w innych środowiskach też występuje podobne obrzucanie się błotem.

Ale może to dlatego, że stukanie bzdetów na klawierce daje poczucie bezkarności, więc hulaj dusza.

[#87] Re: OS4Emu 1.1

@Piotr Zadora, post #86

W odpowiedzi na komentarz #86


Wiem, że w tych innych środowiskach bywa znacznie gorzej, a to dlatego, że na znacznie większą skalę, nie ma co nasze małe podwórko porównywać. Ostatnio modny na ircu był wątek z forum O2.pl gdzie pisano o stacjach dyskietek.
[#88] Re: OS4Emu 1.1

@SirLEO, post #85

W odpowiedzi na komentarz #85


Alez pstryknij, nie krepuj sie.
[#89] Re: OS4Emu 1.1

@Valwit, post #88

W odpowiedzi na komentarz #88


Nie draznij lwa!



[#90] Re: OS4Emu 1.1
Jest już nowa wersja emulatora :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem