Komentowana treść: Amaya dla AmigaOS 4.0
[#1] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0
Marcik, zostałeś wywołany do tablicy...
[#2] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0
Wyglada niezle :)
[#3] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0
No to programisci os4 rzucili wyzwanie.

A przeciw nim stoi samotny msciciel Mosa.

MARCIK - do boju. OK

3mam kciuki na pewno sie uda!!!!! ;)
[#4] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0
Moze niech kazdy najpierw wlaczy sobie Amaye i pouzywa jej przez 15minut, a potem pogadamy, ok? ;)
[#5] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@AmiChris, post #2

Tylko wyglada... tylko.
[#6] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@marcik, post #4

Kiedyś dawno temu uruchamiałem ją parę razy pod linuksem. W sumie coś mnie od niej odstręczyło. Właściwie z tego co pamietam, to Amaya to bardziej "web edytor" a jej część zwana przeglądarką była traktowana jako referencyjna do badania zgodności ze standardami czy jakoś tak...
[#7] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@ems, post #6

Ciii..to bardzo fajna przegladarka, a ze nie ma jeszcze TCP/IP..to sie wytnie ;)

I znowu bedzie ze narzekam ;)
[#8] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0
hihihi os4-owce maja lepszą przeglądarke od mosowiec OK :D żartuje ale chyba niedługo może tak się stać

Ostatnia edycja: 30.05.06 21:12:49
[#9] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@Olo, post #7

Kolejne cudo po zapowiedziach ACK i Troiki :)
[#10] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@Malin, post #8



jeszcze trzeba przeportowac miliony bibliotek ;)
[#11] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@ems, post #6

Obstawiam ze rzeczy wymienione tu - http://www.w3.org/Amaya/User/FAQ.html

Np. brak javascriptu, animowanych obrazkow, obslugi ramek czy dosc niska tolerancja dla bledow ;).

Aha - zeby nie bylo ze jestem zla mosowca - Amaya jest bardzo fajnym edytorem do stron www. Ale tylko edytorem...
[#12] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@marcik, post #11

Nie ma obsługi ramek?! Eee to kolejny "wynalazek", a już myślałem że coś poważniejszego a tu znowu zonk
[#13] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@marcik, post #11

dosc niska tolerancja dla bledow

Delikatnie powiedziane.Nie wiem jak w przypadku tego portu ale windowsowa wersja ma praktycznie zerową tolerancje na błędy.

Ostatnia edycja: 30.05.06 22:36:19
[#14] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@marcik, post #11

Twoje słowa potwierdzają to co sobie przypominam . Amaya ( część przeglądarkowa ) była stworzona przede wszystkim do testowania stron, a dopiero w następnej kolejności do codziennego przeglądania netu. Stąd ta niska tolerancja dla błędów. W tym kontekście to miała być wręcz jej cecha specjalna i zaleta. Gdzieś, w jakimś starym numerze Linux+ był o tym duży artykuł.

Natomiast w kontekście Amigi trzeba by rozważyć, czy to krok do przodu, czy nie. Wydaje mi się, że jednak postęp. :)
[#15] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@ems, post #14

Natomiast w kontekście Amigi trzeba by rozważyć, czy to krok do przodu, czy nie. Wydaje mi się, że jednak postęp.
Tak, postep... ale popatrz na komentarze powyzej. Zauwaz jak nniektorzy narzekaja na taki postep... szczegolnie Ci, ktorzy "stoja w miejscu".
[#16] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@ems, post #14

Postep, aczkolwiek bardziej w sektorze ogolnie przyjetych narzedzi siecowych niz w rynku przegladarek interntowych.
[#17] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@reactor, post #15

To nie jest postęp bo z tego nic się nie może się rozwinąć. Niech znajdzie się taki, który potrafi udownidnić, że jest inaczej. Ochy i achy żeby nie wyglądały frajersko śmiesznie też muszą mieć jakieś uzasadnienie.
[#18] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@marcik, post #16

Jakoze z tej grupy, to wcale nie umuje watrosci. Wrecz przeciwienie - moze wypelnic kolejna luke w oprogramowaniu dla AmigaOS, wsrod edytorow WYSIWYG (pomijajac chwilowo kwestie przegladarki).
[#19] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0
Rozśmieszacie mnie. Każdy program, który się pojawia na amiplatformy to plus a zwlaszcza taki który jest choć trochę lepszy od dotychczas istniejących. A niektore mofce kolejny raz jak dzieci w piaskownicy "my nie mamy ale i tak nasze lepsze". Momentami zachowujecie się jak ludzie z execa, którym to właśnie zarzucacie takie stwierdzenia. Już abstrachując kompletnie od tego, że takie teksty nic nie wnoszą na żadnej płaszczyźnie poza dezintegracją a powinno nam wszystkim chodzić o coś zupełnie przeciwnego.

mofce! wstyd!
[#20] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@smith, post #19

Często browsujesz Open Office'em? Czy Open Office to browser? Oczywiście, należy się cieszyć z okazji wyjścia całkiem pożadnego Web edytora, ale nie należy z powodu tego, że ów edytor ma wbudowany podgląd, czerpać zbyt daleko idących wniosków o pojawieniu się przeglądarki, prawda?
Takoż marcik i inni zwrócili na to uwagę tych, którzy traktowali ten news zbyt poważnie.
Naprawdę, należy "mierzyć siły na zamiary" i nie kwalifikować portu SDLowej gry, jako nowej natywnej aplikacji multimedialnej na Amisystemy, nie kwalifikować portu gedita jako portu świetnego Word Proccesora, czy kwalifikować portu Web edytora jako przeglądarki. Co nie oznacza, że nie należy się cieszyć z okazji wyjścia nowego softu.
A też, nie wiem, czy przeglądarka, która jest w stanie wyświetlić tylko i wyłącznie strony które się walidują(onet to 219 błędów, a inne są nie lepsze... Podziękuj za to swojemu ukochanemu MS) i nie zawierają JS(nie znam stron które go nie wykorzystują) i która się nie łączy, jest rzeczywiście lepsza niż taka która jedzie na bazie html 3.2,potrawi renderować w quirks mode, ma obsługę JS i się łączy... Polemizowałbym.


Ostatnia edycja: 31.05.06 02:04:51
[#21] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0
A ja się cieszę przedewszystkim z tego że jest to porządny EDYTOR WYSIWYG stron www na rynku Amigi (bo właściwie jedyny). I jest to duży sukces. A tych co marudzą na drzewo! OK.
Wreszcie bym mógł używać CSS i zobaczyć na Amidze jak to wygląda
Ostatnia edycja: 31.05.06 08:07:32

Ostatnia edycja: 31.05.06 08:08:09
[#22] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@smith, post #19

Dlaczego Ty na tym avatarze jesteś z włosami? ;)
[#23] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@MinisterQ, post #22

Pewnie dla zmyly :P
[#24] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0
Mamy kolejny przykład co dzieje się z AmigaOS 4. Pęd do portowania wszystkiego. To z jednej strony zrozumiałe, bo system bez oprogramowania niewiele jest wart. Z drugiej jednak wprowadza się do systemu kolejny obcy element. Mieliśmy już taką próbę wcześniej - bibliotekę FLTK. Kolejnym, zapewne bardziej przydatnym jest X11. No i Amaya jest też programem z pewnością bardziej użytecznym, niż te FLTK-owe kilka wynalazków, które przeportowano. Tylko co się dzieje z samym systemem? Czy to jeszcze jest Amiga? "Jest, bo patrz na nazwę" odpowiedzą zwolennicy, mnie jednak ten argument jakoś nie przekonuje, X11 jest elementem obcym systemowi. "To nie jest istotne, ważne że mamy przeglądarkę", usłyszę zapewne w odpowiedzi. Ja też mam przeglądarkę, Firefoxa pod Linuksem. Znacznie lepsza a przeobrażenie np. MOS-a w Linuksa mnie wcale nie interesuje... Taką jednak drogę rozwoju zdaje się wybierać AmigaOS 4 - maksymalne upodobnienie do Linuksa w celu ułatwienia masowych portów. Wydaje mi się, że w ten sposób system straci swoją identyfikację, no ale może się mylę.
[#25] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@Grzegorz Kraszewski, post #24

Czy to jeszcze jest Amiga?


Jako komputer może tak ale obrazki z przeglądarką w niczym nie przypominają systemu AmigaOS4.
[#26] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@Grzegorz Kraszewski, post #24

maksymalne upodobnienie do Linuksa w celu ułatwienia masowych portów. Wydaje mi się, że w ten sposób system straci swoją identyfikację

A mnie sie wydaje ze to dobra droga. Przeciez i tak nikt nie zrobi teraz dobrej przegladarki. A tak bedzie mozna przeportowac. Co za roznica czy okno bedzie MUI, Reaction, Triton (czy jak tam to sie nazywa)...czy X11?
Zreszta juz od dawna uzywamy roznych linuxowych portow na ixemul.library :)
A zaloze sie ze z czasem, port X11, zostanie wzbogacony o konfigurowalny wyglad, np. na wzor Reaction :P
[#27] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@Andrzej Drozd, post #26

lwia czesc x11 jest normalnie niewidoczna
a widgety(gadgety) mozna i zrobic w mui tylko to trzeba zrobic z glowa..
[#28] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@Andrzej Drozd, post #26

Co za roznica czy okno bedzie MUI, Reaction, Triton (czy jak tam to sie nazywa)...czy X11?

A co za różnica, czy będziemy używać AmigaOS, MOS-a, Linuksa czy Windowsa?
[#29] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@Grzegorz Kraszewski, post #28

A co za różnica, czy będziemy używać AmigaOS, MOS-a, Linuksa czy Windowsa?

Kolosalna. Na AmigaOS4, mozna odpalac natywne amigowe programy oraz emulowane 68k. A to ze bedzie jeszcze mozna odpalac linuxowe, to jest to "bardzo fajna sprawa". Tym bardziej ze AmiChris napisal powyzej, ze wszystko moze pracowac w MUI.
Zycze X11 takze dla MOSa oraz nowych portow z Linuxa.

Ostatnia edycja: 31.05.06 17:17:42
[#30] Re: Amaya dla AmigaOS 4.0

@Andrzej Drozd, post #29

przecież X11 można bez problemów na mosie uruchomomić

http://www.ppa.pl/graffiti/obrazki/waszeblaty/rzookol/rzookol_1.jpg

(akurat ja wykorzystalem go do łączenia się z moim sunem ale można też by było odpalać progsy na pegu)

poza tym problemów z forkiem() i tak sie nie przeskoczy więc to nie chodzi o odpalanie programów z linuxa tylko o łatwiejszą kompilacje
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem