Komentowana treść: MorphOS 1.5 działa na Efice
[#1] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice
Nie ma to jak kinematografia komórkowa ;)

Chociaż aż dziw że coś TAM widać ale czy to faktycznie MOS 1.5? ... poprośmy o odpowiedź eksperta w tej sprawie; Kraszmana
[#2] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice
Bosko, jak tylko jeszcze efunzine "ściągnie" efike za rozsądną cenę, to będe wniebowzięty.
Wprawdzie sprzęt taki sobie, ale za 99$ .. nawet jak się okaże "błeee" to pieniędzy i tak nie żal.
Zastanawiam się ile będzie kosztować EFIKA w wersji 256 MB RAM :D

[mofce! MODE ON]

MorphOS, klon systemu AmigaOS działa na Amigach klasycznych

Jaki to klon, klonem to możemy nazwać OS4, bo prawdę powiedziawszy powstał po MorphOS, więc na upartego można uznać, że OS4 powstał na intelektualnej (zdobyte doświadczenia, popełnione błędy itp.) bazie twórców MorphOS

[mofce! MODE OFF]

nie karmić trolla!
[#3] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice

@Olo, post #2

Jaki to klon, klonem to możemy nazwać OS4, bo prawdę powiedziawszy powstał po MorphOS

Wiem, że to żarcik, ale chciałem się dowiedzieć od kiedy miano 'klona' zależy od uprzedniości bądź następczości po pewnym fakcie? AFAIK to decydują inne czynniki.
[#4] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice
Jak dla mnie, to bardzo dobra informacja w naszym malym amigowym swiatku:) Teraz tylko czekac az bedzie to dostepne dla uzytkownikow.
[#5] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice
MOS 1.5? Świat się kończy...
[#6] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice

@Olo, post #2

99$

Tak malo? :P Ani mnie nie strasz. Gdzie ja zmieszcze czwarty komputer?...Wiem, wyrzuce telewizor :)
[#7] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice

@koodlaty, post #5

Chyba masz racje...

Najpierw jakiś Sputnik, potem jakaś Efika, a teraz na dodatek Mos 1.5; co to dalej bedzie...aż strach pomyśleć
[#8] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice
A ja myślę że to jest klasyczne wkurw* użytkowników filmikami, podobnie jak było z pokazywaniem MOSa 1.5 na A4000. Mogli by sobie dać siana z takim bezsensownym sianiem propagandy, przynajmniej do czasu chociażby wypuszczenia 1.5 dla zwykłych pegazów.
[#9] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice

@MinisterQ, post #8

Słusznie mówi - polać mu ;)
[#10] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice
Tak do puki sprzecik i system 1.5 nie bedą dostępne dla mas, taki filmik to podkur*** już i tak nerwowej publiczności. Niech juz choc to malenstwo bedzie dostepne masowo i nich "chodzi" na tym MOS, AOS4.0 i AROS to bede happy.
[#11] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice

@MinisterQ, post #8

my się wkur**** zapowiedziami a czerwoni dochodzili by do pełnej ekstazy po czymś takim :)
[#12] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice

@JaCoP, post #10

Wybaczcie drobne bledy w tekscie, ale sie troche podk***** !
[#13] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice
Sorka za OT
Właśnie przeglądam fotki EFIKI,podoba mi się patent z mocowaniem dwuipółcalówki wprost na płycie.Pytanie - czy MPC5200 nie będzie się przegrzewał skoro nad nim jest zamontowany dysk,który raczej procka nie bedzie chłodził.W końcu 400Mhz jakieś ciepło wydala.
EDIT:
Zapodam linka,byście nie musieli szukać :)
http://www.pegasosppc.com/image.php?id=1825

Ostatnia edycja: 14.10.06 15:14:04
[#14] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice
nawet pokazali nowego niepublicznego IBrowse Śpioch
[#15] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice

@waldiamiga, post #13

mpc5200 wydziela iirc do 0.5W wiec odprowadzanie ciepla nie jest problemem
[#16] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice

@marcik, post #15

czy zasilacz nawet slabszy jak 100W (ATX?) wystarczy dla EFIKI z gfx, dyskiem i DVDRW
[#17] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #16

Zakladajac ze beda one pobierac nieduzo pradu to tak, kto wie, moze nawet zasilacze typu picoPSU ( http://www.mini-box.com/picoPSU-60-WI?sc=8&category=13 ) uciagna to.
[#18] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice
Więc Efika za 99$,MorphOS (nie musi być 1.5,mnie wystarczy 1.45),Radek 9200,dysk 40GB 2,5" oraz jakaś fajna,mała buda typu BareBone i nic więcej nie potrzebuje :)
[#19] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice

@marcik, post #17

zainteresowalo mnie to zasilanie, bo na stronie o Efice pisze cos takiego:

A complete system with graphics card and harddisk consumes less than 20 Watt of power.



Ostatnia edycja: 14.10.06 16:23:11
[#20] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice
Fuj.. fuj..
Jakie to nie amigowe, nie trendy.. - pokazać płytę, podłączyć do zasilania.. mieć działającego biosa (uboot czy of.. bez różnicy) i na koniec odpalić jeszcze system amigowy na tym.. i to w najnowszej betawersji...
Tak nie wolno.. to demoralizuje.. to samo złooo...
[#21] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #19

a mnie zainteresowalte tylko 400mhz.... bedzie mialo sens kupowac sprzet za 199$ bo tyle mniej wiecej to bedzie kosztowac w polsce (cło , marża , inne ) dla kompa na ktorym divixy chdzą na styk....



Benedykt
[#22] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice

@alpine, post #1

Poczułem się wywołany do tablicy . Więc powiem tak - nie bardzo wierzę w tego MOS-a 1.5. Tak jak MiniQ napisał - to jest drażnienie ludzi filmikami. BBRV zapowiedział na listopad rozsyłanie Efik do autorów zatwierdzonych projektów developerskich. Jak dostanę swoją Efikę i MOS-a 1.5 do niej, to uwierzę. A teraz to cóż, traktuję to jako niepotwierdzoną plotkę, wszak MOS Team nie wydał oficjalnego oświadczenia, a skoro tak MOS 1.5 nie istnieje.
[#23] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice

@Benedykt Dziubałtowski, post #21

Efika nie jest kompem na desktopa. Jeżeli chcesz sprzęt do filmów, to wybierz coś innego.
[#24] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice

@Benedykt Dziubałtowski, post #21

400mhz mam teraz w A1200 starego PowerPC 603e tylko 240mhz i MOS smiga, ze hoho

btw. moze wreszcie kupie mojej mamie normalnego kompa, bo mnie meczy o peceta brrrr.

Ostatnia edycja: 14.10.06 16:44:40
[#25] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice

@Grzegorz Kraszewski, post #23

no wlasnie filmy i filmy, a jak nie filmy to mp3, a do filmow to nawet zwykle DVD z DivX lepsze od kompa moim zdaniem.
[#26] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice

@MaaG^dA, post #20

Ale przecież to jest całkiem podobne postępowanie jak w przypadku pokazów OS4 - też pokazują coś czego nie można kupić, bądź dostać. W tym przypadku - MOSa1.5. Naprawdę nie ma się czym w tym przypadku podniecać...
[#27] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice
Dobra to wiadomość ... a przekonamy się co z tego wyjdzie jak efika będzie do kupienia :)
[#28] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #25

A w czym widzisz roznicę?
[#29] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice

@Kaczus, post #28

masz HTPC, ze pytasz?
[#30] Re: MorphOS 1.5 działa na Efice

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #29

Nie mam pojęcia co to HTPC, ale odtwarzacz dvd to nic innego jak
okrojony komputer. Tak samo jak dekoder itp. Po prostu ma tylko
wyspecjalizowane oprogramowanie i nic wiecej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem