Komentowana treść: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy
[#1] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy
Czyli jednak będzie się jeszcze można "pomęczyć" z klasykiem/systemem klasycznym przez parę lat... ;) Pomijając emulatory oczywiście.
[#2] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy
A czy Elbox mowil cos o cenie dragona1200?
[#3] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy
Dodałem odnośnik do filmików.
[#4] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@luk, post #2

Ciekawe czy ten mityczny Dragon sie wogóle ukaze a może podzieli losy Walkera....




Benedykt
[#5] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@mailman, post #3

Jesli bedzie cos ciekawego to moge zarzucic na Video Google?
[#6] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy
Tak sie zastanawiam dlaczego nie wymyslą a raczej nie zrobią jakiejś płyty głównej do Amigi, sa zdoli chlopaki z Elboxu. I fajnie by to wygladało na Świecie płyta główna Amiga made in Poland, bo pakowanie w kanapke mi sie juz odechciało. A o cenie to już nie wspomne bedzie na pewno wieksza jak kiedyś karta turbo PPC razem z karta graficzną ( obym sie mylil ) włącznie. Ale i tak cieszy oko ze cos jednak jest jako cos dzialajacego, ale dlaczego dopiero teraz z tym wyszli? Zreszta poczekamy zobaczymy a moze kiedys powstanie firma Amiga Poland i zrobi nam super maszyne :P pozdrawiam
[#7] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy
Kolejna porcja zdjęć w dziale Graffiti (kategoria Fotografie).
[#8] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy
Piekna sprawa, od razu lykam jedna sztuke jak bedzie karta na stocku. Anyway, widze, ze nie jestem jednak jedynym posiadaczem D-Boxa w Polsce :)
[#9] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@luk, post #2

Na stronie elboxu widnieje cena 349 euro bez podatku, ale jak bedzie naprawdę to nie wiadomo.
[#10] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy
http://tiny.pl/rl3s
"odchudzone" wersje filmow (xvid)... ( panie mgr jimas , sciagaj pan ;) )
[#11] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@sordan, post #9

pan Binek mówił, że ceny będą takie jak te na stronie
[#12] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@wali7, post #11

Jaki system zaprezentowali na tej karcie?
[#13] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@Andrzej Drozd, post #12

To był OS3.9. Chodził "subiektywnie" bardzo ładnie (chociaż mam ciut skrzywioną optykę - obok stał mój Pegaz z G4).

Mam prośbę dla tych co mają konto na AW (ja sobie teraz założyłem ale muszę jej jeszcze aktywować)... sprostujcie plotki które się tam pojawiły, że pod Dragonem dekodowali DVD. To co idzie w oknie, to obraz z karty TV do której podpięty był zewnętrzny odtwarzacz DVD (firmy Korr :) )... chyba że coś przeoczyłem.

Jeśli chodzi o prędkość, to p. Binek mówił, że to zależy od programu - CF nie obsługuje sporej części instrukcji 68k (podobnie jak 040 i 060), np. operacji na pojedynczych bitach. Efekt jest taki, że programy z dużą ilością takich instrukcji działają powoli (instrukcje są emulowane). Generalnie, jeśli chodzi o szybkość (tu nie widzieliśmy żadnych testów, możemy cytować przedstawicieli Elboxu) to dla większości softu waha się pomiędzy szybkością 040 i 060. Skrzydła CF rozwija po przekompilowaniu programów dla CF, pan Binek mówił, że są dostępne amigowe kompilatory kompilujące kod C/C++ dla CF, pod PC istnieje programik konwerujący żródła w assemblerze 68k dla CF.
Programy skompilowane dla CF pokazują pełnię możliwości 68k pod 266 MHz, podobno Elbox rozmawiaja z twórcami amisoftu w kwestii rekompilacji różnych programów pod CF.
Pytałem też pana Binka o kompatybilność ze starymi produkcjami (jak gierki NON DOS), mówił że większość chodziła bardzo ładnie.
Pytałem też z ciekawości jakie wyniki podaje stary (i zupełnie niemiarodajny) SysInfo - według niego na karcie jest 68030 170 MHz :) .
Generalnie, jak zwykle u Elboxu, karta jest wykonana bardzo solidnie, ładna płytka drukowana, żadnych "pająków".
Oczywiście nie wiadomo jak to wyjdzie w praniu (bo na razie sprzętem bawi się tylko producent), ale powiem malkontentom :) , że prędkość 040 - 060 jest zupełnie wystarczająca do większości amigowych produkcji, a te nowsze które skorzystałyby z większej prędkości CF zapewne będą mogły być przekompilowane (choćby dlatego, że ich źródła autorzy jeszcze gdzieś mają).
[#14] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy
Mnie idea szybkiej Amigi klasycznej bardzo się podoba. Tylko czy Elbox zamiast robić kartę do A1200 nie mógłby zrobić oddzielnego komputera (zupełnie nowej płyby głównej) z ColdFire - m.in. od razu z szybkim kontrolerem dysków (żeby nie trzeba było inwestować w FastATA) i innymi usprawnieniami w stosunku do starej płyty A1200.
Jeżeli nawet nie dostaliby na to licencji od AInc to możnaby to rozwiązać tak, że w komputerze byłoby miejsce na ROM z A1200 - i każdy nabywca instalowałby ten ROM ze swojej Amigi.
Przecież ta karta to właściwie cały komputer, tylko bierze zasilanie z A1200, więc dodanie tam gniazda zasilania + wbudowanie kontrolera HDD, ukł. dzwiękowego i k. sieciowej to nie byłby chyba duży problem.

Ostatnia edycja: 12.11.06 11:53:33
[#15] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy
To bardzo dobra wiadomość, że Elbox zjawił się na AmiZaduszkach i pokazał Dragona 1200 :) Jest to naprawdę bardzo pozytywne zaskoczenie, co prawda mnie tam nie było, ale i tak jestem pod wrażeniem :) Kto by się spowiedzał, że jednak Elbox będzie i pokaże to co pokazał :)

BTW Ciekaw jestem czy ktoś z Elboksu regularnie odwiedza PPA :)
[#16] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@amigafan, post #14

Dragon Elboxu ma własne wejście na zasilanie atx i potrafi pracować jako samodzielna płyta oparta o ColdFire dla zastosowań przemysłowych.
[#17] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@wali7, post #13

To był OS3.9. Chodził "subiektywnie" bardzo ładnie (chociaż mam ciut skrzywioną optykę - obok stał mój Pegaz z G4).

Niezaleznie od tego jak chodzil to ze starym systemem to nie ma racji bytu dla mnie. Nic mnie juz nie zmusi do dotnkiecia starego OSa. MOS albo OS4 - nie ma dla mnie trzeciego rozwiazania (chyba, ze kiedys AROS bedzie uzywalny i bedzie odpalal amigowy/mosowy soft). Chocby Dragon byl rozdawany za darmo to bym nie wzial, bo system operacyjny mnie zupelnie do tego zniecheca. Slepa uliczka... bez sensu. Tyle lat walczylismy na dwoch, a nawet trzech frontach zeby miec zupelnie odnowiony system, tak wspaniale sie to udalo (nawet dwa razy) i teraz mialbym wrocic na stare smieci? Nigdy... Ja nie moge juz patrzec na stary AmigaOS.
[#18] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@wali7, post #13

waha się pomiędzy szybkością 040 i 060

Wiem ze w pewnych sprawach jestem maruda, ale...
Jezeli wszystko stare dziala z predkoscia porownywalna do 040-060, to dla mnie to nie ma (chyba) za bardzo sensu - taka predkosc osiagam na WB3.1, na 040/40 MHz i nie wiele wolniej ( czasami nawet szybciej, jest na MOSie (na sofcie ktory dziala pod emulacja)). Pozatym sa aplikacje pod WOS i MOS.
Ja aktualnie nie widzialbym sensu wymiany swojego Blizzarda 603/210, Na Dragona, ktory kosztuje 350 Euro. Predkosciowo bede tak samo. Prawie, bo jednak simmy to duze ograniczenie. Ja proponowalbym Elboxowi, podwyzszenie czestotliwosci, kosztem wlozenia jakiegos solidnego coolera. :)
[#19] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@grxmrx, post #15

BTW Ciekaw jestem czy ktoś z Elboksu regularnie odwiedza PPA

Muszą, gdyż inaczej skąd wiedzieliby o Amizaduszkach?

Ja również się cieszę, że Elbox pokazał Dragona w działaniu i zrobił to właśnie w Krakowie. Sądzę, że to wspaniała wiadomość, zwłaszcza po tych wszystkich Samanthach, Pandach i PV, których w działaniu nawet nikt jeszcze nie widział.
[#20] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@wali7, post #13

Wali7, sprostowałem trochę tak jak sobie życzyłeś.
[#21] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@mailman, post #19

Muszą, gdyż inaczej skąd wiedzieliby o Amizaduszkach?

Na imprezę zaprosił ich jeden z organizatorów podczas konferencji Freescale w Krakowie.

Muszę przyznać, że pokaz zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Pamiętam zachowanie Elboksu w dawnych czasach, tym razem nie było mowy o żadnym sciemnianiu, niedopowiedzeniach, itp. Może dlatego, że sam pan Binek odpowiadał na pytania, a robił to bardzo rzeczowo i wyczerpująco. Po tych wszystkich "prototypach" bez prądu była to miła odmiana. Dragon z pewnością znajdzie nabywców - hobbystów z zasobnym portfelem, którzy będą chcieli podłubać w Classicu. Płyta A1200 nie jest mu potrzebna do działania, ale konieczna do uruchomienia AmigaOS. Sam ROM by tu nic nie dał, trzeba by zaemulować większość płyty A1200. Oczywiście da się to zrobić (przykład projektu MiniMig), ale znacznie taniej i prościej dołożyć jednak płytę. No chyba, że kogoś nie interesuje AmigaOS, wtedy może mieć komputer bardzo podobny do Effiki (sam pan Binek zwracał uwagę na podobieństwo), ale do developowania pod Linuksem. Z tego co usłyszałem na pokazie, Dragon ma znacznie lepiej radzić sobie z ograniczeniami Classica niż Mediator, głównie ze względu na obecność procesora po tej nowocześniejszej stronie.
[#22] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@Fei, post #21

Sądzę, że gdyby Dragon wyszedł jako oddzielna płyta główna ATX kompatybilna z AOS3.x (mogłaby mieć podstawki pod ROM z A1200 i jeżeli to konieczne to jakiś układ emulujący A1200, coś a`la MiniMig) znalazłby sporo nabywców (a przynajmniej więcej niż gdy wyjdzie jedynie jako rozszerzenie do A1200).
Do takiego czegoś możnaby chociażby zastosować ładną małą obudowę, czego przy tandemie A1200+Dragon się nie da.
[#23] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy
A ja gratuluje naprawde udanej imprezy organizatorom i mam nadzieje że na AmiMajówce zobaczymy Sharka w połączeniu z Dragonem w akcji. :D

A to byłoby już coś w porównaniu do tych rozmytych, nieostrych zdjęć, niedziałających prototypów...

Jednym słowem Teraz Polska i Polak Potrafi OK
[#24] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@Fei, post #21

a pytaliscie się może o możliwość rekompilacji arosa pod to cudo, wtedy nie trzeba by bylo posiadac plyty a1200
[#25] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@rzookol, post #24

Zanim sie zapytalismy to juz nam powiedziano o tym . To jest wlasnie plan Elboxu, zeby uzywac AROSa na CF, podobno od dluzszego czasu trwaja prace nad nim (np. nad mozliwoscia uzywania ukladow a1200 z jego poziomu).
[#26] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@marcik, post #25

Plan jest fajny, jeżeli by się udało załatwić uruchamianie aplikacji z Amigi, bo AROS niestety jest aplikacyjnie biedny i to boli jak się go próbuje używać. Gdyby ekipa AROS-a twardo od początku wdrożyła emulację 68k na innych prockach, to kto wie czy wszyscy nie używalibyśmy dziś AROS-a. A tak to niestety bryndza.

Swoją drogą gratuluję Elboksowi, to w tej chwili jedyna firma na amigowym rynku, która nie boi się podłączyć swojego sprzętu do prądu...
[#27] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@Grzegorz Kraszewski, post #26

[h]ello,
cale spotkanie przebiegalo w milej i wesolej atmosferze. Dziekuje organizatorom za niespodzianke w postaci reprezentacji Elboxu, prezentacja byla dla mnie bardzo interesujaca i konkretna.
Ogladanie premiery Sputnika to takze cos, o czym bede pamietac dlugo, pamietam jak w zeslzym roku meczylam marcika aby steona OGame byla przez jego projekt poprawnie wyswietlana. Przekonalismy sie, ze wykonal naprawde mase dobrej roboty. Teraz czekam na ciasteczkai mozliwosc logowania sie :D
Pozdrawiam
[#28] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@wali7, post #13

> Pytałem też z ciekawości jakie wyniki podaje stary (i zupełnie niemiarodajny) SysInfo
> - według niego na karcie jest 68030 170 MHz

Nie 170, ale 1700 MHz. ok, racja

I to by się zresztą z grubsza zgadzało - 68030/50 miała kilkanaście MIPS, a MCF5475/266 ma 410 MIPSów.
[#29] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@Darek Śmietana, post #28

no to coś niedosłyszałem.... :)
[#30] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@Darek Śmietana, post #28

Wszystko pięknie wygląda, ale kiedy będzie można kupić Dragona?
Jaką zniżkę będą mieli użytkownicy Mediatorów?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem