Komentowana treść: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy
[#31] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@MDW, post #17

Kto nie idzie do przodu, ten się cofa. Zamiast skupić siły na jednym celu, to traci się czas na jakieś ślepe uliczki. Jeśli chodzi o klasyczną Amigę, to szybszą mam pod WinUAE. I nawet tam czuję klimat

Ostatnia edycja: 13.11.06 14:42:46
[#32] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy
Czy tylko ja mam wrazenie ze karta jest spozniona o jakies 6-8 lat?
[#33] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@Poke, post #32

Może i spóźniony, ale zależy w jakim kontekście, bo na pewno jest grupa odbiorców, dla których spóźniony wcale nie jest i pewnie długi nie będzie spóźniony :)
[#34] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy
super zdjecia i filmy, widac imrezka cool zwlaszcza, ze byl dragon ziejacy ogniem i piekne kobiety

Ostatnia edycja: 13.11.06 16:23:16
[#35] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy
Wreszcie pooglądałem sobie fotki. Elbox jak zwykle wypadł bardzo profesjonalnie. Czuć, że osoba referująca wie o czym mówi. Podoba mi się bardzo ta karta. Niestety trzeba byłoby do niej dołączać wehikuł czasu cofający klienta o 5-6 lat. Wtedy taki produkt byłby czymś niesamowitym. Kupiłbym bez względu na cenę. A tak... to bez sensu. I to nawet nie chodzi mi o stronę sprzętową. Może są tacy co nie potrzebują 1 GHz. :) No ale braki systemowe i programowe klasycznej Amigi sprawiają, że taka platforma nie ma sensu. Pamiętać trzeba, że te braki będą się coraz bardziej pogłębiały. Przecież nie ma cienia szans na to żeby cokolwiek na Classica powstawało. Co z tego, że jakoś to np. pociągnie film jak nie ma czym go odtworzyć. Chociaż Pegazów jest mniej to ilość chętnych i aktywnych developerów jest dużo większa.

Produkt Elboxu wygląda na naprawdę świetny. Należą się wieeelkie brawa. Jednak bardzo mi przykro, że tak fajny produkt skończy tak jak skończy. Nawet jeżeli będzie jakaś pierwsza fala zainteresowania to przyszłości coś takiego niestety już nie ma. Ileż można grać w Settlers 1, używać AmigaOS 3.9, LightWave 5.2 i ImageFX 4? ;) Nie można mylić amigowców z ośmiobitowymi maniakami czy garbusiarzami. Tamtych jarają starocie i dla nich im coś jest starsze tym lepsze. U amigowców tak nie jest. Używamy staroci ale z przymusu, braku alternatywy, a nie z wyboru.

Mam nadzieję, że Elbox nie traktuje rynku amigowego jako podstawowego rynku dla Dragona i ma jakiś inny rynek zbytu. Może to coś pracuje jako jakieś przemysłowe urządzenie. Szkoda byłoby żeby takie wspaniałe urządzenie się zmarnowało.
[#36] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@MDW, post #35

Nie można mylić amigowców z ośmiobitowymi maniakami czy garbusiarzami.

Naprawdę? Szczerze, to jak czytam wypowiedzi na tym forum i innych, to mam wrażenie, że jest spora grupa amigowców których "jarają starocie" i używają ich "z wyboru, a nie z przymusu i braku alternatywy".
Mam nadzieję, że Elbox nie traktuje rynku amigowego jako podstawowego rynku dla Dragona i ma jakiś inny rynek zbytu.

IIRC, to ktoś pisał o tym, że Dragon może też być zastosowany solo jako n.p. sterownik przemysłowy.
A osobiście, jak patrzę na Dragona, to myślę, że jeśli rozpatrzy się go jako Busboard z dodanym za friko turbo(a nie jako turbo z dodanym busboardem) i przyjmie się, że celem jest tu shark, to Dragon zaczyna nabierać więcej sensu. Staje się (IMHO) idealnym rozwiązaniem dla amigowców "jarających się starociami", którzy przy okazji chcieliby móc spróbować "tego AOS4.0" i całego tego "dziwacznego pomysłu na Amigi NG".
[#37] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@Torn, post #36

Są maniacy staroci ale to ludki wyciągające z szafy A600 i pytające jak podłączyć do tego dysk twardy. Oni raczej nie są skłonni do dużych inwestycji w Amigę. Wielu z nich po prostu chce sobie jeszcze raz zagrać w "Super Froga". :) Na codzień i tak używają pecetów. To żaden rynek.

Jeżeli na nowym cudzie Elboxu dałoby się odpalić AmigOS4 albo MorphOS to zupełnie zmieniłoby postać rzeczy. Jednak na to nie ma szans, a teoretyzowanie na Amidze nie ma sensu. Liczą się tylko fakty. :)
[#38] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@wali7, post #13

> Skrzydła CF rozwija po przekompilowaniu programów dla CF, pan Binek mówił, że są dostępne amigowe kompilatory kompilujące kod C/C++ dla CF, pod PC istnieje programik konwerujący żródła w assemblerze 68k dla CF.

http://aminet.net/search.php?query=coldfire

jest tez kompilator jezyka C na stronie autora, ktory pisze system NuOS



[#39] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@wali7, post #29

A tak z ciekawości zapytam, jak wypadł test tego pendriva USB na Pegasosie? Było szybciej czy wolniej niż 7,5 MB/s, które było na Dragonie?
[#40] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@Cali, post #27

meczylam marcika aby strona OGame byla przez jego projekt poprawnie wyswietlana

O to witaj w klubie cool, ja też go dociskam w tej sprawie.
[#41] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@Fei, post #21

W sumie, to mozna by bylo zbudowac nowa plyte do Amigi i nie bylo by z tym duzego problemu, bowiem MiniMig i z tego co widzialem Dragon takze uzywaja repgoramowalnych ukladow FPGA, wiec mozna byloby przeniesc wszelkie uklady z Amigi w taki uklad FPGA, jak bylo to w projekcie MiniMig, pomimo skromnej dokumentacji dotyczacej Amigi i jej ukladow jest to projekt do zrealizowania, bowiem WinUAE dosc dobrze emuluje Amige i z niego by mozna projektowac te uklady :)No chyba, ze komus nie podoba sie "rzetelnosc" z jaka odtwarzana jest praca Amigi. Fakt, ze na takich ukladach FPGA to procka szybszego niz CF sie pewnie nie zaimplementuje, ale do "emulacji" glownych ukladow Amigi by wystarczylo, poza tym mozna byloby je dodatkowo poszerzyc np. wprowadzajac 24 bity do kosci AGA, bo z pewnoscia zostaloby sie jeszcze troche miejsca i na to :)
[#42] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@Darek Śmietana, post #39

test robił Wali.. i z tego co mówił usb2.0 "ciągnęło" z pełną prędkością.. ale to pytanie do niego bardziej... (chyba że ktoś pamięta wartości liczbowe)
[#43] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@witekk, post #41

Fajnie.. ale po co ?
Dragon jak widzieliśmy to dość ciekawa konstrukcja.. ale robić z niego desktopa .. chyba trochę nie za bardzo.
[#44] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@MaaG^dA, post #43

Fajnie.. ale po co ?

Można to odwrócić i zadać pytanie: "Fajne... ale po co doczepiać do dragona dongla z lat 90, kupionego za kilkadziesiąd PLN na Allegro?"
Tak naprawdę, to oba pomysły nie są takie złe, pytanie tylko, czy Elboxowi będzie się chciało, zrobić n.p. kartę PCI z chipsetem Amigi zaimplementowanym w FPGA... Jak napisał MDW, w przypadku Amigi nie ma sensu gdybanie, liczy się to co jest, a jest Dragon jako turbo/busboard do A1200 i tyle.
[#45] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@Darek Śmietana, post #39

a podobnie.... około 7 MB/s (sprawdzałem na pliku 104 MB)
[#46] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@wali7, post #45

Pewnie sam pendrive więcej nie potrafił.
[#47] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@Torn, post #44

W sumie to sie zgadza, bo Dragon to i tak wystarczjaca ciekawa (przyszla) pozycja na rynku ;)
[#48] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy
Mi sie pomysl Dragona srednio na jeza podoba a to z tego wzgledu bo:

Po pierwsze: jesli nie bedzie mozliwości uruchomienia na nim AOS4/MOS to co mi po nim bedzie??

Po drugie: jak do 350 PLN dodamy VAT (bo z tego co zrozumialem jest to cena bez VAT`u) to wyjdzie nam cena za Peg`a 1 a tak szczerze mowiac to wiecej osob by za te same pieniadze wzielo Pega niz Dragona.

Niestety trzeba sie zgodzic z coniektorymi ze era OS3.x sie konczy. ja jestem zmuszony do korzystania z AOS3.9 gdyz jak narazie nie stac mnie ani na Pega ani na A1, ale jak bym mial mozliwosc wziecia Pega lub A1 to bym to zrobil i nie investowal juz w classica bo tak na zdrowy rozum zeby wmiare sobie 1200 usprawnic to trzeba miec w kieszeni min 1500 PLN (a to juz jest cena peg`a i lepsze rozwiazanie).

Pozdrawiam
[#49] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@Maxik, post #48

dajmy elboxowi lokować pieniądze i rozwój tam gdzie chcą to robić

przecież jakby poprosili o mosa dla sharka to by go mogli juz teraz sprzedawać a tak czekają na święty OS4 piąty rok
[#50] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@Maxik, post #48

ta nie stac ludzi na blizzardappc za 500zl, a kupuja pecety po 2-3 tysiace zlotych rotfl
[#51] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #50

Wszyscy wiemy dlaczego tak sie dzieje ale nie w tym rzecz.

powiedz mi tak na zdrowy rozum. lepiej pakowac dalej kase w classika i jego stara juz architekture czy lepiej sobie kupic pega jedynke za podobne pieniadz??
[#52] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@Maxik, post #51

Lepiej kupić pega dwójkę...
[#53] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@Maxik, post #51

to zalezy jeszcze do czego chcesz uzywac kompa i nie wiem jaki masz teraz konfig?
[#54] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@Maxik, post #51

Przychyle się do wypowiedzi Krashana, lepiej kupić Pegasosa II G4... cool

Ostatnia edycja: 13.11.06 22:57:50
[#55] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #53

1200, z apollo 1240/50 i 40 Mb ram wiec nic specjalnego.

Zgodze sie ze lepiej bylo by kupic pega II ale wszystko zalezy od kasy i od ilosci dostepnego sprzetu.

A kompa wykorzystywac i do rozrywki i do tego czego sie kompa uzywa :)
[#56] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@Maxik, post #55

w takim razie BPPC + BVision

apollo i peceta sprzedaj.
[#57] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #56

Tak, i nawet głupiego divxa na tym nie odpali...
[#58] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@MinisterQ, post #57

przerobi na mpega i da rade OK
[#59] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@MinisterQ, post #57

> Tak, i nawet głupiego divxa na tym nie odpali...

zapodaj mi link do jakiegos glupiego divxa , ktorego na mojej A1200 nie odpale? ;)

"A1200/4000 sa fenomenem. Zaden inny komputer z tamtych lat nie przetrwal do dzisiejszych czasow jako komputer uzytkowy. Co ciekawe, nie biorac pod uwage predkosci (co za tym idzie grafiki 3D oraz przegladania filmow), w niczym nie ustepuja nowszym maszyna z G3/G4. A paradoksalnie (kto sledzil forum to wie), to wlasnie na Classicu mozna nagrac plik wiekszy niz 4 GB (DVD, SFS2), czego nie mozna zrobic np. na MOSie i tym samym np. na Pegasosach pod kontrola MOS..." LINK
[#60] Re: Amizaduszki 2006 - pierwsze zdjęcia i filmy

@quaint, post #58

teraz nikt nie przeraba divxa na mpg1 chyba, ze wmv na divx/vob, ale to sie tez zmienia. do ogladania fimow sa stacjonarne DVD za cene ponizej 100zl (a za troche wiecej sa tez z wyjsciem VGA) mozna juz spokojnie kupic takiego z dvix/xvid etc.

Ostatnia edycja: 14.11.06 12:00:17
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem