Komentowana treść: Sputnik, przeglądarka WWW dla MorphOS-a
[#91] Re: Sputnik, przeglądarka WWW dla MorphOS-a

@kiero, post #83

on wcale nie jest taki better

Damn true. ;)
[#92] Re: Sputnik, przeglądarka WWW dla MorphOS-a

@Andrzej Drozd, post #32

Zainstalowalem co trzeba i dziala :)
[#93] Re: Sputnik, przeglądarka WWW dla MorphOS-a
Kurcze, 90 komentarzy... (dopiero w domu przeczytam, jak je sobie zgram)


Nie wiem, czy ktos to juz pisal, ale mam pytanie: czy bedzie wersja dla Ami68k?

Niech sie autor nie przejmuje, ze bedzie wolno itp.
Uzytkownicy WinUAE maja chyba wystarczajacy sprzet?


No i jak najbardziej gratuluje Marcikowi. OK
[#94] Re: Sputnik, przeglądarka WWW dla MorphOS-a

@El Amigos, post #93

raczej nie, bo na 68k nie ma MUI4.0 (pomijam tak prozaiczne sprawy jak prędkość 68k)
[#95] Re: Sputnik, przeglądarka WWW dla MorphOS-a

@wali7, post #94

raczej nie, bo na 68k nie ma MUI4.0

Ale jest Dragon1200. :) To podobno rozwiązuje wszystkie problemy. Wiele osób mówiło, że idealnym rozwiązaniem byłoby mieć starą Amigę ale szybką. Jak widać chyba nie do końca. No chyba, że Elbox nadrobi classicowe zacofanie w dziedzinie systemu i oprogramowania. Na przykład napisze sterowniki 3D, przeportuje Blendera, napisze MUI4. :) Nareszcie nowy sprzęt z nowym systemem naprawdę przynosi korzyści użytkownikom. Najgorszy okres za nami (chociaż cudów przed nami raczej się nie spodziewajmy, hehehe).
[#96] Re: Sputnik, przeglądarka WWW dla MorphOS-a

@MDW, post #95

ja sobie mysle do czego przegladarce mui4 potrzebny i jedynie co wymyslilem to wymaga tego mui4 nowy ambient, a nie przegladarka, a mui4 jak na razie to jeszcze lipa. ambient z 11112006 chodzi bardzo ladnie, a to mui4 to niezly spowalniacz i pierniczy kolorki i w prefs nie widac skorek na rozdzielczosciach w 24 bitach tylko czarna teksturke.

[#97] Re: Sputnik, przeglądarka WWW dla MorphOS-a

@wali7, post #94

pomijam tak prozaiczne sprawy jak prędkość 68k

Ale przecież WinUAE i szybki PC da rade, nie? (no i Amiga z PPC chyba też)
[#98] Re: Sputnik, przeglądarka WWW dla MorphOS-a

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #96

mui4 to niezly spowalniacz i pierniczy kolorki i w prefs nie widac skorek na rozdzielczosciach w 24 bitach tylko czarna teksturke

Eee tam - wcale nie zwalnia. Ja na G4 z Radkiem 9250 i 250 MB RAM nie czuję zwolnienia w MUI4. Może za dużo siedzę na WindowsXP z AMD 3000+ i Radeonem X800 Pro Platinum Edition 1GB RAM i dlatego przywykłem do zwalniającego GUI. :D Nowe bajery MUI4 mi się bardzo podobają i na pewno już bym nie wrócił do siemięrżnego 3.8. Teraz dopiero MUI zaczyna wyglądać tak jak powinien wyglądać już dawno. No i funkcjonalność się sporo podniosła. Jedyne czego mogę się czepić to właśnie niektóre stare klasy w których niewiele można ustawić. Ale wszystko co jest nowe jest świetne. A to przecież beta... Ja mam wrażenie, że właśnie teraz w MUI 3.9 i 4.0 nie ma problemów z kolorami. Nareszcie czuć, że wszystko było robione z myślą o karcie graficznej, a nie AGAcie...

Ja mam poprawne podglądy skórek w oknie preferencji. Jaką masz kartę graficzną? Może brakuje pamięci graficznej na te podglądy (tak mi się kiedyś objawiało na Voodoo3 2000)? Ja mam Radeona 9250 z 128MB i ekran 1280x960 w 24 bitach.
[#99] Re: Sputnik, przeglądarka WWW dla MorphOS-a

@MDW, post #98

> Nowe bajery MUI4 mi się bardzo podobają i na pewno już bym nie wrócił do siemięrżnego 3.8.

a czy ja pisze o mui 3.8 ;)

> Ja mam wrażenie, że właśnie teraz w MUI 3.9 i 4.0 nie ma problemów z kolorami. Nareszcie czuć, że wszystko było robione z myślą o karcie graficznej, a nie AGAcie...

mui 3.9 dziala na AGAcie bardzo ladnie i szybko pod MorphOS ok, racja

> Jaką masz kartę graficzną?

permedia2

Ostatnia edycja: 13.11.06 17:59:23
[#100] Re: Sputnik, przeglądarka WWW dla MorphOS-a

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #96

"ja sobie mysle do czego przegladarce mui4 potrzebny i jedynie co wymyslilem to wymaga tego mui4 nowy ambient, a nie przegladarka"

myslisz ze marcik wymyslil sobie takie wymagania? nowe mui to nie tylko wyglad. to rozszerzona funkcjonalnosc. a sputnik z ambientem wspolnego nie ma nic. to ze trzeba uaktualnic ambienta podyktowane jest tym, ze w starych wersjach uzywane byly niedozwolone funkcje ktore w nowych wersjach mui przestaly dzialac.

" to mui4 to niezly spowalniacz i pierniczy kolorki i w prefs nie widac skorek na rozdzielczosciach w 24 bitach tylko czarna teksturke."

no zobacz, a mi nic nie pierniczy:) a spowalnia tylko jak sie uzywa nowych ramek albo nowych ustawien dla podkladow.
[#101] Re: Sputnik, przeglądarka WWW dla MorphOS-a

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #99

a czy ja pisze o mui 3.8

No tak - racja. :) No ale podobno 3.9 było zabugowane jak cholera. :) Poza tym ja jestem wygłodniały nowinek na tej naszej platformie. Odkąd pamiętam MUI wyglądał tak samo. No więc jak teraz się pojawia tak bardzo nowy MUI to rzucam się na każdą wersję i cieszę się każdą nową możliwością. Na przykład możliwość przełączania dowolnego programu na inny ekran (w trakcie pracy) sprawiło, że kiedyś robiłem to z pół godziny bez przerwy ciesząc się przy tym jak dziecko. :D


mui 3.9 dziala na AGA bardzo szybko pod MorphOS

Rety. To musi wyglądać niesamowicie. Te przezroczystości, gradienty... Systemy amigowe są niesamowicie elastyczne. Nie przestaną mnie zadziwiać. :)


permedia2

Aaaa. Wybacz - zapomniałem, że mówisz o A1200. No to chyba wszystko jasne. Różnica między 8 MB na karcie graficznej, a 128 MB jest jednak istotna. :D Skoro mi na Voodoo3 2000 16 MB brakowało pamięci graficznej na podgląd skórek to na Permedii z 8 MB tym bardziej musi się to dziać.

Ogólnie masz rację - mogłoby to chodzić na MUI 3.9. Zupełnie zapomniałem, że ludzie odpalają MOSa na A1200. Nie rozumiałem o jakie zwolnienia chodzi, a teraz rozumiem. Wybacz - ja już nie pamiętam, że Amiga może wolno działać. :) Jakiś rok temu (może dawniej) odpaliłem swoją 060+PPC+BVision. Miałem wrażenie, że coś się z nią stało. Przecież tam nawet proste okna przymulają. Jak odpaliłem AmiGG to od razu ją wyłączyłem i powiedziałem, że tego się używać nie da.
[#102] Re: Sputnik, przeglądarka WWW dla MorphOS-a

@MDW, post #101

"Rety. To musi wygladac niesamowicie. Te przezroczystosci, gradienty... Systemy amigowe sa niesamowicie elastyczne. Nie przestana mnie zadziwiac."

eee, na aga gradientow ani przezroczystosci nie ma. to chyba oczywiste.
[#103] Re: Sputnik, przeglądarka WWW dla MorphOS-a

@kiero, post #100

> no zobacz, a mi nic nie pierniczy a spowalnia tylko jak sie uzywa nowych ramek albo nowych ustawien dla podkladow.

dobra dobra nawet nie wiedziales jak zmienic priorytet trance w trakcie startu systemu, a mi sie to udalo, hehe piru nazwal to hackiem po prostu dawno nie widziales jak mos zapiernicza na mui 3.9. no dobra juz nic nie pisze bo mi przeciez sputnik dziala :P
[#104] Re: Sputnik, przeglądarka WWW dla MorphOS-a

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #103

widzialem jakies 2 tygodnie temu. mam 3.9 pod mosem 1.4.5.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem