Komentowana treść: Efika za 99$ - zamówienia
[#1] Re: Efika za 99$ - zamówienia
A nie lepiej poczekac az wyjdzie MOS2.0 i wtedy kupowac?
[#2] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@koodlaty, post #1

Wtedy bedzie Cie czekal wiekszy jednokrotny wydatek, a tak to mamy na raty ;)
[#3] Re: Efika za 99$ - zamówienia
Czy przewidywany jest termin, w którym zakończy się zbieranie zamówień?
[#4] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@Hellena, post #2

Ja jestem skłonny poczekać z koodłatym i kupić po wyjściu mos2.0

I już jest trochę taniej ;)
[#5] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@Hellena, post #2

Poza tym nie po to robi się akcję zbiórkową teraz, aby czekać do jesieni albo i dłużej (w sumie to nawet nie wiadomo do kiedy). Z doświadczenia wiem, że jeżeli zbiórka organizowana jest teraz, to łapią się Ci, co chcą teraz. Później może być po zawodach. Ci, którzy nie mają kasy, nie mają chęci, czasu, nadziei muszą się liczyć z tym, że się ich po prostu nie weźmie pod uwagę.
[#6] Re: Efika za 99$ - zamówienia
Po co kupujecie pseudoamigowy komputer bez pseudoamigowego systemu? No bo chyba na linuxie nie będziecie jechać, przecież kiedy do AmigaONE był dla userów tylko linux to było to niedopuszczalne, złe, niestosowne, nieamigowe kupić Amigę, na którą nie ma AOS.
[#7] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@Kiv_Master, post #6

Nie wiem jak inni, ale ja kupuję właśnie dla Linuksa. Fakt, że działa na tym MorphOS i w przyszłości będzie dostępny, to sprawa drugorzędna. Rozważałem kupno laptopa lub dodatkowego komputera, lecz nie chcę wydawać na to nie wiem ile. Cena za Efikę w ramach tego, do czego chcę ją wykorzystać, jest jak dla mnie rozsądna.
[#8] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@Kiv_Master, post #6

jak wiemy z akt sprawy AmigaONE nigdy nie istniała, nie wiem skąd bierzesz mylne informacje ale chyba z oficjalnymi dokumentami się kłócić nie będziesz
[#9] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@Kiv_Master, post #6

Po raz kolejny wtrącasz się w wątek tylko po to, aby zamieszać. Nie Ty decydujesz co jest amigowe a co pseudoamigowe...
[#10] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@alpine, post #4

A ja z wami. ;)
Bez MOSa nie kupuję, bo a nóż, a widelec w zestawie będzie taniej niż
Efika i MOS osobno, a mnie się nie spieszy(Mam Pega).
Do tego, akurat w tym momencie nie jestem przy forsie...
[#11] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@Torn, post #10

u mnie podobnie (a nawet tak samo)
[#12] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@Grzegorz Kraszewski, post #9

Ale niestety/stety ma rację, przecież komputer pod roboczą nazwą AmigaOne oparty na płycie referencyjnej Teron co grzechem żadnym nie jest, kiedy początkowo miał na pokładzie tylko linuksa to był ból, że nie ma AOSa na nim i był to niezły powód do niekupienia jak póżniej twierdzili, teraz sytuacja jest bardzo podobna i jakoś nikt z tego wielkich mecyji nie robi a wręcz przeciwnie większość się rzuca na niego jakby już był na to MorphOS 2.1... pachnie tu
co najmniej obłudą niektórych...niestety inaczej tego nazwać nie sposób, chyba, że zaślepieniem na pewne fakty które w obu przypadkach były wręcz identyczne...
[#13] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@Hugen, post #12

Jeśli ktoś chce kupić niedrogą płytę do Linuksa, a w przyszłości do MOSa to jest zaślepienie i obłuda? Zastanów się nad swoim tokiem rozumowania... Nikt nie nazywa Efiki Amigą.
[#14] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@Fei, post #13

"Nikt nie nazywa Efiki Amigą."

Niestety ale BBRV nawet tak robi na blogu. Jest pewne, że ma amigowego ducha ;)
Odnośnie niemalże podobnej sytuacji to jest jednak różnica. MorphOS jest dostępny dla innych maszyn z bplanu i c= od dobrego czasu. AmigaOS4 był w powijakach gdy sprzedawane były komputery AmigaONE.
[#15] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@Hugen, post #12

Tylko za czasów AmigiOne nie było wiadomo czy OS4 wogóle wyjdzie :)
[#16] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@Hugen, post #12

Porównanie cen obu rozwiązań tak jakby rzuca odrobinę światła na kwestię większej zasadności kupna jednego z nich.
[#17] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@Hugen, post #12

Dlaczego pachnie obłudą?

Efika nie jest amigą (i nikt nie mówi że nią jest), jest po prostu mikro-płytą, dla której można znaleźć wiele zastosowań. Może kiedyś będzie działał na niej morphos a może nie. Jak będzie działał to fajnie, może wypróbuję demo i kupię drugą jak mi się spodoba. Jak nie będzie morphosa, to też fajnie - ja już swoją efikę mam i nie kupiłem jej dla MorphOSa - podobnie widać wyżej w wątku jest z innymi.

Czy jest to obłuda? Przecież widać różnicę.

Ostatnia edycja: 23.06.07 01:47:17
[#18] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@Kiv_Master, post #6

Kupuje Efike, bo mam ochote na maly serwerk, po drugie jak wyjdzie MOS 2.0 tez go kupie, po trzecie jak bedzie dosteny AOS 4.0 na plyte ACube, rowniez to kupie, a wtedy sobie potestuje oba systemy i Wam wszytskim dokopie
[#19] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@Torn, post #10

I ja zdecydowałem się zaczekać i ewentualnie kupić po wyjściu MOSa. Poczekamy, zobaczymy, świat się pozmienia, pieniądze może nawet będą . Myślę, że znajdą się chętni na drugą turę masowego zakupu Efik. :)
Tymczasem z wielkim zaciekawieniem będę przeglądał tutejsze wątki związane z Efiką. Mam nadzieję, że o przebiegu sprawy, wynegocjowanych cenach itp. będziecie informować na żywo.
siedzi, pije i chrupki
[#20] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@koodlaty, post #1

> A nie lepiej poczekac az
skonczy sie produkcja.


;)


masz do sprzedania kontroler USB Subway do A1200 za cene Efiki to kupuje, bo nawet w eFUNZINe nie ma.

[#21] Re: Efika za 99$ - zamówienia
A czy ktoś wie w jakim standardzie pasują do tego obudowy?

Ktoś na Forum napisał, że jest to plyta nano-ATX, ale z pewnością nie jest to nano-ATX tylko raczej mini-ATX, ale jest jeszcze coś takiego jak mini-ITX (wymiary 17x17cm, czyli praktycznie takie jak płyta Efiki) A takie obudowy można znaleźć nawet w naszych sklepach.
[#22] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@Drako^lM, post #15

Czyli dokładnie tak jak teraz nie wiadomo czy a jeżeli to kiedy mityczny MOS wyjdzie na Efikę.
[#23] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@amigafan, post #22

99USD można spokojnie zaryzykować.
[#24] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@amigafan, post #22

Zapraszam do obejrzenia "mitycznego MOS-a" w działaniu na Efice cool
[#25] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #20

Możliwe.
O 5200B wersja 400 MHz Freescale nie pisze JUŻ na swoich stronach.
A jeszcze np dwa miesiące temu było.

Więc pewno będzie tak że jak już nie będzie Efika produkowana
to będzie na nią MOS.
[#26] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@Grzegorz Kraszewski, post #24

Nocleg i ciepłe mleko zapewniasz? ;)
[#27] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@Grzegorz Kraszewski, post #24

Tak jak i od dawna miałeś 1.5 na Peg którego dobrodziejstw reszta nigdy nie uświadczyła, dlatego to że go posiadasz nie oznacza, że będzie on dostępny dla "zwykłych" użytkowników.
[#28] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@alpine, post #23

+wysyłka +cło +VAT +obudowa +karta graficzna +dysk.
Wyjdzie tyle co nowy XBOX 360 w MM.
Szkoda pieniędzy.
Jak nie ma MOSa to nie warto kupować.

[#29] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@norbert741, post #28

A w przypadku AONE warto było?
[#30] Re: Efika za 99$ - zamówienia

@alpine, post #29

Na AONE jest AmigaOS
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem