Komentowana treść: Origyn Web Browser dla MorphOS-a
[#1] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a
Ciekawe czy na podstawie tych źródeł powstanie wersja dla OS3 :)
[#2] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@madman15, post #1

A dzisiaj z Madmanem podczas potyczki Mortalo Kombatowej dyskutowaliśmy o wersji OWB na mosa. Fajnie że jest. Ciekawe czy rusy na klasyku pod mosem 1.45/



Benedykt Dziubałtowski
[#3] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

Mysle ze tak .

Aha i port powstal w 3 tygodnie :)

Ostatnia edycja: 01.02.09 20:55:17
[#4] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Drako^lM, post #3

3 Tygodnie?? Hmmm. To za dwa będzie pod os 3x :)



Benedykt Dziubałtowski


[#5] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a
Na pegu2 działa nawet lepiej niz Sputnik. PPA nie ma polskich znaczkow ale nasza klasa i allegro maja.
No i pekao24.pl działa z tym że nie ma możliwości wylogowywania niestety

Ostatnia edycja: 01.02.09 21:37:39
[#6] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Arbuz, post #5

Strony w kodowaniu UTF-8 są wyświetlane poprawnie, problemy mają te w ISO-8859-2, ewentualnie CP1250.
[#7] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a
Nieźle się zaczęło dziać w naszym światku ostatnio! :)
[#8] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a
Niesety po mos 1.4.5 otwiera sie okno OWB z wszystkimi przyciskami, i sie program zwiesza... a przynajmniej u mnie tak jest
[#9] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a
No normalnie weekend dziwnych wydarzeń. Wyglądam za okno, czy ufo ni ląduje... Fajnie. Na tygodniu sprawdzę.
[#10] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a
Uuuuuaaaaa. Dzia³a ¶wietnie! Czekam na obs³uge ISO8859-2.
Co za weekend... co za weekend...
[#11] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@MDW, post #10

Fajnie działa, ale nie mogę dodać komentarza do niniejszej dyskusji. :( Otwiera się pusta strona i niiic!
[#12] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a
No pięknie! Ta nasza amigowa łajba coś ostatnio zaczęła nieźla iść naprzód. :)

OWB oczekiwałem odkąd tylko się dowiedziałem, że Fab nad tym pracuje. Świetna sprawa, choć paru rzeczy jeszcze brakuje. Prędkość działania tej wersji na G3 też pozostawia jeszcze nieco do życzenia.

PS. Wreszczie można skorzystać z Google Maps. :)
[#13] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Kamul, post #12

Weekend cudów :)
[#14] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Benedykt Dziubałtowski, post #2

W readme jest napisane, że ruszy pod 1.4.5. Trzeba mieć tylko w miarę aktualne MUI.
Druga rzecz, to przy pierwszym uruchomieniu OWB indeksuje fonty, skoro na Efice ma to zająć (wg autora) kilka minut, to na klasyku tym bardziej. Po tej operacji powinien już się szybko uruchomić.

Ostatnia edycja: 01.02.09 22:43:56
[#15] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@wali7, post #14

to juz pisane na OWB :)
[#16] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Kitech, post #11

Post #5 też pisany na OWB
[#17] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a
No to teraz jeszcze obsługa narodowych krzaczków i kodować oraz jakiś sensowny ad-block i mamy znośną przeglądarkę :)
[#18] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Marek Szyprowski, post #17

ja jestem zaskoczony jakoscia renderingu - antyaliasing dziala jak trzeba :)
[#19] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Kitech, post #11

Moim zdanie - swietnie! Tylko trochê szybko¶ci pod Pegazem 1 i polskich "literek: brak. Przy pierwszym uruchomieniu nie mog³em dodaæ komentarza - bia³a strona. Przy drugim jest OK! :D
[#20] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a
Działa szybko, poprawnie, choć źle interperetuje czcionki, no i są problemy z komentarzami.
[#21] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Kamul, post #12

@ Kamul
PS. Wreszczie można skorzystać z Google Maps.

oraz Google Docs :)
[#22] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a
OWB 1.0 na MorphOS 2.2:

http://youtube.com/watch?v=2K4dECGP19U

OWB 3.5 na AmigaOS 4.1:

http://youtube.com/watch?v=e5i2gNLy27M
[#23] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a
OWB dziala niesamowicie. Predkosc na G4 jest na pewno wieksza niz Sputnika. Fonty maja ladny antialias, dziala zoom strony, zaznaczanie tekstu i GUI ma wszystkie niezbedne elementy. GoogleMaps dziala zupelnie normalnie. Nie sadzilem, ze dozyje dnia w ktorym zobacze takie rzeczy na ami-systemie. GoogleDocs mnie po prostu rozwalilo. Przeciez jeszcze 4 miesiace temu GoogleDocs nie dzialalo na nowej Operze, a teraz moge tego uzywac pod MorphOS-em. Jezeli tak ma wygladac pierwsza wersja to jak bedzie wygladalo OWB za pol roku? :) Jestem w absolutnym szoku. Dajcie mi tylko polskie znaki i bedzie wypas! :)

Ostatnia edycja: 02.02.09 06:16:15
[#24] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@MDW, post #23

Smiga az milo. Troche dlugo program u mnie startowal. Nie wiem czy to przypadlosc tylko mojego systemu, czy nalezy to raczej przypisac OBW. Samo dzialanie, jednak robi wrazenie - szybki, dobry antyaliasing i mozna ogladac strony, ktore na Sputniku mialy "klopoty".
Mam jednak nadzieje, ze nie spowoduje to zaniechania prac nad tym ostatnim. Przy okazji chcialem zapytac o Marcika - obudzil sie juz ze snu posesyjnego czy nie?
[#25] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Zbysiuk, post #24

Troche dlugo program u mnie startowal. Nie wiem czy to przypadlosc tylko mojego systemu, czy nalezy to raczej przypisac OBW.

A wystarczyło readme przeczytać... Przy pierwszym starcie OWB indeksuje czcionki, dlatego to tyle trwa.
[#26] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Zbysiuk, post #24

To jest najdłuższa sesja w historii szkolnictwa wyższego. ;)
[#27] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a
Akcje elitarnego zakonu lecą na łeb. W ciągu jednego weekendu. Krach na giełdzie normalnie ;)
[#28] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Zbysiuk, post #24

No niedługo będzie update sputnika ;)
[#29] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@GumBoy, post #27

Kryzys dosięgnie każdego. ;]
[#30] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Kokos, post #29

Kryzys sprzętu średniego? ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem