Komentowana treść: Origyn Web Browser dla MorphOS-a
[#31] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Grzegorz Kraszewski, post #25

Oczywiście masz racje. Nie doczytałem, bo tak mi się spieszyło do uruchomienia....
[#32] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a
No i coś się znowu uaktualniło w OWB wczoraj o 23.00
[#33] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Arbuz, post #32

Poprawki dla MorphOS-a 1.4.5.
[#34] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a
Bez problemu dziala na MOS PUP (A1200).
http://img515.imageshack.us/my.php?image=roboczyowbmosyf1.jpg
[#35] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@wali7, post #14

Druga rzecz, to przy pierwszym uruchomieniu OWB indeksuje fonty, skoro na Efice ma to zająć (wg autora) kilka minut, to na klasyku tym bardziej.

Na A1200 nie bylo dluzej niz 5 min.
[#36] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Andrzej Drozd, post #34

Niestety nie zwraca ramu po wylaczeniu.
[#37] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Grzegorz Kraszewski, post #33

Poprawka sprawi³a, ¿e na mosie 1.4.5 OWB dzia³a, ale ka¿de uruchomienie trwa naPegu 1 oko³o 1,5-2 minut. Teraz pracuje, ale za ka¿dym razem indeksuje?
[#38] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a
co do prędkości to fab wyłączył wspracie dla altiveca w cairo, w następnej wersji mozna sie spodziewać ze włączy (podobnie jak użył statycznych libów png z jpeg, to też będzie poprawione)
[#39] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Andrzej Drozd, post #35

Ja na efice z CF czekalem 12m30s. a zajetosc procesora oscylowala sie w granicach 100%. Na poczatku po kliknieciu na ikonke OWB nic nie chcialo dzialac dopiero po resecie i wlaczeniu Snoopium zaczelo sie indeksowanie czcionek. Strony wczytuja sie z przyzwoita szybkoscia. Nie mam juz problemu z wczytaniem wiekszosci stron WWW. Naprawde kawal dobrej roboty.
[#40] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Pero, post #37

A masz zakladki na OWB pod 1.4.5?
A moze za duzo czcionek posiadasz i dlatego tak dlugo indeksuje?
[#41] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a
Zapytam z ciekawości.
Czy wersja OWB 1.0 dla systemów MorphOS i AmigaOS jest taka sama?
[#42] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Leon, post #41

Na pewno wersja 1.0 dla Mosa jest bardziej zaawansowana niż 1.0 dla OS4. :D
[#43] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Norbert, post #40

Zakładek mam 3, a czcionek tyle samo w Mosie 2.2 demo. Po prostu je przekopiowałem. W mosie 2.2 tego nie mam. Poza tym nie może przy każdym uruchomieniu od nowa sprawdzać i indeksować czcionek? To bez sensu! Sam program jest naprawdę dobry.
[#44] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Pero, post #43

Olej tego starego MOS-a. Szkoda czasu na przejmowanie sie jakimis wiekowymi rozwiazaniami. MorphOS 2.x uporzadkowal wiele rzeczy i teraz jest wyznacznik standardu w tym swiecie.
[#45] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@MDW, post #44

niestety klasykowce mają tylko 1.4.5, (tak, wiem że nie uważasz klasyka za komputer ale niektórzy są z nim związani finansowo/nostalgicznie :) , poza tym bez jita w euae pegaz nigdy nie zastąpi amigi bo nie pójdę lepsze gry)
[#46] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@MDW, post #44

łatwo powiedzieć - my kupiliśmy MOSa2.0 w promocji po 111 euro przy bardzo korzystnym kursie (to zdaje się wyniosło mniej niż 400 zł), obecnie 150 euro to jest sporo więcej złotówek
[#47] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@wali7, post #46

ano
[#48] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@MDW, post #44

900 złotych za system???? szok! żółta kartka żółta kartka czerwona kartka
Niestety - nawet takiego szalonego hobbysty nie stać....

Ostatnia edycja: 03.02.09 16:29:48
[#49] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Pero, post #48

Nawet jak te 150 euro pomnożymy przez 4 (a dzisiejszy kurs euro to niecałe 3,60), to nijak 900 zł nie wyjdzie...
[#50] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Pero, post #48

Przy kursie euro 4.41 gdzie niby wychodzi ci 900 zł za MOS2.2?
[#51] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@rzookol, post #45

No tak... MorphOS dla AmigaClassic... Ciagle zapominam, ze cos takiego istnieje. :) Jak ktos chce to niech uzywa. Jezeli chodzilo o Classica to przepraszam za moja uwage.
[#52] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Pero, post #48

Jeden nie da, a drugi da. Wystarczy policzyc ile wydaje sie na sprzet wedkarski, ile sie przelewa przez gardlo piwa, ile przepala kasy w postaci papierosow. Raz na kilka lat kupiony amigowy system za 400 czy 600 zl to przy tym wrecz darmowe hobby.

Poza tym skad ci sie wzielo to 900 zl? Policz jeszcze raz. No i promocja trwala wystarczajaco dlugo dla tych, ktorzy sa naprawde zainteresowani. Za posrednictwem mojego PayPala przeszlo 6 MorphOS-ow i w zaleznosci od kursu kazda kopia kosztowala 370-390 zl. No ale jak ktos nie jest naprawde zainteresowany to zawsze mu jest nie po drodze i zawsze jest cos nie tak.

Jezeli ktos nie potrafi wydac na raz tylu pieniedzy na cos bardzo waznego dla niego to niech zbiera przez lata. Wyjdzie kwota niezauwazalna kazdego miesiaca i potem nie bedzie mial problemow jak cos wyjdzie. Przeciez to oczywiste, ze cos sie nowego pojawi. Nie trzeba wiedziac czy to bedzie Pegasos, Efika, SAM, AmigaOS4, MorphOS2. Obojetne. Trzeba troche myslec, a nie zachowywac sie jak przedszkolak i wysztko wydawac jak sie ma i nic nie miec jak trzeba wydac.

Ostatnia edycja: 03.02.09 17:07:45
[#53] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@MDW, post #52

masz racje, ale -
maj±c na utrzymaniu rodzinê (w tym studenta) trzeba siê liczyæ...niemal ze wszystkim
dzisiaj 1 Euro by³ nawet po 4,6. wysz³o 690 a nie 900 - przepraszam, mój b³±d. Ale to i tak du¿o. Nawet bardzo . Fakt, ¿e przymierzam siê do zakupu, ale jak spadnie cena euro :D. Mo¿e do¿yjê...Dla mnie to jest teraz tylko zabawka wieku starczego Nie moge sobie pozwoliæ na "za du¿o". Niestety. Je¶li by¶ stan±³ na moim miejscu to przypuszczam, ¿e nie by³by¶ takim optymist±.
[#54] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Pero, post #53

Rodziną to też nie do końca można się tłumaczyć. Jak zamawiałem MOSa2.0 to byłem na kuroniu (480zł), żona (na poczcie zarabia 700zł) i trójka dzieciaków w tym jedno w 6klasie podstawówki a jedno jest w fazie robienia w pieluchy. Więc to wychodzi jak wydatki na studenta (oprócz tego że student nie wali w majty, chyba że przedobrzy z alkoholem :). Można jakoś uzbierać w każdym razie. No ale każdy ma jakieś inne wydatki. :D
[#55] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@MDW, post #52

Jezeli ktos nie potrafi wydac na raz tylu pieniedzy na cos bardzo waznego dla niego to niech zbiera przez lata. Wyjdzie kwota niezauwazalna kazdego miesiaca i potem nie bedzie mial problemow jak cos wyjdzie


O ile wyjdzie. Nie każdy będzie odkładał pieniądze i opierał się pokusom wydania ich, bo składa na coś, co się ukazać niekoniecznie musi.

Już lepiej na raty kupić. Tez co miesiąc będzie się wydawać pewną sumkę, ale za coś co się już ma i nie ma wątpliwości, czy się kiedykolwiek ukaże, ani ile trzeba będzie czekać.

Jest też kwestia taka, że niektórzy uważają MOSa za drogiego, ale wcale nie mówią, że ich nie stać. Po prostu uważają, że nie jest warty tej ceny. Wtedy nawet oklepana już i wręcz powoli mityczna recepta na odkładanie od kilku lat, aby być przygotowanym na ewentualną premierę się nie sprawdza.
[#56] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Arbuz, post #54

Skoro kupiłeś, to było Cię stać. Po co się licytować tekstami typu "bo ja zarabiam tyle, a i tak kupiłem"? Jakby Cię nie było stać, to byś nie kupił.
[#57] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@GumBoy, post #56

Nie było mnie stać. Połowę pożyczyłem a resztę miałem za sprzedaż dwóch A1200 :) I tak mi jeszcze cztery zostały

Ostatnia edycja: 03.02.09 18:55:02
[#58] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Arbuz, post #57

Trzeba poprostu euro zarabiac...
[#59] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@Arbuz, post #57

Więc było Cię stać. Możliwość pożyczenia pieniędzy na dany zakup, oznacza, że Cię na niego stać. Podobnie jak stać kogoś, żeby w sklepie coś na raty kupić.

A jeżeli dalej uważasz, że nie było Cię stać i kupiłeś, to gratuluję. Kupowanie czegoś, na co Cię nie stać nie jest zbyt rozgarniętym posunięciem (no ale jak już wspomniałem, w momencie zakupu wychodzi na to, że jednak Cię stać).
[#60] Re: Origyn Web Browser dla MorphOS-a

@GumBoy, post #59

A niech ci będzie :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem