Komentowana treść: Helios robi postępy
[#1] Re: Helios robi postępy
No to należy się chyba mała statystyka dokonań - jak by nie było jest koniec tygodnia:
- trzy newsy dotyczące AmigaOS 4: dwie ciekawe gry i przeglądarka WWW;
- cztery newsy dotyczące MorphOS'a, w tym jeden news przypominający mało zrozumiały dla
Kowalskiego systemowy ficzer sprzed ca. pół roku; news dot. stosu FireWire będącego
w fazie embrionalnej; news dot. programu książki adresowej, którego nie da się używać
(bardzo ciekawy news); news nt. komunikatora w bardzo wczesnej fazie obsługującego
raczej egzotyczny u nas protokół komunikacyjny.

Oj niedobrze, niedobrze się dzieje.
[#2] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #1

Przyjrzyjmy się zatem tym trzem programom pod OS4:
- chyba 150 wersja tej przeglądarki w ciągu ostatniego pół roku, przy czym gdzieś w okolicach 50 wersji zaczęła oferować to co pierwsza wersja pod MOS
- jedna gra to staroć przeportowany z PC wersji, podczas gdy istnieje wersja dla Amigi (na E-UAE nie działa?)... zresztą to jest póki co "prawie ukończony silnik gry"
- bardzo wczesna wersja portu PC wersji kolejnego tytułu znanego z Amigi. Co ciekawe można prawie pograć w 1 etap. Dziękuję, u mnie pod E-UAE na Pegasosie działają wszystkie etapy :)

A więc można skwitować to znanym powiedzeniem: przyganiał kocioł garnkowi ...

Ostatnia edycja: 15.02.09 16:57:00
[#3] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #1

Przecież news o OWB jest tylko informacją o kolejnej, którejś tam wersji (która zresztą po długim rozwoju ma wciąż mniejszą funkcjonalność, niż wersja dla MorphOS-a po miesiącu...). A te dwie ciekawe gry to odgrzewane kotlety sprzed 10 lat. No ale jak na średni poziom gier dla AmigaOS 4, to może rzeczywiście ciekawe.

Słów jeszcze kilka o newsie "przypominającym mało zrozumiały dla Kowalskiego ficzer", pozwolę sobie zamieścić link do newsa na eXecu na temat... artykułu opisującego mało zrozumiały dla Kowalskiego systemowy ficzer AmigaOS 4 cool.

Oczywiście o SabreMSN też nie warto pisać newsów, bo to "komunikator w bardzo wczesnej fazie obsługujący raczej egzotyczny u nas protokół komunikacyjny" .
[#4] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #1

Z czego narazie 2 te gry nie nadają się do grania ..
[#5] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #1

Może po prostu wyjaśnij co chciałeś przez to powiedzieć, bo póki co jedynie i aż prowokujesz do afrontu względem Ciebie. ;)
[#6] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #1

Tak jak już wcześniej wspomniano - jeden news o OWB dla MorphOS-a jest wart tyle co wszystkie newsy o OWB dla AmigaOS4. Ta przeglądarka w pierwszej wersji beta dla MorphOS ma funkcjonalność taką jak wersja dla AmigaOS4 po trzydziestej aktualizacji (i trzydziestym newsie).

Jeżeli chodzi o komunikator to wcale nie jest we wczesnej fazie i działa nadzwyczaj sprawnie. A czy egzotyczny u nas protokół? U nas może trochę ale przecież my nie komunikujemy się tylko z Polakami. To nie GaduGadu czy Nasza Klasa. Świat jest globalną wiochą i często trzeba się kontaktować z ludźmi ze świata. No a wtedy GaduGadu jest bezużyteczne, a MSN wprost przeciwnie. Gdybym kiedyś miał MSN na MorphOS/AmigaOS to bym chwalił je pod niebiosa. Teraz nie jest mi już potrzebne, bo utrzymywanie tych kontaktów przestało być przymusem. Ale program wygląda i działa bardzo fajnie i na pewno będę go aktulizował.

Nie zauważyłeś newsa o bardzo ważnym wydarzeniu, które dotyczy AmigaOS4, MorphOS i AmigaOS3, jakim niewątpliwie jest faza beta testów DigiBoosteraPro 3. Należy zwrócić uwagę na to, że program powstaje na MorphOS-ie, a dopiero potem jest portowany na inne platformy.

A te gry... Przecież to porty i to w dodatku podobno niegrywalne. Wielka mi aktywność środowiska AmigaOS4... :) Jak złożą zespół programistów, grafików, dźwiękowców, scenarzystów, testerów, zaczną coś większego tworzyć od podstaw, utrzymają zespół przez rok i z sukcesem zakończą projekt to wtedy będę się jarał. A na razie to przekompilowanie otwartych źródeł jakiejś jednej czy dwóch multiplatformowych gier.

Ostatnia edycja: 16.02.09 07:51:43
[#7] Re: Helios robi postępy

@MDW, post #6

Należy zwrócić uwagę na to, że program powstaje na MorphOS-ie, a dopiero potem jest portowany na inne platformy.

Nie do końca tak jest. Te same źródła kompilują się pod wszystkie trzy systemy. Poza tym zaraz biorę się do instalowania AmigaOS 4.1 na swoim Pegasosie, więc można powiedzieć, że DigiBooster 3 jest pisany jednocześnie pod MorphOS-em i pod AmigaOS 4. A czemu Piotr go nie policzył? Bo liczył tylko to co mu pasowało i w sposób jaki mu pasował. Szkoda tylko, że nie napisał, co chce przez to udowodnić.
[#8] Re: Helios robi postępy

@Grzegorz Kraszewski, post #7

No tak, rozumiem. Po prostu portowanie sobie zautomatyzowałeś. :) Chodzi mi o to, że wszystko co do tej pory robiłeś w DBPro3 było robione pod MorphOS-em. Pozostałe wersje powstają równolegle. No ale przecież nie jest tak, że robisz go pod AmigaOS3, a wersja MorphOS i AmigaOS4 powstaje równolegle (co jakiś czas kompilujesz wersje MOS/AOS4 i sprawdzasz jak działają wprowadzając jakieś specyficzne dla tych systemów poprawki).

A co do AmigaOS 4.x na Pegasosie. Czekamy na relację z procesu instalacji i działania tego systemu na znienawidzonej przez ami-środowisko platformie sprzętowej. :)

Ostatnia edycja: 16.02.09 07:57:59
[#9] Re: Helios robi postępy

@MDW, post #6

A te gry... Przecież to porty i to w dodatku podobno niegrywalne.


W dodatku jeden z nich, to port amigowej gry na Amigę...
[#10] Re: Helios robi postępy

@MinisterQ, post #5

Chciał sobie zatrolować, ale mu nie wyszło tak jak się spodziewał. Po przytłaczającej kontrze po prostu podkulił ogon i uciekł. Ot cała filozofia
[#11] Re: Helios robi postępy

@Grzegorz Kraszewski, post #7

Chciałem sprawdzić jak tam Wasze samopoczucie.

A co do newsów, to uderzyło mnie, że są trochę naciągane. Takie podbijanie zainteresowania MOS'em. A MOS to ślepa uliczka, ale to tylko moje prywatne zdanie, do którego mam prawo. :)

Co do portu OWB, to ja się akurat cieszę, że się dobrze rozwija.
A co do znienawidzonej platformy to masz na myśli Pegasosa, czy MorphOS'a? Ja tam MOS'a nie lubię (idei przyświęcającej powstaniu, skutków dla społeczności i sposobu realizacji) i nawet tego nie ukrywam, a Pegasosa w tym momencie nawet i owszem - lubię.
[#12] Re: Helios robi postępy

@Lorak, post #10

Poza tym widzę, że niektórzy mocno się "jarają", tym czy już zaraz Wam odpowiem, czy może trochę później.
Więcej luzu, kupcie wreszcie AmigaOS 4 na te swoje Pegi i będzie święty spokój. Przynajmniej z mojej strony. Obiecuję.
Naprawdę gratuluję Grzegorz, że jednak będziesz go miał.
Miej oba systemy, działaj na obu. Ja trzymam się jednego.
[#13] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #11

No ja odniosłem wrażenie, że newsy o OS4 są trochę naciągane. Takie podbijanie zainteresowania OS4. A OS4 to ślepa uliczka, ale to tylko moje prywatne zdanie, do którego mam prawo. :)
[#14] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #12

Naprawdę gratuluję Grzegorz, że jednak będziesz go miał. Miej oba systemy, działaj na obu. Ja trzymam się jednego.

Już go mam, nawet go zainstalowałem. Co prawda trudno coś powiedzieć po kilku godzinach pracy, wiadomo, że z każdym systemem trzeba się "dotrzeć", jednak funkcjonalnością Workbencha jestem bardzo rozczarowany. Zaskoczył mnie też (jako programistę) shell bez skrolowania, rozwijania nazw tabem i innych dość podstawowych cech, praca z GCC w konsoli jest bardzo niewygodna. Podparłem się starym KingConem (wali guru przy wyjściu, ale jakoś to zniosę). No i jakiś filemanager muszę zainstalować, bo czuję się jak na klasyku... Niestety z tego, co się zorientowałem, do dyspozycji mam tylko "dwuokienkowce". Pierwsze wrażenie zatem trochę negatywne. Na szczęście głównym zastosowaniem AmigaOS 4 będzie u mnie kompilowanie i testowanie DigiBoostera 3, po tym co widzę, OS4 jest u mnie bez szans jako system do codziennej pracy. Argument z lepszą przeglądarką już upadł, MorphOS-owe OWB ma m.in. menu kontekstowe na linkach, ściąganie plików, fajny manager zakładek i nie otwiera mi się automatycznie na amigans.net (da się to przestawić?)...
[#15] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #12

A po co mam kupować OS4 dla Pega ? . Zakup w ciemno odpada .Szkoda że hyperion nie zrobił wersji demo . Coż widać za ciency są na to ....
I co zyskam po kupnie tego systemu ?

Ostatnia edycja: 16.02.09 18:25:23
[#16] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #11

Ja tam MOS'a nie lubię (idei przyświęcającej powstaniu, skutków dla społeczności i sposobu realizacji)


Z dokładnie tych samych powodów, czuję niechęć do OS4. Dodałbym jeszcze do zestawu obciach jaki robi mu kilku jego użytkowników.
[#17] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #12

Więcej luzu, kupcie wreszcie AmigaOS 4 na te swoje Pegi i będzie święty spokój. Przynajmniej z mojej strony. Obiecuję.


Czyli teraz lamentujesz tylko po to, żeby przekonać MOSowców do OS4? Taki swoisty sposób agitacji? Wątpię w jego skuteczność.
[#18] Re: Helios robi postępy

@GumBoy, post #17

To nawet nie agitacja, tylko próba szantażu .
[#19] Re: Helios robi postępy

@Grzegorz Kraszewski, post #18

Ale dosyć nieudolna ;)
[#20] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #12

Więcej luzu, kupcie wreszcie AmigaOS 4 na te swoje Pegi i będzie święty spokój.

Moim zdaniem możesz być w błędzie bo co jeśli się okaże, że użyteczność tego systemu dla użytkownika MorphOS-a okaże się żadna? Żadnej wersji demo nie ma żeby sprawdzić spokojnie u siebie czy cokolwiek tam jest ciekawego co sprawi, że ktoś potraktuje ten system użyteczny w porównaniu z MorphOS-em, którego dotychczas używał.
[#21] Re: Helios robi postępy

@grxmrx, post #20

Moim zdaniem możesz być w błędzie bo co jeśli się okaże, że użyteczność tego systemu dla użytkownika MorphOS-a okaże się żadna?

To się powoli zaczyna okazywać. Warto np. zapoznać się z wynikami testów szybkościowych, jakie przeprowadził Fab.
[#22] Re: Helios robi postępy

@Grzegorz Kraszewski, post #21

A to dopiero początek testów
[#23] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #11

Mam tylko takie skromne pytanie. Chciałbym na spokojnie otrzymać odpowiedź na temat ślepej uliczki.
Dlaczego Twoim zdaniem jako użytkownika i zwolenika OS4.x MorphOS to ślepa uliczka? Jeśli można to proszę o same suche fakty z Twojej strony.
Z góry dzięki za odpowiedź.
[#24] Re: Helios robi postępy

@Sir_Lucas, post #23

Przyłączam się do tego pytania.
[#25] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #11

@ Piotr Zadora
A co do newsów, to uderzyło mnie, że są trochę naciągane. Takie podbijanie zainteresowania MOS'em.

W jaki sposób podbijane jest to zainteresowanie MorphOS-em?
Ja jako użytkownik MorphOS-a nie zauważyłem tego, a wręcz przeciwnie - mam czasami wrażenie, że na PPA pojawia się więcej newsów nt. AmigaOS4 niż MorphOS-a.
[#26] Re: Helios robi postępy

@R-Tea, post #25

To jest akurat zrozumiałe, bo kolega PZ bywa zazwyczaj na portalu gdzie newsów o OS4 wogóle nie ma, stąd tu czuje się trochę zakłopotany
[#27] Re: Helios robi postępy

@Grzegorz Kraszewski, post #14

To zainstaluj nowszą wersję KingCon'a. U mnie nie grimuje.
Poza tym nazwy plików są rozszerzane tabem więc po co ta dezinformacja? ;)
Skoro Ci się nie podoba amigans.net to może spróbuj zobaczyć tooltypy w ikonce. (okienka+I) otwiera na wypadek gdybyś zapomniał jak to było kiedyś na Amidze ;)

Nie mów bez szans. Podobnie jak nie mów nigdy nigdy ...
[#28] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #1

A ja może przekornie - ale powiem tak: Witaj Piotrze na pokładzie wrednego niebieskiego portalu.
A tak na poważnie - to liczę na twoją opinię w temacie dotyczącym OS4 - niejako z pierwszej ręki - właśnie tu, na tym portalu gdzie czerwone owieczki są rozszarpytane od tak, dla sportu ;)
[#29] Re: Helios robi postępy

@Grzegorz Kraszewski, post #18

Szantażu?
Skoro tak to interpretujesz to niech Ci będzie.
Chociaż ja bym to nazwał łagodną próbą nawrócenia na właściwe tory.
[#30] Re: Helios robi postępy

@MaaG^dA, post #28

No właśnie chciałem się przekonać czy dalej funkcjonuje mechanizm nagonki.
I coś mi się widzi, że już może trochę bardziej leniwie, ale nadal parę osób jest skorych do kąsania i szarpania. Albo co najmniej toczenia piany.
Ech, są na to jakieś pigułki?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem