Komentowana treść: Helios robi postępy
[#31] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #29

Chociaż ja bym to nazwał łagodną próbą nawrócenia na właściwe tory.


Wiedziałem. OS4 to zakon i jego użytkownicy nawracaj niewiernych.

Strzeżcie się poganie!
[#32] Re: Helios robi postępy

@GumBoy, post #31

Poganie to Ci co nie używają Amigi ani systemów amigopodobnych, siedzą przy windowsie i udają wielce mądrych amigowców. Czyż nie?
[#33] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #32

Nie wiem. W każdym bądź razie, jeśli to prawda, to miło mi nie być poganinem.
[#34] Re: Helios robi postępy
Heh... 33 komentarze i ani jeden na temat. Normalnie jakiś onet się tu zrobił chyba...
[#35] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #27

To zainstaluj nowszą wersję KingCon'a.

Bardzo chętnie, tylko skąd ją ściągnąć? Na Aminecie nie ma, na OS4Depot też nie znalazłem.

Poza tym nazwy plików są rozszerzane tabem więc po co ta dezinformacja?

Jutro sprawdzę. Tak mnie zdenerwował brak skrolowania, że nie sprawdziłem dokładnie.
[#36] Re: Helios robi postępy

@Grzegorz Kraszewski, post #35

a moze tak watek na forum przeniesc?
[#37] Re: Helios robi postępy

@kiero, post #36

Postaram się w weekend zrobić opcję przenoszenia wątków z komentarzów na forum, więc będzie porządek.
[#38] Re: Helios robi postępy

@grxmrx, post #37

I od razu do rzeźni się będzie przenosić, żeby mi się tu jakieś policyjne krashany nie szwędały ze swoimi nadwrażliwymi zapędami moderatorskimi.
[#39] Re: Helios robi postępy

@Grzegorz Kraszewski, post #35

Używam KingCon'a w wersji 1.7 [020+].
Działa bardzo dobrze i wychodzi poprawnie.
[#40] Re: Helios robi postępy

@grxmrx, post #37

Szkoda, że nie napisałeś gdzie jest dostępny. Też bym go chętnie poużywał. Czyżby "mam ale nie powiem"?
[#41] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #39

No widzisz... MOSowcy przywykli do tego, że najlepszą konsolę na świecie mają standardowo w systemie od zawsze. :) Nie jakiegoś emulowanego i nierozwijanego KingCONa. :)

Ostatnia edycja: 17.02.09 08:27:43
[#42] Re: Helios robi postępy
A jeżeli chodzi o newsa to bardzo się cieszę, że coś się robi w sprawie FireWire. No i że zabrał się za to poważny człowiek, który dowiódł już swoimi produktami (Python, Blender), że potrafi duży projekt doprowadzić do naprawdę bardzo sensownej postaci. To pozwala nastawić się optymistycznie na temat FireWire dla MorphOS-a.

I teraz jak zwykle dygresja (czyli znudzeni mogą dalej nie czytać). AmigaOS/MorphOS (a pewnie i AROS) mają bardzo dziwny proces wprowadzania nowych standardów w systemie. Popatrzmy na inne standardy: do obsługi kart graficznych (CyberGraphX, Picasso96), kart dźwiękowych (AHI), USB (Poseidon). Karty graficzne, dźwiękowe i USB to sprawy absolutnie niezbędne w komputerze, a każdy z tych standardów powstał gdzieś w domowym zaciszu. Był klepany po nocach przez jakiegoś śmiesznego ludka dla własnej satysfakcji. Potem standardy te zostały przez środowisko tak przyjęte, że stały się częścią systemu i jedynymi (albo dwoma jak CGX/P96, hehe) panującymi standardami. Normalnie czymś takim powinien zająć się producent systemu. No ale Commodore chyba nawet nie robiło nic w sprawie wprowadzenia jakichkolwiek standardów w świecie kart graficznych i dźwiękowych dając zupełnie wolną rękę producentom (i robiąc straszny bajzel przez to). O USB nie mówię, bo za czasów Commodore go nie było. Tak samo teraz jest z FireWire. Jeżeli Helios zostanie doprowadzony do jakiejś sensownej postaci to zapewne zostanie kiedyś wchłonięty przez MorphOS-a. Jesteśmy świadkami powstawania nowego standardu w ami-świecie. Oby był lepszy niż Poseidon. :)
[#43] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #39

A tyle się mówiło o nienatywnych składnikach w mosie, które trzeba było przegrywać z OS3.x, a tu się okazuje że OS4 niewiele w tej kwestii lepszy...
[#44] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #30

Zwyczajnie chrzanisz.
Pojawiłeś się tutaj i w pierwszym newsie o programie dotyczącym WYŁĄCZNIE Morphosa (interesujesz się Morphosem? Od kiedy?) zawarłeś kilka nieprawdziwych stwierdzeń. Na które dostałeś kilka takich samych (niezależnie) odpowiedzi-sprostowań.
A następnie ripostując skarżysz się na jakąś hipotetyczną nagonkę i sugerujesz pigułki. Moim zdaniem, jesli ktoś potrzebuje tutaj jakichś pigułek, to na pewno nie ci którzy odpowiedzieli na twoją prowokację.
[#45] Re: Helios robi postępy

@MDW, post #42

Zapomniałem dopisać jednego. Miałem nadzieję, że Reggae stanie się standardem nowych datatypów. Ale chyba na razie się na to nie zanosi, prawda? :(
[#46] Re: Helios robi postępy

@MDW, post #45

Na razie Reggae mnie nie interesuje. Trzeba robić jedną rzecz, a nie 10 na raz.
[#47] Re: Helios robi postępy

@Grzegorz Kraszewski, post #46

Racja. Ja nie mówię, że masz robić. :) Standard musi być przyjęty przez środowisko. Mam nadzieję, że Raggae się naprawdę zakorzeni w MorphOS. O innych systemach chyba na razie można zapomnieć. :(
[#48] Re: Helios robi postępy

@wali7, post #44

Zwyczajnie chrzanisz.


Przecież to oczywiste. Nieudaną prowokację trzeba próbować usprawiedliwić.
[#49] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #11

> A MOS to ślepa uliczka, ale to tylko moje prywatne zdanie, do którego mam prawo.

... Smiech... rotfl

Aleś to wydumał. A skąd twoje wnioski o ślepej uliczce? Bracia F. ciebie nawiedzili we śnie, i ci to powiedzieli?

Jak dla mnie sprawa procesu i szybkość działania tych samych aplikacji (tyle że innych portów) na tym samym sprzęcie (oraz parę innych rzeczy) uwidacznia, że to właśnie jak na razie OS4 jest ślepą uliczką.

Ale śnij dalej. I niech ci się bracia F. znowu przyśnią. Kto wie, może tym razem powiedzą ci wielką tajemnię ludzkości... czyli "gdzie do cholery jest srajtaśma" :P
[#50] Re: Helios robi postępy

@Solo Kazuki, post #49

Zaraz Ci ktoś odpisze że prędkość się poprawi po kolejnym update
[#51] Re: Helios robi postępy

@GumBoy, post #16

Dokładnie... ja przez ten niesmak nawet obecnie zastanawiam się, czy jednak sobie OS4 nie darować (a chciałem kupić). Brawo Piotrze Z, bo przekonałeś mnie... ale odwrotnie, niż zamierzałeś.
[#52] Re: Helios robi postępy

@R-Tea, post #25

Czasami też mam takie wrażenie... choćby jest "podstrona" o AmigaOS4, a nie ma o MorphOS.
[#53] Re: Helios robi postępy

@GumBoy, post #31

I będą was palić na stosie, a po śmierci będziecie się smażyć w piekle, wy wredne MOfce...
[#54] Re: Helios robi postępy

@Piotr Zadora, post #39

Łał... normalnie czad i fjuturyzm...

God bless MOSTeam, że ciemni nie są i nie forsują standardów, lecz słuchają użytkowników (mniej-więcej ;) ).
[#55] Re: Helios robi postępy

@Solo Kazuki, post #53

Ja nie używam MorphOSa akurat, więc "wy" to chyba nie pod ten adres.
[#56] Re: Helios robi postępy

@GumBoy, post #55

to było ogólnie, a nie do ciebie konkretnie ;)
[#57] Re: Helios robi postępy

@Solo Kazuki, post #56

Tak tylko napisałem, bo odpowiedź na mój post była, to wolałem wyjaśnić.
[#58] Re: Helios robi postępy

@Solo Kazuki, post #52

Ha, to jest jedna z wielu zagadek dotyczących PPA.
Ponoć to my promujemy MOS-A.

Strona takowa jest, swego czasu była odkrywana, powstała w tym samym czasie co analogiczna o OS4 i A1. Co się więc stało? Nie było chętnych i wolnych rąk do pracy nad uzupełnianiem danych.

Zatem, czy jest ktoś zainteresowany poprowadzeniem i uzupełnieniem takiej strony?

Zapraszam tutaj http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=6&i=4049&t=4049
[#59] Re: Helios robi postępy

@MDW, post #42

MOS ma byc na Mac Mini. Mac Mini ma Fire Wire. Mos ma byc takze na Powerbooka. W nim tez (jak i w kazdej nowszej maszynie Apple) jest Fire Wire. Pegasos moze miec Fire Wire na karcie. Ale ja mysle, ze tu chodzi glownie o Maci. Pewnie MOS bedzie obslugiwal wszelkie urzadzenia w komputerze, wiec tez Fire Wire. Mam tylko nadzieje, ze nie zapomna o AIRPORT. W Efice jednak nagrywanie dzwieku nie dziala, ale tlumaczae to sobie, ze to nie jest jednak normalny komputer.
Wydaje mi sie, ze MOS-Team to profesjonalisci i (jesli chca pieniadze za system) wypuszcza system na nowy sprzet tylko wtedy jak system ten bedzie obsugiwal wszystkie urzadzenia w komputerze. A teraz najwieksze prace trwaja nad portem MOSa na Maca Mini (tak mi sie przynajmniej wydaje) stad tez to zainteresowanie Fire Wire.
[#60] Re: Helios robi postępy

@temp, post #59

Pegasos ma FireWire.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem