Komentowana treść: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1
[#1] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1
Super, chcialem sobie wyrenderowac samochod do skidmarksow ale nie wiedzialem jak wogole ugryzc ten program. Dzieki wielkie :D
[#2] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1
Bardzo mi się podoba. Cenna inicjatywa. Mam nadzieję, że kurs będzie kontynuowany.

Z szacunkiem
Des
[#3] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1
Można gdzieś kupić ten program i za ile?
[#4] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@Koyot1222, post #1

A Skidmarksy nie były w LightWave?
[#5] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@ender, post #3

Możesz kupić ode mnie za milion $.

A tak na poważnie - pełna wersja Imagine 3.0 była dołączona do
angielskiego magazynu CU Amiga. Dokładnie znajduje się na dysku 123a. Jak chcesz mogę to jutro podesłać na email.
[#6] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@Deftronic/..., post #5

Chętnie skorzystam, tym bardziej, że jest kurs.
[#7] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@ender, post #6

Spoko, jutro podeślę. Tylko pamiętaj o wymaganiach - bez 3 mega nie ruszy...
[#8] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@Deftronic/..., post #7

Zainstaluję sobie pod MORPHOS-em na Efice. Zobaczymy, czy zadziała.
[#9] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@Santon, post #4

W "obstrukcji" napisali ze imagine, jest tez bardzo ogolny tutorial "jak w prosty sposob renderowac swoj woz", na plycie jest tez edytor ktory siorbie klatki bezposrednio potem z Imagine. Z tego co pamietam to stardusty byly raczej w lightwaveach robione.
[#10] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@ender, post #3




Można. link

Do kupienia są Imagine V5 i V6. Starsze wersje do V4 włącznie są do pobrania w zakładce timeline.

:)
[#11] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@Deftronic/..., post #5

To ja bym też się uśmiechnął i poprosił. Przeszukałem swoje archiwa, no i jak raz Imagine nie mam. Widać skasowałem, gdy zostałem fanem maxonowskiego Cinema. Imagine zawsze zdawał mi się ciut trudny i nigdy nie miałem czasu, żeby go dobrze ugryźć. A żałuję, bo z tego co pamiętam, to znajomi piękne rzeczy w Imagine robili. Teraz czas mam, to z ogromną przyjemnością sobie porzeźbię. Z góry dziękuje za wspomożenie: -)

Z szacunkiem
Des
[#12] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@Des, post #11

lepiej popatrz na post #10 :)
[#13] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@wali7, post #12

Dziękuję. Z całą pewnością skorzystam

Z szacunkiem
Des
[#14] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@ender, post #6

Nie chce marudzic i umniejszac roli Imagine i tego kursu ale prawde mowiac jezeli juz sie uczyc czegos do grafiki 3D to lepiej Blendera, bo jest jednak najblizej w pelni profesjonalnego softu sposrod wszystkich programow dostepnych dla MorpOS/AmigaOS. Polskojezycznych kursow w sieci jest kupa, forum maniakow Blendera dziala preznie i pomaga. Sa nawet trzy ksiazki po polsku (w tym oficjalny podrecznik).

Imagine mial szanse stac sie wiodacym programem 3D na ami-systemach. Bylo to w momencie gdy Tornado umarlo i jego autor zapadl sie pod ziemie. Wtedy to karmilismy sie screenshotami z nowego Imagine. Mial ladny systemowy GUI (a nie to cos pomaranczowego...), normalny podglad podczas modelowania i byl w pelni pod PPC. Niestety taka wersja Imagine nigdy nie wyszla na swiat. A szkoda, bo slinka na niego ciekla w takim samym stopniu jak na Tornado3D 3.0. Teraz to wszystko nie ma juz znaczenia skoro mamy tak szacowny 3D-soft jak Blender, ktory w dodatku caly czas jest bardzo intensywnie rowijany.

Imagine moze jeszcze zaciekawic uzytkownikow AmigaOS 3.x, bo wydaje sie byc kawalem starego (niestety) dobrego softu. Takim osobom kurs na pewno sie przyda i spodoba. Sam bede na niego zerkal z ciekawosci. Nigdy jakos nie mialem przyjemnosci dotykac tego programu wiec chociaz kurs sobie poczytam. :)

Ostatnia edycja: 16.02.09 06:21:34
[#15] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@MDW, post #14

No właśnie marudzisz...

Imagine to całkiem fajny soft, który pod AOS 3.x jest pod PPC i działa na karcie gfx i raczej ma większe możliwości niż Cinema4D. W sumie to chyba tylko te dwa programy jako tak współpracują z kartami gfx. Dlatego uważam, że jest sens opisu takiego programy. nawet na klasycznej Ami można podłubać w grafice 3d. Poza tym nie każdy chce lub ma możliwość używania Blendera (który jest bardzo fajny zresztą).
[#16] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@radzik, post #15

Poza tym nie każdy chce lub ma możliwość używania Blendera (który jest bardzo fajny zresztą).

Masz rację. Dlatego napisałem, że Imagine może zainteresować użytkowników AmigaOS3. :)
[#17] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@MDW, post #16

nie tylko os3. blender nie dziala na amigaosie:)
[#18] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@kiero, post #17

Jakiś tam Bledner się kroi na AmigaOS4. Nie orientuję się w jakim jest stadium ale coś kiedyś czytałem na eXecu i tekst newsa był dosyć pozytywny (żeby nie powiedzieć entuzjastyczny). :)
[#19] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@ede, post #10

Dzięki, już pobrałem (4). Zobaczę jak mi z nim pójdzie. Może skuszę się i odłożę kasę na Imagine V5.
[#20] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@ender, post #19

Tak myslałem, że skoro został już podany link to nie ma sensu podsyłać programu.
[#21] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@ender, post #19

Kasę? To jest jeszcze sprzedawane? Kiedy był ostatni update Imagine dla AmigaOS? 10 lat temu? Może 12?
[#22] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@MDW, post #21

Imagine 5 (PPC) jest z bodaj roku około 2000. V6 nie wiem, no ale pewnie nowsze, strona była aktualizowana w 2008 roku, więc jak ktoś ma ochotę wspomóc ludzi jeszcze coś robiących dla Ami komercyjnego to czemu nie? Poza tym nie ma się do końca co podmiecać Blenderem (mimo, że bardzo dobry porogram) jeśli już mówimy o profesce praktycznie nikt go nie używa zawodowo (zapewne są wyjatki) ani nie uważa za profi soft. Zresztą tak jak Imagine (choć kiedyś był to uznany program) czy Amiga. Co nie zmienia faktu, że uważam, że fajnie jest, że można go kupić, a w sumie cena 100$ to nie jest masakra. Poza tym dobry grafik na takim streńkim sofcie zagnie nie jednego nowoczesnego gościa.
[#23] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@MDW, post #14

Mial (...) systemowy GUI (...), normalny podglad podczas modelowania i byl w pelni pod PPC. Niestety taka wersja (...) nigdy nie wyszla...

Normalnie jakbyś o Imagine 5.15 pisał - tylko, że ta wersja wyszła na świat. ;)
[#24] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@APC74, post #23

Mam rozumieć, że ten słynny Imagine5 z systemowym GUI-em wyszedł w wersji dla Amiga (PPC)? Jakąś "piątkę" kiedyś w czasach pierwszych AmigaPPC widziałem ale to było ciągle to samo pomarańczowe okropieństwo. W dodatku tylko rendering robiło PPC. Reszta programu męczyła Motorolkę.

Ostatnia edycja: 16.02.09 12:30:40
[#25] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@MDW, post #24

To chyba jest wersja 5.14. No rendering na PPC to już jest duży plus (tylko zabugowane tornado3d miało takie bajery ;)). Zresztą podobno nie da się nić napisać na AOS3.x całkowicie pod ppc.
[#26] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@radzik, post #25

Z tym zabugowaniem Tornado3D podobno nie jest tak jak wszyscy myślimy. W dawnych czasach gdy jeszcze istniała strona www Tornado3D było na niej FAQ. No i na wszystkie pytania dotyczące niepoprawnego działania jakiejś funkcji była jedna odpowiedź. Brzmiała mniej więcej tak:
"W legalnej wersji programu problem nie występuje."
:)

Wygląda na to, że te wszystkie problemy wersji 2.x i 3.x Tornato3D naprawdę istniały tylko w źle połamanych wersjach pirackich. Na 2.x coś się dało jeszcze robić ale 3.x się całkiem kwasiła. Z tego co pamiętam to na stałe było ustawione 5 FPS przez co podgląd przymulał. Do tego po kilku(nastu) minutach samo wyskakiwało pytanie czy wyjść z programu. Niezależnie od tego co się odpowiedziało pytanie wyskakiwało ponownie. Blokowanie requestera przy pomocy odpowiedniej opcji w MCP nie pomagało. :) Tornado3D 3.x kosztowało wtedy fortunę (kilka moich ówczesnych pensji). Pomimo tego podobno w Polsce sprzedało się kilka sztuk. Ciekawe gdzie są ludzie, którzy go kupili i co się dzieje z tymi kopiami. Tornado3D 2.x miał braki ale 3.x naprawdę był już na poziomie. Miał nawet własny język skryptowy (to się chyba Golem nazywało). Wstyd się przyznać ale kiedyś z bratem zbieraliśmy kasę na jego kupno. Niestety pewien misterny plan nie wypalił i Tornado nie kupiliśmy. :(

Ostatnia edycja: 16.02.09 12:52:16
[#27] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@MDW, post #26

Możliwe, wtedy były człek nie rozumiał, że dobija Amigę. Z drugiej strony większość nas i tak by nie była wstanie wydać furmanki pieniędzy mając po naście lat.

Ciekawe czy można gdzieś nabyć Tornado3D, albo jest jakiś kontakt do byłego wydawcy/producenta. Niedawno pisałem do Maxona aby udostępnili Cineme 4D za free (lub za symboliczną cenę) dla amigowców ale stwierdzili, że nie mogą i mają mnie w d... ;) Miło z ich strony a zarazem szkoda bo to właściwie jedyny (no i jeszcze Tornado3D, Imagine) systemowy soft do 3d, który jako tako chodzi pod kartami gfx (osobiście dobija mnie Lightwave, którego się nie da używać na "nowoczesnym" klasyku).
[#28] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@MDW, post #14

No właśnie, a co się stało z Tornado? Nigdy realnie.fizycznie nie miałem kontaktu z tym programem. Czytalem tylko rozmaite cudawianki i cuda - niewidy o nim w MA. Był w ogóle do kupienia? Działał? A jeśli działał, to jak?

Cinema może i nie jest rewalacją, jeśli chodzi o możliwości, ale i plusów wiele ma. Prostota obsługi, całkiem przyzwoita jakość wyrenderowanych grafik, no i niskie wymagania sprzętowe. Do pierwszego kontaktu z grafiką 3D jest rewelacyjny - wystarczy A1200 z 4 mega fastu i juz można się zacząć bawić/uczyć modelowania i renderowania 3D.

Z szacunkiem
Des
[#29] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@Des, post #28

Des, radzik:
Podobno autor Tornado3D zapadł się pod ziemię. Po prostu przestał istnieć razem ze stroną i źródłami Tornado. Po prostu jedyny ślad po nim jest w naszych pamięciach. Czasem zastanawiam się czy ten program nam się nie przyśnił. :) Słyszałem, że pan Tornado był poszukiwany przez środowisko MOS-owe ale wyniki puszukiwań zwróciły wartość NULL. Rozpłynął się w powietrzu. Może Benedykt by go znalazł? :)
[#30] Re: Imagine 3.0 - Kurs obsługi programu - część 1

@radzik, post #27



A pod morphos powerup też się nie da ?

na ppc liczy 10x szybciej niż na 040...


Fakt, że siatki jeszcze 'mietkie' są,
na pegazie odświeżanie siatek jednak jest w pełni przyzwoite.



Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem