Komentowana treść: MorphOS 2.3
[#1] Re: MorphOS 2.3
No to ładnie :D
[#2] Re: MorphOS 2.3
Już się ściąga!
[#3] Re: MorphOS 2.3
Noż ledwie człowiek odejdzie na moment od pegaza a tu nowy morphos. Brawo dla tych panów. Już się ściąga.
[#4] Re: MorphOS 2.3
Ja już zainstalowałem I to bez żadnych problemów, tak trzymać MOSTeam!

Na dowód - post z mojej Efiki ;)

Ostatnia edycja: 06.08.09 19:19:42
[#5] Re: MorphOS 2.3
Mam nadzieję, że mój MiniMac się nie rozpadnie ze starości w oczekiwaniu na MorphOS'a :)

Progres jest ---> HFS+

Czekamy na więcej..

Jak wrażenia ?
[#6] Re: MorphOS 2.3

@skipp, post #4

Sorry - TO jest post z Efiki z OWB 1.3 na MorphOSie 2.3 ;)
[#7] Re: MorphOS 2.3
Nie polecam opcji aktualizacji systemu jeśli ktoś ma mało miejsca na partycji systemowej. Przykładowo ja mam 261 MB, sam system zajmuje ok. 150 MB więc założyłem, że się zmieści, ale nie zmieścił się - MorphOS potrzebuje przy aktualizacji dwa razy tyle miejsca ile zajmuje bo robi kopię tymczasową na tej samej systemowej partycji. Aktualizacja przebiega w taki sposób, że iWizard (program do instalacji/aktualizacji systemu) nie podaje informacji czy system się zmieści na partycji systemowej, więc można zacząć aktualizować (nie ma paska postępu, widać tylko przyrost) i w końcu można się doczekać komunikatu typu "MorphOS is full" ;) przy czym aktualizacja się zatrzyma, a system nie będzie nadawał się do uruchomienia (rozwiązaniem jest skopiowanie plików ręcznie, ale nie jest to zalecane bo wtedy system może uruchamiac się wolniej ze względu na uprawnienia niektórych plików systemowych).
[#8] Re: MorphOS 2.3
Aktualizacja bezproblemowa. Zrobiłem ją z Wizzarda, potem tylko dorzuciłem screengrabbera do katalogu MOSSYS (jest to moja jedyna modyfikacja w tym katalogu). Biblioteka Arexxa sama się nazwała "_disabled". I to wszystko. Aktualizacje systemów amigowych nigdy nie były tak łatwe jak teraz. :)

I jeszcze coś żeby wkurzyć Applefobów. iPhone3G podłączony przez USB do Pegasosa2/G4 z MorphOS 2.3 jest całkiem normalnie i prawidłowo widziany. To znaczy na tyle na ile iPhone bez iTunes może być widziany, czyli mogę przeglądać i ściągać fotki. Działa tak samo jak pod Windows i MacOSX (bez iTunes). Duże brawa! :)

Kiedyś wysunąłem teorię, że daty aktualizacji MorphOS często dziwnie zbiegają się z datami aktualizacji iPhoneOS i/lub MacOSX. To się sprawdziło po raz kolejny. Dzisiaj wyszedł MorphOS 2.3 i MacOSX 10.5.8. Robiłem aktualizacje na dwa fronty. Dziwne...

Ostatnia edycja: 06.08.09 19:45:54
[#9] Re: MorphOS 2.3
Pełne zaskoczenie.. i to bardzo miłe zaskoczenie.
Podziękowania za włożony trud dla całego MOS-Team.. i czekamy na MOS 2.4 :)
[#10] Re: MorphOS 2.3
Reggae
* Added decoding for AMOS sound banks.


AMOS jak Lenin - wiecznie żywy. ;)
[#11] Re: MorphOS 2.3
No i poszło. Teraz tylko się przjrzeć co się zmieniło. :D
[#12] Re: MorphOS 2.3

@APC74, post #10

AMOS jak Lenin - wiecznie żywy.

Rzookol mi kiedyś obiecał, że przeportuje na SDL jakąś fajną AMOS-ową grę, jak zrobię obsługę soundbanków. No to zrobiłem...
[#13] Re: MorphOS 2.3
Go MosTEAM Go! Teraz byleby nie spocząć na laurach i szybko wydać wersję na Miniaka a wtedy chętnie wysupłam już kolejne 150 euro na MorphOS.

Super, że zrobiono już obsługę HFS. Ciekawe czy będzie też obsługa airporta..
[#14] Re: MorphOS 2.3
Działa, aktualizacja z iso tak na pale nawet z minute nie instalowala sie. MOS rulez:)
[#15] Re: MorphOS 2.3

@Grzegorz Kraszewski, post #12

A ja nie instaluję dopóki mi ktoś nie wyjasni jak to jest z tym fixem dotyczącym ide. Na ostatniej partycji (100GB pełna w 98%) i co jak wcisnę napraw to mi zwali tą partycję czy nie? Noż jestem zdenerwowany.

Dobra już wiem trzeba kopię ostatiej partycji jednak zrobić i fix potem

Ostatnia edycja: 06.08.09 21:12:19
[#16] Re: MorphOS 2.3

@Arbuz, post #15

Jak pełna w 98% to nie polecam robić fixa bez backupu danych...
[#17] Re: MorphOS 2.3

@Marek Szyprowski, post #16

Człowiek filmu normalnie nie może oglądnąć bo zasypują nowościami :) Pare minut i już jestem 'out of date'. Brawo, zainstaluje i zobaczymy w jakim stopniu jest lepszy od poprzednika.
[#18] Re: MorphOS 2.3

@skipp, post #6

MorphOS2.3 ma standardowo OWB 1.4 ;)
[#19] Re: MorphOS 2.3
Oczywiście! Jutro rano wyjeżdżam, to akurat dziś wieczorem muszę zauważyć update MorphOSa.;) Cóż, będzie musiało poczekać.:(

Panowie, dzięki!

A tak przy okazji: próbował ktoś jak działa obsługa Mass Storage w tej wersji Poseidona? Podobno miało być lepiej. Czy ktoś może potwierdzić albo zaprzeczyć?
[#20] Re: MorphOS 2.3

@Marek Szyprowski, post #16

Jednak działa. Okazało się, że miałem za ostatnią partycją 880kb wolnego i po fixie zrobiło się z tego 860kb.
[#21] Re: MorphOS 2.3

@Kamul, post #19

Mi przynajmniej po podłączeniu k800i Pegaz nie wiesza ale posejdon też nic nie zauważa podłączonego. Reszta jak w starym MOS2.2 po resecie komóra jest widoczna dobrze i działa poprawnie
[#22] Re: MorphOS 2.3

@Kamul, post #19

Dziala teraz bez problemu. Kopiowanie z i do urzadzen sluzacych do gromadzenia danych podpietych pod usb nie zawiesza juz systemu przy przekroczeniu 150mb. Teraz kopiuje jak przecinak. Tak sie podjaralem ze kilkanascie giga sobie kopiowalem tam i z powrotem, pozniej usuwalem :)
[#23] Re: MorphOS 2.3

@Kamul, post #19

U mnie pod MorphOS 2.3 zaczął być normalnie widziany iPhone3G. Można przeglądać i ściągać z niego fotki. Tak samo jak pod Windows i MacOSX bez iTunes. Czyli ja zauważyłem poprawę w Poseidonie. :)
[#24] Re: MorphOS 2.3

@Arbuz, post #21

Moj W810i na 2.2 nie dzialal w ogole, nawet po resecie. Na 2.3 od razu zaczal smigac.
[#25] Re: MorphOS 2.3
Dobra robota MorphOS Team :)
[#26] Re: MorphOS 2.3

@Drako^lM, post #25

wiadomo, jestesmy zajebisci;)
[#27] Re: MorphOS 2.3

@Kamul, post #19

No cóż.. wszystkie moje pendrive (mniej lub bardziej egzotyczne) zostały wykryte bez zająknięcia, SE K750i też (choć chwilę to trwało - a może to wina samego telefonu), Nokia 6300 też się poddała (w trybie przesyłania plików)
[#28] Re: MorphOS 2.3

@Grzegorz Kraszewski, post #12

A port powstał?
[#29] Re: MorphOS 2.3
A pad pod USB, który działał ze starym poseidonem, dalej nie jest widziany.

Gdzieś chyba czytałem że da się jakoś wrzucić stare sterowniki do Poseidona. Chyba będzie trzeba tego poszukać... :(
[#30] Re: MorphOS 2.3

@Leon, post #18

Trzeba będzie popróbować stronki, które się na OWB 1.3 wywalały
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem