Komentowana treść: MorphOS 2.3
[#61] Re: MorphOS 2.3

@Arbuz, post #41

Ale jak się ma 261MB to chyba jeszcze łatwiej zrobić backup bo szybciej się nagra. Nie jest tak?

Jest. :) Ale po co sie sztucznie ograniczac? Partycja moze miec nawet 4 GB, le mozna tam trzymac do 650 MB. Zaleta tego jest to, ze na tej partycji mozna trzymac niezbedny soft uzytkowy. W raazie awarii, startujesz i masz wszystko pod reka, lacznie z programami ktorych uzywasz na codzien. :)
[#62] Re: MorphOS 2.3

@MDW, post #43

Mniej wiecej o to chodzi. Po co zakladac partycje 100/200 MB? Zeby system byl "krystaliczny? Mozna zalozyc dodatkowy katalog Uzytki/Gry na wiekszej i juz. :)
[#63] Re: MorphOS 2.3

@Arbuz, post #52

Dograj wszystkie klasy i będzie git

Prawdę mówiąc to nie powinien musieć nic dogrywać. :) MOSTeam właśnie tak zorganizował MorphOSa 2.x żeby użytkownik po update systemu nie musiał niczego tam dokładać czy zmieniać (pomijam rexxsyslib.library). Zasada jest taka, że użytkownik dorzuca sobie różne biblioteki i inne pliki oraz kombinuje w katalogu SYS: a MOSSYS: nie dotyka. Wtedy wszystkie dodatkowe biblioteki, które nie należą do systemu (zainstalowały się z porogramami albo użytkownik sam je dorzucił) przy update systemu zostają, a tylko katalog SYS:MorphOS się aktualizuje. Żeby było jeszcze fajniej to i ustawienia wszystkie zostają. Tylko trzeba się pilnować żeby przypadkiem do SYS: nie wrzucić czegoś co jest już standardowo w MOSSYS:. Wystarczy się tej zasady trzymać i update jest przyjemny jak nigdy wcześniej na ami-systemach.

Ostatnia edycja: 08.08.09 00:37:49
[#64] Re: MorphOS 2.3
SE K850 jest rozpoznawany, ale jego karty pamieci nie widac. za to floppy na usb dziala bezproblemowo
[#65] Re: MorphOS 2.3
A mi padł Pegaz. Jestem załamany. Podjął by się ktoś naprawy czy trzeba do bPlanu odsyłać?
[#66] Re: MorphOS 2.3

@Arbuz, post #65

A moze tylko ta 100 MB partycja padla?...
[#67] Re: MorphOS 2.3

@Zbysiuk, post #50

AmiGG: "Can't open required resources TextEditor.mcc"? Na 2.2 chodziło wszystko normalnie. Tylko u mnie tak jest?


Co do IBrowse się nie wypowiem, bo nie używam (OWB 'jakby' mi wystarcza ), ale AmiGG - w wersji 0.44.13/MorphOS - chodzi jak do tej pory, to znaczy, instalowany był na MOS 2.2, a po instalacji MOS 2.3 chodzi jak do tej pory, bez żadnych problemów...
[#68] Re: MorphOS 2.3

@Valwit, post #60

# 59
Sputnika to mam jakąś starą wersje chyba z 2008 roku (tak jest na ekranie startowym), muszę nową ściągnąć, ale zwyczajnie zaniedbałem sprawę, bo do tej pory z Internetu korzystałem używając PC.

IWizard ( może to głupio zabrzmi), ale czy ten program trzeba osobno ściągać, bo ja mam tylko jakieś dwa pliki z rozszerzeniem PNG (obrazki znaczy się w katalogu).

# 60
Zrobiłem jak kazałeś. Włożyłem pena do usb tego na dole czyli (0), klawiaturę w port wyżej. Wpisałem komendę i ruszyło, wyskakuje okno z wyborem klawiatury i ... nie mogę nic wybrać, klawiatura nie działa. Co robię źle, a może hub by się przydał, bo ona też musi być w tym dolnym porcie żeby wszystko zagrało?
[#69] Re: MorphOS 2.3

@ender, post #68

IWizard ( może to głupio zabrzmi), ale czy ten program trzeba osobno ściągać

Nie. IWizard jest w katalogu SYS:Tools/
[#70] Re: MorphOS 2.3

@ender, post #68

Jak już napisałem w poście #57, musisz ściągnąć ISO MorphOSa 2.3 (plik 148 MB) z internetu (z podanego linka). Potem go montujesz (prawy przycisk na pliku i "mount"). Na blacie pojawia się ikonka "MorphOS boot". Wchodzisz do środka. Otwierasz katalog "Tools", a tam siedzi sobie IWizard.

Widzę, że Krashan pisze też, że możesz uruchomić swojego starego IWizarda z SYS:tools/. No to widocznie tak jest :)

Ostatnia edycja: 09.08.09 10:06:57
[#71] Re: MorphOS 2.3

@recedent, post #70

Najprostsza metoda aktualizacji 2.2 do 2.3 moim zdaniem wygląda tak:
- odpalam 2.2.
- ściągam na dysk plik ISO.
- montuję ISO pod Ambientem.
- z zamontowanego ISO odpalam IWizarda.
- wybieram aktualizację systemu i wskazuję dopiero co ściągnięte ISO jako źródło.
- UWAGA: Jeżeli boot.img trzymamy na innej partycji niż system, należy przegrać nowy boot.img z partycji na której aktualizowano system, do tej bootującej. Jeżeli o tym zapomnimy i spróbujemy zabootować MorphOS-a 2.3 na boot.img z 2.2, będzie kaszana.
- Reboot i już.
[#72] Re: MorphOS 2.3

@ender, post #68

a to zalezy. ja do samej efiki mam podpieta mysz i hub w monitorze. do huba kalwiature i czytnik z karta SD na ktorej mam update
[#73] Re: MorphOS 2.3

@ender, post #68

odnośnie Twojej procedury - wszystko poprawnie, tu po prostu brakuje myszy :). Zrób aktualizację tak jak radzi Krashan i moja skromna osoba, albo zainwestuj w huba (możesz jeszcze wypiąć pendrive'a i wpiąć na jego miejsce mysz - sam jestem ciekaw, czy taka kombinacja przejdzie :) ).

A gdybyś się jednak zdecydował na huba, to bierz raczej takiego z własnym zasilaniem.
[#74] Re: MorphOS 2.3

@recedent, post #73

Sprawdziłem to i owo w nowym MOSie i mam dwie sugestie dotyczace nowej wersji. Pierwsza dotyczy nowego gadgetu na belce - Eject. Po uruchomieniu systemu i kliknieciu na niego otrzymuje informacjie 'No media' (jeśli nie ma w napędzie plyty). W tym wypadku nie da sie wysunąć tacki "programowo" a wg mnie powinno to być możliwe, niezależnie od tego ile takich napędów jest w systemie zainstalowanych.
Druga sugestia dotyczy zawieszania się systemu przy próbie podglądu wygaszacza 'C64 Retro' - "mrozi" system na dobre - też tak macie?
[#75] Re: MorphOS 2.3

@recedent, post #73

#70 - #74
Wielkie dzięki za pomoc. W końcu (tj. za czwartym razem zrobiłem wszystko tak jak trzeba) ;). Zaraz spróbuję coś napisać z efiki.

No i nie napiszę. Niby mnie zalogowało na stronie startowej portalu i jestem na PPA, ale jak chce skomentować coś to nic mi się nie otwiera, albo wywala mnie drugi raz do logowania i nie chce zalogować. Może to wina sputnika, a może moja.

Mam jeszcze pytanie teraz na partycji mam katalog Morphos i drugi Morphos 090809xxxx i coś tam dalej. Z tego co pamiętam to ten numer odpowiadał by nr iso090809xxx (tak pisało jak zaznaczyłem), czy ten pierwszy katalog Morphos można usunąć, bo chyba ten nowy (z numerem) jest tym właściwym?

Ostatnia edycja: 09.08.09 22:38:59
[#76] Re: MorphOS 2.3

@ender, post #75

"drugi Morphos 090809xxxx i coś tam dalej" - To jest backup wcześniejszej wersji systemu, możesz skasować. Katalog MorphOS zostaw.

@Zbysiuk, postaraj się złapać chociaż log, im więcej szczegółów tym lepiej :).
[#77] Re: MorphOS 2.3

@Zbysiuk, post #74

U mnie ten wygaszacz (C 64) chodzi jak trzeba.

@ender: Zawsze zostaje Ci jeszcze OWB (w nowym MOSie już jest, w wersji 1.4 - siedzi w katalogu SYS:Applications/ - jeśli pod OWB też nie będzie chodzić, to spróbuj "świeżej" instalki systemu (bo widzę, że robiłeś aktualizację).
[#78] Re: MorphOS 2.3
To fajnie, że wyszła nowa wersja mosa. Nowy OWB rulez :P

Niestety z nowym systemem są stare problemy bo po podłączeniu kontrolera usb 2.0 udało się mi przerzucić między pegem a pendrivem około 3 gb danych (2 gb odczyt i zapis 1 gb danych) bez ingerencji w ustawienia. Po jakimś czasie kontroler usb odmówił posłuszeństwa zapis danych na pendriva idzie ok ale odczyt pada. Odczyta kilka mb danych i koniec. W porównaniu z mosem 2.2 to karta wpięta w pega mniej obciąża system. Zapis możliwy jest dzięki ustawieniu wielkości kopiowanego bloku (chyba tak się nawywa bo nie mam "pod ręką" pega) na 128 kb.

Pisałem o tym tu: http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=4&i=13700&t=13700&startliczba=0&v=f
[#79] Re: MorphOS 2.3

@ZED^lM, post #78

Polecam wysłać raport do MorphOS Teamu + loga .
To zdecydowanie pomoże .
[#80] Re: MorphOS 2.3

@ZED^lM, post #78

A ja zauważyłem, że mam problem z dźwiękiem przy AmiGG. Na MOSie 2.2 było dobrze. Jak ktoś się pojawia na AmiGG to dźwięk sygnalizujący jest jakby podwójny (sprzężony). Pod np. MPlayerem nie zauważyłem takiego problemu. Ponadto zauważyłem jakby opóźnienie przy wciśnięciu prawego klawisza myszki (mysz PSowa). Nieraz trzeba wcisnąć ponownie aby rozwinęło się menu.
[#81] Re: MorphOS 2.3

@recedent, post #77

Chwila prawdy... działa!!! Nie ma porównania do Sputnika (tej wersji, którą mam u siebie). Wszystko ładnie się wczytuje, normalnie bajka.
[#82] Re: MorphOS 2.3

@Kamul, post #19

U mnie niestety nadal USB (MSD) nie jest używalne. A szkoda, bo jest to rzecz, której najbardziej oczekuję od kolejnych update'ów MorphOSa i jak do tej pory za każdym razem się rozczarowuję...

Dałem znać na grupie morphosowej, zobaczymy co z tego wyniknie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem