Komentowana tre¶ć: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!
[#271] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!
Gdyby cena byla rozsadna a wszystkie multimedia obslugiwane to bym sie skusil. OK
[#272] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@stOOsh, post #265

Wiesz zarowno na stronie Genesi jak i Hperionu nie ma "juz jutro a10000", jednak przegladajac rozne powazne strony mozna sie bylo dowiedziec ze takie cos bylo nie do pomyslenia. Ot chocby tu:
http://mobile.osnews.com/story.php/20888/Sky-Is-Falling-AmigaOS-4.1-Released-for-Pegasos-II/
Ja sie nie znam ale Ty pewnie wiesz skad Ci ludzie czerpali wiedze.
Co do takich linkow, nie widze nigdzie na stronie hyperionu "robimy gry ktore sie wieszaja", chociaz Ty mi powiesz ze nie Ale u mnie i u innych pewnie tak.
Zreszta koniec dyskusji, masz Swoj rozumek, Swoja wiare, robisz co Ci sie podoba, milego uzywania X1000 a nawet 1200, na co wydasz Swoje pieniadze Twoja sprawa.
[#273] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@stefkos, post #272

Dobra strona :> Raczej nie krzyczy ona amigowcy sprzedawajcie swoje samanthy, tylko bardziej, morphosowcy wyjmijcie z szafy swoje zakurzone pegi, w koncu nadchodzi cos i dla was ;P
[#274] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pawelini, post #273

Pawelini: najbardziej się ¶miałem jak sprzedawałem Pega pewnemu fanowi AmigaOS 4 który już nie dawał rady z klasykiem. Jak dostał Pega z MorphOSem to pukn±ł się w głowę jak pytałem - to kiedy kupujesz sobie AmigaOS na pega :)
[#275] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pampers, post #274

Bardzo podobnie było w moim przypadku - sprzedałem Pega II go¶ciowi który był zorientowany raczej pro-OS4 (ale nie maniakalnie), po jakims czasie pytam jak tam, jak OS4 na tym chodzi (byłem bardzo ciekawy)... a tu w odpowiedzi, że bardzo mu się MOS podoba i nim sie bawi. Plany z OS4 na Pegu poszły w odstawkę :)
[#276] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pampers, post #274

Hehe, widzisz, jedna dusza uratowana ;)
[#277] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@wali7, post #275

Wali: Pójdziemy do MorphOSowego nieba za nawracanie niewiernych
[#278] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Grzegorz Kraszewski, post #171

Krashan: możesz też zacytować Panu Konradowi Bielskiemu tre¶ć art. 212 K.k, za pomówienia i oszczerstwa pod Twoim adresem. Za co¶ takiego można i¶ć pierdzieć w pasiak.
[#279] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@stefkos, post #272

Ja sie nie znam ale Ty pewnie wiesz skad Ci ludzie czerpali wiedze.
Ja się nie znam, ale Ty pewnie wiesz sk±d Krashan czerpał wiedzę zapowiadaj±c nowe sprzęty od Genesi.

Tak sobie możemy odbijać piłeczkę w nieskończono¶ć, a przecież nie ma to sensu. Po prostu argument, jaki to Hyperion jest zły, bo który¶ z pracowników firmy co¶, gdzie¶ - na jakim¶ forum napisał jest naci±gany. Skoro wzi±łe¶ w obronę Genesi sugeruj±c, że żadne oficjalne informacje na ich oficjalnej stronie się nie pojawiły, pozwól skorzystać z tego samego prawa mi.

W gry nie gram, więc na temat jako¶ci tych produktów Hyperionu wypowiedzieć się nie mogę.
[#280] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pawelini, post #273

Posty nizej przedstawiaja 2 przypadki z zycia jak to morphos odbiera uzytkownikow amigaos. Skad w takim wypadku tyle optymizmu? Ilosc uzytkownikow sie zmniejsza, kto bedzie kupowal te nowe Amigi? Czy Ty , czy Pan stOOsh mozecie mi to wyjasnic?
[#281] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pampers, post #278

Dajcie już spokój z tymi s±dami, bo to bez sensu. Już dwóch się tutaj ganiało pozwami i skończyli w rzeĽni, gdzie sięgnęli poziomu rynsztoka.
[#282] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@stefkos, post #280

Nowe Amigi będ± kupowali MOSowcy. 70%-80% z nich to zrobi.
[#283] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!
Mi sie podobaja 2 hasla konkludujace spor:
-kupujcie a1 x1000 zeby nabic kabze hyperionowi /ktory jest zly, hochsztaplerski, oglasza fejki i podpuszcza uzytkownikow zeby nabic offce w butelke/
-kupujcie minimaki zeby nabic kase apple /apple powinno dofinansowac mosa, dzieki niemu ich uzytkownicy pozbywaja sie szrotu komputerowego by kupic nowe maki x86/
Ktore jest bardziej prawdziwe/mniej falszywe?
[#284] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pawelini, post #283

prawdziwe jest 3 hasło:
- kupuję miniaka i MOSa w komplecie za około 1 k pln (zamiast 3x tyle za komplet Sam+OS4), dzięki czemu uzywam lepszego systemu i jestem 2 k pln do przodu. :)
[#285] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!
Tak sobie patrze , czytam , czytam , patrze i doszedlem do wniosku , ze pod newsami do mosa , nikt z uzytkownikow/sympatykow OS4 nie zabiera glosu , a jezeli pojawi sie news zwiazany z OS4 lub sprzecie pod niego to mosowcow , ktorzy przeciez uwazaja ze sprzety pod OS4 i sam system sa beznadziejne , nigdy nie kupia , nie beda uzywac i na dodatek wcale ich to nie interesuje zabieraja glos najbardziej aktywnie:> NIe zebym komus bronil ,absolutnie! Kazdy moze sie wypowiadac gdzie tylko chce , ale ot taka ciekawostka :D I prosze mi nie pisac ze userow/sympatykow OS4 tutaj nie ma ,bo to nie prawda.
[#286] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@wali7, post #284

Jest rok 2010, powstaje nowy komputer amiga, amigaos numer 4.1 dazy do nowego sprzetu, wielowatkowosci, nowoczesnych mostkow umozliwiajacych uzycie najnowoczesniejszych kart graficznych, nowoczesnych procesorow, a ty mowisz ze to jest be i jestem glupi, bo lepiej jest uzywac starego maka z morphosem?
[#287] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pawelini, post #286

Hmmm, a gdzie napisałem że "to jest be i jestem glupi"?
A co ma wspólnego X1000 z wielow±tkowo¶ci±? Opisany procesor nie jest specjalnie nowoczesny (przynajmniej w aspekcie użycia go w systemie dekstopowym).

A co do "starego maka z morphosem", to przewyzsza on predko¶ciowo każde inne rozwi±zanie które dedykowano Morphosowi lub AmigaOS4.
Zdecydowanie bardziej odpowiada mi ten "stary mak", którego mogę sobie kupić choćby kilka sztuk na zapas (na Allegro własnie schodz± po niecałe 400 zł), niz trz±¶ć się nad unikalnym sprzetem, którego ew. serwis może mi udzielić jedna, mała firemka na całym swiecie.
[#288] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Hellena, post #285

To dziwne, bo na serwisach w rodzaju OSNews, czy Wykop, po podaniu informacji o wypuszczeniu MOSa2.4 dla maca mini, zaroiło się od "prawdziwych amigowców" tłumacz±cych całemu ¶wiatu jaki to ten Morphos jest okropny.
Sam poszukasz, czy czekasz na linki (ale prosiłbym abys sam poszukał, bo sama my¶l o przegl±daniu znowu tych bredni przyprawia mnie o niestrawno¶ć)?
P.S. Jeste¶ użytkownikiem, czy sympatykiem OS4?

Ostatnia edycja: 08.01.10 16:11:12
[#289] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@stOOsh, post #279

Tak wiem skad Krashan czerpal te informacje, czerpalem je pewnie z tego samego zrodla. Mozna to nazwac wiadomosc z pierwszej reki.
Mialem cos odpisac ale nie warto, w tym czasie napisze troche kodu bardziej sie przyda niz wypisywanie na forach, mam nadzieje ze wiekszosc pojdzie podobna droga.
Co do gier, coz duzo nie tracisz...kupilem swego czasu.
[#290] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pawelini, post #286

Niektorzy po prostu troszke sie znaja , a to na programowaniu , a to na systemach, a to na biznesie. Watek o ochronie pamieci juz kiedys sie przewijal n-razy i dalej tego nie ma.
[#291] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@wali7, post #287

No sorry , ale caly watek dotyczacy nowej amigi ma taki wydzwiek. Nikt nie napisze : o prosze, gratulacje, zyczymy spelnienia i powodzenia, trzymamy kciuki, my mamy swoj system, swoje maki i jest nam dobrze. Pierwsze posty i to bardzo powaznych ludzi np jak kolega Grzegorz maja wydzwiek : "o boze, co to za syf? nasz mak mini ma milion mipsow i tylko dla glupkow dorzucono xene by poczuli sie amigowcami" i dopiero po ochlonieciu i oprzytomnieniu przyjmuja realniejsza ocene.
A ta mala firemka o ktorej piszesz to dzisiejsza amiga, a hyperion tworzy jej jedyny system. Czy tego chcesz czy nie. Jesli osoby tak zzymajace sie na forum, az tak nia gardza, to po co sie tu udzielaja ? Nie rozumiem tego. Majac inny niekompatybilny system i niekompatybilny sprzet, wyluzujcie. Piszemy tu o nowej amidze, a nie o jakims wynalazku z kosmosu :)
[#292] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@wali7, post #287

jaki procesor ? ;) to raz a dwa -
istnieje szansa, że wraz z x1000 schizofreniczny amigowy ¶wiatek na dobre się przepołowi, amigaos i morphos w końcu rozjad± się, maj±c ze sob± coraz mniej wspólnego, może wojenki ucichn±.

może to zbyt gruby offtop, ale nurtuje mnie jedno - jaki jest road map morphosa ? wyj±wszy powerbooka, bo i nie do końca o sprzęt mi chodzi
[#293] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@przemysław, post #258

b) karta graficzna PCI-e łazi w trybie VESA (bo jak wiadomo sterownik z akceleracj± to kupa roboty, może jakie¶ bounty?) albo zaraz... jest akcelaracja! ... na Radeonie 9250 wpiętym w PCI...


Niekoniecznie, s± Radeony R5xx: http://www.exec.pl/wydarzenie.jsp?nid=4064&Kompozycja_obrazu_w_Radeonach_R5xx
[#294] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pawelini, post #291

Tak wiec gratulacje, mam nadzieje ze bedzie super i w ogole.
P.S.Nie mam nic niekompatybilnego, mos nie moze byc niekompatybilny z mosem:)
P.S.2.Od wielu juz lat biznes amigowy jest z kosmosu ot dlaczego
[#295] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@zyga64, post #293

zyga64: Ostatni ciekawy sprzęt jaki był na PPC, to PowerStation Fixtars'a. Tak się składa, że montowali do niego Radeona X1650. A potem sprzedawali bez Radka, bo kart zabrakło. Na wyprzedaży też podobno były bez Radków X1xxx.
To co, mam uwierzyć że A-EON zanim powstał, Radeony skupował, żeby je w przyszło¶ci wsadzić do nowej Amigi?
Swoj± drog± zawsze wierzyłem, że podróże w czasie mog± mieć bardzo wymierne biznesowe skutki. Nie zakładałem tylko takiego kierunku podróży...

Ostatnia edycja: 08.01.10 16:55:22
[#296] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Deftronic/..., post #266

Tak jest w przypadku jakiegokolwiek systemu, dlatego liczę, że w końcu będzie pojawiał się nowy soft ( na amisystemy), chociażby pokroju tego z linuksa.
[#297] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@przemysław, post #295

Chyba rzeczywi¶cie czego¶ nie przyuważyłem. News z Execa dotyczył Radeonów na zł±cze PCI (z których dostępno¶ci± nie jest zbyt różowo). Natomiast nie ma problemu z kupnem Radków serii X1xxx na zł±cze PCIe. I zdaję sobie oczywi¶cie sprawę, że poprawienie driverów nie jest trywialne. Po prostu zbyt optymistycznie poł±czyłem fakty w zwi±zku z zapowiedzi± nowej płyty głównej wyposażonej w PCIe...
[#298] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@zyga64, post #293

Z tego co pamiętam to programista pisz±cy ten sterownik nie jest powi±zany z Hyperionem i pewnie robi to w czasie wolnym jako hobby.Zreszt± "kokusie" składali się na kartę HD4350 PCI dla niego.Na razie karta wy¶wietla obraz,przed nim dużo pracy by zmusić kartę do działania choćby funkcji 3D.
[#299] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@pawelini, post #291

Nikt nie napisze : o prosze, gratulacje, zyczymy spelnienia i powodzenia, trzymamy kciuki, my mamy swoj system, swoje maki i jest nam dobrze.
Ja napisałem co¶ o podobnej wymowie (nie bluzgałem na AOS i amigę) i jak moje intencje zostały odebrane? (Proszę nie generalizuj).
Mam nadzieję, że za kolejnymi wersjami systemów pójdzie także soft.
[#300] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@wali7, post #288

Jeszcze sympatykiem, mialem zakupic SamFlex , ale w swietle wydarzen ,ze zrozumialych powodow sie powstrzymuje.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane s± tzw. cookies (ciasteczka). Służ± ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jeste¶my zobowi±zani do poinformowania Cię o tym w wyraĽniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przegl±darki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem