Komentowana tre¶ć: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!
[#151] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #149

Kradziez polega na zabraniu komus jego wlasnosci. A tutaj ludzie kupili towar, otrzymali go, czyli byla to zwykla transakcja kupna-sprzedazy. Legalna. Tyle ze Ty twierdzisz, ze gdyby wiedzieli o sytuacji z OS4 to nie kupiliby go. I ja to rozumiem, maja prawo miec pretensje, ale tego nie mozna nazwac kradzieza. Oszustwem tez bym sie zastanawial. Po prostu nie jestem taki radykalny.
[#152] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #149

Hyperion wydał AOS 4.1 na Pegasosa 2, ponieważ doszli do wniosku, że jednak znajd± się chętni, którzy wygrzebi± lekko podgniły, koński kabanos ze ¶mietnika. Nie pomylili się.
[#153] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #150

Ja nie mowie, ze to nic zlego, tylko ze to nie kwalifikuje sie ani pod oszustwo ani pod kradziez. Kazda firma zamawia do zakupu i wiele z nich mowi klientowi np. ze ich towar jest najtanszy, choc wcale nie jest. Licza na nieswiadomosc klientow. I to tez nie podpada pod oszustwo, choc oczywiscie oceniam to negatywnie. Wiec niezaleznie od Twoich slusznych pretensji, taka sprawa u Rzecznika skonczylaby sie niczym.

Ty po prostu przyjmujesz, ze ktos mial od poczatku zle intencje. A tak wcale nie musialo byc.

Ostatnia edycja: 07.01.10 11:44:36
[#154] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #151

Nie nazwałem tego kradzież±. Podałem kradzież jako inne działanie na szkodę. Jak można usprawiedliwić jedno, to czemu nie drugie? A dezinformacja to oszustwo. Zwykłe kłamstwo, nieważne w jak ładne terminy to ubierzesz. I nie ma powodów do dumy czy usprawiedliwiania. Może Ty lubisz jak kto¶ Ci napisze kłamstwo pod wpływem którego wydasz pieni±dze, ja nie. Raz mi się to zdarzyło i odzyskałem swoje i uważam producenta za oszusta.
[#155] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #147

To chyba nie do końca tak. Marketingowiec widzi "rynek". I dla nich rynkiem jest ilu¶ tam posiadaczy Pegów. W±tpię aby brali pod uwagę zmiany wła¶cicieli tych komputerów. Sam miało być według nich dla tych co sprzętu nie maj±. Tyle, że twierdzenie kupujcie - nic innego nie będzie już marketingowe nie jest. To po prostu kłamstwo. To czy niewinne czy nie ... Nie mi to oceniać. Zapytajmy kogo¶ kto Sam kupił.
[#156] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@przemysław, post #152

Ja nie roztrz±sam w ogóle dlaczego wydali OS4 na Pegasosa 2. Mało tego, uważam że dobrze, że to zrobili. Natomiast uważam że Ľle post±pili deklaruj±c wcze¶niej, że tego nie zrobi±, zwłaszcza, że decyzja na pewno była podjęta.
[#157] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #153

Wiec niezaleznie od Twoich slusznych pretensji, taka sprawa u Rzecznika skonczylaby sie niczym.


Zdziwiłby¶ się.

Ty po prostu przyjmujesz, ze ktos mial od poczatku zle intencje. A tak wcale nie musialo byc.


No wybacz, trudno mi założyć, że mieli dobre intencje pisz±c "nie wydamy OS4 na nic innego" podczas gdy wiedzieli, że to zrobi±. Namawianie do zakupu Sam440 już pominę.

Niezależnie od tego ile dobrego zrobili, tego akurat przypadku do puli zasług dopisać nie mog±. Mało tego, na innej li¶cie ten przypadek zanotować by należało.
[#158] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #154

Ktos tu napisal wprost o kradziezy, dlatego sie do tego odnioslem, nie chce rozbijac wypowiedzi na wiecej postow.

Alez ja Ciebie rozumiem, masz prawo tak to oceniac. Tylko to jest jedna strona calej sprawy, sa mozliwe tez inne opinie. I twierdze tylko tyle, ze moglo byc wiecej czynnikow, o ktorych nie wiemy. Dlatego nie mamy nawet z grubsza obiektywnej oceny sytuacji, a w zwiazku z tym nie ma sensu wygladac tak radykalnych teorii.

W calej reszcie sie zgadzam.
[#159] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@MisOr, post #155

I dla nich rynkiem jest ilu¶ tam posiadaczy Pegów. W±tpię aby brali pod uwagę zmiany wła¶cicieli tych komputerów.


Tylko wtedy port MorphOSa na MacMini był już oficjalnie potwierdzony i ożył rynek wtórny tych komputerów.
[#160] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #157

No cóż, muszę się z Tob± całkowicie zgodzić. Port systemu na pewno kisił się im na dyskach od dłuższego czasu.
[#161] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #157

Zdziwiłby¶ się.


Tak sie sklada, ze mam duzo do czynienia z prawem ze wzgledow rodzinnych i naprawde tego typu odczucia nie sa podstawa do odpowiedzialnosci karnej. W sensie prawnym oszustwem jest zupelnie cos innego.

"nie wydamy OS4 na nic innego" podczas gdy wiedzieli, że to zrobi±

Tylko wlasnie zastanawia mnie, skad wiesz na 100%, ze nie zmieniono planow w miedzyczasie? Ze od poczatku planowali "oszukamy glupich amigowcow". Tego nie wiemy, a tylko takie dzialanie - od poczatku planowane - jest podstawa do roszczen. W innym przypadku prawo mowi co innego.

Ostatnia edycja: 07.01.10 12:00:48
[#162] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #158

Ktos tu napisal wprost o kradziezy, dlatego sie do tego odnioslem, nie chce rozbijac wypowiedzi na wiecej postow.


Podałem j± jako przykład innej szkody. Skoro można wytłumaczyć oszustwo, to można i kradzież.

Dlatego nie mamy nawet z grubsza obiektywnej oceny sytuacji, a w zwiazku z tym nie ma sensu wygladac tak radykalnych teorii.


Przecież to oczywiste, że producent zawsze znajdzie co¶ na usprawiedliwienie. Czy to trudn± sytuacje finansow±, czy co¶ innego. Ale dla mnie jako klienta jest to wtedy mało istotne, bo niby dlaczego powinno być? To nie jest wymiana grzeczno¶ci, tylko transakcja finansowa. To s± moje pieni±dze, które wydaję i mam konkretne oczekiwania na podstawie informacji przez producenta udzielonych. Jak się strzeli fopa, to się głowę popiołem posypuje, żeby wyj¶ć z twarz±.

My¶lę, że powoli się do EOT zbliżamy ;)
[#163] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@przemysław, post #160

Nie wiem czy się kisił. Ale te trzy czy cztery miesi±ce przed premier± nie mogli go nawet nie planować.
[#164] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #162

Nie ma sie co spierac, po prostu dla mnie tego nie mozna nazwac oszustwem, moze dlatego, ze patrze bardziej od strony prawnej. Jasne, ze w Twoim odczuciu jako klienta mozesz to postrzegac jako oszukiwanie ludzi.

Tez tak mysle, ze EOT :)

Swoja droga jeszcze sie tu tak nie udzielalem :)


Ostatnia edycja: 07.01.10 12:06:36
[#165] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #143

to akuart tylko Polacy. w cywilizowanych krajach przlewy wewnatrz EUR sa za free, albo ludzie palca karta
[#166] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #164

Wszystko przed Tob± ;)
[#167] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Bill Gates, post #165

Możliwe, że opłata za przelew nie wchodziła w grę, nie wiem kto z jakiego banku puszczał. Ale transakcje były rozliczane w euro, którego zmiana kursu mogła nie być taka korzystna. Kto¶ nawet napisał, że zażyczyli sobie dopłaty po 3 miesi±cach przed wysłaniem, bo euro spadło (co już było kompletnym absurdem dla mnie). A obydwoje wiemy, że dochodzenie zwrotu pieniędzy u jakiego¶ producenta za granic± to nie to samo co w obrębie kraju i dużo więcej z tym zachodu. No i skoro euro spadło to odzyskałby¶ mniej niż wpłaciłe¶.
[#168] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #163

nie chce bronic Hyperionu i w pelni sie z toba zgadzam w tej kwestii, ze zagranie bylo bardzo nieladne, ALE: mogli dlubac nad portem rok wczesniej i zaprzestac. mogl ktos to hobbystycznie robic w miedzyczasie i po podjeciu decyzji ruszylo pelna para, kompy nie sa az tak rozne od siebie zeby nie dali rade w kilka tygodni uwinac sie z robota. do czego zmierzam: jest mozliwy scenariusz ze w momencie jak friedenowie na forum pisali ze nei plnauja portow na inne platformy bylo tak w rzeczywistosci. i decyzje o portowaniu na pega mogli podjsc kilka dnie pozniej. moze nawet pod wplywem owsego watku. jesli posadzili nad tym kilka osob to mogli sie spokojnie w 3 miechy uwinac. popatrz na jakies embedded linuxy na dziwne sprzety ile czasu zajmuje ludziom wrzucenie wlasnej wersji softu, a tutaj mieli o tyle latwiej ze poertowali cos co sami napisali. tak wiec expert ma troche racji: nie znamy wszytskich faktow.

(edycja bo zjadlo mi linijke)

Ostatnia edycja: 07.01.10 12:16:58
[#169] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #167

zgadza sie. i dlatego nie bawie sie w przedplaty :) w kazdym razie nie z amifirmami wielkosci mojego garazu :D
[#170] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #164

A szkoda ... Co w ogóle porabiasz w pięknym mie¶cie Łodzi;).
[#171] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #161

Tak sie sklada, ze mam duzo do czynienia z prawem ze wzgledow rodzinnych i naprawde tego typu odczucia nie sa podstawa do odpowiedzialnosci karnej. W sensie prawnym oszustwem jest zupelnie cos innego.

Art. 286 §1 k.k. Kto, w celu osi±gnięcia korzy¶ci maj±tkowej, doprowadza inn± osobę do niekorzystnego rozporz±dzenia własnym lub cudzym mieniem za pomoc± wprowadzenia jej w bł±d albo wyzyskania błędu lub niezdolno¶ci do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolno¶ci od 6 miesięcy do lat 8.
[#172] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@GumBoy, post #156

A to czasami nie bylo ubrane tak , ze nie zrobia OS4 na nic nowego ? Wtedy deklaracja byla by zgodna z prawda , bo przeciez pegaz to juz taki maly grzybek :D
[#173] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!
@Krashan, GumBoy

Żadna firma próbuj±c co¶ sprzedać nie informuje, że pracuje już nad czym¶ bardziej atrakcyjnym bo by wtedy nic nie sprzedała. Wszystkie firmy próbuj± przekonać każdego, że potrzebuje ich towaru, nawet jak wiedz±, że nie jest on danej osobie/grupie w ogóle potrzebny - to się nazywa marketing. Tyle lat na ¶wiecie i jeszcze tego nie wiecie? Amigowe firmy musz± postępować dokładnie tak samo. Dla każdego było oczywiste, że jeżeli ACube ma pozostać na rynku to musi już pracować nad kolejnym sprzętem i on się w jakie¶ tam przyszło¶ci pojawi. To, że akurat taki sprzęt pojawi się od innego dostawcy nic nie zmienia, możliwe że ACube też co¶ za chwile pokaże. Hyperion musi poszerzać ilo¶ć platform, na których AOS chodzi, możliwo¶ci jest kilka: Maki, Pegazosy lub jaki¶ nowy sprzęt więc teoretycznie bardziej dziwne jest to że nie uderzyli jeszcze w stronę Maków niż to że wydali wersję dla Pegazosa. I naprawdę nikt nie powinien być zdziwiony wersj± dla tego ostatniego. A nie informowali o tym z powodów o jakich wspomniałem na pocz±tku.

Inn± spraw± jest jaka afera by się rozpętała gdyby zaczęli zapowiadać, że pracuj± nad tym czy tamtym. Patrz±c po tym co się teraz działo doskonale wiem co by¶ Krashan mówił/pisał. Więc jak widać specjalnie wyj¶cia nie mieli.

Radujcie się! Będzie niedługo nowa najlepsza z dotychczasowych Amiga! To jest powód do ¶więtowania a nie popychania pierdół na forach!
... W każdym razie dla amigowców.
[#174] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@smith, post #173

A widzisz różnicę między "nie poinformowaniem o czym¶" a "fałszyw± informacj±"? To nie było tak, że Hyperion nie poinformował o porcie na Pegasosa. Hyperion ustami swoich głównych programistów kilka razy stanowczo zaprzeczył jakoby planowano wersję na Pegasosa. Na trzy miesi±ce przed ukazaniem się takowej. Czyli łgali bezczelnie w twarz. Dla takiego "marketingu" nie mam żadnego szacunku, ani dla osób które go uprawiaj±.

A co do nowej najlepszej Amigi. Na razie jak zwykle - trzeba czekać.
[#175] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Hellena, post #172

Na now± platformę z kontek¶cie OS4, a nie w kontek¶cie wieku sprzętu.

Taka zabawa w grę słówek to niepoważne traktowanie klientów uwłaczaj±ce ich inteligencji.
[#176] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@smith, post #173

Żadna firma próbuj±c co¶ sprzedać nie informuje, że pracuje już nad czym¶ bardziej atrakcyjnym bo by wtedy nic nie sprzedała.


Co innego nie informować że pracuje się na czym¶ atrakcyjniejszym, a co innego jasno informować że się nie pracuje. To zupełnie dwa różne przypadki. Przemilczenie to nie to samo co jasne zaprzeczenie.


Radujcie się! Będzie niedługo nowa najlepsza z dotychczasowych Amiga!


Czyżby¶ wiedział o czym¶ o czym ja nie wiem? Niedługo? Nie widziałem terminu. Z drugiej strony w amiterminach nawet rok to jest piku¶. Pan Piku¶ :)
[#177] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@rzookol, post #72

a w jaki sposób masz zamiar zainstalować grę ?? no chyba że mówimy o ¶ci±gniętych z sieci :)
[#178] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@Grzegorz Kraszewski, post #171

Ale pod niekorzystne rozporzadzenie mieniem nie mozesz podciagac "bo gdzies bylo taniej i lepiej, a mi powiedzieli, ze oni maja najtaniej i najlepiej". Tak nie dziala ten przepis.


Ostatnia edycja: 07.01.10 13:46:58
[#179] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@MisOr, post #170

Tu sie urodzilem i tu pracuje :) Kiedys dzialalem bardzo mocno w ami-swiatku, pozniej mialem dluga przerwe, a teraz powoli wracam :)
[#180] Re: W pogoni za niewiadom±, czyli prawdopodobna nowa Amiga!

@eXpert, post #179

X-Soft wraca? :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane s± tzw. cookies (ciasteczka). Służ± ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jeste¶my zobowi±zani do poinformowania Cię o tym w wyraĽniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przegl±darki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem