Komentowana treść: Polskie Pismo Amigowe #2
[#1] Re: Polskie Pismo Amigowe #2
A do mnie juz jedzie, juz jedzie poczta! ;)
[#2] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@_arti, post #1

Znalazłem sposób na to żeby chociaż w części poznać treść pisma zanim się ukaże. Napisać do niego artykuł
[#3] Re: Polskie Pismo Amigowe #2
Uee tam, ja już od soboty mam :P
[#4] Re: Polskie Pismo Amigowe #2
Wysłałem zamówienie, nie pamiętam tylko co dalej. Przyjdzie info na maila gdzie 'oddać hajs'? :D
[#5] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@baderman, post #4

Przyjdzie. Pewnie jutro.
[#6] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@madman15, post #3

Heh, ja też (i nawet za darmola dostałem :P ) ale trochę mi smutno z tego powodu, bo wszystko już przeczytałem w sobotę, w pociągu...

Ostatnia edycja: 15.03.10 19:41:36
[#7] Re: Polskie Pismo Amigowe #2
Świetnie :)
Pytanie do tych, którzy pismo już czytali - i jak ??
Nie mogę się już doczekać na swój egzemplarz :)
[#8] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@APC74, post #6

...prawda? Pozostaje jakieś takie... nienasycenie. Coś w stylu przesłuchania nowej płyty swojego ulubionego zespołu i stwierdzenia ze zgrozą, że znalazło się na niej zaledwie ok. 30 minut muzyki.

Z tym, że płyty można słuchać raz za razem :P
[#9] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@recedent, post #8

Głupio przyznać ale pierwszy numer ppa to przeczytałem ze 3 razy już :D
[#10] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@Logan, post #7

Nie będziecie żałować wydanych pieniędzy. :)
[#11] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@APC74, post #10

Ja tam nic nie wydam ponieważ pisząc artykuł zapewniłem sobie numer :) Zresztą nawet gdybym miał kupić - po pierwszym numerze wiem że warto.
[#12] Re: Polskie Pismo Amigowe #2
O kurczak, już jest! Bardzo mnie ta wiadomość cieszy, nie można być w tyle w Amigowej sprawie, a i ja mam przynajmniej ten atut, że historyjka na ostatniej stronie zajmuje oczywiście tylko jedną - a jak do tego dojdą jeszcze jakieś "przekalibrowania" czy to mojego skanera, czy oka czy monitora, czy "przekalibrowania" w druku czy suwaków składającego w DTP - to jednak jestem zawsze ciekaw: jak to wyszło. W pierwszym numerze wyszło trochę tak jakby kolorystycznie "podstarzone" i przyznam szczerze, że zakochałem się w PPA#1 dzięki temu jeszcze bardziej ;}.

Bardzo dobrze, że wychodzi taki magazyn i basta!
OK
[#13] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@recedent, post #8

...prawda? Pozostaje jakieś takie... nienasycenie. Coś w stylu przesłuchania nowej płyty swojego ulubionego zespołu i stwierdzenia ze zgrozą, że znalazło się na niej zaledwie ok. 30 minut muzyki.

PISZMY więc artykuły! Może pismo powiększy się wtedy na tyle, żeby zbliżyć się do 74 minut :)
[#14] Re: Polskie Pismo Amigowe #2
Wersję papierową właśnie zamówiłem. Cieszy mnie, że w przyszłości będzie można także zamówić wersję elektroniczną. Też sobie zamówię, bo (jeżeli jest to PDF) wygodnie się pisma w tej postaci czyta zarówno na monitorze komputera jak i odpowiednich urządzeniach przenośnych z odpowiednim softem. Według mnie to bardzo dobry pomysł. Dzięki za to co jest i czekam na następne numery.
[#15] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@MDW, post #14

bo (jeżeli jest to PDF)

Oczywiście, jest to PDF. Dołożyłem starań, żeby poprawnie wyświetlał się również na przeglądarkach dla MorphOS-a i AmigaOS 4 (na klasyku nie miałem jak sprawdzić).
[#16] Re: Polskie Pismo Amigowe #2
Zamówione :)
[#17] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@Grzegorz Kraszewski, post #15

Swoją drogą, kiedy czytałem o pojawieniu się wersji elektronicznej miałem pewne obawy. Fakt, kto miałby kupić wersję drukowaną na pewno by to zrobił, jednak obawiałem się że znacznie więcej "egzemplarzy" rozejdzie się w PDF i spowoduje to mniej więcej taki tok myślenia = "po co papierowa skoro większość bierze pdf" = "to może wydajmy tylko pdf" = "to może w ogóle lepiej pisać tylko na portal". Jednak sposób dwumiesięcznego opóźnienia idealnie rozwiał wszelkie wątpliwości :)
[#18] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@Logan, post #17

Na pewno wersja PDF sprawi, że papierowych sztuk rozejdzie się mniej. No i trochę piractwa będzie. Z drugiej jednak strony ja bym nie miał sumienia piracić coś amigowego co kosztuje 5 zł i liczę, że nie tylko ja tak myślę.
[#19] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@MDW, post #18

Z tego co wiem, to z piractwem będzie ciężko ;)


Mam pytanie, którzy dostali #1 PPA już w kopertach bąbelkowych.
Czy musieliście cokolwiek dopłacać??

Dziś pani na poczcie pierwszy raz zmierzyła kopertę i stwierdziła, że się nie mieści jej w tej miarce z okienkiem :(
Dziwne jest to o tyle, ze zawsze nosiłam przesyłki do okienka, ważyłam jedną by uniknąc dziwnych sytuacji i zostawiałam im wszystko. Zawsze było OK. A teraz już im się zmieniło :(
Na moje słowa, że przecież wcześniej było w porządku, pani powiedziała, że na pewno odbiorcy dopłacali, dlatego pytam.

Tak na marginesie, może wiecie, dlaczego tak nagle pocztę oblegli emeryci? Zawsze rano były pustki, szał zaczynał się po 15 a teraz zawsze są kolejki.
[#20] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@basiek, post #19

Basiek: może rewaloryzacja weszła w życie ;)
[#21] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@pampers, post #20

pampers, no tak, skoro emerytom się rewaloryzuje o te grosze, to komuś trzeba je przecież zabrać ;]

Dopiero teraz zauważyłam, przy sprawdzaniu różnic cen za gabaryty, że w listach zagranicznych nie ma czegoś takiego jak gabaryt A i B, tylko wszystko zależy od wagi ;)
Jedno przynajmniej z głowy.
[#22] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@basiek, post #19

Z tego co wiem, to z piractwem będzie ciężko

PDF będzie zabezpieczony jakimś hasłem?


Tak na marginesie, może wiecie, dlaczego tak nagle pocztę oblegli emeryci? Zawsze rano były pustki, szał zaczynał się po 15 a teraz zawsze są kolejki.

Narodowy Fundusz Zdrowia jeszcze bardziej zmniejszył ilość kontraktów i nie ma po co stać u lekarza więc teraz ci sympatyczni starsi ludzie stoją sobie na poczcie. :) Poza tym coraz częściej nawet w państwowej służbie zdrowia są rejestracje na godziny i stanie nie ma sensu. No i biedna poczta musiała przejąć tych "pacjentów/klientów". ;)
[#23] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@MDW, post #22

a znasz jakis sposob na skuteczne zabezpieczenie haslem? o mozna nim ograniczyc prawa ale to sie da zdjac w 2 sekundy. mozna dac haslo potrzebne do przeczytania i to nawet dziala, ale 1. majac haslo mozesz je zdjac, 2. co za problem zeby ktos podal dalej pdfa i haslo?

jedyne co bym zrobil do w pdfie np w imressum umiescil numer kolejny alby nawet imie/nicka odbiorcy. jak spiraci to bedzie wiadomo kto jest swinia i tyle.

Ostatnia edycja: 16.03.10 15:58:58
[#24] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@MDW, post #22

Z tego co wiem, to z piractwem będzie ciężko

PDF będzie zabezpieczony jakimś hasłem?


a haslo bedzie napisane w wersji papierowej ;)

juz zamowione - teraz tylko czekam...
[#25] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@MDW, post #22

PDF będzie zabezpieczony jakimś hasłem?

Tak. I nie chodzi o to, aby ktoś go nie złamał, bo takiego hasła to chyba nie ma.
[#26] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@Grzegorz Kraszewski, post #15

Trzeba było przysłać to przetestowałbym na OS3.9 + APDF.
[#27] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@Valwit, post #23

znasz jakis sposob na skuteczne zabezpieczenie haslem?

Oczywiście stuprocentowego sposobu nie ma. Niemniej:

1. PDF będzie zaszyfrowany (hasło wymagane do odczytu). To się da złamać, przynajmniej teoretycznie, ale nie jest proste.

2. Hasłem będzie e-mail zamawiającego.

3. Będą też zastosowane inne środki umożliwiające identyfikację kopii, nie tylko tak oczywiste jak jakiś numer gdzieś w treści.

Z drugiej strony wiadomo, na upartych nie ma rady, ktoś np. może zeskanować papierową wersję i zrobić z tego PDF-a... Chamskie, ale co poradzić. Powie się trudno i jeżeli sprzedaż spadnie poniżej progu sensowności, trzeba będzie zakończyć wydawanie pisma. Co prawda na razie podobne akcje się chyba nie zdarzyły.
[#28] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@Grzegorz Kraszewski, post #27

1. PDF będzie zaszyfrowany (hasło wymagane do odczytu). To się da złamać, przynajmniej teoretycznie, ale nie jest proste.


jest soft do tego, jesli wiesz ze to adres emialowy (bardzo ograniczony zestaw znakow) to zapuszczasz na noc i masz.

niemniej, najskuteczniejszy bedzie punkt 3.

a co do drugiej strony: jesli ktos to spiraci - wiedzac w jakies sytuacji jest amirynek i ze pdf bedzie darmowy za kilka miesiecy - to bedzie to taka szmata ze nawet splucienia w twarz nie warta.
[#29] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@Valwit, post #28

jesli ktos to spiraci - wiedzac w jakies sytuacji jest amirynek i ze pdf bedzie darmowy za kilka miesiecy - to bedzie to taka szmata ze nawet splucienia w twarz nie warta.
Też tak uważam - kraść za 5 pln..
[#30] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@Valwit, post #28

jesli wiesz ze to adres emialowy (bardzo ograniczony zestaw znakow)

Z jednej strony zgoda, ale z drugiej hasło w rodzaju "zY3-Du37ZcUds7a_2Gfsu" byłoby dość irytujące dla nabywcy pisma. Dodatkowo oprogramowanie do łamania haseł w PDF-ach jest najczęściej płatne. Odpowiesz, że cracki pływają w necie, pewnie tak. Niemniej póki co w kryptografii mamy tak, że nie ma szyfru nie do złamania, są natomiast takie przypadki, kiedy wysiłek potrzebny do złamiania szyfru nie równoważy korzyści osiągniętych z jego złamania. A tu się jednak troszkę trzeba będzie wysilić, korzyści zaś nie są zbyt wielkie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem