Komentowana treść: Polskie Pismo Amigowe #2
[#61] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@basiek, post #60

U mnie lekko przygięty róg, jednak to raczej wina małej skrzynki (tym razem pismo z racji, że w kopercie bąbelkowej zajmowało więcej miejsca)
A nagroda za artykuł miesiąca rzeczywiście zacna. Co do 3 numeru - ja mam już temat który powoli realizuję :)

Ostatnia edycja: 20.03.10 15:10:53
[#62] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@basiek, post #60

mailman cieszę się, ze do ciebie w końcu PPA dotarło w stanie bdb

Hmmm... Ja nie miałem problemów z dostarczaniem korespondencji. Do mnie zawsze docierały w stanie nienagannym.
[#63] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@mailman, post #62

A to nie tobie listonosz zawsze zginał pismo?
Może coś mi się pomyliło ;)

Mam nadzieję, ze Kaczuś nie padnie na zawał, gdy zobaczy przesyłkę
[#64] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@basiek, post #63

Nie, to nie mi. U mnie wkłada do euroskrzynki. Są one na tyle duże, że A4 spokojnie wchodzi.
[#65] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@basiek, post #60

Za oceanem listonosze NIE NOSZĄ torby i NIE MAJA później problemów z kręgosłupem. Każdy ma swój wózeczek (z ręcznym hamulcem) i mają lekką robotę. Do tego mają PickUpPlace co kilka ulic w sąsiedztwie w którym muszą roznieść pocztę, gdzie inny listonosz przywozi z poczty.
W Polsce z tego co wiem listonosze zarabiają całkiem całkiem (zależy od punktu widzenia). Do momentu gdy emerytury wpłacane są na konta mieli niezłe napiwki.
Nawet w Bielsku Białej listonoszem był przez jakiś czas Amigowiec :D
Trochę offtopic wiec zamelduję, że mój #1 dotarł lekko uszkodzony ale jest ok. #2 jeszcze nie dotarł (adres na prace, wiec może już leży i czeka...) może dotrze w poniedziałek. OK cowboy
[#66] Re: Polskie Pismo Amigowe #2
Dostałem dzisiaj egzemplarz czasopisma. Ma bardzo fajną okładkę, a i szata graficzna jest zachowana i bardzo estetyczna. Tak trzymać OK To z wrażeń wizualnych, teraz zabieram się do czytania :D
[#67] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@Minniat, post #66

Ja także dostałe dzisiaj zamówione dwa numery i muszę przyznać że oba sprawiły mi dużo radości. Oby tak dalej!
[#68] Re: Polskie Pismo Amigowe #2
Mój egzemplarz dotarł wczoraj: cały, w stanie bardzo dobrym.
Dzięki :)
Dziś czytanie do snu ;)
[#69] Re: Polskie Pismo Amigowe #2
Szukam Rafała O.
Nazwiska nie będę, póki co, pisać.
Jestem zmuszona tu szukać, bo człowiek wpłacił pieniądze za #1,2 PPA i ani nie przysłał formularza ani w przelewie nie napisał swoich namiarów.
Proszę, żeby wysłał formularz z pełnym adresem, bo nie wiem gdzie i komu mam wysłać gazety :(
[#70] Re: Polskie Pismo Amigowe #2
Gazetka dotarła dzisiaj w rewelacyjnym stanie! Żadnych zgięć, załamań. Wielkie dzięki

[#71] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@basiek, post #69

A szukałaś delikwenta poprzez PAUBase? (jeśli tam nie będzie, to zawsze zostaje jeszcze n-k :) ).
[#72] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@recedent, post #71

O nie nie, wrzuciłam info tylko na ppa, nie zamierzałam szukać po całej sieci ;)
Znam lepszy pomysl - czas

Juz się zgłosił ;)

Sir Lucas, cieszę się, że doszło w takim dobrym stanie ;)


EDIT: Konta mi się pomyliły :D To oczywiście pisałam ja - basiek :D
[#73] Re: Polskie Pismo Amigowe #2
Ja też dołączę wkrótce do grona czytelników OK
[#74] Re: Polskie Pismo Amigowe #2
Chciałem stwierdzić, tak z pewną nieśmiałością, że drugi numer, jest jednak merytorycznie lepszy niż pierwszy, co mnie bardzo cieszy :)
[#75] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@mailman, post #54

Nie no jasne mailman, że wrzucony przeze mnie komiks nie równa się od razu z puszczeniem całości do druku, z tym, że patrzę ze swojej pozycji nieco inaczej gdyż raz: podsyłam Wam praktycznie gotową stronę od razu do wklejenia. Dopisujecie tylko tekst na dole. Błędów stylistycznych czy ortograficznych nie znajdziecie (chyba że...) a nawet jeśli (chyba że) to poprawienie tego w chmurce jest kwestią od paru minut do dnia. A patrzę na to ze swojej perspektywy dlatego tak, że zrobienie takiego komiksu zajmuje mi około tygodnia ciągłej pracy. Każdy kadr to około 8h pracy minimum. I staram się zdążyć na czas, ale zawsze coś wypada i już po raz drugi zdarzyło się, że robiłem i w końcu wysyłałem komiks z myślą o tym, że już jutro (czy już za dwa dni) musi być u Was. Gdybym miał ten komfort psychiczny, że jest kilka dni "na spokoju" - zawsze jest to coś, a tak to czekałem tak jak mówisz te 10 dni (czyli niecałą jedną parę tygodni :D) wiedząc, że choćby 5 dni z tego mógłbym poświęcić na spokojną pracę. Tylko o to mi się rozchodzi :). Ale oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że wina leży po mojej stronie - to tylko kwestia płynności stwierdzenia "deadline". Do trzeciego numeru chciałbym zrobić coś więcej niż tylko tę jedną stronę, jednak nie za bardzo mogę coś wymyślić a z nowinek technicznych odnośnie Amigi wypadłem pewien czas temu i nadganiam te braki dzięki PPA właśnie.

Sprawa korekty za to bardzo by mnie interesowała. Z całym szacunkiem dla osoby odpowiedzialnej za tę robotę - dopatrzyłem się wiele rzeczy, które nie powinny mieć miejsca, więc chętnie mógłbym taką korektę czysto-literówkową wykonać na koniec. Merytorycznie niestety korekty nie wykonam, gdyż nie wgłębiałem się w wiele zagadnień.
[#76] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@BagoZonde, post #75

zawsze jest to coś, a tak to czekałem tak jak mówisz te 10 dni (czyli niecałą jedną parę tygodni szeroki uśmiech) wiedząc, że choćby 5 dni z tego mógłbym poświęcić na spokojną pracę.

Widzę, że nie zrozumiałeś wypowiedzi mailmana. Gdybyś opóźnił komiks o 5 dni, to ja miałbym równe pięć dni na: wstawienie komiksu, zrobienie próbnej kopii, ostateczną korektę i przejrzenie tej kopii, naniesienie poprawek, puszczenie pierwszego nakładu, zszycie tego, przycięcie na gilotynie i przygotowanie się do wysyłki. Wszystko to równolegle do normalnej pracy i tzw. życia. W dodatku w środku tych 5 dni był weekend, czyli firma, w której drukuję, była zamknięta. Zauważ, że ten deadline nie został ustawiony "bo tak", tylko wynika z pracy jaką należy wykonać po zakończeniu składu.

Znając planowaną datę ukazania się następnego numeru (np. #3 jest planowany na 15 czerwca) możesz odpowiednio wcześnie określić deadline (5 czerwca) i wziąć go pod uwagę...
[#77] Re: Polskie Pismo Amigowe #2
Nie pamiętam, czy ktoś to się pytał i czy ktoś odpowiadał:
te pisemko w jakim celu jest wydawane? W celu osiągnięcia zysku czy pokrycia kosztów, które wydawanie pisemka generuje? :D Wersja elektroniczna jest płatna, więc można przypuszczać, że ktoś jest nastawiony na zysk. Widzę, że ten portal zmierza w złym kierunku, proponuję zlikwidować dział z artykułami, bo i tak bedą zamieszczane w wersji papierowej.
[#78] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@Pinto, post #77

Pisemko wydawane jest dlatego, że są chętni, by je pisać/czytać.

"(Pismo) wydawane jest w celu (...) pokrycia kosztów, które wydawanie pisma generuje?" - dalibóg, pokrętna logika. Można jaśniej?

Widzę (choć osobiście nic mi do tego, bo to nie ja pismo wydaję) kilka powodów dla których wersja elektroniczna powinna być płatna:

1. środki zdobyte w ten sposób można przeznaczyć na nagrody w konkursach opisywanych na łamach pisma (sam policz sobie wartość nagród z konkursów z ostatniego pisma, a następnie podziel przez liczbę reklamodawców)
2. środki zdobyte w ten sposób można przeznaczyć na wierszówki dla autorów (a materiałów do gazety nigdy za wiele). Nie jest to może dla potencjalnego autora najlepsza motywacja na świecie, ale zawsze "kolejny środek nacisku".
3. ponieważ artykuły z gazety i tak znajdą się za jakiś czas na portalu (zupełnie za darmo) udostępnianie ich wcześniej za darmo w wersji elektronicznej (pdf) nie ma sensu. Chcesz mieć wcześniej - płacisz piątala. Nie chcesz płacić? I tak dostaniesz, tylko odczekaj swoje.

Moim zdaniem ten portal zmierza w bardzo dobrym kierunku i proponuję nic nie likwidować. Artykuły na stronie, pomimo ukazywania się kwartalnika PPA jakoś nie przestały się pojawiać i wcale się z wersją papierową nie dublują.
[#79] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@recedent, post #78

No cóż, może bym się nawet skusił na wersję elektroniczną, ale:
- primo: na stronie zamówienia jest burdel i nie można wybrać wersji elektronicznej
- drugie primo: niestety zawartość numerów jak na dzień dzisiejszy jest dla mnie mniej ciekawa od darmowego "C&A FAN"
[#80] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@Pinto, post #79

nie ma czegoś takiego jak "drugie primo", jest "secundo"
[#81] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@wali7, post #80

No co Ty nie powiesz :))
[#82] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@Pinto, post #79

na stronie zamówienia jest burdel i nie można wybrać wersji elektronicznej

A ja jakoś dopatrzyłem się w tym burdelu napisu "Wersja elektroniczna będzie dostępna od 15 maja 2010".

niestety zawartość numerów jak na dzień dzisiejszy jest dla mnie mniej ciekawa od darmowego "C&A FAN"

Będą kolejne numery - na pewno znajdziesz coś, co cię zainteresuje.
[#83] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@Pinto, post #79

- primo: na stronie zamówienia jest burdel i nie można wybrać wersji elektronicznej

Burdelu na stronie nie prowadzimy, jeżeli jesteś zainteresowany takimi usługami, musisz poszukać gdzie indziej. Wersji elektronicznej wybrać nie można, bo będzie dostępna od 15 maja.

- drugie primo: niestety zawartość numerów jak na dzień dzisiejszy jest dla mnie mniej ciekawa od darmowego "C&A FAN"

Czytaj zatem "C&A Fan". Nie ma przymusu kupowania ani czytania Polskiego Pisma Amigowego. Jeżeli uważasz, że PPA nie jest warte swojej ceny, masz gwarancję, że po roku będzie do przeczytania za darmo.
[#84] Re: Polskie Pismo Amigowe #2

@Pinto, post #77

W celu osiągnięcia zysku czy pokrycia kosztów, które wydawanie pisemka generuje?

Żeby pokryć koszty trzeba osiągnąć zysk. Aktualnie numer 2 jest jeszcze pod kreską i to nawet nie licząc nagród za krzyżówkę i konkurs. Biznesu więc na tym nie ma, jeżeli o to Ci chodzi.

Widzę, że ten portal zmierza w złym kierunku

Nie ma się czym przejmować, jeżeli portal pójdzie w złym kierunku, zawsze możesz z trollowaniem przenieść się gdzie indziej.
[#85] Re: Polskie Pismo Amigowe #2
Wszyscy ci, którzy zamówili i opłacili PPA muszą niestety zaczekać, bo wysyłka z pewnych względów będzie dopiero po swiętach :/
Za opóźnienie przepraszam, ale zbiegło się kilka rzeczy w tym wyczerpanie się nakładu i zapasu kopert bąbelkowych ;)
No i choroby :(

Miłych i pogodnych świąt wszystkim życzę :)
Zwłaszcza tym, których typowo polska żółć zalewa z powodu cudzych pieniędzy
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem